forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Bitsiii (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-bitsiii-3833.html)

Bitsiii 15 mai 2010 15:45:04

Jurnal Bitsiii
 
M-am decis sa ma alatur si eu voua ca va citesc de mult timp :">
asa...Am 54 kg,iar dorinta mea este sa ajung la 44,9 si cu picioare subtiri! :D
Va pup si succes tuturor!

UluceanuAnaMaria 15 mai 2010 16:13:43

Re: Bitsiii
 
Buna Bitsi, bine-ai venit! :-* E bine ca vrei sa iti depasesti conditia dar 45 de kilograme la 1,65 nu crezi ca-i un pic prea mult? Ai grija sa nu ajungi in extrema cealalta , sa te pricopsesti cu vreo boala de stomac sau si mai rau ;)

Sunt sigura ca celelalte slabute mai experimentate in ale slabitului vor stii ce sa-ti spuna ca sa te convinga sa renunti la ideea asta :)

LicuriciColorat 15 mai 2010 16:16:06

Re: Bitsiii
 
Buna Bitsii si bine ai venit>:D<
din cate vad eu tu ai greutatea normala pt inaltimea ta,hai poate 50kg dar 45?nu crezi ca e prea putin?
cu o alimentatie sanatoasa si sport vei putea ajunge unde vrei,adica sa arati bine si sa ai picioarele subtiri,sa stii greutatea nu conteaza foarte mult,conteaza cum arati.
da-ne un exemplu de meniu,cum papi tu intr-o zi,ce sport faci>?
povesteste-ne mai multe despre tine
si seteaza-ti ticker-ul sa vezi si tu evolutia kg tale:)

mvthebest 15 mai 2010 16:31:06

Re: Bitsiii
 
Citat:

Anterior postat de Bitsiii (Post 188491)
M-am decis sa ma alatur si eu voua ca va citesc de mult timp :">
asa...Am 54 kg,iar dorinta mea este sa ajung la 44,9 si cu picioare subtiri! :D
Va pup si succes tuturor!

Bine ai venit>:D<>:D<
La 45kg ve-i fi super slaba. Incearca sa-ti modelezi corpul daca te deranjeaza ceva nu sa scazi in kg si sa-ti pierzi formele de tot:(

Bitsiii 15 mai 2010 16:48:57

Re: Bitsiii
 
Pai, eu mi-am dorit mereu greutatea asta nu stiu de ce,ador fetele foarte slabe.
De mancat, mananc dimineata cam orice caci am inteles ca ce mananci intre 7-8 arzi in timpul zilei.In rest, de obicei dupa-masa cand vin de la scoala mai pap rondele de grau sau baton fibrobar,alteori gratar de pui sau supe.
Mai am momente cand mananc ce-i drept nu mananc des fructe,dar mananc capsuni,mere.
Azi am mancat de exemplu dupa-masa un pilaf de orez cu pui si niste salata de varza.Si fac cate o ora de bicicleta pe zi :D ce ziceti?

anqutz 15 mai 2010 16:54:38

Re: Bitsiii
 
Buna Bitsi! Eu la 15 ani aveam 1,66 de cm si 44,5 kg si crede-ma, nu era o priveliste prea frumoasa. Puteai sa faci anatomie pe mine. :( La 1,65 te poti opri la 48-50 de kg, in funcite de constitutie.

Te-ai hotarat ce dieta o sa tii, ce sport o sa faci?

LicuriciColorat 15 mai 2010 16:56:23

Re: Bitsiii
 
Citat:

Anterior postat de Bitsiii (Post 188540)
Pai, eu mi-am dorit mereu greutatea asta nu stiu de ce,ador fetele foarte slabe.
De mancat, mananc dimineata cam orice caci am inteles ca ce mananci intre 7-8 arzi in timpul zilei.In rest, de obicei dupa-masa cand vin de la scoala mai pap rondele de grau sau baton fibrobar,alteori gratar de pui sau supe.
Mai am momente cand mananc ce-i drept nu mananc des fructe,dar mananc capsuni,mere.
Azi am mancat de exemplu dupa-masa un pilaf de orez cu pui si niste salata de varza.Si fac cate o ora de bicicleta pe zi :D ce ziceti?


hmm poi sa vedem
in primul rand ce papi la micul dejun?
apoi la pranz in nicun caz nu inlocui masa cu fibrobar,alea poate la gustare,iti trebuie mancare,supe si ciorbe,salate,pui la gratar,peste,ton cu salata,azi e oki dar evita orezu nu e indicat in diete,nu abuza de el,la cina ce ai?fructe incerca sa papi intre mese sau iaurt cu fructe fara zahar(facut de tine),foarte bina ca faci sport,asta e super:)

justbelieve 15 mai 2010 17:52:14

Re: Jurnal Bitsiii
 
Citat:

Anterior postat de Bitsiii (Post 188491)
M-am decis sa ma alatur si eu voua ca va citesc de mult timp :">
asa...Am 54 kg,iar dorinta mea este sa ajung la 44,9 si cu picioare subtiri! :D
Va pup si succes tuturor!

Bine ai venit>:D<
Eu zic ca la inaltimea ta nu esti grasa deloc.Acum depinde de constitutie.
Picioare subtiri vreau si eu,dar pentru asta trebuie muult sport.Eu zic sa te masori la picioare,la gambe,pulpe si unde mai vrei tu si sa vezi evolutia peste o luna,timp in care faci sport.
Bafta:)

Bitsiii 15 mai 2010 20:04:57

Re: Jurnal Bitsiii
 
anqutz, eu chiar imi doresc sa fiu slaba:| macar sa pot manca si eu ce vreau ca restu' :|.
LicuriciColorat de obicei nu prea mananc mult, pur si simplu nu pot.Si la micul dejun mananc de obicei ori iaurt,paine cu sunca,cereale cu lapte cam asa:*

anqutz 15 mai 2010 22:52:07

Re: Jurnal Bitsiii
 
Citat:

Anterior postat de Bitsiii (Post 188653)
anqutz, eu chiar imi doresc sa fiu slaba:| macar sa pot manca si eu ce vreau ca restu' :|.
LicuriciColorat de obicei nu prea mananc mult, pur si simplu nu pot.Si la micul dejun mananc de obicei ori iaurt,paine cu sunca,cereale cu lapte cam asa:*

Si eu imi doresc sa fiu slaba, nu scheletica. :P Si te dezamagesc, dar ca sa te mentii nu o sa poti manca precum restul.


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:53:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO