forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal de bord Innerfile- Misiune (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-bord-innerfile-misiune-2917.html)

innerfile 25 feb 2010 18:19:44

Jurnal de bord Innerfile- Misiune
 
Hello slabutelor ;;),

V-am descoperit de curand!!!
Cum am inceput o dieta in urma cu 2 saptamani, mi-am zis ca e o ocazie buna sa-mi monitorizez rezultatele:D si sa aflu si ce merge sau nu in incercarile altora[*44*]

Bine v'am gasit!
b-)

mika_me 25 feb 2010 18:24:26

re: Jurnal de bord Innerfile- Misiune
 
Bun venit!ia spune-ne..ce dieta ai inceput?si care-i planul de bataie per ansamblu...sau in detaliu:P

innerfile 25 feb 2010 18:55:35

re: Jurnal de bord Innerfile- Misiune
 
salut!!!!:D

Pai dieta mi'am facut'o eu insami, dupa ce am incercat N diete din reviste, diete de vedete sau nu...:-s
Practic vreau sa slabesc 10 kg in 3 luni aproximativ, dupa care sa ma mentin.

Am programat 5 mese pe zi, micul dejun, o gustare, pranzul, gustare si cina cu 3-4 ore inainte de culcare.Eu ma culc pe la 12/1 noaptea deci am pus ultima masa pe la 9/ 9:30.
Alimentele sunt cam aceleasi pe cale le consumam si inainte de dieta, exceptand chipsurile si tot junk foodu , cola, sucurile din comert in general si dulciurile.
Mesele este f important sa fie cam la aceleasi ore! pt ca organismul sa'si faca un program de functionare:D.

si am introdus 40 de minute de fitness zilnic.
miscare in general fac mereu...eu merg f mult pe jos, nu iau busu si metroul decat daca e ceva urgent:D pt ca nu imi plac aglomeratiile.
dimineatza 1 ora de plimbare-alergat cu cainele in parc, seara inca juma d ora tot asa...are la energie..................#:-s io obosesc si ea nimica...:)) cre k e pe baterii.

O sa va tin la curent cu meniul zilnic :D

Ceaao! Ma loveste Lala (catelusa) cu labele sa o scot afara:))

mika_me 25 feb 2010 19:20:56

re: Jurnal de bord Innerfile- Misiune
 
Citat:

Anterior postat de innerfile (Post 98477)
salut!!!!:D

Pai dieta mi'am facut'o eu insami, dupa ce am incercat N diete din reviste, diete de vedete sau nu...:-s
Practic vreau sa slabesc 10 kg in 3 luni aproximativ, dupa care sa ma mentin.

Am programat 5 mese pe zi, micul dejun, o gustare, pranzul, gustare si cina cu 3-4 ore inainte de culcare.Eu ma culc pe la 12/1 noaptea deci am pus ultima masa pe la 9/ 9:30.
Alimentele sunt cam aceleasi pe cale le consumam si inainte de dieta, exceptand chipsurile si tot junk foodu , cola, sucurile din comert in general si dulciurile.
Mesele este f important sa fie cam la aceleasi ore! pt ca organismul sa'si faca un program de functionare:D.

si am introdus 40 de minute de fitness zilnic.
miscare in general fac mereu...eu merg f mult pe jos, nu iau busu si metroul decat daca e ceva urgent:D pt ca nu imi plac aglomeratiile.
dimineatza 1 ora de plimbare-alergat cu cainele in parc, seara inca juma d ora tot asa...are la energie..................#:-s io obosesc si ea nimica...:)) cre k e pe baterii.

O sa va tin la curent cu meniul zilnic :D

Ceaao! Ma loveste Lala (catelusa) cu labele sa o scot afara:))


tot atatea kg vreau sa dau si eu jos..tot cam in 3 luni..eu daca ajung si la 59 de kg, dej acred ca va fi o schimbare:D
multa bafta!

Suzume 25 feb 2010 22:50:21

re: Jurnal de bord Innerfile- Misiune
 
Citat:

Anterior postat de innerfile (Post 98429)
Hello slabutelor ;;),

V-am descoperit de curand!!!
Cum am inceput o dieta in urma cu 2 saptamani, mi-am zis ca e o ocazie buna sa-mi monitorizez rezultatele:D si sa aflu si ce merge sau nu in incercarile altora[*44*]

Bine v'am gasit!
b-)

Bine ai venit si succes cu pierderea kilogramelor Sa ne tii la curent cu meniurile tale. :)

riky 25 feb 2010 23:45:38

re: Jurnal de bord Innerfile- Misiune
 
sa ai spor la slabit si sa fuga cat mai repede si sanatos kg de u!!!:D:P>:D<

innerfile 26 feb 2010 14:32:59

re: Jurnal de bord Innerfile- Misiune
 
bineinteles ca se observa schimbarea cu fiecare kg alungat :D si organele se simt mai usurate fara grasimea care le sufoca.
sunt multi oameni care mananca nesanatos si aparent nu se ingrasa....dar este mult mai periculos, grasimea depunandu'se intern in jurul organelor fara sa apara vreun semnal de alarma vizibil...

apropo d mancatu sanatos....aseara cand veneam aks am varsat din greseala niste granini p mine...ajung aks, bag blugii negri in masina d spalat...ii scot si vad k sucu i'a decolorat und ii patasem:-o
se vedeau exact stropii d decolorare si dungile!! ...si aveam impresia ca e cat de cat natural...8-|

well!
Azi... la micul dejun, pe la 8 jumate, am bagat o felie d graham cu cascaval si un ou si o cafeluta fara zahar. am renuntat de mult la zaharul in cafea. pun putin de lapte si e foarte ok :D
apoi am iesit cu the dog pe afara, am venit si am facut fitnessu'.
la gustarea de la 12 am facut o salatica cu 1 morcov, 1/4 telina, juma radacina d patrunjel, 1 castravete,1 ridiche, 2 frunze de salata, niste varza rosie,sare, piper si putin otet=P~

la 15:00 vine pranzul, und am programat o bucatica d piept de pui facut la aburi -se lasa TOATA grasimea de pe el!! si legume fierte in sos de rosii si condimente.Fara ulei! evident.
Il stropesc cu zeama d la juma d lamaie pana sa il bag la fiert sa ramana fraged, apoi pun niste busuioc, putin piper, sare si cimbru si il las sa se faca.

e rapid, usor de facut si buun;;)

intre mese imi impart 2 litri de apa si ceai...depinde ce am chef sa beau..

astazi la gustarea de la 18 o sa rontai niste rondele d cereale expandate ca sunt satioase si cu putine calorii, iar pe la 21:00, 1-2 mere:D

Cel mai important, moralul sus sus sus :-bd si multa miscare in aer liber!!!!!

v'am pupat>:D<>:D<>:D<

mvthebest 01 mar 2010 08:51:01

re: Jurnal de bord Innerfile- Misiune
 
http://felicitari.rol.ro/images/stor...martisor19.jpg

innerfile 03 mar 2010 14:32:58

re: Jurnal de bord Innerfile- Misiune
 
Salutari la toata lumea !!!

Am avut niste zile pline si agitate si n'am mai venit in vizita.
dar dieta a continuat invariabil:)>-
Luni..ce'i drept din cauza lipsei de timp
am luat numa micu dejun (un ou fiert + 2 felii graham cu cascaval)
si...in rest apa.:)).
Macar s'au mai retras ploile, a fost soare,
frumos, deci am avut energia necesara din plinb-)

Azi la pranz am facut o salata din fructe de mare cu ceva legume aburite8->

chiar k azi cre k am consumat mai multe calorii k de obicei k am si spalat cainele=))

Voi intampinati obstacole?
La Multi Ani tuturor de 1 si 8 Martie [*129*][*4*][*zambet-larg*][*102*][*53*] !!!!!!!!!!


Numa' binee!!![*29*]

mvthebest 03 mar 2010 14:39:09

re: Jurnal de bord Innerfile- Misiune
 
Citat:

Anterior postat de innerfile (Post 104721)
Salutari la toata lumea !!!

Am avut niste zile pline si agitate si n'am mai venit in vizita.
dar dieta a continuat invariabil:)>-
Luni..ce'i drept din cauza lipsei de timp
am luat numa micu dejun (un ou fiert + 2 felii graham cu cascaval)
si...in rest apa.:)).
Macar s'au mai retras ploile, a fost soare,
frumos, deci am avut energia necesara din plinb-)

Azi la pranz am facut o salata din fructe de mare cu ceva legume aburite8->

chiar k azi cre k am consumat mai multe calorii k de obicei k am si spalat cainele=))

Voi intampinati obstacole?
La Multi Ani tuturor de 1 si 8 Martie [*129*][*4*][*zambet-larg*][*102*][*53*] !!!!!!!!!!


Numa' binee!!![*29*]

Doar atata ai papat luni :-o:-o:-o Eu as fi murit de foame:))

Da,a fost o zi soare, acum am inteles ca vine iar zapada:)) Ce vreme sucita,ca mine:P

La muti ani si tie pentru 8 Martie,care se apropie :x Si sa fi iubita si sa ajungi la kg dorite...
:-*http://abc.e-cards.ro/images/image-3...-alb-verde.jpg


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:05:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO