forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal bylutza (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-bylutza-3703.html)

bylutza 02 mai 2010 20:55:12

Jurnal bylutza
 
Buna seara dragelor!
Ma numesc Mady, am 23 ani sunt din Bucuresti si am mare nevoie sa slabesc. am intrat pe acest forum din curiozitate si pot spune ca ma bucur ca nu sunt singura care se confrunta cu astfel de probleme.am citit o parte din jurnale,sunteti minunate toate si aveti povesti foarte interesante.
Eu am 67 de kg (mai mult decat am avut oricand) la 1,63 m si sunt foarte foarte nemultumita.recunosc, este vina mea, am mancat seara in ultima perioada si nu am facut nici miscare prea multa.de doua zile insa, m-am apucat de alergat, de facut pe stepper si de asemenea am facut si tae-bo.am inceput si un regim de viata sanatos (cum imi place sa-i spun), mai exact am eliminat duciurile, prajelile si fainoasele in mare parte.trebuie sa mentionez ca sunt si anemica si am grija sa-mi asigur aportul de calciu necesar consumand lactate degresate si alte alimente ce contin calciu.sper din suflet sa reusesc.mi-am propus sa slabesc 3-4 kg pe luna, nu mai mult pentru ca nu vreau sa le pun la loc imediat.astazi am mancat lapte cu cereale dimineata, ca si gustare am papat niste capsune,la pranz salata de legume cu pui si un ou si seara (inainte de 18:00) o supica de legume calda! si ma bucur ca am facut si o ora de tae-bo azi :). daca aveti sfaturi sau intrebari pentru mine, va astept cu drag! va multumesc si va pup ! o seara minunata va doresc!!

andra_aly 02 mai 2010 21:01:40

re: Jurnal bylutza
 
Citat:

Anterior postat de bylutza (Post 173112)
Buna seara dragelor!
Ma numesc Mady, am 23 ani sunt din Bucuresti si am mare nevoie sa slabesc. am intrat pe acest forum din curiozitate si pot spune ca ma bucur ca nu sunt singura care se confrunta cu astfel de probleme.am citit o parte din jurnale,sunteti minunate toate si aveti povesti foarte interesante.
Eu am 67 de kg (mai mult decat am avut oricand) la 1,63 m si sunt foarte foarte nemultumita.recunosc, este vina mea, am mancat seara in ultima perioada si nu am facut nici miscare prea multa.de doua zile insa, m-am apucat de alergat, de facut pe stepper si de asemenea am facut si tae-bo.am inceput si un regim de viata sanatos (cum imi place sa-i spun), mai exact am eliminat duciurile, prajelile si fainoasele in mare parte.trebuie sa mentionez ca sunt si anemica si am grija sa-mi asigur aportul de calciu necesar consumand lactate degresate si alte alimente ce contin calciu.sper din suflet sa reusesc.mi-am propus sa slabesc 3-4 kg pe luna, nu mai mult pentru ca nu vreau sa le pun la loc imediat.astazi am mancat lapte cu cereale dimineata, ca si gustare am papat niste capsune,la pranz salata de legume cu pui si un ou si seara (inainte de 18:00) o supica de legume calda! si ma bucur ca am facut si o ora de tae-bo azi :). daca aveti sfaturi sau intrebari pentru mine, va astept cu drag! va multumesc si va pup ! o seara minunata va doresc!!

Buna Mady si bine ai venit printre noi>:D<
Imi pare bine sa aud ca esti o fata inteligenta care nu se grabeste cu slabitul:) mai incet e mai sanatos;) felicitari ca te-ai apucat de sport. ajuta foarte mult:)
Din cate spui, tin sa cred ca ai ales dieta personalizata. o alimentatie corecta si sport. foarte bine>:D< mi se pare numai bine pentru tine;)
Sa ai grija sa papi alimente ce contin calciu luand in considerare problema ta. nu e de joaca cu asa ceva:(
iti doresc mult succes in lupta cu kg. >:D<
suntem aici oricand o sa ai nevoie se un sfat sau daca e nevoie sa te certam;;)

Sibel H 02 mai 2010 21:02:07

re: Jurnal bylutza
 
.....:)....Buna seara!Mady...Bine ai venit!printre noi...majoritatea ne confruntam cu, probleme asemnatoare cu a ta...vad,ca ai inceput sa faci si program de sport ,sa-ti controlezi meniul...sa fi atenta la alimentatie..si problemele de sanatate...deja ai dat startul..pentru o viata sanatoasa si pentru a scadea in greutate si a elimina surplusul de kilograme care te deranjeaza...eu iti,doresc mult succes in a-ti ,atinge scopul si a te bucura de rezultate pozitive...:x .....>:D<

bylutza 02 mai 2010 21:09:27

re: Jurnal bylutza
 
Va multumesc ca sunteti alaturi de mine! nu ma asteptam sa mi se raspunda asa repede! sunteti niste scumpe! sper sa ne ajutam reciproc! va tin la curent cu evolutia mea! va pup !>:D<:x

andra_aly 02 mai 2010 21:11:19

re: Jurnal bylutza
 
De asta suntem aici mady>:D< noi te asteptam cu raportul cand o sa ai timp:D
o sa reusim impreuna:)

Sibel H 03 mai 2010 09:35:52

re: Jurnal bylutza
 
...Buna dimineata!...sa ai o zi plina de soare....:)

bylutza 03 mai 2010 09:48:50

re: Jurnal bylutza
 
Buna dimineata Sibel si voua tuturor! Si voi sa aveti o zi cu soare, cu energie si cu multa incredere in voi si in visele voastre.M-am trezit foarte increzatoare si vesela azi.e ultima zi libera, de maine incep serviciul,dar va fi bine.Daca ai vointa gasesti timp pentru miscare,pentru a manca sanatos, pentru tot ce iti propui.
Sa va mearga minunat azi!! va transmit din energia mea pozitiva si voua si va pup duuulce!! ne auzim later...;;)

andra_aly 03 mai 2010 09:52:46

re: Jurnal bylutza
 
Neata mady>:D< imi pare bine ca esti vesela azi si increzatoare;;)
o zi buna

bylutza 03 mai 2010 19:12:09

re: Jurnal bylutza
 
ce mai faceti fetelor? eu am intrat putin pe net sa vad ce ati mai scris.sa va spun ce am papat azi:iaurtel + cereale dimineata, intre mese capsune, la pranz un cartof gratinat cu crema de branza light + o salata mica asortata si seara din nou supa.voi ce mai mancati seara? poate mai imi dati si mie idei.:Pam facut si jumate de ora pe stepper si am mers o ora pe jos.va pup si va astept sa mai vorbim.>:D<;;)

ianna 03 mai 2010 20:56:30

re: Jurnal bylutza
 
Citat:

Anterior postat de bylutza (Post 174050)
ce mai faceti fetelor? eu am intrat putin pe net sa vad ce ati mai scris.sa va spun ce am papat azi:iaurtel + cereale dimineata, intre mese capsune, la pranz un cartof gratinat cu crema de branza light + o salata mica asortata si seara din nou supa.voi ce mai mancati seara? poate mai imi dati si mie idei.:Pam facut si jumate de ora pe stepper si am mers o ora pe jos.va pup si va astept sa mai vorbim.>:D<;;)


ca si idei de meniu nu combina carbohidratii cu proteinele

si ai grija sa nu papai prea putin caloric


ma bucur ca ia facut miscare!>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:19:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO