forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal BlueRose (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-bluerose-8873.html)

BlueRose 12 apr 2011 20:37:20

Jurnal BlueRose
 
Hmm In primul rand Bunahttp://www.google.ro/imgres?imgurl=h...w=1280&bih=923 :D :"> In sfarsit am fost si eu destul de curajoasa sa-mi deschid un jurnal .Pot sa spun ca va urmaresc de ceva vreme si am decis sa adopt un stil sanatos de acu o saptamana insa ultimile 3 zile nu prea stiu ce am mananc foarte mult :( Eu sunt mai pofticioasa de felu meu . Pfoai cat m-am intins cu vorba sa revenim . Ma numesc Dumitrita am 16 ani si o greutate de care nu sunt tocmai multumita . Vreau sa continui stilul de viata sanatos ce l-am inceput acum o saptamana si sa nu ma mai abat. Am de slabit cam vreo 25 de kilograme initial am vrut pana in septembrie dar cred ca pana la sf anului . Sper sa ma mustrati cand gresesc sa ma incurajati cand sunt la pamant . Sper sa-mi gasesc adevarate prietene printre voi sa ne sutinem si sa le facem din mana[*106*] kilogramelor acelea suparatoare . Ca dieta o sa incerc sa exclud mancarurile care nu sunt bune dulciuri produse de patiserie . La inceput o sa-mi permin o data pe saptamana ceva din aceste alimente dar doar sa nu depaseasca 50g. Cu sportul stau cam prost efectiv nu am timp incep scoala la ora 14 si termin la ora 20 din aceasta cauza nici mesele nu au o ora fixa mananc foarte mult seara :((. Cam asta a fost tot o sa incerc stiti cum se spune Nu exista nu pot ci doar lene =)) . [*6*]

Sushi 12 apr 2011 21:47:05

Re: Jurnal BlueRose
 
Hello si bine te-am gasit. Ai facut o alegere buna cu acest jurnal. Te sustinem ! Ai dat pana acum 25 kg ? Sau urmeaza?

Alexandra Andreea 13 apr 2011 06:16:26

Re: Jurnal BlueRose
 
Buna Blue si bine ai venit! :-* >:D<

Sa iti fie cu noroc acest jurnal si sa ajungi acolo unde iti doresti! >:D<

Tu finnd la varsta cresterii nu ar trebui sa iti fie greu sa slabesti! ;) Daca renunti la : prajeli, sucuri (adica toate zaharurile), fainoase, produsele de patiserie, produsee foarte grase si mai faci si sport...o sa fii o slabutza in no time! >:D< ;)

Deci cu sportul, nu se poate " NU am timp! " ! Asa ziceam si eu inainte, si am vazut ca ma pacaleam singura! :( DECI, min 20 de min pe zi vei avea timp daca iti vei dori fff mult sa fii intai sanatoasa si apoi sa slabesti! Sunt femei pe acest site care au copii, barbat si serviciu si mai au si timp pentru sport! ;) Deci, se poate! >:D<

Hai ca ne ajutam unele pe altele, si totul va fi bine! :-*

Sa ai o zi frumoasa! >:D<

Cu drag,
ALexandra

BlueRose 13 apr 2011 09:23:26

Re: Jurnal BlueRose
 
Am de dat 25kg :( dar sunt convinsa ca in timp voi reusi . Ms pentru ce mi-ai spus Alexandra.[*hug*] Mi-am facut azi abonament la sala.[*fitness*]

Sushi 13 apr 2011 16:08:04

Re: Jurnal BlueRose
 
Nu ne lasa in ceata. Ce fel de abonament? Unde?

EveEve 13 apr 2011 16:44:41

Re: Jurnal BlueRose
 
Buna, si bine te-am gasit la tine in casuta>:D<:-*:-*!
Cu vointa si sprijin din partea slabutelor, sigur o sa ajungi acolo unde vrei.
E bine ca vrei sa adopti un stil de viata sanatos. Cum a spus si Ale, daca elimini prajelile, dulciurile, bauturile carbogazoase dar si restul de sucuri din comert, faina alba, etc. este nemaipomenit!! In jur de cate kcal mananci pe zi??:D
Si cu sportul...Aia nu e scuza:D:D Eu am ore de la 15:30 la 22:00, si tot am timp de sport:P Si de sport si de facut curatenie, cumparaturi, invatat, si tot ceea ce trebuie sa facem. Deci hai, ca se poate:D:D
Felicitari pentru ca te-ai inscris la sala, si sa te tii de ea. Te asteptam sa ne mai spui ce mananci, poate ne postezi si un meniu;))>:D<>:D<:-*!
Sa ai o dupa-amiaza placuta!:-*
P.S. Suntem aproape vecine;;) Bine, acum nu ca nu sunt in tara, dar din Romania sunt din Bt;))

BlueRose 13 apr 2011 20:10:51

Re: Jurnal BlueRose
 
Sushi :D abonament la sala[*abdomene*] . Scuze daca va cam las in ceata[*hug*] asa is eu mai greu ma exprim la inceput dupa :)) nu ma mai puteti opri din vorbit. Pun si meniul pe azi si la final imi fac niste observatii :))CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 08:15
Paine prajita, 65g - 195 calorii, 2.6 proteine, 3.3 grasimi, 0 colesterol, 38.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Gustare 1, ora 10:07
Iaurt Nutriday Natural, Danone, 145g - 95 calorii, 4.6 proteine, 5.9 grasimi, 0 colesterol, 5.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar

Prânz, ora 13:17
Snitele de porc, 200g - 407 calorii, 51.4 proteine, 20.8 grasimi, 337.2 colesterol, 0.4 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Ridiche, 250g - 40 calorii, 1.8 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 8.5 carbohidrati, 4 fibre, 97.5 sodiu, 4.8 zahar

Gustare 2, ora 16:09
Jeleuri cu aroma de capsuni, SugarLand, 125g - 413 calorii, 6 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 97.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 72.6 zahar
Arahide in coaja, Durumold, 50g - 286 calorii, 13 proteine, 24.1 grasimi, 0 colesterol, 4.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
Napolitane, Joe Economic, 17g - 80 calorii, 0.8 proteine, 3.1 grasimi, 0 colesterol, 11.9 carbohidrati, 0.2 fibre, 17 sodiu, 7.1 zahar

Cina, ora 19:06
Iaurt Activia Gustare de seara cu Bifidus ActiRegularis, 3.2% grasime, iaurt cu capsuni si fulgi de migdale, Danone, 150g - 158 calorii, 7.2 proteine, 4.8 grasimi, 0 colesterol, 21.5 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zahar
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1674 calorii, 87.4 proteine, (mult)62.3 grasimi, 337.2 colesterol, (mic)188.2 carbohidrati, 4.2 fibre, 114.5 sodiu, (mult)84.5 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Banda alergat, inclinatie 5%, 7km/h, 15min - 168 calorii
Bicicleta stationar, moderat, 5min - 45 calorii
Mers, 15min/km, 30min - 77 calorii
Stepper, fara suport maini, 20min - 129 calorii
Metabolism bazal - 1597 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2016 calorii
Stiu ca am cam intrecut masura nu o sa mai fac . In loc de painea de la micul dejun voi manca omleta sau ceva mai bun . Jeleurile[*interzis*] o sa le exclud total nu o sa mai cumpar ca daca nu am nu prea mananc :)) . Napolitana mo provocat o colega dar deacu o sa refuz :D SI trebuia sa mananc ceva la cina dar nu prea am avut ce manaca azi :D . Deci sper sa ma trageti de urechi tare astazi ca data viitoare cand voi mai face asa sa-mi vad urechile lungi[*iepure*] si sa nu mai fac :)
Cu drag, Dumy


Alexandra Andreea 13 apr 2011 20:46:57

Re: Jurnal BlueRose
 
Citat:

Anterior postat de BlueRose (Post 620196)
Am de dat 25kg :( dar sunt convinsa ca in timp voi reusi . Ms pentru ce mi-ai spus Alexandra.[*hug*] Mi-am facut azi abonament la sala.[*fitness*]

Buna Blue! >:D<

Ma bucur ca ti-ai facut abonament la sala!!! Dar sa stii ca nu te va ajuta cu nimic daca o sa papi asa! ;;)

Haide sa iti dau niste sugestii >:D<:
1.La micul dejun poti manca cereale fara zahar ( luate de la plafar) cu un iaurt degresat + un fruct pe stomacul gol ( si lasi 20-30 min pana la MD) SAU poti manca paine neagra cu un iaurt degresat, sau o omleta din doua oua cu niste legume, sau branzica proaspata cu legume etc
2. Sa stii ca carnea de porc contine multe grasimi, si ar fi bine sa le eviti! Deci, iti propun carne de pui sau curcan! ;;) cu o salata mare :x!!!
3.Inafara de acele arahide, nimic de la gustarea 2 nu este bun! TREBUIE sa renunti la toate, pentru sanatatea ta in primul rand, si apoi pentru a slabi! Ca gustare poti manca iaurturi, arahide, fistic, migdale, fructe, fructe confiate etc.
4.Cina ta nu se numeste cina! ;) Trebuie sa mananci mancare , nu un iaurt! ;)) Deci, poti manca carnitza de pui sau peste, cu o salata....sau legume inabusite cu branzica sau carne cu legume inabusite etc.

Sper sa nu te superi, si sa iti fi fost de folos! ;;)

BlueRose 13 apr 2011 21:03:38

Re: Jurnal BlueRose
 
Nu ma supar din contra ms mult pentru sfaturi esti o scumpa>:D< plafar nu este la mine in oras avem o farmacie naturista dar doar de produse gen medicamente ceaiuri cel putin eu nu am vazut undeva plafar iar ceea ce se gaseste la magazine sunt cereale cu mult zahar iar fulgii de ovaz nu pot sa ii suport pur si simplu nu-i agreez :D

mvthebest 13 apr 2011 21:12:11

Re: Jurnal BlueRose
 
Citat:

Anterior postat de BlueRose (Post 621311)
Nu ma supar din contra ms mult pentru sfaturi esti o scumpa>:D< plafar nu este la mine in oras avem o farmacie naturista dar doar de produse gen medicamente ceaiuri cel putin eu nu am vazut undeva plafar iar ceea ce se gaseste la magazine sunt cereale cu mult zahar iar fulgii de ovaz nu pot sa ii suport pur si simplu nu-i agreez :D

Intreaba acolo la farmacie,trebuie sigur sa aibe cereale... Si daca nu,poti sa iei cereale fara zahar de la Carrefour,am vazut ca au si ei.. (dar sa te uiti pe eticheta,sa nu aibe zahar).


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:01:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO