forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal pentru concurs si nu numai :) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-concurs-nu-numai-12655.html)

michellabfirst 19 apr 2015 18:52:15

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Bai fratilor, stomacul meu nu tolereaza nici cum ceaiul verde.Cum beau, cum vomit. Astazi am zis sa mi fac un ceai cu menta proaspata si m am gandit eu sa pun si putin ceai verde si am pus si o floare de hibiscus pt ca are o aroma puternica si am zis ca mai taie din taria ceaiului verde. Deci n a trecut jumatate de ora de cand l am baut si am varsat totx-(x-( Si tare mi ar place sa beau ceai verde, am auzit ca e f bun si ajuta si in cura de slabire.
Asta e, ma multumesc cu ceai de menta:(

danuta 19 apr 2015 19:05:50

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
buna seara si bine te-am gasit in jurnalul tau>:D<:-*
sa stii ca nici stomacul meu nu tolereaza ceaiul verde...nu am stari de voma dar imi irita stomacul si sfarsesc prin a avea dureri....asa ca am zis pas...acum am descoperit ceaiul de ghimbir.....imi place f mult,il fac si cu putina menta si cateva feliute de lamaie..incearca poate iti prieste...si am inteles ca e bun si ptr slabire....de maine am sa beau zilnic...pana acum doar ocazional l-am consumat.
multa bafta la concurs>:D<

lidiuta 19 apr 2015 19:10:26

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Scuzati-ma ca ma amestec in discutie,:)ceaiul verde nu este recomandat celor care au probleme cu stomacul-gastrita si alte cele. In plus, se recomanda a se bea ziua, are teina, un fel de cofeina si poate altera calitatea somnului.
Oricum, nu ceaiurile slabesc, ci alimentatia sanatoasa si miscarea-dupa parerea mea.:)

lucia ely 19 apr 2015 19:12:19

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Incercati ceai de soc, sau este ceai de slabit cu goji, ceai de merisoare, ceai de chimen:D Ma pun sa fac sport :*

danuta 19 apr 2015 19:14:06

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1378801)
Scuzati-ma ca ma amestec in discutie,:)ceaiul verde nu este recomandat celor care au probleme cu stomacul-gastrita si alte cele. In plus, se recomanda a se bea ziua, are teina, un fel de cofeina si poate altera calitatea somnului.
Oricum, nu ceaiurile slabesc, ci alimentatia sanatoasa si miscarea-dupa parerea mea.:)

stiu ca nu e recomandat in cazul gastritelor....ca doar sunt mandra purtatoare de gastrita:((.....in schmb ceaiul de ghimbir imi face bine
si da....ai dreptatea alimentatia sanatoasa si miscarea slabesc......dar eu cred ca si ceaiul ajuta acolo un picut:D
multumesc oricum ptr sfaturi...pup:-*

michellabfirst 19 apr 2015 22:38:24

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Citat:

Anterior postat de danuta (Post 1378799)
buna seara si bine te-am gasit in jurnalul tau>:D<:-*
sa stii ca nici stomacul meu nu tolereaza ceaiul verde...nu am stari de voma dar imi irita stomacul si sfarsesc prin a avea dureri....asa ca am zis pas...acum am descoperit ceaiul de ghimbir.....imi place f mult,il fac si cu putina menta si cateva feliute de lamaie..incearca poate iti prieste...si am inteles ca e bun si ptr slabire....de maine am sa beau zilnic...pana acum doar ocazional l-am consumat.
multa bafta la concurs>:D<

Bine ai venit Danuta
Si cum faci ceaiul de ghimbir? Eu nu am gustat niciodata ghimbirul dar are asa o forma ciudata ca nu mi inspira nimic#:-s
Sa fie ca eu chiar am nevoie de "Bafta" >:D<
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1378801)
Scuzati-ma ca ma amestec in discutie,:)ceaiul verde nu este recomandat celor care au probleme cu stomacul-gastrita si alte cele. In plus, se recomanda a se bea ziua, are teina, un fel de cofeina si poate altera calitatea somnului.
Oricum, nu ceaiurile slabesc, ci alimentatia sanatoasa si miscarea-dupa parerea mea.:)

Eu chiar te rog Lidiuta sa te amesteci in discutie>:D<>:D<
Nu stiu sa am probleme cu stomacul dar... cine stie?!
Heeehee! daca as fi crezut ca numai ceaiul verde ar fi ajutat la slabit, crezi tu ca eram eu la 73 kg acum?! Beam,varsam... si o luam de la capat si eram o slabuta model:D
Oricum multumesc de sfat si esti oricand binevenita in casuta mea>:D<

Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 1378802)
Incercati ceai de soc, sau este ceai de slabit cu goji, ceai de merisoare, ceai de chimen:D Ma pun sa fac sport :*

Sa nu zici ca si astea slabesc;) Ca sigur ies pe locul I la concurs.De nu beau tone pana la sfarsitul concursului:D
Lasand gluma la o parte, eu cred ca e preferabila o cana de ceai decat una de cafea cum prefer eu.De aia am si zis sa beau ceai, sa mai diminuez cantitatea de cafea si ma ajuta si in cura in acelasi timp.
O rog pe Danuta sa mi explice cum face ea ceaiul de ghimbir

michellabfirst 19 apr 2015 22:54:23

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Noapte buna drag jurnal>:D< Pe maine! Cand incepe concursul:x:x Sunt asa de entuziasmata de zici ca nu stiu ce:P Noapte buna!!!!

danuta 20 apr 2015 04:56:47

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
neata>:D<:-*
hai sa iti explic cum fac eu ceaiul de ghimbir...cantitatile sunt ptr 1l de apa...cam 1.5-2 cm de ghimbir pe care il razi sau daca nu ai posibilitatea il tai cat mai marunt,il adaugi in apa care fierbe si il lasi cam un minut sa fiarba dupa care opresti focul,adaugi vreo 2-3 frunze de menta si il lasi acoperit vreo 10 minute,apoi il pui in cana si adaugi 2-3 felii de lamaie si ocazional miere...eu beau fara miere.Se poate face si doar de ghimbir dar eu il prefer asa....ghimbirul este iute la gust dar are aroma unei lamai,mie imi place,il mai pun si in mancare,ieri de exemple am pus la macrou facut la cuptor...ii da o aroma aparte...incearca.Poti ptr inceput sa pui mai putin ghimbir sa vezi daca iti place aroma.....la ghimbir e asa...ori iti place ori nu....nu prea e cale de mijloc.:D
o zi buna si inca o data bafta la concurs>:D<:-*

lucia ely 20 apr 2015 06:12:25

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Buna dimineata! :*
Azi e ziua de start! deci iti doresc success.
Nu cred ca ceaiurile ne slabesc sau ne vor slabi vreodata:), ajuta la eliminarea apei,in constipatie, sunt curative (unele) dar cam atat.

Sa ai o zi minunata!

michellabfirst 20 apr 2015 07:23:00

Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)
 
Buna dimineata drag jurnal>:D<>:D<
Astazi sunt foarte entuziasmata, e ziua de incepere a concursului :x:x si cantarul (dragul de el:P) imi arata un minus de 1,6kg.Sunt multumita pentru ca am facut multe abateri in ultima vreme si ma asteptam la un plus de cel putin 500gr#:-s
Citat:

Anterior postat de danuta (Post 1378826)
neata>:D<:-*
hai sa iti explic cum fac eu ceaiul de ghimbir...cantitatile sunt ptr 1l de apa...cam 1.5-2 cm de ghimbir pe care il razi sau daca nu ai posibilitatea il tai cat mai marunt,il adaugi in apa care fierbe si il lasi cam un minut sa fiarba dupa care opresti focul,adaugi vreo 2-3 frunze de menta si il lasi acoperit vreo 10 minute,apoi il pui in cana si adaugi 2-3 felii de lamaie si ocazional miere...eu beau fara miere.Se poate face si doar de ghimbir dar eu il prefer asa....ghimbirul este iute la gust dar are aroma unei lamai,mie imi place,il mai pun si in mancare,ieri de exemple am pus la macrou facut la cuptor...ii da o aroma aparte...incearca.Poti ptr inceput sa pui mai putin ghimbir sa vezi daca iti place aroma.....la ghimbir e asa...ori iti place ori nu....nu prea e cale de mijloc.:D
o zi buna si inca o data bafta la concurs>:D<:-*

Am sa cumpar astazi si am sa fac dupa reteta ta si vad daca imi place.Iti multumesc>:D<>:D<
Merci si pt incurajari>:D<>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:03:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO