forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal CosMitzi (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-cosmitzi-9364.html)

CosMitzi 10 iun 2011 14:02:31

Jurnal CosMitzi
 
buna slabutelor. numele meu este cosmina ,am 1.65m si 78kg,si as vrea si eu sa fiu o slabuta asa ca voi. :x am descoperit site-ul acesta din"greseala" pot spune, am cautat si eu "cum sa slabesc, diete...etc" si am dat de site-ul acesta.incep prin a va povesti cum am inceput sa ma ingras si sa ma simt din ce in ce mai rau uitandu-ma in pozele de mai demult.. pana in februarie 2009 grutatea mea nu depasea pragul de 68-69kg,insa de 1 an si ceva de cand m-am mutat cu prietenul meu am reusit sa ma ingras cu vreo 16kg(inainte stateam la casa)..din pacate :((daca inainte puteam sa ma mentincat de cat , sa mananc orice, acum corpul meu s-a schimbat si chiar nu stiu ce sa mai fac,si apa daca beau am impresia ca se pune :(


LicuriciColorat 10 iun 2011 14:37:53

Re: Jurnal CosMitzi
 
Citat:

Anterior postat de CosMitzi (Post 684450)
buna slabutelor. numele meu este cosmina ,am 1.65m si 78kg,si as vrea si eu sa fiu o slabuta asa ca voi. :x am descoperit site-ul acesta din"greseala" pot spune, am cautat si eu "cum sa slabesc, diete...etc" si am dat de site-ul acesta.incep prin a va povesti cum am inceput sa ma ingras si sa ma simt din ce in ce mai rau uitandu-ma in pozele de mai demult.. pana in februarie 2009 grutatea mea nu depasea pragul de 68-69kg,insa de 1 an si ceva de cand m-am mutat cu prietenul meu am reusit sa ma ingras cu vreo 16kg(inainte stateam la casa)..din pacate :((daca inainte puteam sa ma mentincat de cat , sa mananc orice, acum corpul meu s-a schimbat si chiar nu stiu ce sa mai fac,si apa daca beau am impresia ca se pune :(


Buna Cosmina si bine ai venit
apa nu se depune,important e sa realizezi unde gresesti
pt a slabii sanatos trebuie sa ai peste 1000cal,sa ai 3 mese si 2 gustari pe zi,sa faci sport si sa ai o alimentatie sanatoasa care sa includa toate alimentele necesare corpului
da'ne exemplu de cum papi u intr'o zi,sa vedem unde gresesti si sa'ti corectam meniurile,ai sa vezi ca daca te tii de o alimentatie sanatoasa si sport v'ei fii o slabuta
mult succes si fii increzatoare

CosMitzi 10 iun 2011 16:30:04

Re: Jurnal CosMitzi
 
Mic dejun: omlet/crenvursti/iaurt/hamburger vita cu 1 rosie+200ml ceai verde
Gustare 1:fructe sau alune
Pranz: salata cu ton/supa/ciorba de pui cu legume
Gustare 2:alune sau seminte/milkshake
Cina:pui cu ciuperci la grill cu salata/iaurt/fructe
vreo 2-3l de apa pe zi
cam asta ar fi meniul obisnuit

LicuriciColorat 10 iun 2011 16:39:19

Re: Jurnal CosMitzi
 
Citat:

Anterior postat de CosMitzi (Post 684548)
Mic dejun: omlet/crenvursti/iaurt/hamburger vita cu 1 rosie+200ml ceai verde
Gustare 1:fructe sau alune
Pranz: salata cu ton/supa/ciorba de pui cu legume
Gustare 2:alune sau seminte/milkshake
Cina:pui cu ciuperci la grill cu salata/iaurt/fructe
vreo 2-3l de apa pe zi
cam asta ar fi meniul obisnuit


la md e oki,crenvusti aia doar sa fie mai rar,si mie imi plac insa ii evit,ii pap cam la 2-3luni
la pranz sper ca nu papi doar o supa sau ciorbita,legume si carne e de preferat,salata de legume si branza-poti diversifica meniu sa nu te plicti
la cina e oki prima varianta,de preferat e sa nu inlocuiesti cina cu fructele,un iaurt e prea putin pt cina
in mare imi place meniul tau,daca esti consecventa,faci sport in curand o sa ai si rezultate,ai rabdare si v'ei vedea kg in minus:)

CosMitzi 10 iun 2011 16:55:45

Re: Jurnal CosMitzi
 
de vreo 3 saptamani merg de 2-3 ori pe saptamana la aerobic,sar coarda si in curand am de gand sa-mi cumpar si bicicleta :)

LicuriciColorat 10 iun 2011 21:41:07

Re: Jurnal CosMitzi
 
Citat:

Anterior postat de CosMitzi (Post 684563)
de vreo 3 saptamani merg de 2-3 ori pe saptamana la aerobic,sar coarda si in curand am de gand sa-mi cumpar si bicicleta :)

foarte bine,aerobicul e foarte recomandat in slabit
si bicicleta ajuta mult daca te tii de ea,sa nu te plictisesti poti incerca si hip-hop abs,tae-bo,zumba le poti lua dp torrent:)
in curand v'or aparea si rezultatele:)

CosMitzi 11 iun 2011 08:55:25

Re: Jurnal CosMitzi
 
stiu ca rezultatele apar..in ianuarie 2011 aveam 84kg si dupa vreo 3 luni de south beach zumba,tae-bo si abdomene am ajuns la 78..dupa a urmat pastele,sesiune si acum licenta si nu mai am asa mult timp pentru mine :( ..dupa licenta intentionez sa ma apuc si mai serios de sport :)

LicuriciColorat 11 iun 2011 09:40:38

Re: Jurnal CosMitzi
 
Citat:

Anterior postat de CosMitzi (Post 684995)
stiu ca rezultatele apar..in ianuarie 2011 aveam 84kg si dupa vreo 3 luni de south beach zumba,tae-bo si abdomene am ajuns la 78..dupa a urmat pastele,sesiune si acum licenta si nu mai am asa mult timp pentru mine :( ..dupa licenta intentionez sa ma apuc si mai serios de sport :)


felicitari pt kg date jos
sunt sigura ca atunci cand o sa ai mai mult timp pt tine o sa ai si rezultate frumoase
acum insa concentreaza'te pe alimentatie sanatoasa si sport
important e sa nu te infometezi si sportul care ajuta foarte mult
mult succes:)

CosMitzi 11 iun 2011 09:59:44

Re: Jurnal CosMitzi
 
multumesc mult...imi pare bine ca am cu cine discuta :*

LicuriciColorat 11 iun 2011 10:06:33

Re: Jurnal CosMitzi
 
Citat:

Anterior postat de CosMitzi (Post 685057)
multumesc mult...imi pare bine ca am cu cine discuta :*

cu multa placere
pt asta suntem aici,poti intra si u in jurnalele fetelor si sa discutii cu ele,nu e musai sa vina ele la tine,le poti face si u o vizita,ai sa descoperi multe fete minunate in care poti gasi prietene,sprijin sau ajutor atunci cand ai nevoie:-*


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:58:50.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO