forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal BuBulyna - Intre a fi si nu fi, eu sunt! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-bubulyna-intre-nu-eu-sunt-8946.html)

BuBulyna 19 apr 2011 23:22:09

Jurnal BuBulyna - Intre a fi si nu fi, eu sunt!
 
Buna tuturor! Numele meu este Roxana si doresc sa'mi indeplinesc visul:acela de a fi o SLABUTA.
Va astept aici pentru a ne sfatui si sa ma corectati atunci cand gresesc.Va pup!:-*
:-*:-*:-*

Monica17 20 apr 2011 00:38:12

Re: Jurnal BuBulyna - Intre a fi si nu fi, eu sunt!
 
Buna si la tine in casuta, draga mea Roxanici >:D<!
Si ca sa nu vin cu mana goala ti-am adus si un cadou :-*!

http://www.culinar.ro/forum/uploads/...1212483681.jpg

BuBulyna 20 apr 2011 01:03:40

Re: Jurnal BuBulyna - Intre a fi si nu fi, eu sunt!
 
As vrea sa spun povestea mea...eram prin vacanta de vara dupa ce terminasem clasa a 7 a...am inceput a lua foarte tare in proportii deoarece nu'mi placea cum aratam (bineinteles eram slabuta,dar mie mi se parea ca sunt grasa) Am luat pastile de slabit. Intradevar slabisem cateva kilograme, dar in scurt timp am pus foarte mult inapoi, fara sa exagerez...ajunsesem de la 55 kg la 85-90 kg. Am tinut'oasa vreo 2 luni si apoi mi'am zis gata..asa nu se mai poate...trebuie sa fac ceva sa slabesc. Am inceput a'mi face un orar cu mesele si am redus alimentele daunatoare si mancatul la 12 noaptea.Stiu ca e ingrozitor si mi'e rusine de chestia asta...in fine, apoi am slabit intr'o luna jumatate mult deoarece facusem alta greseala de a mea si anume aceea de a ma infometa. Ajunsesem la 65-66 kg intr'un timp foarte scurt.De atunci greutatea mea variaza si ba slabesc ba ma ingras.
Vara asta slabisem 10 kg, dar am fost o saptamana la mare si am stat degeaba in fiecare zi si am mancat numai prostii si, in ritmul acesta am inceput iar a ma ingrasa, putin cate putin, ajungand la 70kg.
Am incercat fel si fel de diete, ba mai mult, m'am inscris la sala vreo 3 luni la rand si nu a avut niciun efect. M'am ingrasat mai mult decat sa dau jos si am decis sa renunt un timp la sala.
Cautand diete pe net in continuare pentru a incepe una noua, poate una ajutatoare, am gasit aceasta comunitate. Citind diferite cazuri m'a ambitionat si asa ca mi'am facut cont si eu si sunt fericita pentru ca aici am intalnit persoane de admirat:X
Cazul Monicai, careia ii multumesc pentru sfaturi, si nu numai ei, tuturor fetelor:X:-*, m'a miscat cel mai tare si mi'am zis asa:"Daca ea poate si eu pot".
Intradevar nu e usor salupti contra kilogramelo, dar stiu ca fiecare dintre noi are vointa si fiecare are putere sa mearga mai departe mereu cu,capul sus si privire inainte. De acum GATA cu PLANSETELE, cu DEPRESIILE!A venit timpul sa slabim pentru a ne simti bine si a arata bine. Nimeni nu a zis ca va fi usor in lupta aceasta, dar NOi, si cand spun "NOI" ma refer la toate slabutele de pe forum, putem fi invingatoare.
Va astept in casuta mea sa ne sfatuim, sa facem schimb de pareri si sa ne sustinem atunci cand credem ca nu mai avem forta. IMPORTANT e sa fim unite si sa avem incredere si vointa!Va pupacesc si va urez la toate succes!:-*

Monica17 20 apr 2011 09:48:07

Re: Jurnal BuBulyna - Intre a fi si nu fi, eu sunt!
 
Buna dimineata! >:D<
Se pare ca mesajul meu de aseara nu a mai aparut :(!
Eh, nu-i nimic!

In primul rand, tin sa te felicit ca te-ai hotarat sa slabesti SANATOS si nu prin INFOMETARE! >:D< Toate am facut candva porstioare si e foarte important sa realizam ca gresim. Felicitari!
In al doilea rand, vad aici, printre randuri, o fata hotarata, curajoasa si ambitioasa! Asta te va ajuta sa castigi lupta mai repede decat iti poti imagina. Important e sa nu te dai batuta. Daca astazi gresesti, maine o iei de la capat, nu te lasi pagubasa.
O sa vezi ca de fiecare data cand vei avea probleme si o sa spui, aici vor fii fete care te vor ajuta sa te ridici. Si eu am avut momente mai grele, de dezamagire, de declin si totusi, datorita lor, am reusit sa-mi revin mai repede decat as fii crezut!


Citat:

Anterior postat de BuBulyna
Cazul Monicai, careia ii multumesc pentru sfaturi, si nu numai ei, tuturor fetelor:X, m'a miscat cel mai tare si mi'am zis asa:"Daca ea poate si eu pot".

Nici nu stii cat ma bucur ca prin actiunea mea de a slabi, de a-mi face mie bine, pot ajuta si alte fete sa ajunga asa cum isi doresc.
Ma bucur nespus ca ai atata incredere in tine si o sa vezi ca vei ajunge exact unde iti doresti daca iti pastrezi aceeasi atitudine! >:D<

Te pup! :-*

viktoria 20 apr 2011 10:02:35

Re: Jurnal BuBulyna - Intre a fi si nu fi, eu sunt!
 
Salut Bubu ! :)Ti-am citit povestea ... Multa bafta vreau sa-ti doresc si sa ne auzim cu vesti bune! Cind ai nevoie sa discuti cu cineva eu sunt la dispozitia ta ! >:D<>:D<>:D< !

EveEve 20 apr 2011 10:23:28

Re: Jurnal BuBulyna - Intre a fi si nu fi, eu sunt!
 
Citat:

Anterior postat de BuBulyna (Post 628399)
As vrea sa spun povestea mea...eram prin vacanta de vara dupa ce terminasem clasa a 7 a...am inceput a lua foarte tare in proportii deoarece nu'mi placea cum aratam (bineinteles eram slabuta,dar mie mi se parea ca sunt grasa) Am luat pastile de slabit. Intradevar slabisem cateva kilograme, dar in scurt timp am pus foarte mult inapoi, fara sa exagerez...ajunsesem de la 55 kg la 85-90 kg. Am tinut'oasa vreo 2 luni si apoi mi'am zis gata..asa nu se mai poate...trebuie sa fac ceva sa slabesc. Am inceput a'mi face un orar cu mesele si am redus alimentele daunatoare si mancatul la 12 noaptea.Stiu ca e ingrozitor si mi'e rusine de chestia asta...in fine, apoi am slabit intr'o luna jumatate mult deoarece facusem alta greseala de a mea si anume aceea de a ma infometa. Ajunsesem la 65-66 kg intr'un timp foarte scurt.De atunci greutatea mea variaza si ba slabesc ba ma ingras.
Vara asta slabisem 10 kg, dar am fost o saptamana la mare si am stat degeaba in fiecare zi si am mancat numai prostii si, in ritmul acesta am inceput iar a ma ingrasa, putin cate putin, ajungand la 70kg.
Am incercat fel si fel de diete, ba mai mult, m'am inscris la sala vreo 3 luni la rand si nu a avut niciun efect. M'am ingrasat mai mult decat sa dau jos si am decis sa renunt un timp la sala.
Cautand diete pe net in continuare pentru a incepe una noua, poate una ajutatoare, am gasit aceasta comunitate. Citind diferite cazuri m'a ambitionat si asa ca mi'am facut cont si eu si sunt fericita pentru ca aici am intalnit persoane de admirat:X
Cazul Monicai, careia ii multumesc pentru sfaturi, si nu numai ei, tuturor fetelor:X:-*, m'a miscat cel mai tare si mi'am zis asa:"Daca ea poate si eu pot".
Intradevar nu e usor salupti contra kilogramelo, dar stiu ca fiecare dintre noi are vointa si fiecare are putere sa mearga mai departe mereu cu,capul sus si privire inainte. De acum GATA cu PLANSETELE, cu DEPRESIILE!A venit timpul sa slabim pentru a ne simti bine si a arata bine. Nimeni nu a zis ca va fi usor in lupta aceasta, dar NOi, si cand spun "NOI" ma refer la toate slabutele de pe forum, putem fi invingatoare.
Va astept in casuta mea sa ne sfatuim, sa facem schimb de pareri si sa ne sustinem atunci cand credem ca nu mai avem forta. IMPORTANT e sa fim unite si sa avem incredere si vointa!Va pupacesc si va urez la toate succes!:-*

Buna Bubulyna, si bine ai venit printre noi>:D<:-*:-*! Sper ca acest jurnal sa iti fie de mare folos in lupta cu kg:-*!
Bineinteles ca toate putem fi invingatoare, defapt vom fi cu siguranta invingatoare, slabind frumos, sanatos, si pe viata! Si aceasta lupta impotriva kg, este mult mai usoara daca ne sprijinim una pe alta.
Cum ai spus si tu, infometarea este o mare greseala. In primul rand, iti privezi corpul de nutrienti necesari lui, de energie, si nu-i faci decat rau. Deci ma bucur ca nu optezi pentru calea aceasta. Ce dieta tii/vrei sa tii?? Ai ceva in plan??
"
Am incercat fel si fel de diete, ba mai mult, m'am inscris la sala vreo 3 luni la rand si nu a avut niciun efect. M'am ingrasat mai mult decat sa dau jos si am decis sa renunt un timp la sala. "
Sa stii ca sportul nu face decat sa ajute, insa atunci cand facem sport, dar ingeram mai multe kcal decat cele pe care le consumam prin sport, nu avem cum sa slabim. Dar sportul este esential intr-o dieta. Toate slabutele care au reusit sa-si atinga scopul si sa si-l mentina, practica si sport. El iti da vitalitate, te scapa de toxine prin transpiratie, iti formeaza muschii, nu vei avea pielea lasata atunci cand vei slabi, etc.
Daca nu vrei sa te inscrii la sala, poti face acasa putin sport. Te poti uita pe site la categoria "Sport", sunt o multime de filmulete. Sau iti poti descarca tu ceva aerobic pe care sa-l practici, etc. Si o sa vezi ca te vei simti minunat!:x
Eu iti doresc mult succes cu noul tau plan de atac, si asteptam sa ne dai mai multe detalii despre allimentatia ta, meniuri, etc:-*
Sa ai o zi minunata>:D<!

marinuta 20 apr 2011 15:20:13

Re: Jurnal BuBulyna - Intre a fi si nu fi, eu sunt!
 
Buna bubulyna, in primul rind dami voie sa te felicit pentru pasul important acela de a face ceva pentru tine sa maninci sanatos si facind mult spoort. Vezi ca te-am gasit eu pe tine>:D<, daca ai ceva intebari, nedumeriri nu te rusina ci doar intreaba,

BuBulyna 20 apr 2011 18:08:08

Re: Jurnal BuBulyna - Intre a fi si nu fi, eu sunt!
 
Multumesc mult slabutelor pentru cuvintele frumoase si pentru ca ma faceti sa ma simt bine. Nu stiti ce mult inseamana pentru mine acest lucru:XVa pup:*

Alexandra Andreea 20 apr 2011 20:37:31

Re: Jurnal BuBulyna - Intre a fi si nu fi, eu sunt!
 
Buna! >:D< Am ajuns si eu in casuza ta! >:D<

Sa iti fie de folos si sa te ajute sa ajungi la slabutza din tine! :-*

Drumul nu este usor, dar aici sigur vei reusi! >:D< Spune-ne mai multe despre dieta pe care vrei sa o urmezi si poate postezi si meniuri! >:D<

Cu drag,
Alexandra

Monica17 22 apr 2011 14:59:47

Re: Jurnal BuBulyna - Intre a fi si nu fi, eu sunt!
 
Buna Roxanici? Ce mai faci?
Te pup :-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:36:22.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO