forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Cosmic - I may be fat, but you're ugly and I can diet (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-cosmic-i-may-fat-but-youre-ugly-i-can-diet-8095.html)

cosmic 09 feb 2011 17:22:03

Jurnal Cosmic - I may be fat, but you're ugly and I can diet
 
Dupa indelungi lupte cu mine insami m-am decis sa mai incerc o data, sa o iau de la capat si sa incep o dieta care sa ma ajute sa slabesc si totodata sa-mi stabilesc un ritm de viata sanatos. Am de slabit 10kg si sper s-o fac in 4 luni. De fapt nu, stiu c-am s-o fac in 4 luni! Asadar tineti-mi pumnii si-am sa va tin la curent cum merge :)

Verandreea 09 feb 2011 17:24:11

re: Jurnal Cosmic - I may be fat, but you're ugly and I can diet
 
Citat:

Anterior postat de cosmic (Post 517448)
Dupa indelungi lupte cu mine insami m-am decis sa mai incerc o data, sa o iau de la capat si sa incep o dieta care sa ma ajute sa slabesc si totodata sa-mi stabilesc un ritm de viata sanatos. Am de slabit 10kg si sper s-o fac in 4 luni. De fapt nu, stiu c-am s-o fac in 4 luni! Asadar tineti-mi pumnii si-am sa va tin la curent cum merge :)

bravo, ca te-ai hotarat cu ce vei incerca?

Anorien 09 feb 2011 18:04:12

Re: Jurnal Cosmic - I may be fat, but you're ugly and I can diet
 
Salut cosmic

Bine ai venit si felicitari pt decizia de a slabi. Ce vroiam sa iti zic este sa nu iti impui termeni, mai ales asa scurti, 10 kg pt 4 luni mi se pare un pic prea mult, risti sa ai parte de efectul yo-yo daca nu slabesti printr-o dieta sanatoasa si sport. Da-ne mai multe detalii despre tine si despre ce/cum urmeaza sa faci.

Bafta si ai grija de tine.

CrisetenO 09 feb 2011 19:19:19

Re: Jurnal Cosmic - I may be fat, but you're ugly and I can diet
 
Salut, Cosmic si bine ai venit!

Ma alatur si eu fetelor care te intreaba ce plan ai pentru a slabi cele 10 kg, in patru luni sau in mai mult timp. E important sa nu-ti creezi dezechilibre (cum am facut eu, nefiind ajutata de slabute... :() slabind aiurea sau prea repede: pana la urma, corpul tau nu e chiar asa de flexibil.

Iti urez mult noroc si slabire usoara! Mai vin si eu pe aici daca imi dai voie :).

Cu mult drag,
Cristina

di3rvcil 10 feb 2011 17:18:04

Re: Jurnal Cosmic - I may be fat, but you're ugly and I can diet
 
Alege-ti dieta potrivita, iubita! Sa ti se potriveasca, cum a fost la mine. :-*>:D<
La mine s-a miscat cum a trebuit, am intrat intr-o stare de stagnare provocata de mine, dar asta nu inseamna ca ma las pe tanjeala.

di3rvcil 13 feb 2011 02:09:16

Re: Jurnal Cosmic - I may be fat, but you're ugly and I can diet
 
Cum merge, iubita? :)

cosmic 14 feb 2011 16:30:52

Re: Jurnal Cosmic - I may be fat, but you're ugly and I can diet
 
Hehe, n-am mai reusit sa intru pe jurnal, nici pe forum... m-am pregatit mental pentru pasul urmator: astazi este ziua 1.
Acum vreo 2-3 ani am fost la nutritionistul la care a fost sora mea si cu ajutorul caruia a slabit extraordinar de frumos si de durata. Practic i-a schimbat modul de viata.
El mi-a dat un regim adaptat nevoilor mele si-am de gand sa-l urmez, de data asta cu strictete. Sunt sigura ca va da rezultatele scontate si ca voi avea acelasi succes ca sora mea.
Practic e destul de simplu: miscare cel putin 30 min.pe zi, 3 mese si 2 gustari (fructe) si multe lichide. N-ar trebui sa fie greu. Deocamdata am redus pepsi la 0.33 pe zi si sper ca in curand sa trec complet la ceaiuri, limonada (neindulcite) si apa plata poate chiar si minerala.
Sper sa fie cu succes! De fapt nu, stiu ca o sa fie un succes!

Daphne 14 feb 2011 17:41:20

Re: Jurnal Cosmic - I may be fat, but you're ugly and I can diet
 
Mult succes! Primele zile sunt cele mai grele. Oricum sunt de parere si eu ca ar fi mai bn sa-ti restabilesti termenul de slabit...ca sa nu te deceptionezi.

cosmic 15 feb 2011 13:08:30

Re: Jurnal Cosmic - I may be fat, but you're ugly and I can diet
 
Obiectivul principal este sa scad sub 60kg. Dupa aceea voi vedea daca raman la 56 sau scad mai jos... depinde si cat timp o sa am de facut sport si cat de des... adica daca il voi introduce in rutina zilnica sau raman la saptamanala... Pana una alta am inceput si vreau sa ma tin strict de el, ca n-are cum sa nu mearga!

Daphne 16 feb 2011 13:26:34

Re: Jurnal Cosmic - I may be fat, but you're ugly and I can diet
 
Importan este ca ai inceput sportul...este primul pas! Sper sa-ti placa...alege ce-ti place tie sa faci sa nu para un chin ci doar un mod placut de a-ti petrece timpul!


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:32:49.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO