forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal pentru concurs si nu numai :) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-concurs-nu-numai-12655.html)

michellabfirst 19 apr 2015 10:53:14

Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Fac acest jurnal in speranta ca ma va ajuta in telul propus.Nu este primul meu jurnal, celalalt a fost inchis din cauza inactivitatii mele.
Sper ca acesta sa fie pentru o lunga perioada de timp.
Sper sa pot candva sa ajut la randul meu fetele care sunt la inceput de drum, sa poata invata cate ceva din experienta mea pe drumul catre un mod de viata sanatos, asa cum si eu la randul meu invat in fiecare zi de la toate fetele minunate de pe acest forum.
Aici am gasit mereu un sprijin, chiar daca nu sunt foarte activa, nu sunt eu cea care sare prima sa dea un sfat, fetele mi au raspuns prompt la orice intrebare sau nelamurire.M au sfatuit si invatat si de aceea aici este locul meu favorit, locul unde revin mereu cu drag, ca sunt sau nu pe drumul cel bun.
Va multumesc din suflet fetelor pentru ca existati>:D<>:D<
Voi participa la concursul de slabit Vara 2015 si vreau sa notez in acest jurnal meniurile zilnice si nu numai.
Am foarte multe asteptari de la mine pe perioada acestui concurs, perseverenta in primul rand, mai ales ca mi doresc din tot sufletul ca in luna august sa ajung la greutatea de 60 kg (cel putin).
Maine va fi ziua cea mare, ziua inceperii concursului:-s:-s Sa vedem de la ce greutate plec si unde voi ajunge.
Mult succes tuturor participantelor si sa ajungem la sfarsit cu rezultate cat mai bune>:D<>:D<

lucia ely 19 apr 2015 11:11:05

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Buna! http://www.albumdefamilie.ro/imagini...79805x1024.jpg
Spune-ne cateva lucruri despre tine!:) si ce dieta vrei sa urmezi? daca faci sport:)
Iti doresc succes!>:D<:-*:-*

michellabfirst 19 apr 2015 11:19:59

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 1378747)
Buna! http://www.albumdefamilie.ro/imagini...79805x1024.jpg
Spune-ne cateva lucruri despre tine!:) si ce dieta vrei sa urmezi? daca faci sport:)
Iti doresc succes!>:D<:-*:-*

Buna!
Eu sunt Mihaela, 39 de ani, 72,900kg (la ultima cantarire) 1,58m...
Tin dieta lui Michel Montignac, dieta care m a ajutat si in trecut si la care revin constant.Sper ca de aceasta data sa fie si ultima, sa mi intre bine in cap si sa l urmez ca si stil de viata.
Sport nu fac:">:">, am abonament la sala dar nu ma duc:"> Acum cu acest concurs sper ca voi schimba si asta, sa merg la sala de cel putin trei ori pe saptamana.
Multumesc de vizita>:D<

lucia ely 19 apr 2015 11:22:08

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de michellabfirst (Post 1378748)
Buna!
Eu sunt Mihaela, 39 de ani, 72,900kg (la ultima cantarire) 1,58m...
Tin dieta lui Michel Montignac, dieta care m a ajutat si in trecut si la care revin constant.Sper ca de aceasta data sa fie si ultima, sa mi intre bine in cap si sa l urmez ca si stil de viata.
Sport nu fac:">:">, am abonament la sala dar nu ma duc:"> Acum cu acest concurs sper ca voi schimba si asta, sa merg la sala de cel putin trei ori pe saptamana.
Multumesc de vizita>:D<

Imi pare bine Mihaela:)
Succes! va fi bine si sa mergi la sala, inceputul e mai greu! dc nu mergeai??

michellabfirst 19 apr 2015 11:36:06

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
De lene:(:( Am fost ceva timp iar apoi gasesc mereu scuze sa nu ma duc.Sincer nici nu mi place.Niciodata nu mi a placut dar probabil ca la un moment dat, practicand incepe sa ti placa.Sotul meu e nelipsit de la sala de sport si mereu ma cearta ca nu fac miscare, ca nu sunt constienta cat de mult ajuta sportul si nu numai in lupta cu kgramele.
Dar am promis ca ma voi duce, si atunci cand chiar nu pot sa ajung, sa fac acasa Leslie (parca asa ii zice nu?)

lucia ely 19 apr 2015 11:50:07

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de michellabfirst (Post 1378752)
De lene:(:( Am fost ceva timp iar apoi gasesc mereu scuze sa nu ma duc.Sincer nici nu mi place.Niciodata nu mi a placut dar probabil ca la un moment dat, practicand incepe sa ti placa.Sotul meu e nelipsit de la sala de sport si mereu ma cearta ca nu fac miscare, ca nu sunt constienta cat de mult ajuta sportul si nu numai in lupta cu kgramele.
Dar am promis ca ma voi duce, si atunci cand chiar nu pot sa ajung, sa fac acasa Leslie (parca asa ii zice nu?)

Abonament ai la fitness? sau la aerobic?
Despre Leslie zici de start walking? care numar?:)) ca erau pe diferite categorii:D
Eu zic sa faci ce iti place:). Mie de exemplu imi place mult Beto :D si fac cu drag zumba si am zis ca o sa alternez cu tae-bo ca imi place si de Billy:D. Bine am cam ramas in urma cu noutati in sport dar o sa ma orientez sa am mai multe variante:D si sa fac in functie de ce imi place si de ce simt nevoia sa fac in ziua aceea.
Tot ce e facut cu drag si cu placere nu pare o corvoada nu?

rozica1965 19 apr 2015 12:00:49

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 1378753)


Abonament ai la fitness? sau la aerobic?
Despre Leslie zici de start walking? care numar?:)) ca erau pe diferite categorii:D
Eu zic sa faci ce iti place:). Mie de exemplu imi place mult Beto :D si fac cu drag zumba si am zis ca o sa alternez cu tae-bo ca imi place si de Billy:D. Bine am cam ramas in urma cu noutati in sport dar o sa ma orientez sa am mai multe variante:D si sa fac in functie de ce imi place si de ce simt nevoia sa fac in ziua aceea.
Tot ce e facut cu drag si cu placere nu pare o corvoada nu?

Lucia,intri la concurs si tu?

lucia ely 19 apr 2015 12:06:08

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1378755)


Lucia,intri la concurs si tu?

Intru! :D Noroc cu tine ca ai scris pe fb:D M-am apucat de schimbat regimul zilele trecute:D si concursul asta prinde chiar la fix.
Am vazut ca te apuci si tu de Dukan nu?

rozica1965 19 apr 2015 12:07:33

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 1378756)


Intru! :D Noroc cu tine ca ai scris pe fb:D M-am apucat de schimbat regimul zilele trecute:D si concursul asta prinde chiar la fix.
Am vazut ca te apuci si tu de Dukan nu?

Da,cu ocazia concursului,altfel nu reuseam deloc sa ma apuc.

michellabfirst 19 apr 2015 12:42:14

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 1378753)


Abonament ai la fitness? sau la aerobic?
Despre Leslie zici de start walking? care numar?:)) ca erau pe diferite categorii:D
Eu zic sa faci ce iti place:). Mie de exemplu imi place mult Beto :D si fac cu drag zumba si am zis ca o sa alternez cu tae-bo ca imi place si de Billy:D. Bine am cam ramas in urma cu noutati in sport dar o sa ma orientez sa am mai multe variante:D si sa fac in functie de ce imi place si de ce simt nevoia sa fac in ziua aceea.
Tot ce e facut cu drag si cu placere nu pare o corvoada nu?

Am acces la toate, fitness, aerobic, zumba, aquagym etc Tot ce pune sala la dispozitie si sunt o graaamadaaa de cursuri, am de unde alege dar... unde vointa nu e...
Parca start walking am, trebuie sa ma uit pe un hard unde am salvat si am impresia ca am 2,3 si 5 mile.Sper ca vb de acelasi lucru.Is in ceata rau si am facut acum ceva mult timp in urma asa ca am uitat cum ii spune.Am si gantere special pt program:P
Bai, zumba nu e de mine.Eu nu sunt o dansatoare.Le spuneam la fetele din gasca Monti ca am fost si eu o data la cursul de zumba.Rasu' plansu'. Toate miscarile le faceam numai ce facea instructorul nu.A fost super penibil si nu cred ca voi mai incerca experienta.
Am sa vad si eu ce e Beto:P Sa am de unde alege zic:-o:-o

michellabfirst 19 apr 2015 12:43:23

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Bine ai venit in jurnalul meu Rozi

rozica1965 19 apr 2015 12:46:07

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de michellabfirst (Post 1378763)
Bine ai venit in jurnalul meu Rozi

Bine te-am gasit in casuta noua si bafta la concurs!

michellabfirst 19 apr 2015 12:47:43

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1378764)


Bine te-am gasit in casuta noua si bafta la concurs!

Sa fie ca am nevoie;)
Bafta si tie, esti una din persoanele pe care le admir.>:D< Si chiar un exemplu de urmat

lucia ely 19 apr 2015 12:52:50

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Beto (perez) e tipul care a creat programul zumba :* si billy tipu care a creat tae-bo BORKED

Pai e super asa! Daca aia acces la toate! Eu as zice sa mergi la fiecare sa vezi ce-ti place mai mult :) poate o sa-ti placa mai multe. Pacat sa nu mergi!

rozica1965 19 apr 2015 13:05:21

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de michellabfirst (Post 1378765)
Sa fie ca am nevoie;)
Bafta si tie, esti una din persoanele pe care le admir.>:D< Si chiar un exemplu de urmat

Merci!:-*
Nu sunt un exemplu prea bun de doi ani incoace!:(

sherpika 19 apr 2015 13:20:49

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Bafta multa, Mihaela! :)

michellabfirst 19 apr 2015 13:36:09

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1378767)


Merci!:-*
Nu sunt un exemplu prea bun de doi ani incoace!:(

Toti facem greseli, dar daca stam si ne uitam in urma, eu zic ca tu chiar esti un exemplu.>:D<

michellabfirst 19 apr 2015 13:36:41

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de sherpika (Post 1378769)
Bafta multa, Mihaela! :)

Merci >:D<>:D<

rozica1965 19 apr 2015 13:50:14

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de michellabfirst (Post 1378772)
Toti facem greseli, dar daca stam si ne uitam in urma, eu zic ca tu chiar esti un exemplu.>:D<

Mda.......merci.........chiar daca eu ma vad un exemplu negativ!

michellabfirst 19 apr 2015 18:46:57

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 1378766)
Beto (perez) e tipul care a creat programul zumba :* si billy tipu care a creat tae-bo BORKED

Pai e super asa! Daca aia acces la toate! Eu as zice sa mergi la fiecare sa vezi ce-ti place mai mult :) poate o sa-ti placa mai multe. Pacat sa nu mergi!

Offf! Daca ar fi si vointa.... dar sper sa ma ambitioneze concursul asta si sa inceapa sa mi placa sa fac sport.E ceva ce nu mi place sa fac:">

Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 1378780)


Mda.......merci.........chiar daca eu ma vad un exemplu negativ!

Mda... nu comentez>:D<

michellabfirst 19 apr 2015 18:52:15

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Bai fratilor, stomacul meu nu tolereaza nici cum ceaiul verde.Cum beau, cum vomit. Astazi am zis sa mi fac un ceai cu menta proaspata si m am gandit eu sa pun si putin ceai verde si am pus si o floare de hibiscus pt ca are o aroma puternica si am zis ca mai taie din taria ceaiului verde. Deci n a trecut jumatate de ora de cand l am baut si am varsat totx-(x-( Si tare mi ar place sa beau ceai verde, am auzit ca e f bun si ajuta si in cura de slabire.
Asta e, ma multumesc cu ceai de menta:(

danuta 19 apr 2015 19:05:50

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
buna seara si bine te-am gasit in jurnalul tau>:D<:-*
sa stii ca nici stomacul meu nu tolereaza ceaiul verde...nu am stari de voma dar imi irita stomacul si sfarsesc prin a avea dureri....asa ca am zis pas...acum am descoperit ceaiul de ghimbir.....imi place f mult,il fac si cu putina menta si cateva feliute de lamaie..incearca poate iti prieste...si am inteles ca e bun si ptr slabire....de maine am sa beau zilnic...pana acum doar ocazional l-am consumat.
multa bafta la concurs>:D<

lidiuta 19 apr 2015 19:10:26

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Scuzati-ma ca ma amestec in discutie,:)ceaiul verde nu este recomandat celor care au probleme cu stomacul-gastrita si alte cele. In plus, se recomanda a se bea ziua, are teina, un fel de cofeina si poate altera calitatea somnului.
Oricum, nu ceaiurile slabesc, ci alimentatia sanatoasa si miscarea-dupa parerea mea.:)

lucia ely 19 apr 2015 19:12:19

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Incercati ceai de soc, sau este ceai de slabit cu goji, ceai de merisoare, ceai de chimen:D Ma pun sa fac sport :*

danuta 19 apr 2015 19:14:06

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1378801)
Scuzati-ma ca ma amestec in discutie,:)ceaiul verde nu este recomandat celor care au probleme cu stomacul-gastrita si alte cele. In plus, se recomanda a se bea ziua, are teina, un fel de cofeina si poate altera calitatea somnului.
Oricum, nu ceaiurile slabesc, ci alimentatia sanatoasa si miscarea-dupa parerea mea.:)

stiu ca nu e recomandat in cazul gastritelor....ca doar sunt mandra purtatoare de gastrita:((.....in schmb ceaiul de ghimbir imi face bine
si da....ai dreptatea alimentatia sanatoasa si miscarea slabesc......dar eu cred ca si ceaiul ajuta acolo un picut:D
multumesc oricum ptr sfaturi...pup:-*

michellabfirst 19 apr 2015 22:38:24

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de danuta (Post 1378799)
buna seara si bine te-am gasit in jurnalul tau>:D<:-*
sa stii ca nici stomacul meu nu tolereaza ceaiul verde...nu am stari de voma dar imi irita stomacul si sfarsesc prin a avea dureri....asa ca am zis pas...acum am descoperit ceaiul de ghimbir.....imi place f mult,il fac si cu putina menta si cateva feliute de lamaie..incearca poate iti prieste...si am inteles ca e bun si ptr slabire....de maine am sa beau zilnic...pana acum doar ocazional l-am consumat.
multa bafta la concurs>:D<

Bine ai venit Danuta
Si cum faci ceaiul de ghimbir? Eu nu am gustat niciodata ghimbirul dar are asa o forma ciudata ca nu mi inspira nimic#:-s
Sa fie ca eu chiar am nevoie de "Bafta" >:D<
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1378801)
Scuzati-ma ca ma amestec in discutie,:)ceaiul verde nu este recomandat celor care au probleme cu stomacul-gastrita si alte cele. In plus, se recomanda a se bea ziua, are teina, un fel de cofeina si poate altera calitatea somnului.
Oricum, nu ceaiurile slabesc, ci alimentatia sanatoasa si miscarea-dupa parerea mea.:)

Eu chiar te rog Lidiuta sa te amesteci in discutie>:D<>:D<
Nu stiu sa am probleme cu stomacul dar... cine stie?!
Heeehee! daca as fi crezut ca numai ceaiul verde ar fi ajutat la slabit, crezi tu ca eram eu la 73 kg acum?! Beam,varsam... si o luam de la capat si eram o slabuta model:D
Oricum multumesc de sfat si esti oricand binevenita in casuta mea>:D<

Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 1378802)
Incercati ceai de soc, sau este ceai de slabit cu goji, ceai de merisoare, ceai de chimen:D Ma pun sa fac sport :*

Sa nu zici ca si astea slabesc;) Ca sigur ies pe locul I la concurs.De nu beau tone pana la sfarsitul concursului:D
Lasand gluma la o parte, eu cred ca e preferabila o cana de ceai decat una de cafea cum prefer eu.De aia am si zis sa beau ceai, sa mai diminuez cantitatea de cafea si ma ajuta si in cura in acelasi timp.
O rog pe Danuta sa mi explice cum face ea ceaiul de ghimbir

michellabfirst 19 apr 2015 22:54:23

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Noapte buna drag jurnal>:D< Pe maine! Cand incepe concursul:x:x Sunt asa de entuziasmata de zici ca nu stiu ce:P Noapte buna!!!!

danuta 20 apr 2015 04:56:47

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
neata>:D<:-*
hai sa iti explic cum fac eu ceaiul de ghimbir...cantitatile sunt ptr 1l de apa...cam 1.5-2 cm de ghimbir pe care il razi sau daca nu ai posibilitatea il tai cat mai marunt,il adaugi in apa care fierbe si il lasi cam un minut sa fiarba dupa care opresti focul,adaugi vreo 2-3 frunze de menta si il lasi acoperit vreo 10 minute,apoi il pui in cana si adaugi 2-3 felii de lamaie si ocazional miere...eu beau fara miere.Se poate face si doar de ghimbir dar eu il prefer asa....ghimbirul este iute la gust dar are aroma unei lamai,mie imi place,il mai pun si in mancare,ieri de exemple am pus la macrou facut la cuptor...ii da o aroma aparte...incearca.Poti ptr inceput sa pui mai putin ghimbir sa vezi daca iti place aroma.....la ghimbir e asa...ori iti place ori nu....nu prea e cale de mijloc.:D
o zi buna si inca o data bafta la concurs>:D<:-*

lucia ely 20 apr 2015 06:12:25

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Buna dimineata! :*
Azi e ziua de start! deci iti doresc success.
Nu cred ca ceaiurile ne slabesc sau ne vor slabi vreodata:), ajuta la eliminarea apei,in constipatie, sunt curative (unele) dar cam atat.

Sa ai o zi minunata!

michellabfirst 20 apr 2015 07:23:00

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Buna dimineata drag jurnal>:D<>:D<
Astazi sunt foarte entuziasmata, e ziua de incepere a concursului :x:x si cantarul (dragul de el:P) imi arata un minus de 1,6kg.Sunt multumita pentru ca am facut multe abateri in ultima vreme si ma asteptam la un plus de cel putin 500gr#:-s
Citat:

Anterior postat de danuta (Post 1378826)
neata>:D<:-*
hai sa iti explic cum fac eu ceaiul de ghimbir...cantitatile sunt ptr 1l de apa...cam 1.5-2 cm de ghimbir pe care il razi sau daca nu ai posibilitatea il tai cat mai marunt,il adaugi in apa care fierbe si il lasi cam un minut sa fiarba dupa care opresti focul,adaugi vreo 2-3 frunze de menta si il lasi acoperit vreo 10 minute,apoi il pui in cana si adaugi 2-3 felii de lamaie si ocazional miere...eu beau fara miere.Se poate face si doar de ghimbir dar eu il prefer asa....ghimbirul este iute la gust dar are aroma unei lamai,mie imi place,il mai pun si in mancare,ieri de exemple am pus la macrou facut la cuptor...ii da o aroma aparte...incearca.Poti ptr inceput sa pui mai putin ghimbir sa vezi daca iti place aroma.....la ghimbir e asa...ori iti place ori nu....nu prea e cale de mijloc.:D
o zi buna si inca o data bafta la concurs>:D<:-*

Am sa cumpar astazi si am sa fac dupa reteta ta si vad daca imi place.Iti multumesc>:D<>:D<
Merci si pt incurajari>:D<>:D<

michellabfirst 20 apr 2015 07:23:47

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 1378831)
Buna dimineata! :*
Azi e ziua de start! deci iti doresc success.
Nu cred ca ceaiurile ne slabesc sau ne vor slabi vreodata:), ajuta la eliminarea apei,in constipatie, sunt curative (unele) dar cam atat.

Sa ai o zi minunata!

Merci>:D<>:D< O zi minunata si tie>:D<

michellabfirst 20 apr 2015 16:24:13

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Astazi am o zi cam proasta:( Nu am dormit bine azinoapte si pe la 11 m am pus in pat sa atipesc putin si am dormit pana la 15:40:-o:-o Asa ca trebuie sa mi decalez mesele.
Am avut masa de pranz la orele 16:-s si cina o voi avea la... Nu stiu.Si aveam in program paste cu sos de rosii si basilic.Si cum trebuie sa astept 5 ore de la masa PL...
Daca ma rezum la salata cu ceva proteine nu stiu daca reusesc sa strang minimul de 1200.Sau poate da?! Daca fac salata cu branza avocado um..
Sunt in ceata rau.
Ma bag la sport poate imi vin idei:P

butterfly30 20 apr 2015 16:31:12

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
eu zic ca daca pui in salata aia si niste ulei de masline, mananci si multe nuci, ca sunt bune si nu ingrasa, s-ar putea sa fii pe drumul bun.

michellabfirst 20 apr 2015 17:00:39

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de butterfly30 (Post 1379016)
eu zic ca daca pui in salata aia si niste ulei de masline, mananci si multe nuci, ca sunt bune si nu ingrasa, s-ar putea sa fii pe drumul bun.

Ar merge niste miezi de seminte de floarea soarelui cruzi? Merge? Ca n am in casa miez de nuca si nu stiu daca gasesc prin zona.

butterfly30 20 apr 2015 17:02:28

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
da,eu pun frecvent in salate.

michellabfirst 20 apr 2015 17:24:56

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
E bine atunci.Fac salata in seara asta, cu branza de capra, seminte de floarea soarelui, avocado si ulei de masline.
Fac mai tarziu sportul ca am burta plina.N am mancat mult dar am mancat fortat oarecum pt ca era deja tarziu.

michellabfirst 20 apr 2015 22:33:13

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Deci am scris un ditamai mesajul si nu s a postatx-(x-(x-(

michellabfirst 20 apr 2015 22:34:07

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Buuun! Deci co tot programul meu dezordonat de astazi am reusit sa fac cele 1200 de calorii.
Marul de la gustarea 3 l am bagat in caz ca ma apuca pofta de dulce. Si fara ala fac 1200 calorii.
Am facut si 46 minute start walking.
Notez sa pot face calculul la puncte.Inca nu sunt lamurita dar mai citesc si ma lamuresc.
Am vazut ca sunt deja nemultumiri la concurs :-o:-o si asta dupa prima zi.
Acu io nu ma bag da' daca e concurs, concurs sa fie cu regulile de rigoare respectate fie ca ne place sau nu.
Nu ca ar fi mare bai dar daca nu pot sa respect niste reguli, nu ma inscriu.Asta zic asa pentru mine.Si mai zic ca trebuie depunctat daca nu respectam.
Eu una am mari asteptari de la mine pe durata acestui concurs si ma bucur ca fetele s au mobilizat>:D< Chiar si Rozi s a apucat de sport>:D<>:D< O admir pe fata asta chiar daca ea are o parere proasta despre ea:( Adica bai, si eu am avut 50 de kg si am ajuns la aproape 80 dar asta nu inseamna ca atunci cand am slabit nu am fost de admirat pt determinare.
Pai ea a slabit muuulte kg si eu o admir>:D<>:D<:x Shutt! sa nu auda ce zic ca iar ma contrazice;)
Deci meniul pe ziua de azi, calculul la puncte il fac maine.
Noapte buna

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 08:00
Cafea neagra la filtru, fara zahar, 500g - 20 calorii, 0.5 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 4 sodiu, 0 zaharuri
Lapte degresat, 300ml - 105 calorii, 10.2 proteine, 0.6 grasimi, 6 colesterol, 15.3 carbohidrati, 0 fibre, 156 sodiu, 15.3 zaharuri
Apa plata, 2500ml - 0 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 16:00
Piept de pui, 150g - 258 calorii, 31.2 proteine, 13.8 grasimi, 96 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 94.5 sodiu, 0 zaharuri
Legume la cuptor, 300g - 189 calorii, 6.9 proteine, 4.2 grasimi, 0 colesterol, 31.2 carbohidrati, 13.5 fibre, 3000 sodiu, 10.2 zaharuri

Gustare 2, ora 15:40
Mere verzi, 200g - 102 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 25.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Cina, ora 20:00
Otet de mere, 15ml - 4 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0.1 carbohidrati, 0 fibre, 0.8 sodiu, 0.1 zaharuri
Ardei rosu iute, 20g - 8 calorii, 0.4 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.8 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sodiu, 1.1 zaharuri
Ulei de masline extravirgin, Italia, 15ml - 125 calorii, 0 proteine, 13.8 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, - sodiu, 0 zaharuri
Miez de floarea soarelui crud, Agrofruct, 30g - 178 calorii, 6 proteine, 15.3 grasimi, - colesterol, 0.9 carbohidrati, 3.2 fibre, 0 sodiu, - zaharuri
Branza feta, 80g - 212 calorii, 11.4 proteine, 17 grasimi, 71.2 colesterol, 3.3 carbohidrati, 0 fibre, 892.8 sodiu, 3.3 zaharuri
Castraveti, 120g - 18 calorii, 0.8 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 4.3 carbohidrati, 0.6 fibre, 0 sodiu, 2 zaharuri
Rosii, 150g - 27 calorii, 1.4 proteine, 0.3 grasimi, 0 colesterol, 5.9 carbohidrati, 1.8 fibre, 7.5 sodiu, 3.9 zaharuri
Salata verde, 80g - 14 calorii, 1 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 2.6 carbohidrati, 1.7 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 3, ora 21:02
Mere verzi, 300g - 153 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 38.1 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1413 calorii, (mic)69.8 proteine, (mult)65.2 grasimi, 173.2 colesterol, (mic)128.9 carbohidrati, 21.1 fibre, (mult)4155.6 sodiu, 35.9 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Start walking, 46min - 163 calorii
Metabolism bazal - 1352 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1515 calorii

michellabfirst 20 apr 2015 22:35:09

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Gata! l am gasit si am postat iara si vad ca a mers;)

michellabfirst 21 apr 2015 11:01:16

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Buna ziua >:D<>:D<
Astazi am in plan pentru pranz brosete de pui cu legume la tigaie (vanata, dovlecel, andiva ardei gras si rosii) dar as vrea sa fac si o salata de rosii cu castraveti si branza pentru antreu. Vad eu.
Si pentru seara as face o supa crema de conopida plus o salata verde cu niste anchoa marinate si masline.Sau spagheti de quinoa (care numai de quinoa nu sunt pt ca sunt cam in proportie de 85% grau dur semicomplet si doar 10% quinoa:-o Dar pe pachet e scris mare spagheti quinoa.
Ma hotarasc pana diseara.
Gustari daca vor fi, mere. Am hotarat sa nu mananc ciocolata decat la 3-4 zile portia permisa la Monti de 40gr.
Iar mi am dat programul peste capx-(x-( (normal daca am dormit ieri ca... ) azinoapte m am culcat la unu si ceva si la 6:20 trezirea.Incerc sa nu mai dorm poate deseara imi revin si la 10 cel tarziu sunt in pat.


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:05:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO