Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal ciudat - Doar un alt jurnal..

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 08 nov 2011, 20:43:00
ciudat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 iun 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Date: 167cm, 68kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal ciudat - Doar un alt jurnal..

Citat:
Anterior postat de marina19 Vezi mesajul
si eu ma simt satula de multe ori dar tot imi iau gustarile ..dupa daca voi ajunge in faza de platou sa am de uned sa scad
la vreun sport te ai hotarat ?
Voi incerca sa mananc un pic mai mult, sa am macar 1000 de calorii/zi.
Cat despre sport, inca nu m-am gandit.. incerc sa merg pe jos acolo unde am timp destul sa ajung, si poate o sa ma apuc sa fac iarasi tot felul de exercitii de pe Youtube. Am incercat Billie Blank's Tae Bo Cardio, P 90X, si tot felul de ex aerobic, dar m-am plictisit foarte repede de ele.. cel care ai zis tu ca il faci nu l-am gasit pe net, nici macar ca si torrent..
As vrea sa merg la sala dar momentan nu imi permite bugetul.. ca timp mi-as gasi, cred, macar o ora.
ciudat, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2193 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1676 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1160 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de ciudat; 08 nov 2011 at 20:51:48.
  #12 (permalink)  
Vechi 08 nov 2011, 20:50:52
ciudat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 iun 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Date: 167cm, 68kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal ciudat - Doar un alt jurnal..

Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Buna si bine ai venit!
Iti dau un sfat, daca vrei sa il urmezi, bine, daca nu, asta e.
Cat timp tii SB, nu tine hipocaloric, va lucra impotriva ta si vei slabi putin. Uite, daca vrei citeste aici ca am incercat sa explic mai pe larg: Dieta South Beach faza I (etajul 2)
Deasemenea, poti merge pe goagal si scrii dr Agatson South Beach diet si vei gasi un site care tine carti PDF online si poti intra sa ii citesti cartea, acolo explica ce e cu fructele. Pe scurt, n-ai voie carbohidrati timp de 2 saptamani (fructele sunt o buna sursa de carbohidrati datorita fructozei pe care o contin). In aceste doua saptamani nivelul glicemiei si raspunsul insulinic in organism se va stabiliza si pofta de carbohidrati rai va disparea. Dupa doua saptamani poti introduce carbii, fie ei sub forma de 1 fruct/zi sau 1-2 felii de paine cu fibre/zi sau o portie de orez integral sau paste etc. Ai voie sa alegi ce introduci, dar totul se face treptat.

Bafta multa si iti tin pumnii cu admiterea la Medicina (cea mai frumoasa facultate si cea mai frumoasa meserie in opinia mea. Pacat ca pentru mine e prea tarziu sa mai urmez aceasta cale )
Buna,

Am sa mai citesc pe aici pe forum, nu prea m-am documentat (ce-i drept) inainte sa incep dieta, ci doream doar un plan de alimentatie ca sa nu mai mananc haotic, si sa mai slabesc..
Sunt abia la sfarsitul celei de-a 3-a zi, si incep sa imi lipseasca fructele si sa detest carnea. Paine nu mai mananc de vreo 2 ani, iar dupa orez nu ma dau in vant, in schimb abia astept sa pot manca paste (da, cu masura) si fructe!
Da, intr-adevar Medicina e si in opinia mea cea mai frumoasa facultate, abia astept sa ajung acolo.. ne-a dus intr-o zi de la scoala sa ne prezinte facultatea - stoma, chimie, medicina generala, laboratoare, biblioteci - si ma simteam ca acasa :]]
Iti multumesc pentru tot, si orice sfat e binevenit! :]
ciudat, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2193 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1676 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1160 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13 (permalink)  
Vechi 08 nov 2011, 22:48:16
Alexik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 4.433
Aprecieri acordate: 30
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 31 mesaje
Implicit Re: Jurnal ciudat - Doar un alt jurnal..

Buna.
Am vazut ca tii sb.Am tinut si eu aproape toata vara..eu zic ca daca nu iti place(si vad ca nu-ti place , atata timp cat nu-ti place carnea si ai putea trai cu fructe.)
LA sb trebuie sa ai MARE grija dupa cele 2 saptamani..stiu ca par fructe..dar daca mananci dupa prima faza in prima saptamana mai mult de 1 fruct 2..s-au putea sa stagnezi si daca mai adaugi si cateva paste chiar sa pui inapoi tot ce ai dat jos.Eu nu prea mai tin acum cu nici o dieta..tot mancatul sanatos te ajuta..si combinarea buna a alimentelor.
Am tinut sb odata ..mi-a mers bine..a 2 oara n-a mai fost asa.Apoi tot m-am chinuit sa tin din nou si din nou..si? nu faceam nimic decat tineam 1 saptamana aproape 2 si dupa ma indopam(la propriu) cu fructe si paine, desi inainte nu sufeream de binge eating..acum am avut de cateva ori si nahasta pt ca m-am restrictionat prea mult de la multe alimente.

Nu tine caloriile la 500..crede-ma , dupa o sa te miri(DEfapt te-ai mirat) de ce slabesti doar 2 kg pe luna.Am o prietena..de la 13ANI tine diete , nu mananca si acum mai ia si pastile de la Herbel Life..si cu ce folos?tot se chinuie si se chinuie..dar corpul e putin cam obosit..

Vezi ce faci si calculeaza bine lucrurile.
__________________
If you want something you’ve never had, than do something you’ve never done



  #14 (permalink)  
Vechi 08 nov 2011, 23:10:42
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal ciudat - Doar un alt jurnal..

sunt total de acord cu Alexik...exact asa am patit si eu, dupa anumite diete, am ajuns la perioade de binge eating, adica mancat de necontrolat pe care nici eu nu aveam inainte...in ultima perioada am tinut rina, ea se bazeaza mai mult pe fructe si legume, insa sincer cam toate dietele au lipsurile lor, partile bune si partile mai putin bune...eu sunt de parere ca trebuie sa ai mare noroc sa poti gasi o anumita dieta care sa si ti se potriveasca, plus ca sunt atat de multe detalii la care trebuie sa fi atenta...parerea mea personala:rina e ok, insa daca nu ai simtul moderatiei, si in unele zile mananci prea putin, iar in alte;le te indopi, chiar nu are rost...dupa toate chestiile astea eu am ajuns la concluzia ca cel mai bine ar fi sa ma informez despre nutritie si despre felul cum imi functioneaza corpul si despre anumiti hormoni ce tin de alimentatie, din carti de specialitate...chiar acum citesc niste carti pe care le-am imprumutat de la biblioteca...ai de grija acum pana nu e prea tarziu, pt ca exista posibilitatea ca tot organismul tau sa ti se dea peste cap si apoi sa te chinui sa-l readuci la normal...sunt mult mai multe chestii pe care as vrea sa ti le spun, normal ca multe chestii la tine tin si de pshihologic, dar o sa le luam pe rand pe toate pe parcurs, ai grija de tine acum ca sa nu te coste mai mult pe viitor
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15 (permalink)  
Vechi 09 nov 2011, 06:38:11
marina19's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 01 feb 2011
Locaţie: ., Romania
Dieta: keto
Date: 160cm, 54.6kg
Mesaje: 3.284
Aprecieri acordate: 13
Am fost apreciat(a) de 61 ori in 53 mesaje
Implicit Re: Jurnal ciudat - Doar un alt jurnal..

neatza
am adus cafelutaaaa
o zi frumoasa sa aveti


p.s. cum te numesti ? nu amvazut pe nicaieri.daca am omis eu scuza ma
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...gin-12557.html

Cand iti doresti ceva ce niciodata n-ai avut, trebuie sa faci ceva ce niciodata nu ai facut.


  #16 (permalink)  
Vechi 09 nov 2011, 19:36:21
ciudat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 iun 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Date: 167cm, 68kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal ciudat - Doar un alt jurnal..

Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul
Buna.
Am vazut ca tii sb.Am tinut si eu aproape toata vara..eu zic ca daca nu iti place(si vad ca nu-ti place , atata timp cat nu-ti place carnea si ai putea trai cu fructe.)
LA sb trebuie sa ai MARE grija dupa cele 2 saptamani..stiu ca par fructe..dar daca mananci dupa prima faza in prima saptamana mai mult de 1 fruct 2..s-au putea sa stagnezi si daca mai adaugi si cateva paste chiar sa pui inapoi tot ce ai dat jos.Eu nu prea mai tin acum cu nici o dieta..tot mancatul sanatos te ajuta..si combinarea buna a alimentelor.
Am tinut sb odata ..mi-a mers bine..a 2 oara n-a mai fost asa.Apoi tot m-am chinuit sa tin din nou si din nou..si? nu faceam nimic decat tineam 1 saptamana aproape 2 si dupa ma indopam(la propriu) cu fructe si paine, desi inainte nu sufeream de binge eating..acum am avut de cateva ori si nahasta pt ca m-am restrictionat prea mult de la multe alimente.

Nu tine caloriile la 500..crede-ma , dupa o sa te miri(DEfapt te-ai mirat) de ce slabesti doar 2 kg pe luna.Am o prietena..de la 13ANI tine diete , nu mananca si acum mai ia si pastile de la Herbel Life..si cu ce folos?tot se chinuie si se chinuie..dar corpul e putin cam obosit..

Vezi ce faci si calculeaza bine lucrurile.

Eu am tinut Rina anul trecut, cred ca nici macar 3 luni, ci 2 luni jumatate, si am slabit ~10kg. De atunci am mai slabit inca 4, apoi, la un moment dat ajunsesem la 63-64, dar pe perioada vacantei de vara mereu ma ingras pt ca nu fac mai nimic (nu suport caldura, asa ca stau cam tot timpul in casa, plus ca am si tiroidita autoimuna si endocrinologul mi-a zis clar ca ar fi foarte bine sa nu merg la mare si sa nu ma expun foarte mult la soare). In fine, ideea e ca in cateva luni am ajuns inapoi la 70 de kg, apoi am inceput iar Rina dar nu prea mai are efect, si am ajuns doar la 68, asa ca am zis ca am nevoie de ceva nou.
La mine e fix invers, daca am un plan de nutritie pe care stiu ca trebuie sa il respect, atunci nu calc stramb. In schimb, daca stiu ca trebuie sa mananc ‘sanatos si cate putin din fiecare’.. asa pun kg. Azi imi permit pufuleti, maine eugenii, poimaine ‘eh, daca tot am mancat nesanatos ce mai conteaza?’ apoi intru intr-o stare din aceea profunda in care ma urasc pt ca am mancat toate porcariile, si in loc sa ma abtin, bag si mai mult in mine...
Crede-ma ca si eu as prefera sa mananc cate putin din fiecare, sa pot manca fructe, sa pot manca ceva dulce cand mi-e pofta, sa pot manca paste.. dar pur si simplu nu stiu ce,cum si cat sa mananc..
Si chiar nu imi place SB, dar nu stiu ce altceva sa mai incerc, ceva ce nu presupune numararea caloriilor, sau cu tot felu de puncte gen WW.. ca nu am nici timp, nici rabdare.. :[ deja m-am saturat de diete, si urasc sa ma gandesc ca toata viata trebuie sa o tin asa.. in sporturi si ‘mancat sanatos’.. a ajuns deja o obsesie si nu ma mai pot bucura nici de lucrurile simple.
ciudat, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2193 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1676 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1160 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #17 (permalink)  
Vechi 09 nov 2011, 19:37:57
ciudat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 iun 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Date: 167cm, 68kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal ciudat - Doar un alt jurnal..

Citat:
Anterior postat de marina19 Vezi mesajul
neatza
am adus cafelutaaaa
o zi frumoasa sa aveti


p.s. cum te numesti ? nu amvazut pe nicaieri.daca am omis eu scuza ma
Ce bine arataaaa =p~
Scuze ca raspund atat de tarziu.. doar de vreo ora am ajuns acasa..

Ah, nu cred ca am scris pe nicaieri, ma cheama Oana :]
ciudat, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2193 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1676 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1160 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #18 (permalink)  
Vechi 09 nov 2011, 19:39:18
ciudat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 iun 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Date: 167cm, 68kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal ciudat - Doar un alt jurnal..

Ziua IV

Astazi nu prea am apucat sa mananc.. am fost de dimineata sa fac poze pt albumul pt sfarsitul clasei a 12-a.. si am ajuns doar pe la 18:00 acasa. Atunci am mancat un ochi si un iaurt + o cafea..
ciudat, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2193 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1676 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1160 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 09 nov 2011, 19:40:36
ciudat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 iun 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Date: 167cm, 68kg
Mesaje: 27
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal ciudat - Doar un alt jurnal..

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul
sunt total de acord cu Alexik...exact asa am patit si eu, dupa anumite diete, am ajuns la perioade de binge eating, adica mancat de necontrolat pe care nici eu nu aveam inainte...in ultima perioada am tinut rina, ea se bazeaza mai mult pe fructe si legume, insa sincer cam toate dietele au lipsurile lor, partile bune si partile mai putin bune...eu sunt de parere ca trebuie sa ai mare noroc sa poti gasi o anumita dieta care sa si ti se potriveasca, plus ca sunt atat de multe detalii la care trebuie sa fi atenta...parerea mea personala:rina e ok, insa daca nu ai simtul moderatiei, si in unele zile mananci prea putin, iar in alte;le te indopi, chiar nu are rost...dupa toate chestiile astea eu am ajuns la concluzia ca cel mai bine ar fi sa ma informez despre nutritie si despre felul cum imi functioneaza corpul si despre anumiti hormoni ce tin de alimentatie, din carti de specialitate...chiar acum citesc niste carti pe care le-am imprumutat de la biblioteca...ai de grija acum pana nu e prea tarziu, pt ca exista posibilitatea ca tot organismul tau sa ti se dea peste cap si apoi sa te chinui sa-l readuci la normal...sunt mult mai multe chestii pe care as vrea sa ti le spun, normal ca multe chestii la tine tin si de pshihologic, dar o sa le luam pe rand pe toate pe parcurs, ai grija de tine acum ca sa nu te coste mai mult pe viitor
Personal, Rina mi s-a parut geniala; am slabit 10kg, puteam manca ceea ce imi place (uram ziua I in care era carne sau lactate sau oua..) si cel mai important, m-am mentinut. Insa acum nu mai are nici un efect, deci trebuie sa incerc altceva. M-am gandit sa merg si la un nutritionist, dar cam toti sunt la fel, asa ca nici nu ma mai prea tenteaza ideea..
Deja toate chestiile astea cu nutritia, sporturile si imaginea persoanala au preluat controlul in viata mea. Uneori imi vine sa renunt la tot, si sa mananc si eu ‘ca tot omul’.. dar dupa aceea imi dau seama ca nu e vorba neaparat ca imi pasa de ce cred ceilalti despre mine, ci pur si simplu nu ma simt eu bine in corpul meu..
Multe persoane care au probleme cu tiroida au in general si probleme cu greutatea, eu ma numar printre ei, am tiroidita autoimuna (Hashimoto) care de obicei, trece in hipo sau hiper tiroidism.. mie endocrinologul mi-a spus ca ‘sunt un caz mai special, ca de atatia ani nu s-a prea schimbat mare lucru’..
In fine, eu cunosc multe persoane care sunt mai plinute decat mine si sunt fericite. Imi doresc atat de mult sa pot fi ca si ele, toate dietele si mancatul asta haotic isi arata deja efectele asupra organismului .. ori nu pot dormi, ori altadata oricat de mult as dormi nu ma simt niciodata odihnita, dureri de cap zilnice, nu ma pot concentra.. dar nu ma pot nici apuca acuma sa mananc ‘de toate’ ca sa am energie.. nici nu mai stiu ce ar trebui sa fac, de aceea speram sa primesc niste sfaturi pe aici ..
ciudat, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2193 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1676 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1160 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #20 (permalink)  
Vechi 09 nov 2011, 22:43:21
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal ciudat - Doar un alt jurnal..

te inteleg perfect din multe privinte...cand ziceam sfaturi de specialitate nu ma refeream la medici nutritionisti, ziceam pur si simplu de carti in care sunt descrise in termeni medicali cum fuctioneaza organismul nostru pe tot parcursul zilei, si de uneori ne simtim intr-un fel, iar alteori in alt fel si nu gasim o logica...in legatura cu problema ta medicala parerea mea e ca ar trebui sa o tratezi prin medicamentatie, si mama sufera de hipotiroidim...si ia mereu medicamente pt a avea un echilibru...am observat ca sunt multe chestii prin care ai trecut deja la o varsta asa de frageda, f multe dintre noi au intampinat exact acelasi probleme si simptome ca tine...si eu ma gandesc exact la chestia pe care o spuneai si tu"sunt altele mai grase ca mine si sunt mai fericite plus ca au un mai mare succes la baieti, fata de complexatele ca si noi...da, pt ca ele pun accentul pe alte chestii in viata...dieta sau alimentatia sanatoasa inceteaza sa devina o obsesie din momentul in care devine o pasiune, asa zic eu mereu...deci fara stres si complexe, trebuie sa iti simti tu corpul ca ii merge bine, si asta inevitabil se va intampla daca vei manca sanatos...eu de ex sunt mereu stresata ca sa nu mai pun pe mine, nu ai cum sa pui daca sti anumite trucuri, si anume cand, ce si in ce cantitate mananci...la multe dintre noi le lipseste rabdarea, se infometeaza ca sa slabeasca rapid, lucru care se si intampla dar impreuna cu asta si chestiile pe care le ziceai tu, lipsa somnului etc...ceea ce e si normal...nu se poate face totul peste noapte...la inceputului jurnalului tau ai zis ca prin sport intens slabeai 2 kg pe luna...mie mi se pare un slabit sanatos si cel mai imp e ca nu urcai, asta e miezul...sa nu urci...ca de slabit, se poate slabi...trebuie sa te multumesti si cu putin, ca de nu sti tu, la nemultumit i se ia darul...ce sa-ti mai spun scumpo, noi toate venim cu sfaturi, fiecare cum poate si stie, unele ca mine vor veni si vor scrie monologuri intregi, altele vor veni doar sa-ti ureze pur si simplu o zi frumoasa, insa toate aceste mici detalii conteaza, pt ca sa nu uiti ca nu esti singura in problemele si framantarile tale, cu toate ne confruntam cu ele intr-o mai mare sau mica masura, si e f important sa ai pe cineva langa tine chiar daca doar te asculta
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alt, calorii, dieta, doar, jurnal, jurnale, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Andra D - Doar 5 kg. Si totusi greu. Andra D Arhiva jurnale slabit 339 05 ian 2012 15:16:55
Un alt meniu pentru Dieta Zone Slabuta Dieta Zone 5 05 nov 2011 17:32:21
Jurnal Dydee: Un nou inceput,un alt deznodamant! Trebuie sa pot! Dydee21 Arhiva jurnale slabit 19 26 mai 2011 17:21:13
Sunt doar un jurnal al unei fete (viitoare slabutza!) Renee Renne Arhiva jurnale slabit 182 31 dec 2010 17:52:34
Ancutzy - un jurnal nou pentru un inceput nou anca ank love Arhiva jurnale slabit 88 11 oct 2010 09:27:05

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole