forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal blueclaudia (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-blueclaudia-2049.html)

blueclaudia 05 ian 2010 11:45:14

Jurnal blueclaudia
 
incep si eu azi, 5.01.2009 ;;) de la 68 kg si vreau sa ajung la 55.
azi am inceput cu un pahar de apa cu o lamaie stoarsa, dupa care am papat vreo 3 linguri de mazare din conserva.
pe la 10,30 am baut un suc din citrice (1 gref, 1 lamaie si 1 portocala) iar la 12 o alta tura de apa cu lamaie stoarsa.
voi manca doua portii de supa de legume (morcovi, patrunjel, mazare, putin cartof si orez), una la amiaz si una dupa-masa si sper sa nu mai am nevoie sa mananc altceva. :-s
spre seara poate niste fructe, dar nu foarte tarziu.
de maine incep sa beau si ceai de soc, bineinteles cu lamaie adaugata, am inteles ca e indicat pentru slabit si pentru reducerea aspectului de coaja de portocala a pielii (care exista bineinteles pe picioare). :((
cam asta e pentru azi. maine vedem ce mai gasim bun de papa.
succes tuturor! >:D<

ianna 05 ian 2010 13:42:51

Re: jurnal blueclaudia
 
clauditza am rugamintea sa folosesti calculatorul la calorii sa nu subnutresti:)... nu de alta dar in loc sa arzi grasimi dai jos apa si apoi cum sari de dieta incepi usor usor sa pui la loc tot ce ai dat jos

si nu uita de miscare... fie mers, fie dans , fie cardio...orice ~45 min:)...ptr incxeput poti si doar 30:D

mvthebest 06 ian 2010 11:15:11

Re: jurnal blueclaudia
 
http://farm1.static.flickr.com/72/18...e8bc067f12.jpg
Buna dimineata!!!>:D<:-*

blueclaudia 07 ian 2010 18:49:07

Re: jurnal blueclaudia
 
multumesc pentru gandurile bune. am incercat sa incarc meniul meu de azi, sper ca se vede si e ok
toate cele bune si sa slabim toate cat mai mult! ;)

Slabuta 07 ian 2010 18:55:16

Re: jurnal blueclaudia
 
Citat:

Anterior postat de blueclaudia (Post 61520)
multumesc pentru gandurile bune. am incercat sa incarc meniul meu de azi, sper ca se vede si e ok
toate cele bune si sa slabim toate cat mai mult! ;)


Bine ai venit printre noi Claudia :)
Iti doresc mult spor la slabit :)

Slabuta 07 ian 2010 18:57:06

Re: jurnal blueclaudia
 
m-am uitat pe meniul tau, nu e chiar bine ceea ce faci.
De ce nu inlocuiesti batoanele acelea cu niste mancare sanatoasa, fructe, legume?
Si sunt cam putine calorii pentru o zi. :(

blueclaudia 07 ian 2010 19:11:46

Re: jurnal blueclaudia
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 61524)
m-am uitat pe meniul tau, nu e chiar bine ceea ce faci.
De ce nu inlocuiesti batoanele acelea cu niste mancare sanatoasa, fructe, legume?
Si sunt cam putine calorii pentru o zi. :(

hmm... poate ai dreptate. adevarul este ca imi tin de foame batoanele, si cred ca unu la cateva zile nu strica. promit maine sa nu pap baton. maine multe fructe si supica. ce zici? ce sa mai adaug? :-/

blueclaudia 07 ian 2010 19:21:36

Re: jurnal blueclaudia
 
m-am uitat si eu acum peste meniul meu de azi, din fericire nu am papat decat un baton, azi-dimi, acum seara am papat niste supica buna de pui, facuta de bunica mea :) si nu stiu unde sa trec ca beai multa apa cu lamaie sau ceai de soc cu lamaie (fara zahar).
si inca ceva: ma ajuta foarte mult sa interactionez cu voi, fetelor, pentru ca ma face sa stiu ca nu sunt singura care vreau sa slabesc.. o simt ca pe un mare suport! >:D<

blueclaudia 08 ian 2010 14:44:17

Re: jurnal blueclaudia
 
salut fete! >:D< azi am baut mult ceai de soc cu lamaie si am papat supa de legume. diseara o sa am musafiri asa ca o sa mananc probabil vreo 2 felii de pizza. ca si gustari voi avea azi fructe, mai precis mere, vreo 2-3.
in rest multe lichide. si incerc sa o iau incet cu sportul, sa fac cat de cat miscare. am banda de alergat acasa si bancuta pentru abdomene. fac destul de des pe ele insa in ultima vreme m-am cam lasat pe tanjeala. o sa reiau vechile obiceiuri.
problema mea este sedentarismul si anticonceptionalele. in urma lor am inceput sa iau in greutate, dar dupa cum se vede dupa masurile mele, mai mult se vede pe solduri, pe fund... in partea de jos a corpului. vreau sa le combat totusi, sa schimb stilul de viata pe care il duc momentan.
cred ca sunt pe drumul cel bun :)

blueclaudia 13 ian 2010 11:32:31

Re: jurnal blueclaudia
 
revin cu detalii despre dieta si noul mod de viata. in primul rand am eliminat de tot toate sursele de zahar, paste fainoase, porumb si orez. mananc 3 mese pe zi, beau mult ceai de soc cu lamaie si indulcitor. seara si dimineata fac abdomene, ridic greutati si incerc sa alerg cam 15 min/zi minim minim.
rezultatele deja se vad. imi doresc f mult sa reusesc sa imi ating telul de 55 kg, nu cred ca e imposibil, dar stiu ca va dura ceva timp pana voi reusi sa ajung la idealul stabilit. am termen final (maxim!!) inceputul lunii mai :)
va pup si va doresc succes tuturor! >:D<

blueclaudia 11 feb 2010 13:09:06

Re: jurnal blueclaudia
 
buna fetelor!
revin cu informatii noi, dupa o absenta de aproape o luna :">
vestile sunt bune, am ajuns la 63 kg si ma indrept incet-incet spre 55 b-) m-am obisnuit sa iau 3 mese pe zi, beau mult ceai (fara zahar, cu lamaie) si fac exercitii seara (si dimineata, dar mai putine).
chiar daca nu am mai scris nimic in jurnal nu a trecut o zi in care sa nu citesc ce mai faceti voi, celelalte fete, m-am inspirat din ideile voastre care m-au ajutat de-a lungul drumului meu spre a deveni o slabuta >:D<
va doresc un weekend placut tuturor! stiu ca e doar joi dar pentru mine e aproape sfarsitul de saptamana :>

mvthebest 14 feb 2010 12:16:51

Re: jurnal blueclaudia
 
http://image.orientaltrading.com/otcimg/32_35.jpg

blueclaudia 15 feb 2010 13:51:19

Re: jurnal blueclaudia
 
salut fete!
a inceput o noua saptamana si pot sa spun ca dieta merge bine. momentan ma mentin la acelasi nivel de kilograme insa corpul meu arata tot mai bine, asta datorita sportului. nu fac foarte multa miscare, cam 30-40 min pe zi, dar se vede pe abdomen si pe picioare (la brate nu am avut niciodata probleme).
bineinteles beau mult ceai in fiecare zi, cu lamaie si fara zahar.
pupici si succes la slabit! :>

ali_lumi 15 feb 2010 14:27:57

Re: jurnal blueclaudia
 
Bravo clau !! Inseamna ca mergi pe drumul cel bun :)
Te asteptam cu vesti super bune:D

blueclaudia 15 feb 2010 15:10:40

Re: jurnal blueclaudia
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 87763)
Bravo clau !! Inseamna ca mergi pe drumul cel bun :)
Te asteptam cu vesti super bune:D

da si eu astept sa vin cu vesti tot mai bune!
pe picioare se vede f bine rezultatul masajelor anticelulitice pe care le fac zilnic (ma ajuta si prietenul meu si am si un mic aparat cu care ma masez).
cel mai mult conteaza perseverenta si constanta :)
toate cele bune!:D

blueclaudia 15 feb 2010 16:48:03

Re: jurnal blueclaudia
 
Motto-ul zilei!
Daca cineva ride - Rizi cu el impreuna ! :))
Daca cineva cinta - Cinta cu el impreuna ! :-"
Daca cineva lucreaza - Lasa-l sa lucreze ! :-h

mvthebest 15 feb 2010 16:53:46

Re: jurnal blueclaudia
 
Citat:

Anterior postat de blueclaudia (Post 87815)
da si eu astept sa vin cu vesti tot mai bune!
pe picioare se vede f bine rezultatul masajelor anticelulitice pe care le fac zilnic (ma ajuta si prietenul meu si am si un mic aparat cu care ma masez).
cel mai mult conteaza perseverenta si constanta :)
toate cele bune!:D

Felicitari..>:D<

Cel mai mult conteaza sa gandim pozitiv:)

blueclaudia 15 feb 2010 16:59:33

Re: jurnal blueclaudia
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 87962)

Felicitari..>:D<

Cel mai mult conteaza sa gandim pozitiv:)

sunt perfect de acord, atitudinea si gandirea sunt cele mai importante :-bd

mvthebest 15 feb 2010 17:02:43

Re: jurnal blueclaudia
 
Citat:

Anterior postat de blueclaudia (Post 87965)
sunt perfect de acord, atitudinea si gandirea sunt cele mai importante :-bd

Da,asa este >:D<

blueclaudia 16 feb 2010 12:45:32

Re: jurnal blueclaudia
 
Cura de slabire
Dupa multe studii, cercetatorii au reusit sa calculeze exact cantitatea de energie consumata in timpul unei partide de sex:

Dezbracarea (ei):
- cu consimtzamantul ei 12 calorii
- fara consimtzamantul ei 187 calorii

Desfacerea sutienului:
- cu amandoua mainile 8 calorii
- cu o singura mana 12 calorii
- cu dintzii 85 calorii

Pozitzii:
- misionarul 12 calorii
- 69 culcat 78 calorii
- 69 in picioare 112 calorii
- roaba 216 calorii
- pe la spate 326 calorii
- candelabru italian 912 calorii

Atingerea orgasmului:
- adevarat 112 calorii
- fals 315 calorii

Dupa orgasm:
- stat in pat 18 calorii
- ridicare imediata 36 calorii
- incercarea de a-i explica (ei) de ce v-ati ridicat imediat 816 calorii

Obtzinerea unei a doua erectzii pentru persoane intre:
- 20 - 29 de ani 36 calorii
- 30 - 39 de ani 80 calorii
- 40 - 49 de ani 124 calorii
- 50 - 59 de ani 972 calorii
- 60 - 69 de ani 2916 calorii
- peste 70 de ani ? (cercetarile continua)


Imbracatul de dupa act:
- cu calm 32 calorii - in graba 98 calorii
- cu tatal ei batand la usa 1218 calorii
- cu sotzul ei batand la usa 3415 calorii
- cu sotzia lui batand la usa 6815 calorii.

:)):)):)) mi s-a parut ff distractiva 'cura' :))

onetotilia 16 feb 2010 12:47:56

Re: jurnal blueclaudia
 
Intradevar.....

mvthebest 16 feb 2010 13:39:52

Re: jurnal blueclaudia
 
Citat:

Anterior postat de blueclaudia (Post 88738)
Cura de slabire
Dupa multe studii, cercetatorii au reusit sa calculeze exact cantitatea de energie consumata in timpul unei partide de sex:

Dezbracarea (ei):
- cu consimtzamantul ei 12 calorii
- fara consimtzamantul ei 187 calorii

Desfacerea sutienului:
- cu amandoua mainile 8 calorii
- cu o singura mana 12 calorii
- cu dintzii 85 calorii

Pozitzii:
- misionarul 12 calorii
- 69 culcat 78 calorii
- 69 in picioare 112 calorii
- roaba 216 calorii
- pe la spate 326 calorii
- candelabru italian 912 calorii

Atingerea orgasmului:
- adevarat 112 calorii
- fals 315 calorii

Dupa orgasm:
- stat in pat 18 calorii
- ridicare imediata 36 calorii
- incercarea de a-i explica (ei) de ce v-ati ridicat imediat 816 calorii

Obtzinerea unei a doua erectzii pentru persoane intre:
- 20 - 29 de ani 36 calorii
- 30 - 39 de ani 80 calorii
- 40 - 49 de ani 124 calorii
- 50 - 59 de ani 972 calorii
- 60 - 69 de ani 2916 calorii
- peste 70 de ani ? (cercetarile continua)


Imbracatul de dupa act:
- cu calm 32 calorii - in graba 98 calorii
- cu tatal ei batand la usa 1218 calorii
- cu sotzul ei batand la usa 3415 calorii
- cu sotzia lui batand la usa 6815 calorii.

:)):)):)) mi s-a parut ff distractiva 'cura' :))

Imbracatul de dupa act e cel mai tare:)):)):))

blueclaudia 16 feb 2010 14:57:46

Re: jurnal blueclaudia
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 88799)

Imbracatul de dupa act e cel mai tare:)):)):))


daaaa! si faza cu 'cercetarile continua' =))=))=))

andra_aly 16 feb 2010 15:00:24

Re: jurnal blueclaudia
 
tare de tot:))

blueclaudia 18 feb 2010 12:37:10

fibrele din musli
 
salut gagici!
ma simt foarte bine azi, se vede ca beau mult ceai, ma ajuta mult la detoxifiere si asta e foarte important.
pe langa noile obiceiuri sanatoase pe care le-am preluat in ultima vreme, am inceput sa mananc (aproape) zilnic musli cu lapte. nu stiu daca musli vitalis e cel mai indicat totusi, pentru ca din cate am vazut pe ambalaj, la 45 de grame de musli, abia 2,5 gr (daca bine-mi amintesc) sunt fibre.. ceea ce mi se pare foarte putin. poate ar trebui sa cumpar separat tarate sau alte fibre si sa le adaug la musli.. ca sa fie mai multe fibre.
voi ce ziceti?:-/

blueclaudia 22 feb 2010 10:15:31

Re: jurnal blueclaudia
 
salutare!
m-am lamurit singura cum sta treaba cu musli, am verificat si cele sanovita si inca o alta marca.. se pare ca nu contin asa de multe fibre, dar oricum sunt sanatoase si ajuta la digestie. :-bd
azi incerc sa mananc doar fructe, mi-am facut o salata mare azi-dimi din 1 mar, 1 gref, 1 kiwi, 1 banana si m-am chinuit sa o mananc toata (mi s-a parut chiar mult de papat). sa vedem cum rezist pe parcusul zilei, avand in vedere ca e si luni azi, e necesara un pic mai multa energie pentru prima zi de lucru din saptamana... vedem! ;)

ras_cristalin 07 apr 2010 23:56:33

Re: jurnal blueclaudia
 
Citat:

Anterior postat de blueclaudia (Post 94813)
salutare!
m-am lamurit singura cum sta treaba cu musli, am verificat si cele sanovita si inca o alta marca.. se pare ca nu contin asa de multe fibre, dar oricum sunt sanatoase si ajuta la digestie. :-bd
azi incerc sa mananc doar fructe, mi-am facut o salata mare azi-dimi din 1 mar, 1 gref, 1 kiwi, 1 banana si m-am chinuit sa o mananc toata (mi s-a parut chiar mult de papat). sa vedem cum rezist pe parcusul zilei, avand in vedere ca e si luni azi, e necesara un pic mai multa energie pentru prima zi de lucru din saptamana... vedem! ;)

Promiteai ca vii cu vesti bune... pai sa le auzim ! :)
Cum a fost de Paste? Cantarul tau ce mai ciripeste? ;;)
Te astept inapoi plina de entuziasm si pusa pe fapte mari :)

blueclaudia 20 apr 2010 13:59:11

Re: Jurnal blueclaudia
 
salut fetelor!
scuze ca nu am mai dat nici un semn de viata in ultima perioada, dar am fost destul de ocupata (stiu ca nu e scuza, dar asa a fost :))
kilogramele mele stagneaza la 62,5 insa sunt multumita ca nu am mai pus nimic inapoi. de ieri am inceput sa merg si la sala (am descoperit o sala de fitness chiar vis-a-vis de locul meu de munca, deci cand ies de la servici intru direct acolo). ieri am facut cam o ora, banda de alergat, bicicleta, stepmill. m-am simtit extraordinar aseara. abia astept sa merg azi din nou :D
dieta nu am mai tinut nimic special, doar am grija sa beau multe lichide (in special ceai de soc cu lamaie) si sa nu fac excese.
sa vedem dupa o luna de sala cam ce modificari apar.
spor tuturor la slabit! >:D<

andra_aly 21 apr 2010 19:20:46

Re: Jurnal blueclaudia
 
Salut claudia, stai linistita ca te intelegem:P >:D< dar sa mai i din cand in cand pe la noi sa ne spui cum merge treaba:)
ce frumos ca mergi la sala, si eu as vrea:x dar cu cine, ca singura nu ma incumet:-s
fitness mi-ar placea si mie;;)

blueclaudia 22 apr 2010 14:58:25

Re: Jurnal blueclaudia
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 160284)
Salut claudia, stai linistita ca te intelegem:P >:D< dar sa mai i din cand in cand pe la noi sa ne spui cum merge treaba:)
ce frumos ca mergi la sala, si eu as vrea:x dar cu cine, ca singura nu ma incumet:-s
fitness mi-ar placea si mie;;)

da, fitness fac si eu :) e ziua a 4-a de sala azi. ma simt foarte bine pe cand ajung acasa dupa o ora de efort sustinut. deocamdata rezultate concrete in kg nu vad, dar nici nu ma asteptam asa de repede. ce e important este ca m-am apucat sa fac miscare o ora zilnic (pe langa ce mai fac acasa, adica abdomene si masaj pe picioare).
eu zic ca voi arata multumitor la vara, cu atat mai mult cu cat ma asteapta o vacanta de 8 zile in cipru :D
va pup si spor la slabit!

ianna 24 apr 2010 14:32:30

Re: Jurnal blueclaudia
 
Neatza claudia>:D<

sa ai un weekend placut si sa incepi ziua de Luni cu mai putine grame:D

ras_cristalin 17 mai 2010 11:08:37

Re: Jurnal blueclaudia
 
Buna Claudia
Mai mergi la sala? Dau rezultate eforturile tale?
Mai vino pe la noi sa povestim, e mai distractiv sa slabim impreuna ! :x

blueclaudia 02 iun 2010 11:23:13

Re: Jurnal blueclaudia
 
salut fetelor!
va multumesc ca ma sprijiniti in continuare chiar daca nu am mai dat semne de viata in ultima vreme :)
pot sa zic ca am mai pus 0,5 kg, am undeva la 63, 63 si un pic, dar cum incepe vara am sentimentul ca merg in directia buna. am gasit o noua dieta (cel putin pt mine noua), dieta dukan care se bazeaza pe consumul de proteine (cel putin in prima faza). acum investighez mai multe si va tin la curent cu data cand o incep si cum evoluez.

pupici si o zi insorita tuturor!

Slabuta 07 iun 2010 18:12:18

Re: Jurnal blueclaudia
 
Citat:

Anterior postat de blueclaudia (Post 207529)
salut fetelor!
va multumesc ca ma sprijiniti in continuare chiar daca nu am mai dat semne de viata in ultima vreme :)
pot sa zic ca am mai pus 0,5 kg, am undeva la 63, 63 si un pic, dar cum incepe vara am sentimentul ca merg in directia buna. am gasit o noua dieta (cel putin pt mine noua), dieta dukan care se bazeaza pe consumul de proteine (cel putin in prima faza). acum investighez mai multe si va tin la curent cu data cand o incep si cum evoluez.

pupici si o zi insorita tuturor!

Te-ai apucat de dukan Claudia? :)
Vezi ca e un grup de fete aici http://forum.slabute.ro/diete/regimu...ighlight=dukan care urmeaza aceasta dieta, poti discuta cu ele :) In gasca e mai vesel si mai usor de tinut un regim :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:39:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO