Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #101 (permalink)  
Vechi 24 mar 2011, 21:30:39
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
O! Dar vad ca te-ai echipat! Ti-ai luat si greutati, felicitari.
Ti-am vazut albumul, spropos! Esti tare draguta si frumusica Imi place si cum te imbraci
Ma faci sa rosesc! Ma imbrac in limita posibilitatilor! Nu sunt adepta hainelor de firma doar ca sa fii "cool"! Ma simt bine si intr-o bluza de 50 de lei, daca imi place si imi sta bine!
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #102 (permalink)  
Vechi 24 mar 2011, 21:33:36
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Alexandra Andreea Vezi mesajul


Ma faci sa rosesc! Ma imbrac in limita posibilitatilor! Nu sunt adepta hainelor de firma doar ca sa fii "cool"! Ma simt bine si intr-o bluza de 50 de lei, daca imi place si imi sta bine!
Sincera sa fiu acum, cred ca iti sta bine cu orice Tu esti deja slabuta ma! Nici nu trebuie sa iti mai faci griji. Slabuta si inalta, ce iti mai poti dori? Si pe deasupra si frumoasa!
__________________
De vorba cu Mr. J
  #103 (permalink)  
Vechi 24 mar 2011, 21:35:29
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Sincera sa fiu acum, cred ca iti sta bine cu orice Tu esti deja slabuta ma! Nici nu trebuie sa iti mai faci griji. Slabuta si inalta, ce iti mai poti dori? Si pe deasupra si frumoasa!
Saru-mana! DAr am burtica, grasime pe coapse care se vede aiurea tare si manere! De asta vreau sa mai reduc din masa grasa, poate cu sport si inca 2 kile in minus, o sa fie mai bine!
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #104 (permalink)  
Vechi 24 mar 2011, 22:21:12
CrisetenO's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 16 sep 2010
Locaţie: Darmstadt, Germania
Vârsta: 38
Date: 161.5cm, 54.0kg
Mesaje: 876
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 26 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Merci mult de incurajari! Esti o scumpica. Am zis ca mai astept o saptamana doua sa vad ce si cum, dupa care o sa trec la infometare daca e cazul Sper sa nu ma bati Am numai idei din astea razvratite dar la mine parca nu mai functioneaza nimic.
Salut Chris,

Whew, abia m-am intors de la fotbal. Am jucat superb azi, m-au laudat toti colegii, iar eu m-am simtit foarte bine. Ajuta foarte tare Turbo Jam, Ale, iti multumesc mult!

Chris, despre infometare: sa nu te apuci de asa ceva. M-ai intrebat cum am slabit. M-am chinuit cu o infometare crancena timp de 7 luni de zile. Mi-am pierdut ciclul din luna a treia si nici azi, la trei ANI mai tarziu, nu a revenit. Am trecut in anorexie. Metabolismul a incetinit asa de tare incat daca mananc in mod consistent mai mult decat 1000-1200 kcal pe zi, mai ales seara, am sa ma ingras. Iti dai seama cum e sa traiesti asa tot timpul? In fiecare zi ma zbat cu mine insami, in fiecare zi trebuie sa ma fortez sa mananc. Asta, crede-ma, nu e o viata, nu e ceva pe care sa vrei sa-l induri, nici chiar daca ti se pare ca ai dat de o situatie de platou.

Asculta-ma pe mine: daca scoti pepsi-ul din dieta si mananci mai bine (mai multe proteine, putini carbo) la pranz, iar seara mananci usor, in cateva zile iti va merge mult mai bine. Eu de cand fac si 10 minute Turbo Jam seara ma simt mai bine, mai plina de energie, si vreau sa-ti zic ca abdomenul meu de azi a fost superb. Ce pacat ca nu era vreme de plaja, atata iti zic.

Te pup dulce, si sa nu aud de infometare, ca vin cu foarfecul de taiat urechi inspre Oslo! Cu mult drag,

Cristina
__________________
Reteta mea preferata din post: http://concurs.slabute.ro/reteta-pre...CrisetenO.html

Jurnalul meu: E greu sa te opresti din slabit... http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...teno-6331.html
CrisetenO, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1862 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1345 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #105 (permalink)  
Vechi 24 mar 2011, 22:42:24
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de Alexandra Andreea Vezi mesajul


Saru-mana! DAr am burtica, grasime pe coapse care se vede aiurea tare si manere! De asta vreau sa mai reduc din masa grasa, poate cu sport si inca 2 kile in minus, o sa fie mai bine!
Mai, in poze nu se vad lucrurile astea. Poate le vezi doar tu in oglinda cu un ochi foarte iscoditor. Dar arati superb daca ma intrebi pe mine.
__________________
De vorba cu Mr. J
  #106 (permalink)  
Vechi 24 mar 2011, 22:51:01
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de CrisetenO Vezi mesajul
Salut Chris,

Whew, abia m-am intors de la fotbal. Am jucat superb azi, m-au laudat toti colegii, iar eu m-am simtit foarte bine. Ajuta foarte tare Turbo Jam, Ale, iti multumesc mult!

Chris, despre infometare: sa nu te apuci de asa ceva. M-ai intrebat cum am slabit. M-am chinuit cu o infometare crancena timp de 7 luni de zile. Mi-am pierdut ciclul din luna a treia si nici azi, la trei ANI mai tarziu, nu a revenit. Am trecut in anorexie. Metabolismul a incetinit asa de tare incat daca mananc in mod consistent mai mult decat 1000-1200 kcal pe zi, mai ales seara, am sa ma ingras. Iti dai seama cum e sa traiesti asa tot timpul? In fiecare zi ma zbat cu mine insami, in fiecare zi trebuie sa ma fortez sa mananc. Asta, crede-ma, nu e o viata, nu e ceva pe care sa vrei sa-l induri, nici chiar daca ti se pare ca ai dat de o situatie de platou.

Asculta-ma pe mine: daca scoti pepsi-ul din dieta si mananci mai bine (mai multe proteine, putini carbo) la pranz, iar seara mananci usor, in cateva zile iti va merge mult mai bine. Eu de cand fac si 10 minute Turbo Jam seara ma simt mai bine, mai plina de energie, si vreau sa-ti zic ca abdomenul meu de azi a fost superb. Ce pacat ca nu era vreme de plaja, atata iti zic.

Te pup dulce, si sa nu aud de infometare, ca vin cu foarfecul de taiat urechi inspre Oslo! Cu mult drag,

Cristina
Wow! Nu stiam ca joci fotbal. Super tare. Si eu jucam cu baietii cand eram mai micuta. Aveam mereu genunchii juliti
Am citit in jurnalul tau intr-adevar cum ai dat kg kos. Ai dreptate, nu e bine nici asa. Dar nu mai suport sa ma vad asa! Sa vad hainute dragute pe care sa nu mi le pot lua pentru ca arata aiurea pe mine. Si chiar si psihologi chestia asta imi transmite inconstient un oarecare sentiment de inferioritate.
Apropo de carbohidrati, tu ce zici sa mai mananc paine was 24% fibre sau cereale? Sau mai bine sa renunt la astea si sa mananc tot ceva proteine si sa o las moale cu carbohidratii?
Anul asta am 3 mari obiective si unul dintre ele e sa dau jos kilogramele in plus.
Imi pare rau ca tu te chinui asa si ca ai problema cu ciclul. Medicii nu te-au ajutat in nici un fel?
A! Vroiam sa iti zic ca astazi am cumparat Skyr pe care mi l-ai recomandat. L-am gasit la ICA, chiar langa mine. Era ultimul. Dar mie mi-a parut mai mult un fel de iaurt dar mult mai gros. Si din pacate nu prea ma inebunesc dupa iaurturi. Dar o sa ma straduiesc sa-mi placa mai mult.
__________________
De vorba cu Mr. J
  #107 (permalink)  
Vechi 24 mar 2011, 23:34:33
CrisetenO's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 16 sep 2010
Locaţie: Darmstadt, Germania
Vârsta: 38
Date: 161.5cm, 54.0kg
Mesaje: 876
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 26 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Pai Chris, uite ce as zice eu: daca nu poti si nu poti fara paine, e preferabil sa mananci WASA in fiecare zi. DAR, daca rezisti o zi-doua fara paine complet, e mai bine sa mananci o felie-doua de paine adevarata (au niste paine integrala deosebit de gustoasa acolo) o data la cateva zile. Uite de ce: painea WASA e pesmet, si stii ce se intampla cu pesmetul in burta cand da de umezeala? Corect, absoarbe umezeala si se umfla. Te si borfaie in burta si te si simti greoaie, iar zgomotele pe care le scoate burtica numai muzica nu se pot numi...

La slabit trebuie un pic sa jonglezi cu dieta, nu sunt reguli care merg la toata lumea. Regula sa mananci putin carbo e foarte buna in general, dar iti trebuie si putin carbo, mai ales daca faci sport solicitant (de exemplu eu azi am mancat mancare de mei cu hrisca, stafide, morcovi si lapte de cocos, ceea ce e --pentru mine-- foarte caloric si cu multi carbo, dar aveam nevoie pentru fotbal).

Medicii deocamdata insista ca isi revine singur ciclul cand mi se va stabiliza viata mai bine. Si eu sunt convinsa ca nu trebuie sa-mi pierd speranta si nici sa intru in panica. Din fericire inca sunt tanara. Dar crede-ma nu e bine sa faci prostia sa te subnutresti pentru ca nu stii cand iti intra organismul in panica.

Acum nu e bine nici sa ajungi pe o dieta hiperproteica: chiar la dieta dukan unde in prima faza mananci numai proteine, suntem avertizate sa nu tinem faza asta prea mult, pentru ca avem nevoie de carbo ca si energie rapida, de consumat in fiecare zi. Eu zic ca o regula buna e sa mananci mai multe proteine decat trebuie, grasimi reduse, putin colesterol (atentie la prea mult ou), legume cu moderatie -- dar 2 portii pe zi e ok -- si carbo din fainoase cam 10-15% la fiecare 3 zile.

Si scoate bauturile carbogazoase de acolo, ca te fac sa te umfli. Pesto verde e un amestec de ierburi cu ulei. Gasesti in borcanase la sosuri pentru paste fainoase. Noi aici avem o marca italieneasca, Barilla, care e f. buna!

Ce bine-mi pare ca ai jucat si tu fotbal. Ar trebui sa incerci sa gasesti cu cine sa joci, ca e o ocupatie care imi da mereu aripi... cel putin pana ma busesc in cineva pe teren

Te pup dulce, o seara minunata! Cu mult drag,

Cristina
__________________
Reteta mea preferata din post: http://concurs.slabute.ro/reteta-pre...CrisetenO.html

Jurnalul meu: E greu sa te opresti din slabit... http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...teno-6331.html
CrisetenO, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1862 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1345 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #108 (permalink)  
Vechi 25 mar 2011, 07:52:06
Alexandra Andreea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2011
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 32
Dieta: In cautarea echilibrului! (Montignac personalizat)
Date: 170cm, 57kg
Mesaje: 2.637
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Buna dimineatza Chris!!
Vin cu o cafelutza, ca si la celelalte slabutze!


Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Wow! Nu stiam ca joci fotbal. Super tare. Si eu jucam cu baietii cand eram mai micuta. Aveam mereu genunchii juliti
Am citit in jurnalul tau intr-adevar cum ai dat kg kos. Ai dreptate, nu e bine nici asa. Dar nu mai suport sa ma vad asa! Sa vad hainute dragute pe care sa nu mi le pot lua pentru ca arata aiurea pe mine. Si chiar si psihologi chestia asta imi transmite inconstient un oarecare sentiment de inferioritate.
Apropo de carbohidrati, tu ce zici sa mai mananc paine was 24% fibre sau cereale? Sau mai bine sa renunt la astea si sa mananc tot ceva proteine si sa o las moale cu carbohidratii?
Anul asta am 3 mari obiective si unul dintre ele e sa dau jos kilogramele in plus.
Imi pare rau ca tu te chinui asa si ca ai problema cu ciclul. Medicii nu te-au ajutat in nici un fel?
A! Vroiam sa iti zic ca astazi am cumparat Skyr pe care mi l-ai recomandat. L-am gasit la ICA, chiar langa mine. Era ultimul. Dar mie mi-a parut mai mult un fel de iaurt dar mult mai gros. Si din pacate nu prea ma inebunesc dupa iaurturi. Dar o sa ma straduiesc sa-mi placa mai mult.
Eu pap la Micul Dejun paine din faina integrala si secara 3 zile pe saptama! Alte doua zile, mananc oua la MD, iar alte doua, pap branzica cottage cu legume! Te-as sfatui sa iti faci si tu un plan, in care sa alternezi zilele de carbo la MD cu cele de proteine!

Mie mi-a fost f greu sa renunt la paine! Mancam in jur de o paine alba pe zi! Dar au trecut si vremurile alea! Dar, nici nu o scot deloc, pentru ca avem nevoie de carbo, mai ales ca faci sport! Si nah, imi si place!

Citat:
Anterior postat de Chriselle Vezi mesajul
Mai, in poze nu se vad lucrurile astea. Poate le vezi doar tu in oglinda cu un ochi foarte iscoditor. Dar arati superb daca ma intrebi pe mine.
Pai da, in poze nu se vad, mai ales cand am pant aia negri , pentru ca sunt cu talie inalta! Dar daca sunt doar in chilotei , si chiar daca nu ma strang, ies asa pe afara manerele! Adica nu vreau sa fiu slabanoaga! No way! Dar as vrea sa fiu tonifiata, si cu cat mai putina grasime si cat mai multi muschi! Sper ca pana intru la fac sa reusesc sa arat asa cum visez, si de atunci doar sa ma intretin!

O zi frumoasa iti doresc!
Alexandra Andreea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2266 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1749 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1492 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #109 (permalink)  
Vechi 25 mar 2011, 22:17:23
roxy04's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 26 ian 2010
Locaţie: Campulung-Arges, Germania
Vârsta: 31
Dieta: un stil de viata sanatos...
Date: 160cm, 101kg
Mesaje: 3.823
Aprecieri acordate: 94
Am fost apreciat(a) de 274 ori in 200 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

__________________
Jurnal roxy04



Pentru mai multa vorbarie va invit aici: CASUTA SLABUTELOR



Jurnal roxy04~casuta mea (arhivat)



Vreau sa fiu slabuta!

Vreau un stil de viata sanatos, nu vreau diete!

,,Fi frumoasa oricand si oriunde pentru ca nu sti cine te priveste!,,
  #110 (permalink)  
Vechi 25 mar 2011, 22:59:59
Chriselle's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 39
Dieta: Hipo
Date: 167cm, 64.2kg
Mesaje: 1.328
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J

Citat:
Anterior postat de CrisetenO Vezi mesajul
Pai Chris, uite ce as zice eu: daca nu poti si nu poti fara paine, e preferabil sa mananci WASA in fiecare zi. DAR, daca rezisti o zi-doua fara paine complet, e mai bine sa mananci o felie-doua de paine adevarata (au niste paine integrala deosebit de gustoasa acolo) o data la cateva zile. Uite de ce: painea WASA e pesmet, si stii ce se intampla cu pesmetul in burta cand da de umezeala? Corect, absoarbe umezeala si se umfla. Te si borfaie in burta si te si simti greoaie, iar zgomotele pe care le scoate burtica numai muzica nu se pot numi...

La slabit trebuie un pic sa jonglezi cu dieta, nu sunt reguli care merg la toata lumea. Regula sa mananci putin carbo e foarte buna in general, dar iti trebuie si putin carbo, mai ales daca faci sport solicitant (de exemplu eu azi am mancat mancare de mei cu hrisca, stafide, morcovi si lapte de cocos, ceea ce e --pentru mine-- foarte caloric si cu multi carbo, dar aveam nevoie pentru fotbal).

Medicii deocamdata insista ca isi revine singur ciclul cand mi se va stabiliza viata mai bine. Si eu sunt convinsa ca nu trebuie sa-mi pierd speranta si nici sa intru in panica. Din fericire inca sunt tanara. Dar crede-ma nu e bine sa faci prostia sa te subnutresti pentru ca nu stii cand iti intra organismul in panica.

Acum nu e bine nici sa ajungi pe o dieta hiperproteica: chiar la dieta dukan unde in prima faza mananci numai proteine, suntem avertizate sa nu tinem faza asta prea mult, pentru ca avem nevoie de carbo ca si energie rapida, de consumat in fiecare zi. Eu zic ca o regula buna e sa mananci mai multe proteine decat trebuie, grasimi reduse, putin colesterol (atentie la prea mult ou), legume cu moderatie -- dar 2 portii pe zi e ok -- si carbo din fainoase cam 10-15% la fiecare 3 zile.

Si scoate bauturile carbogazoase de acolo, ca te fac sa te umfli. Pesto verde e un amestec de ierburi cu ulei. Gasesti in borcanase la sosuri pentru paste fainoase. Noi aici avem o marca italieneasca, Barilla, care e f. buna!

Ce bine-mi pare ca ai jucat si tu fotbal. Ar trebui sa incerci sa gasesti cu cine sa joci, ca e o ocupatie care imi da mereu aripi... cel putin pana ma busesc in cineva pe teren

Te pup dulce, o seara minunata! Cu mult drag,

Cristina
Buna Cristina,

Merci de sfaturi. Are sens ceea ce spui tu si chiar ma simt umflata de cand am reintrodus wasa si cerealele. Eu pot sa renunt la paine. Dar, na daca zicea in dieta ca acum putem sa o reintroducem, am zis sa profit de asta si sa nu fiu eu mai catolica decat Papa, cum se zice. Tu in principiu ce mi-ai recomanda sa mananc la micul dejun si in ce cantitati? Eu simt ca la mine toata problema asta din ultimul timp, pleaca de la micul dejun. Dar nu stiu sincer ce sa mananc - ca de cascaval si sunca m-am saturat - numai asta am mancat in primele 2 saptamani si intr-adevar rezultatele s-au vazut dar as vrea o schimbare acum.

Si eu cred ca nu trebuie sa iti pierzi speranta legat de ciclu, chiar daca a trecut ceva timp. Dar poate nu e rau sa mai incerci si la alti medici.
Acum ca ai zis de Barilla imi aduc aminte de pesto verde
Astazi pot zice cu mandrie ca am baut doar un pahar de Pepsi. Sper sa devin din ce in ce mai stapana pe dependeta mea de Pepsi si sa o controlez eu pe ea, nu ea pe mine.

Ma gandesc sa fac si eu un sport dar nu stiu ce. Am vrut sa fac aerobic. Dar nici una din salile de langa mine nu fac. Chiar azi am fost la una sa intreb pt ca aveau pe afis printre altele si aerobic si au zis ca ei au aerobic dar nu au intructor si ca spera sa gaseasca unul. Fitness nu stiu de ce nu prea imi mai surade sa fac. Am mai facut acum cativa ani, dar aerobicul mi s-a parut mai eficient.

Te pup si eu si te mai astept pe aici.
__________________
De vorba cu Mr. J
 

Informatii despre slabit
dieta south beach, greutate, inventiva, jurnal, kilograme, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Gabriela-Hai la vorba gabriela09 Arhiva jurnale slabit 18 13 iul 2010 14:22:03
In livada de rodii...de vorba cu Madeleine madeleine Arhiva jurnale slabit 39 14 mai 2010 20:52:22
De vorba cu Anqutz - “Sportul este activitatea preferata…” Slabuta De vorba cu slabutele... 1 22 dec 2009 23:28:49
De vorba cu Dorutza - “M-am inarmat cu multa vointa si ambitie…" Slabuta De vorba cu slabutele... 1 22 dec 2009 23:27:47
De vorba cu Mishutza - “… de data asta, vreau sa fie pe viata slabitul” Slabuta De vorba cu slabutele... 4 24 aug 2009 16:23:10

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole