Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Crissa

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 26 apr 2014, 20:15:00
Pisi2109's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2013
Locaţie: Popesti-leordeni, Romania
Vârsta: 32
Date: 167cm, 81.8kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Arrow Jurnal Crissa

Buna seara,

Numele meu este Cristina si imi doresc tare mult sa reusesc intr-un final sa slabesc. Am 1,67m si 83 kg. Am inceput sa fac kangoo jumps de 1 luna si 2 saptamani, iar de doua saptamani fac si sala fitness, ma duc zilnic la sala (aproximativ o data pe zi). Si de maine m-am hotarat sa tin dieta disociata pe zile. Poate, poate voi scapa de cateva kg, pentru ca nu reusesc deloc, nu ma asteptam cu atata sport sa nu vad nimic.

Am decis sa imi fac un jurnal aici, pentru a putea discuta cu mai multe persoane despre diete si cum sa razbim in aceasta grea lupta.

O sa incerc sa intru zilnic sa scriu in jurnal. Si binenteles sa imi fac meniurile.
O seara frumoasa va doresc.
Pisi2109, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2121 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1604 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 830 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #2 (permalink)  
Vechi 27 apr 2014, 10:59:55
lucia ely's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 08 mai 2010
Locaţie: *~*, Romania
Vârsta: 31
Dieta: personalizata
Date: 152cm, 92kg
Mesaje: 7.694
Aprecieri acordate: 529
Am fost apreciat(a) de 904 ori in 658 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crissa

Buna si bine ai venit!
ai tinut dieta ?sau doar mergeai la sala? ce mancai intr-o zi de ex?imi poti spune cateva exemple ce mancai dimineata ?la pranz?la gustari si de cina? cata apa consumi?
si daca ai fost la control ex ginecologic?endocrinologie ?alte probleme de sanatate ai?
p,s am vazut ca avem aprox aceeasi varsta si aproape acelasi IMC:d
o zi frumoasa sa ai! sper ca nu te deranjeaza intrebarile mele
__________________
04.01.2022 95.6
18.01.2022 91.5

1300 kcal pe zi pt slabit
proteine 15 %= 45 gr
glucide 55 % =166 gr
grasimi 30% = 41gr
  #3 (permalink)  
Vechi 27 apr 2014, 11:28:29
Pisi2109's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2013
Locaţie: Popesti-leordeni, Romania
Vârsta: 32
Date: 167cm, 81.8kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crissa

Buna Ely,

Nu am tinut dieta prima luna mancam cu moderatie de trei ori pe zi si gustari incercam cate o leguma un fruct ceva sa fie. Si m-am mentinut la aceleasi kg. Apoi a venit Pastele, la sala a fost inchis si am pus 2 kg pe mine. Si de vreo 3-4 zile, mananc de dimineata de exemplu un ou fiert tare cu rosie si o felie de pane cu secara, gustare fiind pastele am mancat intr-o zi o felie subtire de cozonac, apoi la pranz 100g de friptura de miel cu salata verde sau o rosie si o felie de paine cu secara si seara sana. Si cand m-am urcat pe catar aveam cu un kg mai mult , bien ca tocmai incepuse perioada grea a lunii si cred ca din cauza aceea, ca altfel ieri am mancat asa
Dimineata - un ou fiert tare cu 20 g paine secara
gustare tarate ovaz 2 linguri
pranz 350g salata orientala
gustare 2 mici, mici de tot
cina ciorba de legume cu sana

Si astazi aveam cu un kg mai putin. Asa ca sigur a fost din cauza perioadei.

Da, am fost la endo, nu am pb cu glanda, e o alta problema si slabesc mai greu, de aceea am si recurs la sala fitness pe langa kangoo. Si ginecologic, e legata de asta pb cu scaderea in greutate putin mai greu...

Da, am observat si eu. Mi-ar placea sa tinem legatura si sa reusim amandoua. Sa ne vbim zilnic ce mancam si sport etc si sa ne ambitionam una pe cealalta. Te pup
Pisi2109, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2121 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1604 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 830 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 27 apr 2014, 12:03:58
butterfly30's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.777
Aprecieri acordate: 5.350
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crissa

cristina, nu e f bine construit meniul tau, sa nu te superi ca-ti spun. la md si prima gustare e mult prea putin. daca la md mai puneai un ou si 2 rosii, la gustare un iaurt langa tarate sau niste nuci in loc era mult mai bine. daca scrii cu o zi inainte cam ce intentionezi sa manaci e mai usor, o sa-ti mai dea toata lumeaa sfaturi. mult succes in continuare!
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 27 apr 2014, 12:24:42
lucia ely's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 08 mai 2010
Locaţie: *~*, Romania
Vârsta: 31
Dieta: personalizata
Date: 152cm, 92kg
Mesaje: 7.694
Aprecieri acordate: 529
Am fost apreciat(a) de 904 ori in 658 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crissa

nici mie nu imi place meniul tau dar depinde acum de ce mananci in celelalte zile

cat de des pe saptamana mananci carne?lactate -si ce?branzeturi?legume ?paste?orez?cartofi?fructe?si ce fructe cate?
ai putea sa imi zici pentru fiecare in parte?
si ce ulei consumi?cat ulei?cum il folosesti?
cum gatesti de obicei -fiert ?la cuptor?crud? banuiesc ca nu mananci prajit prea des nu?sau cat de des?
te innebunesc cu intrebarile acum

apoi cat de des mananci dulce?cat de des simti pofta de dulce?si cat de des mananci?
te pup:* succes
__________________
04.01.2022 95.6
18.01.2022 91.5

1300 kcal pe zi pt slabit
proteine 15 %= 45 gr
glucide 55 % =166 gr
grasimi 30% = 41gr
  #6 (permalink)  
Vechi 27 apr 2014, 13:49:52
Pisi2109's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2013
Locaţie: Popesti-leordeni, Romania
Vârsta: 32
Date: 167cm, 81.8kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crissa

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
cristina, nu e f bine construit meniul tau, sa nu te superi ca-ti spun. la md si prima gustare e mult prea putin. daca la md mai puneai un ou si 2 rosii, la gustare un iaurt langa tarate sau niste nuci in loc era mult mai bine. daca scrii cu o zi inainte cam ce intentionezi sa manaci e mai usor, o sa-ti mai dea toata lumeaa sfaturi. mult succes in continuare!
Multumesc mult pentru sfaturi. O sa incerc desi, ma cam schimb in ziua respectiva...nu sunt asa ordonata
Pisi2109, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2121 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1604 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 830 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #7 (permalink)  
Vechi 27 apr 2014, 13:57:33
Pisi2109's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2013
Locaţie: Popesti-leordeni, Romania
Vârsta: 32
Date: 167cm, 81.8kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crissa

Citat:
Anterior postat de lucia ely Vezi mesajul
nici mie nu imi place meniul tau dar depinde acum de ce mananci in celelalte zile

cat de des pe saptamana mananci carne?lactate -si ce?branzeturi?legume ?paste?orez?cartofi?fructe?si ce fructe cate?
ai putea sa imi zici pentru fiecare in parte?
si ce ulei consumi?cat ulei?cum il folosesti?
cum gatesti de obicei -fiert ?la cuptor?crud? banuiesc ca nu mananci prajit prea des nu?sau cat de des?
te innebunesc cu intrebarile acum

apoi cat de des mananci dulce?cat de des simti pofta de dulce?si cat de des mananci?
te pup:* succes
Pana sa ma apuc mancam zilnic de toate, inafara de cartofi, orez. Nu ma omor cu dulciurile. Nu sunt fan dulciuri . De paste am mancat in rest nu imi cumpar eu dulciuri.

Acum o sa incerc sa mananc echilibrat. Ulei manananc in ciorbe daca pune mama putin si asta de mastile sau la salate ce imi mai pn. Nu mananc unt, margarina sau etc. De obicei mananc mai mult ciorbe, la gratar, cuptor nu prajit in ulei adica. Sau crud, legumele le mananc crude.

Mananc mult chefir si sana, mai ales la ciorbe. Si cam la orice . Mananc carne de pui, curcan. Acum de paste am mancat miel. Branza mai mananc din an in paste telemea de oaie care imi place la nebunie. In rest telemea de vaca au branza de vaci amestecata cu verdeturi. Fara paine. Paine mananc doar de secara. Si nu multa.

Paste, orez si cartofi nu prea mananc asa de des. Orez ma mai apuca pofta si imi fac cu legume cateodata. Paste nu mananc. Cartofi fierti mananc. Sau in ciorbe. Salata orientala acum s-a nimerit dar facem de 2-3 ori pe an in casa. Asa ca doar atunci mananc.

Nu mananc de la fast fooduri si nici chipsuri.

Si in legatura cu apa, beau 2,5 litri poate chiar mai mult. Beau foarte multa apa de cand ma stiu. . Toti fac misto de mine. Asa ca nu e pb cu apa.

Tu cum ti-ai propus dieta ca sa slabesti cat iti doresti?:*
Pisi2109, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2121 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1604 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 830 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 27 apr 2014, 17:43:21
lucia ely's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 08 mai 2010
Locaţie: *~*, Romania
Vârsta: 31
Dieta: personalizata
Date: 152cm, 92kg
Mesaje: 7.694
Aprecieri acordate: 529
Am fost apreciat(a) de 904 ori in 658 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crissa

buna :*:* ce faci?cum a fost azi?
acum mananc de cina si apoi iti spun despre mine
__________________
04.01.2022 95.6
18.01.2022 91.5

1300 kcal pe zi pt slabit
proteine 15 %= 45 gr
glucide 55 % =166 gr
grasimi 30% = 41gr
  #9 (permalink)  
Vechi 27 apr 2014, 18:09:31
lucia ely's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 08 mai 2010
Locaţie: *~*, Romania
Vârsta: 31
Dieta: personalizata
Date: 152cm, 92kg
Mesaje: 7.694
Aprecieri acordate: 529
Am fost apreciat(a) de 904 ori in 658 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crissa

eu am mai slabit acum 3 ani -17 kg (dar au venit inapoi din cauza sendentarismulul si excesului din unele zile) sper sa reusesc mai mult anu asta


am stat sa-mi analizez corpu sa vad ce ii place ce nu ii place
am vazut ca ma simt f obosita dupa ce mananc carne ...si de 3 sapt mananc carne 1-2 ori pe sapt maxim
in rest cartofi fierti odata la 1-2 sapt sau mai rar ,paste ,orez la fel
(Asta de 5 ani ,nu mananc cartofi prajiti decat 1-2 ori pe an)
paine nu mananc mai deloc 1-2 ori pe luna
daca te uiti in album:d am inceput sa mananc multe legume salate ,branzeturi , shakuri de fructe-legume , vreau sa tin o cura de 5 zile de sucuri cu fructe si legume de maine sper sa reusesc ...ma gandesc azi mananc seminte de in, nuci ,stafide ,mai mananc linte -supa/pateu,
mi-a fost f greu ca atunci cand mi-e foame f tare la ore tz sau imediat dupa mese sa nu mananc mult si mult in plus (si nici mancare de dieta ) si acum incerc sa ma invat sa mananc mere...morcovi iaurt
ma gandeam sa pozez fiecare masa in parte ,ce zici?vrei si tu?



tu cum te descurci cu "foamea"?mancatul compulsiv?

acum sa iti zic de meniurile tale
dimineata mananci fff putin poti manca 2 oua dimineata poti adauga si cv legume salata langa (Daca nu ai probleme cu colesterolul poti manca linistita 2-3 ori pe saptamana )
cum zicea butterfly cu taratele poti manca un iaurt
de salata orientala stii deja...nu prea des cartofei au un ig destul de maricel ....au amidon mult deci si nu e ff indicat dar 1 pe sapt poti linistita

sa iti explic ce am invatat eu de cand sunt la dieta acum
mereu felu principal sa fie salata un bol de salata + carnita ,branzica ...etc ce iti place tie si iti va fi mult mai usor sa slabesti atat datorita fibrelor din legume si fructe dar nu te vei simti atat de obosita dupa masa (carnea are nevoie de un timp de digerare de 5-6 ori mai mare decat legumele)

de mici stii si tu... cu cat mai rar cu atat mai bine si daca totusi mergi la gratar etc combina-i cu salata (gusta 2-3 cartofi de ti-e pofta ) dar incearca cu salata

legat de sana ,kefir cata grasime au? ar trebui sa incerci sa folosesti cat mai degresate daca spui ca mananci des
__________________
04.01.2022 95.6
18.01.2022 91.5

1300 kcal pe zi pt slabit
proteine 15 %= 45 gr
glucide 55 % =166 gr
grasimi 30% = 41gr
  #10 (permalink)  
Vechi 27 apr 2014, 18:45:00
Pisi2109's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 06 ian 2013
Locaţie: Popesti-leordeni, Romania
Vârsta: 32
Date: 167cm, 81.8kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crissa

Citat:
Anterior postat de lucia ely Vezi mesajul
eu am mai slabit acum 3 ani -17 kg (dar au venit inapoi din cauza sendentarismulul si excesului din unele zile) sper sa reusesc mai mult anu asta


am stat sa-mi analizez corpu sa vad ce ii place ce nu ii place
am vazut ca ma simt f obosita dupa ce mananc carne ...si de 3 sapt mananc carne 1-2 ori pe sapt maxim
in rest cartofi fierti odata la 1-2 sapt sau mai rar ,paste ,orez la fel
(Asta de 5 ani ,nu mananc cartofi prajiti decat 1-2 ori pe an)
paine nu mananc mai deloc 1-2 ori pe luna
daca te uiti in album:d am inceput sa mananc multe legume salate ,branzeturi , shakuri de fructe-legume , vreau sa tin o cura de 5 zile de sucuri cu fructe si legume de maine sper sa reusesc ...ma gandesc azi mananc seminte de in, nuci ,stafide ,mai mananc linte -supa/pateu,
mi-a fost f greu ca atunci cand mi-e foame f tare la ore tz sau imediat dupa mese sa nu mananc mult si mult in plus (si nici mancare de dieta ) si acum incerc sa ma invat sa mananc mere...morcovi iaurt
ma gandeam sa pozez fiecare masa in parte ,ce zici?vrei si tu?



tu cum te descurci cu "foamea"?mancatul compulsiv?

acum sa iti zic de meniurile tale
dimineata mananci fff putin poti manca 2 oua dimineata poti adauga si cv legume salata langa (Daca nu ai probleme cu colesterolul poti manca linistita 2-3 ori pe saptamana )
cum zicea butterfly cu taratele poti manca un iaurt
de salata orientala stii deja...nu prea des cartofei au un ig destul de maricel ....au amidon mult deci si nu e ff indicat dar 1 pe sapt poti linistita

sa iti explic ce am invatat eu de cand sunt la dieta acum
mereu felu principal sa fie salata un bol de salata + carnita ,branzica ...etc ce iti place tie si iti va fi mult mai usor sa slabesti atat datorita fibrelor din legume si fructe dar nu te vei simti atat de obosita dupa masa (carnea are nevoie de un timp de digerare de 5-6 ori mai mare decat legumele)

de mici stii si tu... cu cat mai rar cu atat mai bine si daca totusi mergi la gratar etc combina-i cu salata (gusta 2-3 cartofi de ti-e pofta ) dar incearca cu salata

legat de sana ,kefir cata grasime au? ar trebui sa incerci sa folosesti cat mai degresate daca spui ca mananci des

Hei, sa iti fie de bine! Nu o sa iti fie greu sa bei doar shakeuri de legume si fructe 3-4 zile? Stiu ce ar trebui sa mananc ca sa slabesc mult mai sanatos, acum 2 ani am slabit si eu 19 kg. Dar uite ca dupa un an am pus la loc din cauza mea binenteles. Partea cu pozele, nu prea stiu, sigur as uita sa fac poze. Si mai ales ca incerc sa tin dieta disociata...

Azi nu am reusit sa mananc doar legume..adica, am mancat legume dar la pranz si la cina am mancat ciorba (cu bors din tarate facut in casa), pentru ca nu mai aveam ce legume sa mananc....

Maine o sa mananc pui, aproximativ 400-500 grame crud. Adica atunci il cantaresc.

Marti o sa mananc ori grefuri, ori branzeturi

Miercuri ori gref ori branzet depinde ce mananc marti.

Sana e 3,2 sau 4% asa ca nu e gras. Nu am pb cu colesterolul am la limita inferioara asa ca nu ma ingrijorez. Aceasta disociata o sa o tin acum pana miercuri sau joi. Si dupaia ma gandeam sa incerc sa o tin tot disociata dar pe mese. Sa vad daca pot. Daca nu o sa revin la cum aveam inainte. De dimineata 25g paine secara cu 50g sunca si legume crude, gogosar, castravete sau rosii, gustari 250g fructe, pranz 150g carne (pui sau curcan) si o salata si seara sana, iaurt sau o supa ciorba sau salata. Si gata. Dar nu prea imi pot permite sa cumpar tot ce am nevoie. Si incerc si eu din ce am in casa deocamdata. Daca mi-as permite mi-as lua tot ce am nevoie pt dieta de acum 2 ani si gata.

Cu mancatul nebunesc, nu stiu ce sa spun, am momente cand nu imi vine sa mananc doar ma gandesc la mancare si nu imi vine si stau 3 zile numai cu sucuri de portocale (facute in casa) sau foarte putin oricum sau am zile cand imi vine sa mananc incontinuu, orice, apoi imi dau seama ca nici nu zici ca am mancat ce imi place sau ceva super bun, ci pur si simplu am mancat mancare obisnuita sau tot felul de chestii doar ca sa le mananc ca simteam nevoia sa mananc...toate vin de la creier . Si cand ma apuca momentele alea daca nu mananc ma enervez . Dar de acum o sa incerc daca am asemenea momente sa mananc ori ciorbe fara paine binenteles, ori sucuri de fructe (daca voi avea in casa) ori..o sa mananc si gata. Nu stiu, sper sa nu revina curand ca ma chinui prea mult in ultimul timp sa slabesc, am devenit obsedata si ma streseaza gandul asta. MA tot cantaresc si nimic, in fine. Si in curand o sa am si un examen foarte greu si licenta si trebuie sa imi revin psihic, sa slabesc 4-5 kg sa ajung sub 79kg. De aceea am vrut sa pun punctul pe I cu aceasta dieta disciata. Apoi sa incerc pe mese, cum am mai zis.

Sa revii cu rezultate si sa imi spui cum ti-a mers prima zi cu shakeuri. Si eu am storcator de fructe (intr-o parte se duce zeama si intr-o parte se duc cojite si ce e uscat). Dar nu prea am acum ce sa bag in el inafara de 2 morcovi . Poate o sa mai iau mere cu ai mei ca imi place tare mult sucul de mere proaspete mai ales de dimineata, morcovi cu mere, sfecla, urzica. E bun, dar dupa cum am spus nu imi permit deocamdata sa cumpar tot ce vreau.

:*
Pisi2109, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2121 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1604 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 830 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Pisi2109; 27 apr 2014 at 18:50:56.
 

Informatii despre slabit
adolescente, calorii, crissa, dieta, jurnal, jurnale, sanatos, slabit


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole