forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal corina (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-corina-2458.html)

corina ionela 26 ian 2010 21:36:21

Jurnal corina
 
m-am hotarat sa imi fac si eu un jurnal...in momentul de fata am 60 de hg..si vreu sa ajung la 50 pana in vara:D
pana acum nu am mai tinut nici un regim...dar sper ca acesta sa deie roade
momentan tin un regim in care o zi manac fruste una carne una legume si una paste ami pe scurt..
sper sa fiti alaturi de mine in incercarea mea de a slabi:-*

bogica 26 ian 2010 22:56:39

Re: Jurnal corina
 
asta e dieta rina..si chiar da roade..
si eu pe asta am tzinuto si am slabit

ema5288 27 ian 2010 00:54:17

Re: Jurnal corina
 
Citat:

Anterior postat de corina ionela (Post 72125)
m-am hotarat sa imi fac si eu un jurnal...in momentul de fata am 60 de hg..si vreu sa ajung la 50 pana in vara:D
pana acum nu am mai tinut nici un regim...dar sper ca acesta sa deie roade
momentan tin un regim in care o zi manac fruste una carne una legume si una paste ami pe scurt..
sper sa fiti alaturi de mine in incercarea mea de a slabi:-*

spor la slabit!!
si fii sigura ca aici o sa gasesti tot sprijinul de care ai nevoie pt a duce la capat dieta si pt a ajunge la greutatea dorita

corina ionela 27 ian 2010 13:35:40

Re: Jurnal corina
 
astazi e cea mai frumoasa zi din aceasat dieta:D:D astazi trebuei sa pap ceva dulce...abia astept <:-P

corina ionela 28 ian 2010 12:04:58

Re: Jurnal corina
 
e geru tare sa tii dieta..sunt atatea ispite:((...cateodata imi vine sa renunt...da cand ma gandesc cum o sa arat dupa..paraca merita:D

azi sunt la ziua de fructe..dar acum dupamiza mi-am facut o salata mica mica de rosii fara ulei...pt ca sincer mi-e greata de la atatea fructe...

:*:*:*::*o zi buan pt toate slabutele

corina ionela 28 ian 2010 12:44:03

Re: Jurnal corina
 
da-ti va rog si mie o idee ..ce sa pap maine....
maine ar fi ziua de carne..ce retete mai stiti sanatoase preparate cu carne???:D

bogica 28 ian 2010 12:59:35

Re: Jurnal corina
 
piept de pui cu salata...sau fatzi o salata de ton

Anita 28 ian 2010 16:58:59

Re: Jurnal corina
 
Succes ! Sper sa ajungi la 50kg pana la vara, asa cum ti`ai propus :D

Si eu iti recomand o salata cu ton.. e delocioasa si dietetica ;)

corina ionela 30 ian 2010 10:33:28

Re: Jurnal corina
 
neatza slabutelor:-*

cu dieta e bine..in sfarsit e mai bine...nu stiu de ce dar cateodata am niste pofte...din fericire zilele astea nu m-am atins de nimic interzis...acum stau cu o ciocolata langa mine si chiar nu ma tenteaza;;)..

astazi e ziua de legume..imi place ziua asta:D.
abia astept sa revin la greutatea mea de acum 1 an...am inceput treptat sa ma ingras si nu mi s-a parut cine stie ce chestie...eu mereu fiind un pic mai cu forme;;)dar totusi nicioadat nu trecusem de 55 kg....asta vara am ajuns la 63 de kg....dar ma simteam bine in pielea mea..si nu credeam ca trebuie sa slabesc.....am realizat ca trebuie sa slabesc in toamna cand am observat ca nici o perege de blugi nu ma mai incape....dar totusi nu am facut nimic....si in vacanta de iarna cu sarbatorile cu totul am mai pus 1 kg....abia atunci am realizat ca e grav si trebuie neaparat sa slabesc...acuma m salbit cam 4 kg...din care cred ca vreo 2 erau mai mult apa..dar asta e...sper sa imi ating obiectivul de 50 daca nu macar de 55..

succes slabutelor:-*

corina ionela 30 ian 2010 11:10:31

Re: Jurnal corina
 
in sfarsit mi-am pus si eu niset poze...ca asa poate nu o sa mai am scapari..daca fac comparatii cum eram si cum sunt acum...

loryanaa 30 ian 2010 11:16:27

Re: Jurnal corina
 
succes cu dieta,am vazut pozele si arati chiar bine,nu stiu ce mai vrei sa slabesti:D.

corina ionela 30 ian 2010 11:18:36

Re: Jurnal corina
 
multumesc mult!
oricum am mai salbit un pic fata de cum eram in poze....dar oricum mai am mult...

corina ionela 31 ian 2010 16:37:43

Re: Jurnal corina
 
astazi am simt atat de bine....azi mai mult ca niciodata vreau sa slabesc..cand vad rezultatele nu imi vine sa cred m-am gandit sa renunt:D
maine e ziua de fructe ...si sper sa fiu la fel de optimista!

:-*slabutelor

corina ionela 01 feb 2010 20:02:16

Re: Jurnal corina
 
a mai trecut o zi de regim....nu stiu de ce dar parca nu mai slabesc deloc.....e normal??
eu va intreb pt ca e prima oara cand tin o dieta...si sincer imi doresc sa slabesc..dar sa nu ma ingars la loc dupa ce termin cu dieta...voi cate kg ati salbit si in cat timp?:D:D

pup slabutelor>:D<

Zoe 03 feb 2010 09:40:44

Re: Jurnal corina
 
e normal sa ai perioade in care stagnezi, perioade de platou, in care te acomodezi cu noul stil de masa.
continua ce-ai inceput, o sa se vada in curind din nou si pe cintar. :)

corina ionela 03 feb 2010 09:42:33

Re: Jurnal corina
 
ma tin de regim..bine ca mai am unele scapari..dar pentru scaparile alea compensez cu mai mult sport:D

Sabine_28 03 feb 2010 09:48:51

Re: Jurnal corina
 
Citat:

Anterior postat de corina ionela (Post 77142)
ma tin de regim..bine ca mai am unele scapari..dar pentru scaparile alea compensez cu mai mult sport:D


Buna , Corina,
Felicitari pentru kilogramele pierdute!:)
Cred ca tii o dieta disociata, nu-i asa? Si deja esti in a doua saptamana. Intr-adevar, este o dieta buna dupa care se slabeste destul de mult, dar se cam si pun la loc la fel de repede, daca nu ai grija la ce mananci. Nu prea este indicat sa o tii mai mult de 2 saptamani, ai putea alege apoi o dieta hipocalorica, de 1200 calorii/zi, in care sa mananci ce iti doresti, in limita caloriilor impuse.
Si eu tin disociata, sunt abia in prima saptamana, poti sa te uiti in jurnalul meu.
Daca mai ai intrebari, aici suntem!
Ce sport faci si cam de cate ori pe sapt?


Pup>:D<

corina ionela 03 feb 2010 09:54:51

Re: Jurnal corina
 
momentan ma tin de dieta rina..imi place dieta din cauza ca se mananca multe fructe:D..maine se face o luna de cand o tin...
sport fac orice am chef in ziua respectiva....mai nou am dat de niste exercitii pe site callanetics sau ceva de genu

corina ionela 03 feb 2010 20:06:38

Re: Jurnal corina
 
slabutelor am comiso...am papat pizza..dar mirosea asa de bine...
asta e de acum..tre sa ma apuc de sport..dar nu am chef deloc..azi tre sa fac dulblu ca sa se dupa felia de pizza...

:-*:-*:-*:-*slabutelor

Liviutzza 03 feb 2010 20:10:04

Re: Jurnal corina
 
Ce fel de pizza ai papat?:D

corina ionela 03 feb 2010 20:12:41

Re: Jurnal corina
 
pai am facut-o acasa....si am pus multe...ca doar am facuto pentru iubitul meu...oricum azi nu am trecut de 1200 calorii..dar tot nu mi-am respectat regimul...

Liviutzza 03 feb 2010 20:16:50

Re: Jurnal corina
 
da ce trebuie sa mananci tu cu dieta asta?Ce ai mancat azi?

corina ionela 03 feb 2010 20:37:51

Re: Jurnal corina
 
pai dimineata am mancat fructe si in restul zilei trebuia sa mananc legume..

in regimul asta trebuie sa mananc mereu fructe dimineata. intr-o zi trebuei sa pap crane/branzeturi/oua, a 2 zi legume, a 3 cereale/paine si seara ceva dulce, iar a 4 zi trebuie sa manac numai fructe:D

Liviutzza 03 feb 2010 20:44:14

Re: Jurnal corina
 
de cat timp ai inceput dieta si cat ai slabit?:D

corina ionela 03 feb 2010 20:46:04

Re: Jurnal corina
 
de o luna am inceputo..in primele 3 zile am pierdut 2 kg si de atunci pana acum am mai pierdut 2

Liviutzza 03 feb 2010 20:48:57

Re: Jurnal corina
 
serios?:)wow...super..faci si sport?Ciorbe se mananca in dieta asta?

corina ionela 03 feb 2010 20:50:45

Re: Jurnal corina
 
poti sa manaci in ziua de legume...eu nu prea ma omor dupa ciorbe..rar cand mananc...

Liviutzza 03 feb 2010 20:51:38

Re: Jurnal corina
 
ti-e greu sa tii dieta asta?Eu sunt ca un copil in magazinul de dulciuri pe site-ul asta...fiecare slabeste dupa alta dieta..imi vine sa ma apuc de toate dietele odata:))

corina ionela 03 feb 2010 20:52:01

Re: Jurnal corina
 
fac si sport in fiecare zi..cel putin juamte de ora pe zi...am inceput de o saptaman ca pana acum nu prea am avut timp...cand sunt la scoala fac de 3 ori pe saptamana

ianna 03 feb 2010 21:07:30

Re: Jurnal corina
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 77676)
ti-e greu sa tii dieta asta?Eu sunt ca un copil in magazinul de dulciuri pe site-ul asta...fiecare slabeste dupa alta dieta..imi vine sa ma apuc de toate dietele odata:))

:))exact chiar asta am vrut sa zic si eu ca te-am mai auzit zicand asa:))ce haioasa esti:))

si corina...de curiozitate fa-ti si un calcul caloric sa nu te subnutresti un pic...nu de alta dar pe langa problemele de sanatate ce pot aparea sa nu ai vreo surpriza sa le pui la loc dupa dieta asta;)

corina ionela 03 feb 2010 21:16:15

Re: Jurnal corina
 
le mai calculez din cand in cand....mai mereu am 1000 calorii..in ziua de fructe am min 500 dar a doua zi am 1300-1500 calori...
eu oricum imi mai fac mici palceri culinare..nu o tin foarte strict...in ziua cu fructe mai mananc cate un baton de cereale..si mai am scapari...cum am avut azi:D:D

dorutza 03 feb 2010 21:40:04

Re: Jurnal corina
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 77676)
ti-e greu sa tii dieta asta?Eu sunt ca un copil in magazinul de dulciuri pe site-ul asta...fiecare slabeste dupa alta dieta..imi vine sa ma apuc de toate dietele odata:))

asa eram si eu in prima luna
am citit toate dietele.si pe toate le vroiam
da ma impiedicam la toate de faptul ca eu nu pap carnita
pana la urma tot cum vreau eu pap, fara nici o dieta..
doar cea cu caloriile

Liviutzza 03 feb 2010 21:48:06

Re: Jurnal corina
 
pai si eu tot la asta cu numaratul kcaloriilor raman:)

ali_lumi 03 feb 2010 21:57:31

Re: Jurnal corina
 
E un hobby sa numeri calorii :D

corina ionela 04 feb 2010 08:30:11

Re: Jurnal corina
 
neatza slabutelor>:D<

az ma simt mai bine mai ales ca m-am tinut de cuvant si am facut mai mult sport ca sa compensez pentru pizza:D

mvthebest 07 apr 2010 08:50:30

Re: Jurnal corina
 
http://www.sundaypaper.com/Portals/0...-hurricane.jpg
Buna Dimineata.

mvthebest 15 mai 2010 09:25:05

Re: Jurnal corina
 
Citat:

Anterior postat de corina ionela (Post 78243)
neatza slabutelor>:D<

az ma simt mai bine mai ales ca m-am tinut de cuvant si am facut mai mult sport ca sa compensez pentru pizza:D

Buna Corina Ionela>:D<:-*:-* Cum mai merge cu sportul?
http://i210.photobucket.com/albums/b...at-weekend.gif


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:03:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO