forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Cecilia Sevastian - Noua viitoare slabuta (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-cecilia-sevastian-noua-viitoare-slabuta-9922.html)

Cecilia Sevastian 03 aug 2011 11:21:53

Jurnal Cecilia Sevastian - Noua viitoare slabuta
 
Buna fetelor din comunitatea slabutelor. Eu sunt Cecilia si imi doresc sa ma integrez in grupul vostru. Desi am cont de cateva luni, n-am avut nici curajul ,nici ambitia de a ma face cunoscuta pe forum. Astazi mi-am luat inima in dinti si am spus : "ce o fi,o fi":D. Eu am aproape 19 ani, tocmai ce am terminat cu bacul,am intrat si la facultate ,am cam scapat de toate acele presiuni. Mai am una singura, anume greutatea mea care ma nemultumeste si m.a nemultumit aproape dintotdeauna. Pana pe la 10 ani eram foarte foarte slaba dar de pe la vreo 11 am inceput sa ma ingras si am ajuns sa am prin clasa a 10a 75 de kg....am zis ca nu se poate si m.am apucat de slabit Anul acesta inainte de banchet am reusit sa ajung pana la 65 dar acum, de fapt pe duminica am realizat ca am 68 ..si mi.am zis ca iar trebuie sa ma apuc de slabit. Si am inceput...surprinzator am slabit deja 0.5 kg:)...lucru care ma multumeste. Nu tin nicio dieta dar incerc sa mananc hipocaloric,sa fac sport (anume tae bo-care e foarte foarte solicitant:))) si sa.mi fac masaj in fiecare zi....Calea aleasa da rezultate si sper sa a determinarea sa.mi ating telul de 55 kg:)...va pup si astept parerile voastre!

lucia ely 03 aug 2011 11:30:56

Re: Noua viitoare slabuta:)
 
buna si bine ai venit:*:*>:D<
Cand te-am citit parca ma vedeam pe mine:)) la 10-11 ani cand am inceput sa ma dezvolt si apoi sa am menstruatie am inceput sa pun pe mine incet dar sigur:D in a 10-a aveam si eu 72:)) apoi 75:)) tot 75:)) doar ca eu sunt cu 12 cm mai mica decat tine:D deci muult mai rau:D

cate kcal te-ai gandit sa mananci?:)
ma bucur ca te-ai decis sa faci si sport:)
(poti incerca si zumba/turbo jam in unele zile cand vrei sa faci cv mai usor si start walking:D etc:D)
iti doresc mult succes>:D<

p.s la ce fac ai intrat?:>:)

Cecilia Sevastian 03 aug 2011 11:35:21

Re: Noua viitoare slabuta:)
 
Mmmm...m.am gandit sa consum cam 1000 poate 1200 de calorii....Ma bucur faptul ca povestile noastre se aseamana. Am intrat la ASE. Acolo mi.am dorit si daca ma crezi a fost singura facultate la care mi.am depus dosarul...mi.a trebuit ceva curaj zic eu:P

lucia ely 03 aug 2011 11:39:42

Re: Noua viitoare slabuta:)
 
Citat:

Anterior postat de Cecilia Sevastian (Post 746327)
Mmmm...m.am gandit sa consum cam 1000 poate 1200 de calorii....Ma bucur faptul ca povestile noastre se aseamana. Am intrat la ASE. Acolo mi.am dorit si daca ma crezi a fost singura facultate la care mi.am depus dosarul...mi.a trebuit ceva curaj zic eu:P

felicitari:*:*>:D<
:))) deci te-ai riscat si tu ca mine=)))
si eu tot la o singura facultate mi-am depus dosaru=)) erau 25 de locuri=))) sa nu-ti spun ce frica imi era apoi:D;))
hmm 1200 e ok:) 1000 cred ca e cam putin pt inceput:D si mai ales ca faci sport:*:*

Cecilia Sevastian 03 aug 2011 11:46:31

Re: Noua viitoare slabuta:)
 
trebuie sa te adaug ca si prietena pt ca prea mult ne asemanam:))

lucia ely 03 aug 2011 11:50:13

Re: Noua viitoare slabuta:)
 
Citat:

Anterior postat de Cecilia Sevastian (Post 746340)
trebuie sa te adaug ca si prietena pt ca prea mult ne asemanam:))


da :)) de eram si eu la ASE:))) Era ceva:))=)))

ce mananci de obicei?:D:) cam cum arata un meniu de al tau?:D de ieri...de azi:D:)
intre timp fac putin sport(zumba:D:)) ) si intre timp mai vb:D

aaaa si ce planuri ai pt azi?:D:D

Pumpkin 03 aug 2011 11:52:21

Re: Noua viitoare slabuta:)
 
Bine ai venit Cecilia! Si eu am pus dosar tot la o facultate, la turism, dar nu am intrat.. 2 sutimi imi mai trebuiau :)) Am picat la mediu, care este o specializare mult mai buna, zic acum, dupa ce am terminat primul an :>
Multa bafta la slabit! >:D<

Cecilia Sevastian 03 aug 2011 11:55:02

Re: Noua viitoare slabuta:)
 
Mersi de urari Pumpkin...succes si tie :*

lucia ely 03 aug 2011 11:56:22

Re: Noua viitoare slabuta:)
 
Citat:

Anterior postat de Pumpkin (Post 746351)
Bine ai venit Cecilia! Si eu am pus dosar tot la o facultate, la turism, dar nu am intrat.. 2 sutimi imi mai trebuiau :)) Am picat la mediu, care este o specializare mult mai buna, zic acum, dupa ce am terminat primul an :>
Multa bafta la slabit! >:D<

buna:D:)) deci ai avut noroc totusi ca nu ai intrat la turism:D daca la mediu iti place mai mult:D

p.s v-am acceptat pe aman2 ca prietene;))

Cecilia Sevastian 03 aug 2011 11:58:47

Re: Noua viitoare slabuta:)
 
De exemplu astazi m.am trezit de dimineata si mi.am facut repede repede o oala de supa de varza:)). acum devorez o grefa...foaaarte bun...dupa ce termin cu ea o sa ma apuc de niste tae bo....cam 1 ora...si apoi o sa vina tata si.o sa mergem la tara sa coacem niste ardei:D...azi cand m.am trezit am papat niste brazica proaspata de vaci....mai consum si mult iaurt...gratar de pui...nu am un meniu stabilit..incerc doar sa mananc cam de 6 ori pe zi...cu 3 mese principale si gustarile aferente. Dar la ce fac esti?


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:43:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO