forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal CCristina D (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ccristina-d-12068.html)

CCristina D 20 oct 2012 18:00:50

Jurnal CCristina D
 
Buna....ma numesc Cristina, am 25 de ani fara 3 luni :) si am hotarat sa imi fac si eu un jurnal si sa ma alatur voua.
Am luat aceasta decizie de a slabi datorita faptului ca pe parcursul anilor chiar daca am tinut mereu diete, am ajuns la greutatea de 97,6 kg, ceea ce e foarte mult. Mereu ma descurajam dupa ce incheiam dietele deoarece aparea efectul yo-yo...iar intr-o zi cautand pe internet detalii despre dieta Rina's 90, am dat peste acest site minunat si de atunci nu poate sa treaca o zi fara sa trec pe aici.:x

Imi doresc ca de aceasta data sa slabesc intr-un mod sanatos, fara a urma diete stricte, ci mancand sanatos si in cantitati limitate, oarecum o dieta hipocalorica. Sper sa reusesc si sa ajung sa slabesc cat imi doresc!!!

O seara frumoasa tuturor!

Rallara 20 oct 2012 21:04:45

re: Jurnal CCristina D
 
Ceau Cristina si bine ai venit!:)>:D<

Iti doresc succes si parte de multa determinare pentru a ajunge acolo unde iti doresti... unde ne dorim toate de altfel... sa redevenim sanatoase... frumoase... sa ne simtim bine in pielea noastra...:)

Imi pare tare bine ca vrei sa urmezi un regim sanatos si nu vreo dieta... trebuie sa se transforme intr-un stil de viata... asa vom slabi fara sa ne gandim la asta sau sa realizam... se va petrece treptat si usor si in timp vom culege roadele unei vieti lungi si lipsite de probleme de sanatate...

Sa nu uiti si de sport, nu stiu daca faci... dar e necesar... e necesar sa faca parte din viata noastra, a fiecaruia. Incepe in ritmul tau si continua... e cel mai important lucru intr-o dieta... sa nu te lasi invinsa de frustrari sau termene limita... incet vom ajunge acolo unde trebuie si meritam. Sunt sigura.:)

Spor la slabit si ma bucur sa te avem printre noi, te pup!:-*

CCristina D 20 oct 2012 22:00:47

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1156399)
Ceau Cristina si bine ai venit!:)>:D<

Iti doresc succes si parte de multa determinare pentru a ajunge acolo unde iti doresti... unde ne dorim toate de altfel... sa redevenim sanatoase... frumoase... sa ne simtim bine in pielea noastra...:)

Imi pare tare bine ca vrei sa urmezi un regim sanatos si nu vreo dieta... trebuie sa se transforme intr-un stil de viata... asa vom slabi fara sa ne gandim la asta sau sa realizam... se va petrece treptat si usor si in timp vom culege roadele unei vieti lungi si lipsite de probleme de sanatate...

Sa nu uiti si de sport, nu stiu daca faci... dar e necesar... e necesar sa faca parte din viata noastra, a fiecaruia. Incepe in ritmul tau si continua... e cel mai important lucru intr-o dieta... sa nu te lasi invinsa de frustrari sau termene limita... incet vom ajunge acolo unde trebuie si meritam. Sunt sigura.:)

Spor la slabit si ma bucur sa te avem printre noi, te pup!:-*


Multumesc mult de incurajari Rallara, asa imi doresc si eu, sa fac din modul de a slabi un stil de viata si stiu ca nimic nu e imposibil. Am inceput sa fac si sport, mai putin ce-i drept, dar vreau sa perseverez.

Pupiiicii:-*

Sasy 20 oct 2012 22:11:31

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1156321)
Buna....ma numesc Cristina, am 25 de ani fara 3 luni :) si am hotarat sa imi fac si eu un jurnal si sa ma alatur voua.
Am luat aceasta decizie de a slabi datorita faptului ca pe parcursul anilor chiar daca am tinut mereu diete, am ajuns la greutatea de 97,6 kg, ceea ce e foarte mult. Mereu ma descurajam dupa ce incheiam dietele deoarece aparea efectul yo-yo...iar intr-o zi cautand pe internet detalii despre dieta Rina's 90, am dat peste acest site minunat si de atunci nu poate sa treaca o zi fara sa trec pe aici.:x

Imi doresc ca de aceasta data sa slabesc intr-un mod sanatos, fara a urma diete stricte, ci mancand sanatos si in cantitati limitate, oarecum o dieta hipocalorica. Sper sa reusesc si sa ajung sa slabesc cat imi doresc!!!

O seara frumoasa tuturor!

Buna seara, Cristina ! Bine ai venit!>:D<
E o hotararea inteleapta faptul ca nu vrei o dieta ci un stil de viata sanatos. Diete-minune care au ca rezultat slabiri spectaculoase nu exista. Si ceea ce se potriveste uneia dintre noi, nu este universal valabil.
Deci, incepe asa cum ti-ai propus: mananca sanatos si in cantitati limitate dar fara sa te infometezi, fa miscare ( la varsta ta poti face tot ce iti doresti ) si studiaza-ti reactiile organismului. Vei ajunge sa afli lucruri incredibile despre propriul corp. El, corpul, ne spune multe. Numai ca noi nu stim sau nu avem timp sa-l ascultam.
Sigur vei ajunge la rezultatele dorite. Sta in puterea ta. Trebuie doar sa iti doresti cu adevarat, nu doar la nivel declarativ.
Seara frumoasa si kg cat mai multe in minus!>:D<

CCristina D 20 oct 2012 22:26:48

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de Sasy (Post 1156437)
Buna seara, Cristina ! Bine ai venit!>:D<
E o hotararea intelepta faptul ca nu vrei o dieta ci un stil de viata sanatos. Diete- minune care au ca rezultat slabiri spectaculoase nu exista. Si ceea ce se potriveste uneia dintre noi, nu este universal valabil.
Deci, incepe asa cum ti-ai propus: mananca sanatos si in cantitati limitate dar fara sa te infometezi, fa miscare ( la varsta ta poti face tot ce iti doresti ) si studiaza-ti reactiile organismului. Vei ajunge sa afli lucruri incredibile despre propriul corp. El, corpul, ne spune multe. Numai ca noi nu stim sau nu avem timp sa-l ascultam.
Sigur vei ajunge la rezultatele dorite. Sta in puterea ta. trebuie doar sa iti doresti cu adevarat, nu doar la nivel declarativ.
Seara frumoasa si kg cat mai multe in minus!>:D<

Buna Sasy,
Multumesc de incurajari Sasy, stiu ca depinde numai de mine totul, dar imi doresc cu adevarat sa fac aceasta schimbare si voi reusi. Nu voi slabi peste noapte ca nu asa m-am si ingrasat, dar treptat voi ajunge unde imi doresc si asta si cu ajutorul si sustinerea voastra, care imi dau tot mai multa ambitie si motivare . O sa incep sa fac si mai mult sport pentru stiu ca este foarte sanatos, dar cred ca niciodata nu l-am prea great si datorita faptului ca fiind mai plinuta oboseam mai repede, ma miscam mai greu...dar incetul cu incetul o sa mai adaug cate ceva pe lista zilnica.:D

Te pup, o seara frumoasa!!!

CCristina D 21 oct 2012 09:54:55

re: Jurnal CCristina D
 
Buna dimineata fetelor !!!!!
Va invit la o cafeluta cu lapte si miere :)

happygirldiana 21 oct 2012 10:01:01

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1156593)
Buna dimineata fetelor !!!!!
Va invit la o cafeluta cu lapte si miere :)

Buna,Cristina, eu accept cu mare placere:-*>:D<
Bine ai venit printre noi, scumpa!:-*
Ce faci azi?

CCristina D 21 oct 2012 10:15:50

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1156603)

Buna,Cristina, eu accept cu mare placere:-*>:D<
Bine ai venit printre noi, scumpa!:-*
Ce faci azi?


Neatza Diana!!!!:-*

Azi sunt singurica acasa, sotul meu e la munca si avand in vedere ca vremea e asa frumoasa ies la o plimbare, un picut de miscare nu strica deloc :D. si cu ocazia asta trec si pe la supermarket si mai fac ceva cumparaturi pt saptamana viitoare.
Tu cum iti petreci ziua??? Ce papi azi ?:)

supermire83 21 oct 2012 10:19:17

re: Jurnal CCristina D
 
Buna dimineata
Am venit sa-ti vizitez si eu in vizita ;)
Sa ai o zi frumoasa in continuare

http://fs69.trilulilu.ro/imgs/myador...1d05951c08.jpg

happygirldiana 21 oct 2012 10:19:57

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1156626)
Neatza Diana!!!!:-*

Azi sunt singurica acasa, sotul meu e la munca si avand in vedere ca vremea e asa frumoasa ies la o plimbare, un picut de miscare nu strica deloc :D. si cu ocazia asta trec si pe la supermarket si mai fac ceva cumparaturi pt saptamana viitoare.
Tu cum iti petreci ziua??? Ce papi azi ?:)

>:D<
Dragut, mergi singurica la plimbare sau cu vreo prietena?Ah,ce-as iesi si eu la plimbare, obisnuiam sa merg la plimbare duminica, pe vremurile cand nu aveam serviciu:|
Eu sunt la serviciu azi, pana deseara la 8, nu am activitate,stau degeaba...:|
De mancat, hmmm...am un meniu destul de saracacios, dat fiind programul si cheful pe care il mai am (nu are rost sa detaliez acum, long story:)) ) asa ca am facut un slalom azidimineata printre oameni, am ajuns repede la magazin sia m luat rosii, fructe, un iaurt activia de baut, o cutie de branzica de vaci si un pachetel de crackers integral.De obicei nu mananc asa, mananc echilibrat,dar am zile cand nu am chef sa pregatesc pachete cand ajung de la serviciu, la 9 seara si ma descurc cum pot:)

Tu?Ti-ai pregatit meniul pt azi?

CCristina D 21 oct 2012 10:27:36

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1156630)
>:D<
Dragut, mergi singurica la plimbare sau cu vreo prietena?Ah,ce-as iesi si eu la plimbare, obisnuiam sa merg la plimbare duminica, pe vremurile cand nu aveam serviciu:|
Eu sunt la serviciu azi, pana deseara la 8, nu am activitate,stau degeaba...:|
De mancat, hmmm...am un meniu destul de saracacios, dat fiind programul si cheful pe care il mai am (nu are rost sa detaliez acum, long story:)) ) asa ca am facut un slalom azidimineata printre oameni, am ajuns repede la magazin sia m luat rosii, fructe, un iaurt activia de baut, o cutie de branzica de vaci si un pachetel de crackers integral.De obicei nu mananc asa, mananc echilibrat,dar am zile cand nu am chef sa pregatesc pachete cand ajung de la serviciu, la 9 seara si ma descurc cum pot:)

Tu?Ti-ai pregatit meniul pt azi?


Cred ca o sa ies cu o prietena, trebuie sa profitam de vremea asta frumoasa :)
Mda...asa e, stiu cum e cand esti la servici, trebuie sa mananci cum poti. Momentan nu lucrez si mi-e mai usor, dar si eu aveam aceeasi problema cand eram la servici.
Eu de dimi am papat 2 felii crocante de graham cu salata de vinete si ceapa, fara maioneza, 2 rosii micute si o feliuta de parizer de pui si o cafea cu lapte si miere. PEntru pranz m-am gandit la niste ciocanele de pui fara piele, la cuptor ,in punga de-aia pt friptura si cu cipuperci la gratar. Iar pt cina am o ciorbita cu legume si piept de pui.

E bine sau e mult ?:))...Iar ca gustari o sa mananc cate un fruct, un mar de obicei ca imi plac mult :)

CCristina D 21 oct 2012 10:29:42

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de supermire83 (Post 1156629)
Buna dimineata
Am venit sa-ti vizitez si eu in vizita ;)
Sa ai o zi frumoasa in continuare

http://fs69.trilulilu.ro/imgs/myador...1d05951c08.jpg


Multumesc de vizita >:D< si de cafeaua asta buna, cu reteta asta cred ca iese supeerrrr :D

O zi frumoasa si tie :-*

happygirldiana 21 oct 2012 10:31:15

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1156641)
Cred ca o sa ies cu o prietena, trebuie sa profitam de vremea asta frumoasa :)
Mda...asa e, stiu cum e cand esti la servici, trebuie sa mananci cum poti. Momentan nu lucrez si mi-e mai usor, dar si eu aveam aceeasi problema cand eram la servici.
Eu de dimi am papat 2 felii crocante de graham cu salata de vinete si ceapa, fara maioneza, 2 rosii micute si o feliuta de parizer de pui si o cafea cu lapte si miere. PEntru pranz m-am gandit la niste ciocanele de pui fara piele, la cuptor ,in punga de-aia pt friptura si cu cipuperci la gratar. Iar pt cina am o ciorbita cu legume si piept de pui.

E bine sau e mult ?:))...Iar ca gustari o sa mananc cate un fruct, un mar de obicei ca imi plac mult :)

E bine, nu e deloc mult!Si ai facut alegeri bune;))Poate punga aia sa aiba ceva dubios, dar o data la nu stiu cat timp merge:) EU, ca sa reusesc sa fac friptura ca in punga aia, am cumparat astfel de pungi,se gasesc la set, dar simple, fara praful ala si ate adaosuri.Pui carnita in ea sid ai la cuptor.Iese frageda si buna:);))

Iti doresc o zi minunata si plimbare placuta:-*

CCristina D 21 oct 2012 11:05:37

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1156651)
E bine, nu e deloc mult!Si ai facut alegeri bune;))Poate punga aia sa aiba ceva dubios, dar o data la nu stiu cat timp merge:) EU, ca sa reusesc sa fac friptura ca in punga aia, am cumparat astfel de pungi,se gasesc la set, dar simple, fara praful ala si ate adaosuri.Pui carnita in ea sid ai la cuptor.Iese frageda si buna:);))

Iti doresc o zi minunata si plimbare placuta:-*


Daaaaa, punga dinaia am si eu, la set, condimentez eu carnea, sare, piper, chili, usturoi granule...nu iau eu pungile lor cu condimente :)).

happygirldiana 21 oct 2012 11:07:00

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1156708)
Daaaaa, punga dinaia am si eu, la set, condimentez eu carnea, sare, piper, chili, usturoi granule...nu iau eu pungile lor cu condimente :)).

Atunci e perfect!:):-*

CCristina D 21 oct 2012 11:15:32

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1156712)
Atunci e perfect!:):-*


DA :)...sunt asa de fericita ca pot sa mamanc ce-mi place, dar si sa slabesc. M-am saturat ca tot timpul sa urmez o dieta stricta, cum am mai tinut, cate o saptamana aceleasi alimente:-&...e si plictisitor si la un moment dat te scarbesti de ele...
Dar fiind aici alaturi de voi, reusesc sa-mi fac ziua mai frumoasa si sa-mi faca placere sa ma gandesc ce trebuie sa gatesc :)

Twisty 21 oct 2012 17:04:46

re: Jurnal CCristina D
 
Buna Cristina!
Bine ai venit!

http://1.1.1.1/bmi/www.de-azi.ro/wp-...12/08/Lara.png

Felicitari pentru ca alegerile pe care le`ai facut si anume:

1. Sa tii o dieta hipocalorica.
2.Sa iti deschizi un jurnal.

Noi o sa te sustinem si o sa fim alaturi de tine atat pe parcursul slabirii cat si dupa ce ajungi la mentinere ;;)
Sunt convinsa ca vei ajunge la greutatea pe care ti`o doresti aproape fara sa iti dai seama :D.
Sa ai o seara frumoasa si o saptamana minunata,lipsita de tentatii daunatoare!>:D<

CCristina D 21 oct 2012 18:56:22

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de Twisty (Post 1156979)
Buna Cristina!
Bine ai venit!

http://1.1.1.1/bmi/www.de-azi.ro/wp-...12/08/Lara.png

Felicitari pentru ca alegerile pe care le`ai facut si anume:

1. Sa tii o dieta hipocalorica.
2.Sa iti deschizi un jurnal.

Noi o sa te sustinem si o sa fim alaturi de tine atat pe parcursul slabirii cat si dupa ce ajungi la mentinere ;;)
Sunt convinsa ca vei ajunge la greutatea pe care ti`o doresti aproape fara sa iti dai seama :D.
Sa ai o seara frumoasa si o saptamana minunata,lipsita de tentatii daunatoare!>:D<


Buna Twisty...ma bucur ca sunteti alaturi de mine si sunt convinsa ca voom reusi impreuna !!!

O seara frumoasa iti doresc!! :-*


CCristina D 21 oct 2012 19:29:28

re: Jurnal CCristina D
 
Iata si ce am papat azi :

MD: -2 felii crocante graham + salata de vinete cu ceapa
- 2 rosii micute
- 1 felie parizer pui (aprox 100 g)
- cafea cu lapte 1.5% si o lingurita miere

Pranz: - ciocanele de pui la cuptor, fara piele(100 g) + ciuperci la grill (100g)

Gustare 1: 1 mar

Cina : un bol de ciorba alba cu piept de pui si legume

Sport: pt inceput 10 min zumba, 30 abdomene, gimnastica 10 min si o plimbarica :)

Ce parere aveti?? E mult...e putin ? :D

Astept parerile si sfaturile voastre >:D<

supermire83 22 oct 2012 09:20:00

re: Jurnal CCristina D
 
Buna dimineata scumpo>:D<
ce planuri ai pentru azi? eu numai ce m-am trezit si vreau sa mai zabovesc putin pe net apoi sa ma pun sa fac sport ca mai deseara asteptam niste musafiri asa ca trebuie sa fac mai devreme exercitiile ;)

M-am uitat pe meniul de ieri, e foarte bine ce ai mancat, mancare fara grasimi ;)...iar la cantitati eu zic ca e bine, desi la amiaz puteai sa manci mai mult ca ai mancat doar 100 gr carnita si 100 ciuperci....dar tu stii cat poti sa manci.... caloriile ti le-ai calculat?

Pupici si sa ai o zi minunata>:D<:-*

http://www.mesaje-felicitari.ro/uplo...20frumoasa.jpg

supermire83 22 oct 2012 09:22:04

re: Jurnal CCristina D
 
Aaaaaaaaaaa.....am uitat sa te felicit pentru sport, am vazut ca ai facut multisor pentru inceput....felicitari, continua tot asa >:D<

azra 22 oct 2012 09:46:21

re: Jurnal CCristina D
 
buna dimineata Cristina
felicitari pt jurnal(abia acum am vazut ca ai:">)
http://i271.photobucket.com/albums/j...FlowersJug.gif

CCristina D 22 oct 2012 10:28:35

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de supermire83 (Post 1157365)
Buna dimineata scumpo>:D<
ce planuri ai pentru azi? eu numai ce m-am trezit si vreau sa mai zabovesc putin pe net apoi sa ma pun sa fac sport ca mai deseara asteptam niste musafiri asa ca trebuie sa fac mai devreme exercitiile ;)

M-am uitat pe meniul de ieri, e foarte bine ce ai mancat, mancare fara grasimi ;)...iar la cantitati eu zic ca e bine, desi la amiaz puteai sa manci mai mult ca ai mancat doar 100 gr carnita si 100 ciuperci....dar tu stii cat poti sa manci.... caloriile ti le-ai calculat?

Pupici si sa ai o zi minunata>:D<:-*

http://www.mesaje-felicitari.ro/uplo...20frumoasa.jpg


Ma bucur ca e aprox ok meniul de ieri :D...cred ca am asa o retinere sa mananc mai mult, din dorinta faptului ca imi doresc asa de mult sa slabesc:). O sa incerc sa mamanc un picut mai mult la amiaza:).

Tocmai ce am terminat cu sportul pe ziua de azi:) (am facut Zumba flat abs...e chiar OK:D)...am facut de dimineata ca pe urma o sa merg la tara la mama sa o ajut la o curatenie generala dupa construit, zugravit, etc:D si care v-a fi tot un sport pana diseara :).
Si intre timp trebuie sa ma gandesc ce o sa mananc azi la amiaza si cina...tu ce maniu ti-ai planificat?

O zi frumoasa iti doresc si tie >:D<:-*

CCristina D 22 oct 2012 10:32:12

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1157406)
buna dimineata Cristina
felicitari pt jurnal(abia acum am vazut ca ai:">)
http://i271.photobucket.com/albums/j...FlowersJug.gif


Buna dimineata draguta....multumesc:-*....da, mi-am si eu jurnal, ma simt foarte bine cand stau de vorba cu voi .
Cum iti incepi saptamana??:) Ce te-ai gandit sa mananci azi?:D

O zi frumoasa !!!>:D<

CCristina D 22 oct 2012 10:34:03

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de supermire83 (Post 1157368)
Aaaaaaaaaaa.....am uitat sa te felicit pentru sport, am vazut ca ai facut multisor pentru inceput....felicitari, continua tot asa >:D<


Multumesc de incurajari :-*>:D<...o sa continui si pe parcurs o sa progresez :D

CCristina D 22 oct 2012 10:35:43

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de supermire83 (Post 1157365)
Buna dimineata scumpo>:D<
ce planuri ai pentru azi? eu numai ce m-am trezit si vreau sa mai zabovesc putin pe net apoi sa ma pun sa fac sport ca mai deseara asteptam niste musafiri asa ca trebuie sa fac mai devreme exercitiile ;)

M-am uitat pe meniul de ieri, e foarte bine ce ai mancat, mancare fara grasimi ;)...iar la cantitati eu zic ca e bine, desi la amiaz puteai sa manci mai mult ca ai mancat doar 100 gr carnita si 100 ciuperci....dar tu stii cat poti sa manci.... caloriile ti le-ai calculat?

Pupici si sa ai o zi minunata>:D<:-*

http://www.mesaje-felicitari.ro/uplo...20frumoasa.jpg


Am uitat sa-ti zic, mi-am calculat si caloriile..undeva la 876 pt ziua de ieri...cred ca trebuie sa mai cresc putin

supermire83 22 oct 2012 11:47:10

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1157460)
Ma bucur ca e aprox ok meniul de ieri :D...cred ca am asa o retinere sa mananc mai mult, din dorinta faptului ca imi doresc asa de mult sa slabesc:). O sa incerc sa mamanc un picut mai mult la amiaza:).

Tocmai ce am terminat cu sportul pe ziua de azi:) (am facut Zumba flat abs...e chiar OK:D)...am facut de dimineata ca pe urma o sa merg la tara la mama sa o ajut la o curatenie generala dupa construit, zugravit, etc:D si care v-a fi tot un sport pana diseara :).
Si intre timp trebuie sa ma gandesc ce o sa mananc azi la amiaza si cina...tu ce maniu ti-ai planificat?

O zi frumoasa iti doresc si tie >:D<:-*

ai fost harnicuta de dimineata, si eu mi-am facut zumba si acum ma urc pe bici;)
eu pentru azi mai am ciorba de varza cu carnita de vita si ca desert mai am cheesecake....iar pe deseara inca nu stiu poate o salata sau ceva de genu;)
sa ai spor la curatenie>:D<

supermire83 22 oct 2012 11:50:03

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1157470)
Am uitat sa-ti zic, mi-am calculat si caloriile..undeva la 876 pt ziua de ieri...cred ca trebuie sa mai cresc putin

da-...ar trebui sa papi peste 1000 cal....si beu inainte mancam putin tot pt ca vroiam sa slabesc mai repede, dar mi-au zis slabutele ca nu e bine si ca trebuie sa pap in jur de 1200 cal asa ca am marit si am fost surprinsa cand am vazut ca continuui sa slabesc si inca foarte bine....acum pap undeva peste 1300 cal , zic ca e destul de ok asa

CCristina D 22 oct 2012 11:57:10

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de supermire83 (Post 1157531)
da-...ar trebui sa papi peste 1000 cal....si beu inainte mancam putin tot pt ca vroiam sa slabesc mai repede, dar mi-au zis slabutele ca nu e bine si ca trebuie sa pap in jur de 1200 cal asa ca am marit si am fost surprinsa cand am vazut ca continuui sa slabesc si inca foarte bine....acum pap undeva peste 1300 cal , zic ca e destul de ok asa

O sa tin cont de sfaturi si asa am sa fac si eu, o sa mai cresc, cel putin 1000-1200 cal...:) /Multumesc>:D<

Am vazut reteta ta de cheescake si arata fooooarte foaaarte bine, trebuie sa-l incerc si eu :D

CCristina D 22 oct 2012 11:59:21

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de supermire83 (Post 1157528)
ai fost harnicuta de dimineata, si eu mi-am facut zumba si acum ma urc pe bici;)
eu pentru azi mai am ciorba de varza cu carnita de vita si ca desert mai am cheesecake....iar pe deseara inca nu stiu poate o salata sau ceva de genu;)
sa ai spor la curatenie>:D<


MUltumesc, spor si tie la pedalat :D. >:D<

supermire83 22 oct 2012 13:03:42

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1157540)
MUltumesc, spor si tie la pedalat :D. >:D<


acum am terminat ;)...parca pe zi ce trece am tot mai putina rezistenta ufff

azra 22 oct 2012 14:07:36

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1157466)
Buna dimineata draguta....multumesc:-*....da, mi-am si eu jurnal, ma simt foarte bine cand stau de vorba cu voi .
Cum iti incepi saptamana??:) Ce te-ai gandit sa mananci azi?:D

O zi frumoasa !!!>:D<

e bine ca ai jurnal,asa stiu mereu unde te gasesc:)
pai dimineata am mancat un fel de fritata cu oua,carne de pui,putina ceapa,si condimente bagate la cuptor..acum sunt in vizita la prietena mea(adica de pe la 12) si am papat la ea un iaurt si o pulpa de pui si diseara o ciorbita de pui alba..
Citat:

Anterior postat de CCristina D (Post 1157470)
Am uitat sa-ti zic, mi-am calculat si caloriile..undeva la 876 pt ziua de ieri...cred ca trebuie sa mai cresc putin

papa mai mult,asa cum au zis si fetele undeva peste 1200calorii,ca vei slabi si asa..ce papi tu acolo se numeste infometare si nu vei rezista prea mult cu alimentatia asta si vei claca...eu depaseam si 1400 si tot slabeam cand tineam monti:)
o zi frumoasa scumpa>:D<>:D<

CCristina D 22 oct 2012 22:27:19

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de supermire83 (Post 1157586)
acum am terminat ;)...parca pe zi ce trece am tot mai putina rezistenta ufff


Eeeee.... nu o sa fie asa, azi a fost mai greu asa ca inceput de saptamana, pana ne revenim de dupa weekend :-*>:D<

CCristina D 22 oct 2012 22:33:14

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1157618)
e bine ca ai jurnal,asa stiu mereu unde te gasesc:)
pai dimineata am mancat un fel de fritata cu oua,carne de pui,putina ceapa,si condimente bagate la cuptor..acum sunt in vizita la prietena mea(adica de pe la 12) si am papat la ea un iaurt si o pulpa de pui si diseara o ciorbita de pui alba..

papa mai mult,asa cum au zis si fetele undeva peste 1200calorii,ca vei slabi si asa..ce papi tu acolo se numeste infometare si nu vei rezista prea mult cu alimentatia asta si vei claca...eu depaseam si 1400 si tot slabeam cand tineam monti:)
o zi frumoasa scumpa>:D<>:D<


Incerc sa maresc nr de calorii, sincer, foame nu am simtit, dar nici nu vreau sa clachez[-X...si azi am muncit toata ziua si abia ce am reusit sa mananc ciorba de pui pe la 19.30...azi au fost iarasi putine calorii. De maine sper sa se remedieze treburile si sa tin cont de sfatul vostru .>:D<

azra 23 oct 2012 07:46:10

re: Jurnal CCristina D
 
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...230_n.jpg?dl=1

supermire83 23 oct 2012 09:45:30

re: Jurnal CCristina D
 
Buna dimineata >:D<

am adus o cafea;)
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...4oklAzbOn1ti_A

mutulica 23 oct 2012 16:21:11

re: Jurnal CCristina D
 
Buna Cristina, iti urez si eu bine ai venit un comunitatea slabutelor si iti doresc bafta la slabit>:D<>:D<

http://www.flori-online-bucuresti.ro...ac_alb_mov.jpg

CCristina D 23 oct 2012 22:15:35

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de azra (Post 1158004)


Multumesc mult Azra...>:D<:)

CCristina D 23 oct 2012 22:17:45

re: Jurnal CCristina D
 
Citat:

Anterior postat de supermire83 (Post 1158143)
Buna dimineata >:D<

am adus o cafea;)
http://t1.gstatic.com/images?q=tbn:A...4oklAzbOn1ti_A


Multumesc mult Mire....chiar daca nu am fost aici cand ai adus cafeaua, m-am gandit la voi cand am baut-o azi dimi :D. Maine dimineata o sa bem impreuna>:D<

CCristina D 23 oct 2012 22:19:23

re: Jurnal CCristina D
 
[QUOTE=mutulica;1158406]Buna Cristina, iti urez si eu bine ai venit un comunitatea slabutelor si iti doresc bafta la slabit>:D<>:D<

http://www.flori-online-bucuresti.ro...ac_alb_mov.jpg



Multumesc mult :-*...ma bucur ca m-ati primit in "gasca voastra", a slabutelor sau a viitoarelor slabute.

Succes si tie !!


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:40:20.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO