Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jolye79 - 2014

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 29 ian 2014, 14:30:41
jolye79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Jolye79 - 2014

Nu mai am rabdare sa astept dezarhivare jurnalului vechi, asa ca incep unul nou aici.
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui jolye79:
nicoleta100 (16 aug 2014)
  #2 (permalink)  
Vechi 29 ian 2014, 15:00:55
jolye79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Jolye79 - 2014

Scurt istoric:

ianuarie - octombrie 2010 - am slabit de la 80 la 55 kg.
octombrie 2010 - aprilie 2012 - mentinere rezonabila
aprilie 2012-ianuarie 2013 - renuntare la fumat si ingrasare 10 kg
februarie 2013 - decembrie 2013- reluare fumat si slabire 10 kg
sarbatori dec 2013 - ingrasare 3 kg
2 ianuarie 2014 - renuntare la fumat (la 58.8 de kg).

Scopuri:
1. atingerea greutatii de 53 de kg;
2. tonifierea corpului.

Pentru scopul nr. 1 - alimentatie medium-carb, 3 mese pe zi cu 2-3 gustari, continut caloric 1500 calorii/zi. Carbohidrati permisi : mierea din cafea, cartofii fierti din supa (nu pot gati separat), fulgi de ovaz (cat mai rar posibil si doar pentru diversitate), painea neagra maxim 4 felii/saptamana, zaharul din ciocolata neagra. In rest...la mine in casa nu se consuma paste sau orez, iar cartoful nu mi se pare un pericol daca este corect gatit si combinat. De exemplu, o masa de pranz compusa din cartofi la cuptor si salata verde mi se pare ok.
Pentru scopul nr. 2 - 3/4 antrenamente pe saptamana. In cursul saptamanii ceva scurt si intens (gen HIIT), iar in weekend tae-bo (maxim 50 min pe sedinta, mai multe minute ma plictisesc).


In aceasta luna am facut 12 sedinte de antrenament (ultima a fost sambata), astazi urmeaza a 13 - a. Ma simt foarte bine, am capatat rezistenta la efort si un tonus psihic excelent.
Mai am de lucru la capitolul alimentatie. Renuntarea la fumat, dupa ce ca mi-a incetinit putin metabolismul, mi-a facut chef de rontaiala si pofta mai mare de mancare. Uneori rezist, alteori nu. Din acest motiv nu am scazut in greutate, insa observ ca in ultimele zile am inceput sa am mai mult autocontrol.
Alimentele care ma fac sa-mi pierd mintile sunt oleaginoasele, cu exceptia nucilor romanesti. La acestea din urma ma pot opri la 40 g. Imi voi revizui lista de cumparaturi.

In plus, iau ceva suplimente, insa ma voi gandi daca mai continui cu ele sau nu dupa ce le termin.
Lista:
- fier (am anemie)
- complex de minerale;
- L-carnitine;
- acid linoleic conjugat;
- extras de ceai verde;
- extras de guarana si mate.
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui jolye79:
corinnef (17 mar 2014), nicoleta100 (16 aug 2014)
  #3 (permalink)  
Vechi 29 ian 2014, 16:11:00
Dydee21's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mar 2011
Locaţie: hopeland, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Dieta pt hipotiroida
Date: 158cm, 115.1kg
Mesaje: 224
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Jolye79 - 2014

Mult succes!! Daca ai reusit o data cu siguranta vei reusi si acum

Legat de miere pot sa-ti zic ca eu folosecs ca indulcitor stevia pudra sau picaturi si indulceste f bine asta in caz ca vrei sa renunti la miere.
__________________


" Daca vrei sa ai ceva ce n-ai avut niciodata,e nevoie sa faci ceva ce n-ai facut niciodata! " -Alexandra Dorneanu
  #4 (permalink)  
Vechi 29 ian 2014, 16:22:46
jolye79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Jolye79 - 2014

Citat:
Anterior postat de Dydee21 Vezi mesajul
Mult succes!! Daca ai reusit o data cu siguranta vei reusi si acum

Legat de miere pot sa-ti zic ca eu folosecs ca indulcitor stevia pudra sau picaturi si indulceste f bine asta in caz ca vrei sa renunti la miere.
Stevia nu mi-a placut niciodata, insa am incercat xylitol si a fost ok. Cand voi ajunge la etapa in care va fi nevoie sa trec de la medium la low carb, voi avea in vedere un astfel de inlocuitor.

Mersi, succes si tie!
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 29 ian 2014, 16:30:58
AnDrAdAxl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Jolye79 - 2014

Citat:
Anterior postat de jolye79 Vezi mesajul
Scurt istoric:

ianuarie - octombrie 2010 - am slabit de la 80 la 55 kg.
octombrie 2010 - aprilie 2012 - mentinere rezonabila
aprilie 2012-ianuarie 2013 - renuntare la fumat si ingrasare 10 kg
februarie 2013 - decembrie 2013- reluare fumat si slabire 10 kg
sarbatori dec 2013 - ingrasare 3 kg
2 ianuarie 2014 - renuntare la fumat (la 58.8 de kg).

Scopuri:
1. atingerea greutatii de 53 de kg;
2. tonifierea corpului.

Pentru scopul nr. 1 - alimentatie medium-carb, 3 mese pe zi cu 2-3 gustari, continut caloric 1500 calorii/zi. Carbohidrati permisi : mierea din cafea, cartofii fierti din supa (nu pot gati separat), fulgi de ovaz (cat mai rar posibil si doar pentru diversitate), painea neagra maxim 4 felii/saptamana, zaharul din ciocolata neagra. In rest...la mine in casa nu se consuma paste sau orez, iar cartoful nu mi se pare un pericol daca este corect gatit si combinat. De exemplu, o masa de pranz compusa din cartofi la cuptor si salata verde mi se pare ok.
Pentru scopul nr. 2 - 3/4 antrenamente pe saptamana. In cursul saptamanii ceva scurt si intens (gen HIIT), iar in weekend tae-bo (maxim 50 min pe sedinta, mai multe minute ma plictisesc).


In aceasta luna am facut 12 sedinte de antrenament (ultima a fost sambata), astazi urmeaza a 13 - a. Ma simt foarte bine, am capatat rezistenta la efort si un tonus psihic excelent.
Mai am de lucru la capitolul alimentatie. Renuntarea la fumat, dupa ce ca mi-a incetinit putin metabolismul, mi-a facut chef de rontaiala si pofta mai mare de mancare. Uneori rezist, alteori nu. Din acest motiv nu am scazut in greutate, insa observ ca in ultimele zile am inceput sa am mai mult autocontrol.
Alimentele care ma fac sa-mi pierd mintile sunt oleaginoasele, cu exceptia nucilor romanesti. La acestea din urma ma pot opri la 40 g. Imi voi revizui lista de cumparaturi.

In plus, iau ceva suplimente, insa ma voi gandi daca mai continui cu ele sau nu dupa ce le termin.
Lista:
- fier (am anemie)
- complex de minerale;
- L-carnitine;
- acid linoleic conjugat;
- extras de ceai verde;
- extras de guarana si mate.
Buna gasit in noua ta casuta si multa ambitie sa ai sa ajungi sa bifezi ambele scopuri!

Am si eu 2 intrebari:
1-Ti se pare ca ajuta L-carnitina? Mie imi provoca o foame de zile mari ,nu imi dadea foarte mare energie si nici arderile nu au fost mai mari...
2-Acidul linoleic conjugat pentru ce il iei?

Eu am uitat sa scriu la mine ca si eu iau suplimente:multivitamine si minerale,calciu cu D3 si urmeaza sa imi iau si omega 3 ca eu cu pestele nu ne intelegem prea bine. Beau si eu cea verde , de fenicul,roibos,ghimbir,etc.
Cand m-am lasat de fumat am baut ceai de urzica si ceai de patrunjel(am citit atunci ca ajuta cel mai mult la eliminarea nicotinei). In decembria 2013 am facut 3 ani de cand nu mai fumez .
__________________
Jurnalul meu Nr 5

Ultima dată editat de AnDrAdAxl; 29 ian 2014 at 16:35:28.
  #6 (permalink)  
Vechi 29 ian 2014, 16:54:44
jolye79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Jolye79 - 2014

Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul


Buna gasit in noua ta casuta si multa ambitie sa ai sa ajungi sa bifezi ambele scopuri!

Am si eu 2 intrebari:
1-Ti se pare ca ajuta L-carnitina? Mie imi provoca o foame de zile mari ,nu imi dadea foarte mare energie si nici arderile nu au fost mai mari...
2-Acidul linoleic conjugat pentru ce il iei?

Eu am uitat sa scriu la mine ca si eu iau suplimente:multivitamine si minerale,calciu cu D3 si urmeaza sa imi iau si omega 3 ca eu cu pestele nu ne intelegem prea bine. Beau si eu cea verde , de fenicul,roibos,ghimbir,etc.
Cand m-am lasat de fumat am baut ceai de urzica si ceai de patrunjel(am citit atunci ca ajuta cel mai mult la eliminarea nicotinei). In decembria 2013 am facut 3 ani de cand nu mai fumez .
Oare de la L-carnitina sa am si eu foamea asta??
Inca nu pot spune clar daca ajuta la slabit, pentru ca nu mi-am organizat cum trebuie alimentatia, insa psihic imi face bine. Energie da, am mai multa si parca si rezistenta la efort.
Acidul ala (CLA) ajuta la eliminarea grasimilor din corp fara sa afecteze masa musculara. Am citit ca in combinatie cu guarana si ceai verde are efecte mai bune. Dar tot numai in conditiile unei alimentatii corecte. Oricum, efectele se vad dupa o perioada mai mare de administrare. L-carnitina iau de pe 6 ianuarie iar CLA de o saptamana, asa ca...mai vorbim.
Ma gandeam ca, intr-un viitor apropiat, sa raman doar cu fierul, L-carnitina si cu CLA, iar ultimele doua numai pana la atingerea greutatii dorite, deci maxim 3 luni. Am tot citit ca nici suplimentele astea luate fara a exista vreo carenta dovedita cu analize nu sunt de bun augur.
Cu fumatul nu am avut probleme, cand am zis ca ma las m-am lasat fara sa stau pe ganduri prea mult si fara sa plang dupa tigari. Marea mea problema e ingrasatul. Asta ma ingrozeste. Si am de gand sa nu mai iau niciun gram in plus.
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui jolye79:
AnDrAdAxl (29 ian 2014)
  #7 (permalink)  
Vechi 29 ian 2014, 19:32:45
AnDrAdAxl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Implicit Re: Jolye79 - 2014

Citat:
Anterior postat de jolye79 Vezi mesajul
Oare de la L-carnitina sa am si eu foamea asta??
Inca nu pot spune clar daca ajuta la slabit, pentru ca nu mi-am organizat cum trebuie alimentatia, insa psihic imi face bine. Energie da, am mai multa si parca si rezistenta la efort.
Acidul ala (CLA) ajuta la eliminarea grasimilor din corp fara sa afecteze masa musculara. Am citit ca in combinatie cu guarana si ceai verde are efecte mai bune. Dar tot numai in conditiile unei alimentatii corecte. Oricum, efectele se vad dupa o perioada mai mare de administrare. L-carnitina iau de pe 6 ianuarie iar CLA de o saptamana, asa ca...mai vorbim.
Ma gandeam ca, intr-un viitor apropiat, sa raman doar cu fierul, L-carnitina si cu CLA, iar ultimele doua numai pana la atingerea greutatii dorite, deci maxim 3 luni. Am tot citit ca nici suplimentele astea luate fara a exista vreo carenta dovedita cu analize nu sunt de bun augur.
Cu fumatul nu am avut probleme, cand am zis ca ma las m-am lasat fara sa stau pe ganduri prea mult si fara sa plang dupa tigari. Marea mea problema e ingrasatul. Asta ma ingrozeste. Si am de gand sa nu mai iau niciun gram in plus.
Asaaa..Clarinol ceva de genul e acidul linoleic.. Pff...greu...si eu iau numai când tin diete mai incomplete gen dukan,sau faza 1 Sb cum e acum.cand mananc si fructe si painica nu iau .
Sa imi scri despre efectele suplimentelor in.aceasta combinatie.

Cu celulita cum stai? Eu sunt numai gropi (...
__________________
Jurnalul meu Nr 5
  #8 (permalink)  
Vechi 29 ian 2014, 20:13:42
jolye79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Jolye79 - 2014

Meniu - 29.01.2014

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 10:10
Cafea, 150ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 3 sodiu, 0 zaharuri
Seminte de in, 6g - 33 calorii, 1.1 proteine, 2.5 grasimi, 0 colesterol, 1.7 carbohidrati, 1.6 fibre, 1.8 sodiu, 0.1 zaharuri
Crema de branza Almette, Hochland, 50g - 135 calorii, 3 proteine, 13 grasimi, - colesterol, 1.5 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Paine integrala din grau, 46g - 114 calorii, 6 proteine, 1.5 grasimi, 0 colesterol, 19 carbohidrati, 3.1 fibre, 217.1 sodiu, 2.6 zaharuri
Miere, 15g - 46 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 12.4 carbohidrati, 0 fibre, 0.6 sodiu, 12.3 zaharuri
Lapte semidegresat 1,5%, Zuzu, 30ml - 14 calorii, 1 proteine, 0.5 grasimi, - colesterol, 1.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 1, ora 12:04
Lapte semidegresat 1,5%, Zuzu, 200ml - 90 calorii, 6.8 proteine, 3 grasimi, - colesterol, 9 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Miere, 12g - 37 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 9.9 carbohidrati, 0 fibre, 0.5 sodiu, 9.9 zaharuri
Cacao, 5g - 12 calorii, 1 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 2.7 carbohidrati, 1.7 fibre, 1.1 sodiu, 0.1 zaharuri

Prânz, ora 13:30
Mancare de linte rosie, 240g - 161 calorii, 7 proteine, 6.5 grasimi, - colesterol, 20.2 carbohidrati, 6 fibre, - sodiu, - zaharuri
Carnati porc, 1, 100g - 301 calorii, 15 proteine, 26 grasimi, 0 colesterol, 1.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Supa limpede pui, 150ml - 23 calorii, 2.9 proteine, 0.9 grasimi, 0 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 2, ora 16:58
Banane/Banana, 110g - 98 calorii, 1.2 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 25.1 carbohidrati, 2.9 fibre, 1.1 sodiu, 13.4 zaharuri
Nuci, 15g - 99 calorii, 2.3 proteine, 9.8 grasimi, 0 colesterol, 2.1 carbohidrati, 1 fibre, 0 sodiu, 0.4 zaharuri
Grapefruit, proaspat, roz si rosu, Florida, 100g - 30 calorii, 0.6 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 7.5 carbohidrati, 1.1 fibre, 0 sodiu, - zaharuri

Cina, ora 19:00
Andive, 180g - 42 calorii, 3.1 proteine, 0.5 grasimi, 0 colesterol, 8.5 carbohidrati, 7.2 fibre, 81 sodiu, 1.3 zaharuri
Carnati porc, 1, 53g - 160 calorii, 8 proteine, 13.8 grasimi, 0 colesterol, 0.9 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Mancare de linte rosie, 150g - 101 calorii, 4.4 proteine, 4.1 grasimi, - colesterol, 12.6 carbohidrati, 3.8 fibre, - sodiu, - zaharuri
Ulei de masline, 4.4ml - 39 calorii, 0 proteine, 4.4 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1537 calorii, 63.6 proteine, (mult)87.6 grasimi, 0 colesterol, (mic)136.8 carbohidrati, 28.4 fibre, 306.2 sodiu, 40.1 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, impact major, 30min - 203 calorii
Gimnastica, 15min - 63 calorii
Metabolism bazal - 1270 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1536 calorii
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 29 ian 2014, 20:20:15
jolye79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Jolye79 - 2014

Citat:
Anterior postat de AnDrAdAxl Vezi mesajul

Asaaa..Clarinol ceva de genul e acidul linoleic.. Pff...greu...si eu iau numai când tin diete mai incomplete gen dukan,sau faza 1 Sb cum e acum.cand mananc si fructe si painica nu iau .
Sa imi scri despre efectele suplimentelor in.aceasta combinatie.

Cu celulita cum stai? Eu sunt numai gropi (...
Asa ma gandeam si eu, ca ar fi utile (vitaminele si mineralele) doar la diete mai restrictive. Insa la dieta mea...nu-si au rostul.
Celulita nu am cine stie ce, doar putin, mai ales cand iau cateva kg. La 55 de kg nu se vedea nimic. Ca tratament...altceva decat sport, apa, optimism si rabdare nu stiu. Eu ma bucur ca pielea mi s-a mai strans, nu mai arata ca in 2010, dupa ce am slabit 25 de kg. Totusi, mai are nevoie de o mica interventie in zona abdomenului. Poate se mai rezolva cu sportul, sa vad.
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui jolye79:
AnDrAdAxl (29 ian 2014)
  #10 (permalink)  
Vechi 30 ian 2014, 19:56:09
jolye79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Jolye79 - 2014

Meniu - 30.01.2014

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 08:30
Cafea, 150ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 3 sodiu, 0 zaharuri
Ridiche, 107g - 18 calorii, 0.7 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 3.6 carbohidrati, 1.7 fibre, 41.7 sodiu, 2 zaharuri
Telemea de oaie, 60g - 162 calorii, 10.2 proteine, 12 grasimi, 0 colesterol, 0.6 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Ou fiert fara coaja, 109g - 162 calorii, 13.1 proteine, 11.1 grasimi, 470.9 colesterol, 1.2 carbohidrati, 0 fibre, 145 sodiu, 0 zaharuri
Miere, 15g - 46 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 12.4 carbohidrati, 0 fibre, 0.6 sodiu, 12.3 zaharuri
Lapte semidegresat 1,5%, Zuzu, 30ml - 14 calorii, 1 proteine, 0.5 grasimi, - colesterol, 1.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 1, ora 11:00
Grapefruit, proaspat, alb, Florida, 246g - 79 calorii, 1.5 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 20.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, - zaharuri
Nuci, 20g - 131 calorii, 3 proteine, 13 grasimi, 0 colesterol, 2.7 carbohidrati, 1.3 fibre, 0 sodiu, 0.5 zaharuri
Ciocolata neagra, feine bitter, organic dark noir fondente 92% cacao, VIVANI, 36g - 234 calorii, 3.1 proteine, 21.4 grasimi, - colesterol, 4.7 carbohidrati, - fibre, 0 sodiu, 2.5 zaharuri

Prânz, ora 14:49
Supa de pui, 450ml - 110 calorii, 8.1 proteine, 1.4 grasimi, 0 colesterol, 16.2 carbohidrati, 1.8 fibre, 0 sodiu, 2.7 zaharuri
Carnati porc, 1, 67g - 202 calorii, 10.1 proteine, 17.4 grasimi, 0 colesterol, 1.1 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Mancare de linte rosie, 200g - 134 calorii, 5.8 proteine, 5.4 grasimi, - colesterol, 16.8 carbohidrati, 5 fibre, - sodiu, - zaharuri

Gustare 2, ora 17:33
Cafea, 150ml - 2 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 3 sodiu, 0 zaharuri
Lapte semidegresat 1,5%, Zuzu, 30ml - 14 calorii, 1 proteine, 0.5 grasimi, - colesterol, 1.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Miere, 15g - 46 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 12.4 carbohidrati, 0 fibre, 0.6 sodiu, 12.3 zaharuri
Budinca de paste cu miere, 120g - 279 calorii, 13 proteine, 9.6 grasimi, - colesterol, 34.8 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1635 calorii, 71 proteine, (mult)92.6 grasimi, 470.9 colesterol, (mic)129.4 carbohidrati, 9.8 fibre, 193.9 sodiu, 32.3 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Tae-bo, Cardio, 45min - 457 calorii
Metabolism bazal - 1270 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1727 calorii
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
2014, calorii, dieta, jolye79, jurnale, mamici, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal Iuliana33-Un an pana la 75 kg, iulie 2014 :) iuliana33 Arhiva jurnale slabit 2863 01 iul 2014 08:37:30
Planuri pt. 2014 deadcountess Discutii pe diverse teme 34 16 ian 2014 13:50:10
Jurnal Jolye79 jolye79 Arhiva jurnale slabit 1397 02 nov 2012 20:57:09
Conopida gratinata - jolye79 jolye79 Retete culinare 0 11 mai 2011 13:50:19
Salata de vinete - jolye79 jolye79 Retete culinare 0 23 iun 2010 14:10:08

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole