forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Capsunik (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-capsunik-3945.html)

cristine017 24 mai 2010 14:42:12

Jurnal Capsunik
 
In primu` rand buna fetelooor ;;):-*:-* de cateva zile citesc forumul asta si jurnalele slabutelor si m`am hotarat sa`mi fac si eu un jurnal .Am 1.60 sau 1.61 nu stiu sigur :D si am 60 d kg :-s:-s.Problema la mine e urmatoarea am impresia ca toate acele 10 kg in plus s`au pus pe burtica si pe solduri .La oricine zic ca trebuie sa slabesc zice "de unde?" pentru ca eu port hanorace sau tricouri mai largi sau tip babydoll si nu se vede ..si picioarele le am destul de subtiri..daca m`ar vedea in costum de baiee:-o ..insa cand imi vad soldurile si burtica in oglinda ma deprim =(( .Problema cea mai mare la mine e ca am inceput nenumarate cure si dupa 5-6 zile le`am abandonat desi ultima data (acum vreo 1 luna) eram sigura ca voi reusi..si am mai avut incercari de mancat sanatos care m`au tinut mai mult ..aproape o luna ...apoi am iesit cu prietenele si hop o pizza o cola si gata am fost :">:">.A da ..si mai vine si vara ..nu spun ca vreau sa slabesc 10 kg intr`o luna, as fi absurda nici macar in 2 dar vreau ca in august sa fiu destul de ok :D.Eu slabesc foarte repede si daca mananc 2 saptamani sanatos se vad rezultate foarte mari ..nu neaparat pe cantar ..insa pe mine da.Si totusi ..ce ma retine ?
A da ..si inca ceva cred ca am o problema psihica sau nu shtiu ..se intampla sa`mi propun sa tin dieta si mananc super sanatos dimineata si la pranz ..si seara sa zicem face mama paste :((:((:(( innebuneeesc ..mancarea mea preferata ..si mananc si nu ma mai opresc si dak tot am mancat paste zic am stricat dieta pe ziua de azi ..o reincep de maine ..si mai mananc si o inghetata sau cv :( am inceput de astazi 24.05 o dieta si sper sa ma tina mult si bine ..nu e o dieta in sine ..pur si simplu mananc sanatos ;;) si fac tae bo si seara pe stepper si pe leg magic ..saptamana viitoare cand o sa am ceva banuti imi fac si abonament la sala si ma pun serios pe treaba ..ma duc de 3-4 ori p saptamana ..sper sa ma tina de data asta :-s si voi reusi datorita incurajarii voastre ..a da ..si il am si pe prietenul meu de partea mea care merge la sala regulat si ma ambitioneaza :x

Va puuup si sper ca nu v`am plictisit cu povestile mele :-*:-*>:D<

AnonimaX 24 mai 2010 15:22:41

Re: Jurnal Capsunik
 
Buna Capsunik si bine ai venit:*
Pai...eu ti-as recomanda sa incerci sa renunti la dulciuri si sucuri pe parcurs, nu brusc, pentru ca e imposibil
Atunci cand ai pofta de un pahar de cola, mergi si uite-te in oglinda si spune-ti "Daca-l beau ma ingras, eu vreau sa slabesc". Pare absurd, dar daca esti o tipa ambitioasa o sa renunti....sau pur si simplu cand ai pofta sa bei ceva dulce fa-ti un suc de portocale.
Nimeni nu spune ca n-ai voie sa mananci un cub de ciocolata. Dar trebuie sa faci sport ca sa poti sa dai jos caloriile pe care le-ai acumulat mancand dulcele respectiv. Sa stii ca fara sport nu o sa poti sa slabesti niciodata, sau daca o faci, o sa fie doar temporar. Multa bafta si asteptam un meniu. De exemplu, ce ai mancat astazi?

mvthebest 24 mai 2010 15:24:32

Re: Jurnal Capsunik
 
>:D<>:D<>:D<Bine ai venit
Si mult noroc in lupta cu kg:-*:-*:-*
Cu multa ambitir si rabdare ve-i reusi.>:D<

cristine017 24 mai 2010 15:41:37

Re: Jurnal Capsunik
 
Citat:

Anterior postat de AnonimaX (Post 198699)
Buna Capsunik si bine ai venit:*
Pai...eu ti-as recomanda sa incerci sa renunti la dulciuri si sucuri pe parcurs, nu brusc, pentru ca e imposibil
Atunci cand ai pofta de un pahar de cola, mergi si uite-te in oglinda si spune-ti "Daca-l beau ma ingras, eu vreau sa slabesc". Pare absurd, dar daca esti o tipa ambitioasa o sa renunti....sau pur si simplu cand ai pofta sa bei ceva dulce fa-ti un suc de portocale.
Nimeni nu spune ca n-ai voie sa mananci un cub de ciocolata. Dar trebuie sa faci sport ca sa poti sa dai jos caloriile pe care le-ai acumulat mancand dulcele respectiv. Sa stii ca fara sport nu o sa poti sa slabesti niciodata, sau daca o faci, o sa fie doar temporar. Multa bafta si asteptam un meniu. De exemplu, ce ai mancat astazi?

Dimineata: o felie de paine graham cu sunca de curcan,niste branza feta si o salata de castraveti si rosii
Pranz: o pulpa de pui la gratar cu salata de varza
Gustare: o portocala si vreo 5-6 capsuni
si deseara ..ma gandesc..tu ce mi`ai propune ?>:D<

cristine017 24 mai 2010 15:43:03

Re: Jurnal Capsunik
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 198701)
>:D<>:D<>:D<Bine ai venit
Si mult noroc in lupta cu kg:-*:-*:-*
Cu multa ambitir si rabdare ve-i reusi.>:D<

Multumesc pt incurajare :-*:-*;;)>:D<

justbelieve 24 mai 2010 16:03:49

Re: Jurnal Capsunik
 
Citat:

Anterior postat de Capsunik (Post 198722)
Dimineata: o felie de paine graham cu sunca de curcan,niste branza feta si o salata de castraveti si rosii
Pranz: o pulpa de pui la gratar cu salata de varza
Gustare: o portocala si vreo 5-6 capsuni
si deseara ..ma gandesc..tu ce mi`ai propune ?>:D<

Bine ai venit>:D<si succes in atingerea scopului propus:)
Mie mi se pare bun meniul tau,insa par cam putine calorii pana acum deci cina trebuie sa fie mai bogata.

codynutza 24 mai 2010 16:08:13

Re: Jurnal Capsunik
 
Bine te-am gasit capsunik! ce-mi place nick-ul tau...ador capsunile:)):)) cred ca sunt fructul meu preferat;)

mult succes cu dieta si daca ai nevoie de orice noi suntem aici sa te ajutam!>:D<

cristine017 24 mai 2010 17:03:33

Re: Jurnal Capsunik
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 198733)
Bine ai venit>:D<si succes in atingerea scopului propus:)
Mie mi se pare bun meniul tau,insa par cam putine calorii pana acum deci cina trebuie sa fie mai bogata.

pai cred ca o sa mananc peste la gratar cu lamaie si niste cartofi fierti sau legume ..>:D<>:D<multumesc pt. sfaturi

justbelieve 24 mai 2010 17:12:30

Re: Jurnal Capsunik
 
Citat:

Anterior postat de Capsunik (Post 198775)
pai cred ca o sa mananc peste la gratar cu lamaie si niste cartofi fierti sau legume ..>:D<>:D<multumesc pt. sfaturi

Cu placere:)
E foarte bine ce te-ai hotarat sa mananci.

Un Pai Roz 24 mai 2010 22:28:56

Re: Jurnal Capsunik
 
Buna Capsunik! :-* >:D<
si eu am aceeasi problema ca si tine, pun mai mult pe burtica si la solduri, e o conformatie tare aiurea dar asta e...
iti doresc mult spor la dieta si mai multa perseverenta, ca asta iti lipseste tie din ce ai povestit!
pupici!! :-* >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:13:09.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO