forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal carolina anya (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-carolina-anya-8510.html)

carolina anya 09 mar 2011 19:52:28

Jurnal carolina anya
 
la sfaturile voastre am decis sa imi fac si eu un jurnal sa inpart toate reusitele si esecurile cu voi pt, ca aici chiar am gasit prieteni adevarati >:D<

carolina anya 09 mar 2011 20:13:18

Re: Jurnal carolina anya
 
poi o sa va povestec o zi din viata mea dimineata mancanc 1 iaurt la pranz nu prea mananc niciodata la scoala mananc forte mult iar cand vin la fel si sa nu mai zic ca locuiesc langa scoala deci nuci macar nu merg mult ca sa mai salbesc si eu am o vita forte gre prieteni nu prea am doar cea mai bana prietena care nu este de aici iar restul lumi nici nu ma baga in seama parca daca sunt grasa nu exist :(( dar asta eee deaceea ma-m hotart sa le arat turor ca pot slabi >:)

CrisetenO 09 mar 2011 20:52:32

Re: Jurnal carolina anya
 
Salut, Carolina!

Bine ai venit pe pagina jurnalului tau, bravo ca ti-ai luat inima in dinti si ai scris!

Ai fost vreodata la Spovedit? Pai cam asa incepem jurnalul. Deci inteleg ca stai langa scoala. Stai cu parintii, imi imaginez. Cum te intelegi cu ei? Ai frati sau surori? Ce se gateste la tine in casa si ce se mananca in general? Aveti ore fixe de masa?

Incearca sa raspunzi la fiecare intrebare cat mai detaliat poti. Ca sa te ajutam trebuie sa stim mai multe despre tine. La ce ore mananci mesele pe care le-ai pomenit mai sus, si ce anume mananci, in afara de iaurtul acela? (spune-ne cantitati si feluri de mancare, nu trebuie sa-ti fie rusine).

Care-ti sunt slabiciunile la mancare? Iti place friptura, iti plac prajelile, iti plac prajiturile? Exista vreo mancare la care sa nu te poti abtine? Ce fel de ingrediente are prin casa mama ta? Iti place sa gatesti, poti sa gatesti?

Hai sa incepem cu intrebarile astea, dar vreau sa incerci sa raspunzi sincer, incet si cu rabdare. Cu pasiunea nu faci nimic: trebuie organizare daca vrei sa reusesti sa slabesti. Mult curaj, si hai sa incepem calatoria spre o silueta ideala!

Cu mult drag,
Cristina

carolina anya 09 mar 2011 21:43:40

Re: Jurnal carolina anya
 
multumesc ca ma ajuti deci incep da am fost la spovedit mereu si ma duc in fiecare duminica la biserica , cu parinti ma inteleg forte bine am un frate cu care ma inteleg la fel de bn , poi mama gateste si sanatos si cateceva nesanatos adica cu mai multe grasimi dar nu prea mancam inpreuna decat seara pt ca parinti mei stau mai mult la magaziniar cand au treba ma mai pun si pe mine si asta se intanpal foarte des deaceea cand ma vad inconjurata de atatea dulciuri :-ocedez

poi iaurtul il mancanc cand ma trezezc cam 250 g are un pahar , iar la scola mancanc senvis facut dintr-o jumate de paine si salam , pitzza , cornuri . .scur,i ciocalete ciupsuri iar cand vin pe la 5 cartofi prajiti cadeodata dar mai rar si oua cu salam fript si mai mananc si in famile pe la 8 ce gateste mama ... da imi place sa gatesc desi nu o fac prea bine incerc imi plac dulciurile , prajelile . ador friptura si cipsurile si produsele de patiserie gen palcinte . cornuri , batone si ingretinte am cam tot ce-mi trebuie asta-i viata mea cam mu;t nu :-/

carolina anya 13 mar 2011 21:02:50

Re: Jurnal carolina anya
 
fetelor uratim succes maine este ziua ce mare , incepe dieta si va promit ca nu-o sa ma mai dau batuta si ma voi tine de promisiune , voi reusi cu ajutorul vostru stiu asta si va multumusc multttt:x

carolina anya 13 mar 2011 21:31:51

Re: Jurnal carolina anya
 
o sa va scriu dieta mea si as vrea sa imi spuneti daca este buna
mic dejun - un iaurt si 2 biscuti cu tarate sau 2 bisciti cu tarate si gem dietetic
pranz - supa de legume sau (un cartof fiert cu branzica de vaci :sau supa de pui ;sauorez fiert sinplu:
gustari - fructe (mere sau portocale, banane eu una cred ca toate sunt bune dar sa nu exagerati )
cina - carnita fiarta si un cartof fiert sau salta sau supa (pui;legume)
apa 2 l pe zi sport 1 ora pe zi
iar sport eu dansez si incerc sa ma distrez :D

Alexandra Andreea 14 mar 2011 20:29:32

Re: Jurnal carolina anya
 
Buna Carolina!!! Iti aduc in dar nijte floricele asa pentru casutza ta si ca sa te incurajez!
http://www.decoratiuni-aranjamente-c...raciun%201.jpg
Am citit postarile tale de pana acum, si meniul, si sa zicem ca pentru inceput nu ma iau de tine! :D Dar incearca sa folosesti calculatorul caloric de pe site, pentru ca te ajuta f mult! Sa fii curajoasa in faza oricui...sa nu te lasi sis a stii ca noi suntem langa tine! >:D<

Cu mult drag,
Alexandra

carolina anya 14 mar 2011 21:43:19

Re: Jurnal carolina anya
 
multumesc mult , esti o draguta :x

mvthebest 26 mar 2011 11:14:23

Re: Jurnal carolina anya
 
Buna Carolina Anya>:D<
Ce mai faci?
Cum merge dieta?
Weekend superb
http://izvorulcredintei.files.wordpr...rimavara-1.jpg

CrisetenO 26 mar 2011 11:40:27

Re: Jurnal carolina anya
 
Salut, Carolyna!

Imi place meniul tau la partea calitativa, dar cred ca rezulta prea putine kcal pe zi. E important sa ai macar suficient pentru metabolismul tau bazal, adica 1200 kcal pe zi CEL PUTIN. Eu zic ca e bine sa nici nu pui cine stie ce carbo seara (cartofi); e mai bine sa pui acolo ghiveci, salata, salata de conopida si broccoli, un dovlecel umplut, etc. Poti manca grasimi la masa de seara, dar e mai bine sa nu pui cine stie ce carbo. Si de curand am devenit sustinatoarea a 30 minute de sport inainte de culcare, pentru ca stimuleaza metabolismul.

Daca folosesti calculatorul de kcal,are sa-ti zica mai multe despre cantitati, dar si asupra substantelor nutritive din fiecare aliment.

Cu mult drag,
Cristina


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:15:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO