forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal CCristina D (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ccristina-d-12068.html)

CCristina D 21 feb 2015 21:05:12

Re: Jurnal CCristina D
 
Cris, ma bucur ca te-ai intors pe forum in primul rand :-*>:D<

Nici eu nu sunt foarte activa, nu prea scriu ca de pe telefon nu se salveaza intotdeauna mesajele in intregime si nu stiu de ce...si ma enervez si mai bine nu mai scriu si numa citesc ce mai fac fetele :D

Viata cu Andrei e minunata...e un inger, e un dulce si ne topim dupa el pe zi ce trece tot mai mult :x :x

Despre nastere am zis cate ceva din ce imi amintesc....am nascut cu cezariana pana la urma, deoarece m-a luat frica la final...am fost o lasa oarecum, dar sicner nu-mi pare rau ca ma simt foarte bine, m-am recuperat foarte bine, totul a decurs struna:). Am avut programare la cezariana in 23 decembrie, nu am asteptats a se declanseze travaliul.
E atat de minunat cand il vezi si il auzi prima data incat nu mi-am putut stapani lacrimile....era un ghemotoc micut si flamand :D:x

In rest, zilele trec repede, imi ocupa aproape tot timpul, de mine nu mai prea am timp, de gatit gatesc asa printre cand mai adoarme el sau cel mai mult cand e sotul acasa si sta cu el:) De slabit nu am mai slabit, bat pasul pe loc, dar deocamdata nici nu m-am stresat prea tare trebuie sa recunosc....astept sa-i mai treaca lui colicii, sa fiu mai odihnita si sa pot manca mai multe ca acum prea putine fructe mananc (mar, compot de gutui, mango cam atat) si apoi sa ma pun pe treaba, sa ma apuc de Rina again :D

Tu ce mai faci?? Unde lucrezi?? Tot singurica esti, sotul ti-e plecat?

mutulica 21 feb 2015 21:11:29

Re: Jurnal CCristina D
 
Si eu ma bucur ca am revenit, nu stiu de ce m-am rupt...trebuie sa-i multumesc Lorei, ea m-a convins:)
Ce frumos scrii despre pui si despre viata cu el, ma gindesc si eu din ce in ce mai des ca as vreau si eu un omulet iubit si mic...dar inca nu-s sigura, e mai greu.
Tot singura, a fost de sarbatori, a stat 2 saptamini si a plecat si vine la pasti. Dar m-am obisnuit singura, mi-e trist si greu uneori ca trebuie sa le rezolv eu pe toate dar ma descurc. Chiawr de luni trebuie sa umblu pe drumuri cu niste acte pentru apartament.
Lucrez tot la gradinita, e una de elita, mie imi place, salariul imi convine, obosesc foarte tare dar e placuta oboseala.
Fac si masterul, chiar in martie merg la sesie, o sa ma mai odihnesc de lucru pe 3 saptamini.

CCristina D 21 feb 2015 22:38:51

Re: Jurnal CCristina D
 
[FONT="Comic Sans MS"][COLOR="Teal"][SIZE="3"]Cris, sunt convinsa ca ti.ar lumina viata un bebe

CCristina D 21 feb 2015 22:42:21

Re: Jurnal CCristina D
 
Poate de ce lucrezi cu atatia copilasi , nu esti foarte hotărâta ca vrei un bebe, dar timpul le rezolva pe toate. Te.ai obisnuit si singura, dar nu e ok singurătatea asta...de asta ne temem si noi ca si sitului ii sta in cap sa plecam, doar ca la început poate nu putem merge si noi si se gândește ca ii e greu....vedem ce o mai fi....


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:52:30.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO