forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-chriselle-vorba-mr-j-8595.html)

Chriselle 19 mar 2011 00:56:02

Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J
 
Chriselle: - Dupa mai bine de o luna de cand m-am inscris pe slabute, in sfarsit mi-am luat si eu inima in dinti si m-am hotarat sa-mi deschid un jurnal.
Mr. J: - :-o Mai bine de o luna??? Dar ce ti-a trebuit atata timp?
Chriselle: - Poftim?? Da tu cine mai esti? Stiu ca aici fetele iti raspund destul de repede la mesaje, dar inca nu stiam ca pot sa iti scrie in propriul mesaj /:)
Mr. J: - Pffff... Am eu fata de fata?
Chriselle: - Ca sa fiu sincera cu tine nici macar nu ai o fata! Cum as putea sa iti spun daca e o fata de fata sau de baiat? Dar la modul in care m-ai abordat as zice ca asta e o rautate de gen masculin!
Mr. J: - Mda... Deci, cine crezi tu ca as putea sa fiu? Cum ziceai si tu nimeni nu poate sa iti scrie in propriile mesaje! Nimeni in afara de mine!
Chriselle: - Nimeni in afara de tine? Dar cine esti tu?
Mr. J: - Ei bine, nimeni altul decat jurnalul tau.
Chriselle: - Asta e culmea! In sfarsit vreau sa fac si eu un lucru bun si uite ce patesc! Nu puteam sa primesc si eu un jurnal normal? Sa scriu pur si simplu ce vreau aici si sa astept musafiri dragi? x-(
Mr. J: - :)) Asta in cazul in care o sa ai vizitatori!
Chriselle: - Hei, Mr. J. sau cum te-oi numi tu, acum chiar ca esti rautacios. Sper ca o sa am vizitatori si daca tot iti bagi si tu nasul pe aici, te rog macar cu ei sa fii mai politicos. Altfel, o sa ne suparam.
Mr. J: - Mda... sa ajungem noi la partea cu vizitatorii mai intai :))
Chriselle: - Of, chiar esti un enervant. Uite, m-am suparat si am plecat. Pa!

Liviutzza 19 mar 2011 01:05:15

re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J
 
Buna!Bine ai venit la noi!Esti ff inventiva,imi place:)chiar m-am amuzat putin cititnd povestioara scrisa de tine!Ce dieta ai de gand sa tii?sport faci?Spune-ne mai multe despre tine si planurile tale:DSa speram ca nu intervine Mr.J!>:D<
Acum am vazut ca nu esti noua:Doricum eu iti urez bun venit in noua ta casuta!!

Chriselle 19 mar 2011 01:26:42

re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J
 
Mr. J: - Of, Doamne dar ce suparacioasa mai esti! Imi ziceai mie sa fiu dragut si ia uite cum te porti tu. Pleci asa fara sa scrii de fapt ceea ce e esential.
Chriselle: - Adica? :-/ Ce ar fi esential?
Mr. J: - Pai ceea ce fac toate fetele cand isi deschid un jurnal. Sa vorbesti putin despre tine, sa spui ce planuri ai legat de slabit si asa mai departe.
Chriselle: - A! Da, uite ca esti si tu bun la ceva. Pai, atunci o sa povestesc ce si cum dar sper sa nu mai fi rautacios /:)
Mr. J: - Nu o sa mai fiu.
Chriselle: Promite!
Mr. J: - Aaaaa... paiiii... ok, ok! Promit!
Chriselle: - Deci asa... Pai povestea mea incepe cam asa: In copilarie nu am avut probleme cu greutatea, din conta cam toti nu stiau ce sa imi mai faca sa mai pun ceva pe mine ca eram numai piele si os cum se zice. Dar timpul am trecut, am ajuns si in liceu unde as putea spune ca in fiecare an am mai adaugat cate 1 kg la greutatea mea. Cand am intrat in liceu aveam cam 52 de kg si cand am iesit ultima data pe poarta lui aveam vreo 56.
Apoi, a urmat facultatea. Iar aici kilogramele au inceput sa se agate de mine de parca as fi avut un magnet care le atragea. Ferestrele dintre cursuri se lasau cu o iesire la McD. La fel sfarseau si iesirile in oras, ca deh! Unde poti sa mananci ceva gustos cu banii de buzunar pe care ii are un student?
Si uite asa sa fi tot ajuns pe la un 62. Apoi a urmat serv si am atins acolo o greutate de vreo 64.5 dupa nici un an de munca (stres, mai multi bani de cumparat prostioare - starea de bine a inceput sa se vada si la nr de kg).
Dar, punctul culminant a fost altul. Tot surplusul asta de grasime si sunculite la mine se depune exact pe abdomen - iar acesta e mai greu de ascuns. Asa ca am fost pusa de vreo 2-3 ori in fata unor situatii foarte jenante. Inca am foarte clar in minte una dintre ele: Eram in metrou, mergem spre casa, obosita de atata munca. O doamna care statea pe un scaun imi spune cu glas tare: "Domnisoara, doriti sa stati jos?" Chestia asta m-a mirat foarte tare: cum o doamna mai in varsta decat mine imi ofera locul? I-am raspuns scurt un "Nu multumesc". Apoi ea se pare ca nu s-a potolit: "Haideti va rog, luati loc! Sunteti insarcinata si e bine sa aveti grija de dumneavoastra!" La faza asta eram blocata. Nu mai stiam cum sa reactionez. Ea intrerupe tacerea: "Nu trebuie sa va fie rusine, luati loc!" Imi venea sa intru in pamant de rusine si cred ca eram rosie ca o sfecla. Nu am mai zis nimic decat: "Multumesc, dar cobor la prima".

Chriselle 19 mar 2011 01:35:41

re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 578087)
Buna!Bine ai venit la noi!Esti ff inventiva,imi place:)chiar m-am amuzat putin cititnd povestioara scrisa de tine!Ce dieta ai de gand sa tii?sport faci?Spune-ne mai multe despre tine si planurile tale:DSa speram ca nu intervine Mr.J!>:D<
Acum am vazut ca nu esti noua:Doricum eu iti urez bun venit in noua ta casuta!!

Chriselle: - Primul musafir! Bine ai venit in casuta mea si multumesc de urari. De Mr. J nu stiu ce sa-ti spun :)), se pare ca e imprevizibil :))
Mr. J: - Dar ce aveti cu mine, mai fetelor?
Chriselle Mr. J, ce am vorbit noi despre rautati? /:)
Mr. J: - Aaaa, nimic :-s Vroiam sa zic, bine ai venit Liviutzza>:D<
Chriselle Bravo, asa mai merge! Sa te porti frumos cu musafirii mei. Aici, toata lumea trebuie sa se simta bine. In fond, e casuta mea si trebuie sa te porti cum iti zic eu. Eu fac regulile, tu esti doar cineva care incearca sa ma bruieze! Vezi bine ca si fetele observa asta, asa ca daca nu vrei sa devii un nesuferit pentru toata lumea ar trebui sa te porti frumos.

Alexandra Andreea 19 mar 2011 08:15:16

re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J
 
Buna Chris! >:D<
Uite-ma si pe mine pe aici pe la tine, cu un "Buna dimineatza! " !!
http://ancutsanutsa.files.wordpress....od-morning.jpg
Sa ne pui un meniu, sa vedem cum papi, ce papi, si atunci vedem noi cum facem sa fie bine! >:D<

Cu drag,
Alexandra

Chriselle 19 mar 2011 11:25:47

re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J
 
Citat:

Anterior postat de Alexandra Andreea (Post 578135)
Buna Chris! >:D<
Uite-ma si pe mine pe aici pe la tine, cu un "Buna dimineatza! " !!
Sa ne pui un meniu, sa vedem cum papi, ce papi, si atunci vedem noi cum facem sa fie bine! >:D<

Cu drag,
Alexandra

Bine ai venit! >:D<
Sigur ca da, o sa pun si meniul dar pe seara ca deocamdata nu stiu ce o sa mananc :D
Pana acum pot sa zic ca am mancat o omleta cu ciuperci, cascaval light si masline. Si am baut vreo 2 pahare de apa :D Dar, meniul complet o sa il afisez diseara.
Te mai astept pe la mine :-*

roxy04 19 mar 2011 16:16:09

re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J
 
buna chris...am citit si am ras in acelasi timp ai o imaginatie tare bogata..si intamplarea ta am auzito la mai multe persoane..offf yo am intamplari la magazin cand vanzatoarea imi spune cu scarba,,nu avem marime asa mare'' imi vine sa o strang de gat asa ca imi imaginez cum te ai simtit...
sper ca ma primesti si pe mine in casuta ta>:D< te astept si eu in casuta mea:-*
buna si tie Mr. J>:D<(sa fi cumintel ca iei bataita de la fete:P)

Chriselle 20 mar 2011 00:59:12

re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 578695)
buna chris...am citit si am ras in acelasi timp ai o imaginatie tare bogata..si intamplarea ta am auzito la mai multe persoane..offf yo am intamplari la magazin cand vanzatoarea imi spune cu scarba,,nu avem marime asa mare'' imi vine sa o strang de gat asa ca imi imaginez cum te ai simtit...
sper ca ma primesti si pe mine in casuta ta>:D< te astept si eu in casuta mea:-*
buna si tie Mr. J>:D<(sa fi cumintel ca iei bataita de la fete:P)

Chriselle: - Buna Roxanelu! :-* Bine ai venit in casuta mea. Tare mult ma bucur sa te vad pe aici.
Mr. J: - Buna Roxy! Bine ai venit in casuta noastra!
Chriselle: - Hei, Mr. J - asa imi place sa te porti. Dar in ceea ce priveste casuta "noastra" trebuie sa iti precizez ca e casuta mea! Dar, bineinteles daca o sa te porti frumos cum ai facut-o acum, in timp putem deveni coproprietari.
Mr. J: - Da, dar vezi bine ca fac eforturi!
Chriselle: - Mr. J, acum vroiam sa vorbesc cu Roxi.
Ma bucur ca ma intelege si pe mine cineva. Deci vreau sa iti zic ca atunci m-am simtit ingrozitor si aveam impresia ca tot vagonul ala se uita la mine unii probabil dandu-si seama ce gafa a facut tipa aia si ca eu nu sunt insarcinata ci doar grasa :((
O sa te vizitez si eu imediat si te mai astept pe aici. :-*

roxy04 20 mar 2011 01:03:42

re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J
 
imi imaginez ca atunci ai fi vrutsa fi un strutsa iti bagi capul in pamant
am avut si eu acest sentiment cand trecand pe langa un grup de baieti acestia au strigat in urma mea ,,balena'' ,,graso'' offf asta e daca eram slaba strigau schiloado daca nu gaseau ei altceva...urato chioaro.........rautatea omeneasca

Mr.J aceasta este o discutie intre fete imi pare rau acum nu pot decatsate salut si sa iti urez un somn linistit;))

Monica17 20 mar 2011 01:19:02

re: Jurnal Chriselle - De vorba cu Mr. J
 
Buna Chriselle. Te-am gasit prin casuta pe la Roxy si m-am gandit ca nu o sa te superi daca trec sa te salut!
Eu sunt Monica si iti urez mult succes in lupta cu kg!
>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:56:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO