forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal-conturarea siluetei vara- bummy (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-conturarea-siluetei-vara-bummy-11667.html)

bummy 22 iun 2012 09:47:50

Jurnal-conturarea siluetei vara- bummy
 
Buna!
Mi-am deschis acest jurnal pentru ca am decis sa fac unele schimbari, mai ales la fizicul meu care nu e chiar incantator. Dupa Paste (cand am mancat de toate la orice ora... ca deh odata in an e Pastele:))) m-am ingrasat 3 kg pe care nu am reusit sa le mai dau jos. Acum insa sunt foarte hotarata pentru ca m-am saturat sa ma stranga pantalonii la burtica hihi:)
Deci de astazi am inceput dieta Dukan insa putin modificata , adica voi adauga putina urda(nu degresata) . O sa revin mai tarziu cu ceea ce am mancat astazi!

ruxyc 22 iun 2012 19:50:07

Re: Jurnal-conturarea siluetei vara- bummy
 
salut , te inteleg pai sarbatorile strica totul ai mincat citeva zile ce ai vrut cind ai vrut si apoi citeva saptamini incerci sa revii la stilul de viata normal si sanatos ))) la mine e la fel ..apropo faci sport ?? ce faci ci in cit timp ??? sunt de mai mult de jumate de an aici poate te ajut eu cu ceva )) daca ai mincat mult atunci stomacul tau sa marit si trebuiie sal micsorezi !! ca o sa ai senzatia ca nu esti satula si vreai sa papi !!! incearca citeva zile sa stai pe iaurt , ceai verde si pesmeti ! iaurtul ia de la 20 -100.. kcal -toate sunt bune si ajuta la digestie , apoi include alte alimente o sati fie mai usor sa tii o dieta !! succes poate mai vin pe la tine azi si miine si ..:-*>:D<;) daca vreai ? .....

cris85 22 iun 2012 20:21:47

Re: Jurnal-conturarea siluetei vara- bummy
 
Asa e cu sarbatorile astea si eu chiar dupa Pasti am constientizat ca asa nu se mai poate si trebuie sa fac ceva pentru sanatate si silueta :)). Intr-adevar trebuie sa micsorezi portiile de mancare si sa mananci cat mai echilibrat :) Sugestia cu iaurtul suna bine, eu inca si acum beau iaurt aproape zilnic sau la micul dejun, cina sau la gustari :) Ajuta la digestie si e foarte bun :D In ceea ce priveste sportul, eu am inceput cu exercitii cardio, bicicleta eliptica, banda de alergat si am crescut minutele si nivelul de dificultate in timp. De pe la 5 minute neintrerupt (atata rezistam la primul antrenament), am ajuns acum la 1 ora :)) Nu pot sa zic ca e nu stiu ce realizare, dar exercitiile cardio sunt cele mai utile cand vrei sa dai jos kg si grasime, ca mai apoi sa se continue cu greutati, antrenamente mai solicitante, etc. :D

Succes in ceea ce ti-ai propus si mai trec pe aici sa vad ce mai faci >:D<:-*

bummy 23 iun 2012 19:10:31

Re: Jurnal-conturarea siluetei vara- bummy
 
Citat:

Anterior postat de ruxyc (Post 1074938)
salut , te inteleg pai sarbatorile strica totul ai mincat citeva zile ce ai vrut cind ai vrut si apoi citeva saptamini incerci sa revii la stilul de viata normal si sanatos ))) la mine e la fel ..apropo faci sport ?? ce faci ci in cit timp ??? sunt de mai mult de jumate de an aici poate te ajut eu cu ceva )) daca ai mincat mult atunci stomacul tau sa marit si trebuiie sal micsorezi !! ca o sa ai senzatia ca nu esti satula si vreai sa papi !!! incearca citeva zile sa stai pe iaurt , ceai verde si pesmeti ! iaurtul ia de la 20 -100.. kcal -toate sunt bune si ajuta la digestie , apoi include alte alimente o sati fie mai usor sa tii o dieta !! succes poate mai vin pe la tine azi si miine si ..:-*>:D<;) daca vreai ? .....

Bunaaaaa!
Multumesc de sfaturi! cred ca o sa incerc ceea ce ai zis cu iaurtul ceaiul si pesmetul. Merg de trei ori pe saptamana la antrenament de karate insa de luni ma apuc de programul Turbo Fire, l-am mai facut si e genial! Chiar nu m-am gandit la chestia cu marirea stomacului :-? ... te astept sa mai treeeci! >:D<:-*

bummy 23 iun 2012 19:13:09

Re: Jurnal-conturarea siluetei vara- bummy
 
Citat:

Anterior postat de cris85 (Post 1074955)
Asa e cu sarbatorile astea si eu chiar dupa Pasti am constientizat ca asa nu se mai poate si trebuie sa fac ceva pentru sanatate si silueta :)). Intr-adevar trebuie sa micsorezi portiile de mancare si sa mananci cat mai echilibrat :) Sugestia cu iaurtul suna bine, eu inca si acum beau iaurt aproape zilnic sau la micul dejun, cina sau la gustari :) Ajuta la digestie si e foarte bun :D In ceea ce priveste sportul, eu am inceput cu exercitii cardio, bicicleta eliptica, banda de alergat si am crescut minutele si nivelul de dificultate in timp. De pe la 5 minute neintrerupt (atata rezistam la primul antrenament), am ajuns acum la 1 ora :)) Nu pot sa zic ca e nu stiu ce realizare, dar exercitiile cardio sunt cele mai utile cand vrei sa dai jos kg si grasime, ca mai apoi sa se continue cu greutati, antrenamente mai solicitante, etc. :D

Succes in ceea ce ti-ai propus si mai trec pe aici sa vad ce mai faci >:D<:-*

Multumesc cris! Am inceput sa beau si eu iaurt de 0.1% sau chefir, pe care le combin cu o lingurita si jumatate de tarate de ovaz care cica arde grasimile. Intr-adevar exercitiile cardio sunt foarte bune si mie imi place sa le fac!

bummy 23 iun 2012 19:17:53

Re: Jurnal-conturarea siluetei vara- bummy
 
Siiii prima zi de Dukan s-a dus si aproae si a 2a, dar ma simt atat de obosita si slabita incat stau numai in pat. probabil e si de la caldura..
ce-am mancat azi >
Mic dejun: un iaurt 0.1% 150g + o lingura jumatate tarate de ovaz
Gustare: 50 g urda degresata
pranz: salata de filet de peste alaska + 1 ou+ 1 iaurt 0.1 + 50g branza degresata
gustare 2: 50 g urda
cina: piept de pui la gratar

si cam acelasi lucru am mancat si ieri pentru ca asta era ceea ce aveam in casa.. insa incep sa cred ca dukanul nu e de mine... o sa-mi reduc nr de calorii si cel mai important de carbohidrati ca asa nu se mai poate :))

bummy 26 iun 2012 13:43:49

Re: Jurnal-conturarea siluetei vara- bummy
 
De ieri am inceput Turbo Fire din nou si am facut Fire 30 + Strech 10 si sunt multumita de ce am mancat insa astazi am mancat dulce.. muuult dulce... uf! sunt innebunita dupa ciocolata si napolitane si inghetata sii sii nu mai zic ca iar mi se face foame, insa mi-am dat seama ca am gresit si acum ca nu mai am nimic dulce in casa :)) sper sa fie mai usor maine. Pana duminica vreau sa dau jos macar un kg!
Gata ma duc sa fac Hit 15 + Strech 10.


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:09:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO