Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Crissa08-capitolul 2

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 06 ian 2014, 20:45:16
crissa08's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crissa08-capitolul 2

Buna seara!
E bine cu forumul, nu ma simt singura in povestea asta.
Am luat cina la 19, predominat proteica, doar o feliuta de paine. Am mancat incet, am savurat mancare....
M-am uitat mai de mult la un serial parca pe History, cu 3 grupe de oameni grasuti care au tinut 3 diete diferite din epoca victoriana, una dintre diete nu era deloc restrictiva, doar impunea sa mesteci de vreo 30 de orice bucatica, chiar numarau...Va dati seama cat dura masa de pranz???Pe moment m-am amuzat si eu, dar totusi era o chestie cu mestecatul asta...Noi cei mai simpatici grasuti, mancam mecanic, mancam la rapid, eu de multe ori nici nu stau la masa, mestecam reepedeee si nici nu avem timp sa simtim satietatea, impulsul catre creier care sa dea senzatia de satul...Prea repede duce la prea mult!
Am observat ca de multe ori as zice ce putin am mancat astazi, dar daca imi scriu seara, realitatea e cu totul alta...Nu m-am reingrasat mancand putin, exclus asta!!! Am doar o mica scuza cu...metabolismul, dar asta e, trebuie sa-l accepti asa cum e! Furia nu e buna, cea mai buna cale e armonia.
Citeam zilele astea cum traim noi acum, numai pe fuga, numai in stres, timpul nu iti ajunge, acum e luni, acum e joi, vine duminica, bye bye saptamana...timpul trece, toti grabiti, toti agitati....dizarmonici, ca si cum ai asculta o melodie pe repede inainte, nu ai intelege nimic din ea...
Numai e nimic armonios in viata noastra si apoi ne imbolnavim. Si ne gandim de ce tocmai eu???
Organismul ne da semnale din timp, dar nu avem timp sa le vedem, nu ne ascultam propriul corp...
Constientizarea e primul pas, sa stai, sa respiri si sa vezi care-i treaba, unii o fac mai devreme, unii mai tarziu, altii deloc.
Mancam aiurea, traim aiurea, parca nici nu traim viata noastra, mancam hormoni de crestere, aditivi, toate bazaconiile, avem copii obezi, copii cu probleme hormonale, ne pune jos o banala raceala, bagam antibiotice dupa ureche si multe multe altele.
Sunt multi in situatia asta, nu numai eu, unii se regasesc in ceea ce am scris, altii inca neaga...nu e nicio suparare, suntem inzestrati cu liberul arbitru, facem alegeri mereu, sunt o pacifista, cui nu-i plece ce scriu, sa numai citeasca! Dar cine se regaseste, sa incerce sa faca ceva, sa-si schimbe pe cat posibilul stilul de alimentatie, stilul de viata, modul de a vedea lucrurile, sa-si asculte corpul, sa-si dea un ragaz pt el, pt un sincer dialog interior...O clipa de liniste, o clipa de relaxare, o respiratie profunda, o dorinta de schimbare.....
Nu sunt chiar exemplul ideal, insa am curajul si taria sa o iau din loc, sa imi doresc o schimbare pe termen lung, cum scriam pe la Rozel, sa am cap, ca sa vad coada pt totdeauna, nu pt cateva luni sau un an, sa o vad permanent!
Toata lumea poate, nu exista nu pot. Gandurile sunt neutre, atitudinea noastra le da incarcatura de pozitiv sau negativ. Puterea gandului e mare!
Toti cei care vor, reusesc!
Nu conteaza nr de kg in plus, procedeul e la fel, mentinerea e la fel, stilul sanatos e la fel, e doar o chestiune de timp.
Stiu ca e greu cu rabdarea, mai ales la cei ca mine, care au facut ca in jocul copilariei mele ,,sus/jos" de mai multe ori, apar nostalgiile, dezamagirile, teama de esec, motivarea grea....Asta face parte din experientele vietii noastre, sa le vedem ca pe niste lectii prin care trebuia sa trecem, sa tragem niste concluzii si sa mergem inainte. Nu e nimic rau sa cazi, conteaza atitudinea ta, sa te uiti tot sus, nu in jos!
Cam atat in seara asta, cat timp am scris am baut un ceai de paducel cu salvie!
Va pup!
>: D<
__________________

crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 4 membri au apreciat mesajul lui crissa08:
danuta (07 ian 2014), lidiuta (06 ian 2014), Michelina (07 ian 2014), rozica1965 (07 ian 2014)
  #12 (permalink)  
Vechi 06 ian 2014, 20:58:38
lidiuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crissa08-capitolul 2

Eeee, frumos scrii si frumos gandesti, Crissa, poate m-oi molipsi si eu din intelepciunea ta!
Tocmai citeam intr-o carte despre anxietate ca noi trebuie sa ne simplificam viata, nu sa o complicam, asa cum facem: vrem 2 joburi, bani mai multi, casa mare si masina, concedii afara etc etc Si viata treeeeeceeee pe langa noi si ne trezim obezi si dezabuzati, nemultumiti si bolnavi, pentru ca nu am stiut sa apreciem bucuriile simple si am fost ametiti in caruselul materialist al vietii.
O seara frumoasa!
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui lidiuta:
crissa08 (07 ian 2014), Michelina (07 ian 2014), rozica1965 (07 ian 2014)
  #13 (permalink)  
Vechi 07 ian 2014, 06:38:51
danuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 feb 2009
Locaţie: Galati, Romania
Vârsta: 52
Dieta: M Bilic
Date: 170cm, 102kg
Mesaje: 2.650
Aprecieri acordate: 1.220
Am fost apreciat(a) de 2.330 ori in 1.559 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crissa08-capitolul 2

buna dimineata crissa
bine te-am gasit in jurnalul tau
eu ma regasesc aproape in totalitate in ceea ai scris mai sus.....da recunosc..mananc mecanic,pe fuga,intotdeauna cu gandul la ce mai am de facut....cateodata mananc in fata televizorului....asta e una din placerile mele..acum cativa ani mancam cu cartea langa mine
uite...azi imi propun la pranz sa mananc cu mai mare atentie...acu sa vad daca imi si iese...ca de....la mine unul intra,altul iese asa ca nu prea pot manca in tihna.....daca nu ma pot concentra la asta la munca voi incerca deseara la cina.
o zi buna crissa
__________________
danuta, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui danuta:
crissa08 (07 ian 2014), rozica1965 (07 ian 2014)
  #14 (permalink)  
Vechi 07 ian 2014, 09:41:27
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crissa08-capitolul 2

Draga Crissa,

De cand am intrat prima oara pe slabute am tot auzit de tine pe ici, pe colo. Imi pare foarte bine ca ai revenit si ca te pot cunoaste Ai intr-adevar o poveste impresionanta si iti urez mult succes in noua etapa de slabire.

Pe mine ma cheama Simina, te astept si pe la mine, la Rozi o sa ne intersectam oricum prin jurnal. Te pup si mult succes in 2014!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui Animis23:
rozica1965 (07 ian 2014)
  #15 (permalink)  
Vechi 07 ian 2014, 09:59:38
crissa08's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crissa08-capitolul 2

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Draga Crissa,

De cand am intrat prima oara pe slabute am tot auzit de tine pe ici, pe colo. Imi pare foarte bine ca ai revenit si ca te pot cunoaste Ai intr-adevar o poveste impresionanta si iti urez mult succes in noua etapa de slabire.

Pe mine ma cheama Simina, te astept si pe la mine, la Rozi o sa ne intersectam oricum prin jurnal. Te pup si mult succes in 2014!
Buna!
Ma bucur ca m-ai vizitat, tinem legatura!
Ma si amuzi cu ,,auzitul" despre mine. Eu si Rozi suntem cele care venim de la kg f. multe si ne straduim sa ajungem si sa ne mentinem la o greutate optima.
Am avut mari batai de cap cu mentinerea...acum sunt mai ,,coapta", stiu mai multe, privesc si din alta perspectiva...Scriam ca am tot jucat ,,sus-jos" pana am invatat ce era de invatat!
Acum o iau mai incet, rabdarea nu e calitatea mea, dar fara ea nu ajung nicaieri.
Succes si tie!
Scriem povestea in continuare!!!
__________________

crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui crissa08:
Animis23 (07 ian 2014), lidiuta (07 ian 2014), rozica1965 (07 ian 2014)
  #16 (permalink)  
Vechi 07 ian 2014, 10:17:06
lidiuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crissa08-capitolul 2

RĂBDARE, RĂBDARE, RĂBDĂRICĂ! Asta ne trebuie tuturor!
E bună ideea cu o fotografie de-a noastră când eram mai slabe, chiar am una acasă, până acum mă înfuriam când o vedeam, gândindu-mă: ce eram și ce am ajuns, acum, la sugestia ta, încerc să fac pace cu ea și cu mine și să mă gândesc că SE POATE să fiu din nou cea din poză.
Petrecere frumoasă cu Ionii!
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Acest membru apreciaza mesajul lui lidiuta:
rozica1965 (07 ian 2014)
  #17 (permalink)  
Vechi 07 ian 2014, 10:58:55
crissa08's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crissa08-capitolul 2

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
RĂBDARE, RĂBDARE, RĂBDĂRICĂ! Asta ne trebuie tuturor!
E bună ideea cu o fotografie de-a noastră când eram mai slabe, chiar am una acasă, până acum mă înfuriam când o vedeam, gândindu-mă: ce eram și ce am ajuns, acum, la sugestia ta, încerc să fac pace cu ea și cu mine și să mă gândesc că SE POATE să fiu din nou cea din poză.
Petrecere frumoasă cu Ionii!
Ideea cu fotografia e ca sa te stimuleze, nu ca sa te deprime! Atunci cand o vezi, iti doresti sa ajungi ca ,,ea" cea din poza si pentru asta trebuie sa cauti sa-ti aduci aminte satisfactia pe care o aveai atunci, cat de fericita erai, bucuria de atunci...E mai greu la inceput, nu sunt perfecta, nu fac nici eu in fiecare seara, insa intrand pe forum, arunc privirea la avatar, imi las o clipa ca sa ma bucur! Pe site ma vad mereu si imi amintesc...
__________________

crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui crissa08:
rozica1965 (07 ian 2014)
  #18 (permalink)  
Vechi 07 ian 2014, 11:18:14
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crissa08-capitolul 2

Eu aseara am pus pe facebook niste poze de la petrecerea de Craciun. Am mai trecut o data prin ele dupa ce le-am publicat si... dupa ultima poza, am dat de o poza din vara lui 2012, cand ajunsesem pe la 75 de kg... si m-am speriat.

Am ramas cu plansul in gat, nu imi venea sa cred ca putusem eu sa ajung asa, am si uitat complet, practic. Oribil sentiment. Sper sa ajung din nou acolo, dar daca la nici un an jumate o sa am iar peste 100, nu am rezolvat nimic!
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Animis23:
crissa08 (07 ian 2014), rozica1965 (07 ian 2014)
  #19 (permalink)  
Vechi 07 ian 2014, 11:52:39
crissa08's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crissa08-capitolul 2

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Eu aseara am pus pe facebook niste poze de la petrecerea de Craciun. Am mai trecut o data prin ele dupa ce le-am publicat si... dupa ultima poza, am dat de o poza din vara lui 2012, cand ajunsesem pe la 75 de kg... si m-am speriat.

Am ramas cu plansul in gat, nu imi venea sa cred ca putusem eu sa ajung asa, am si uitat complet, practic. Oribil sentiment. Sper sa ajung din nou acolo, dar daca la nici un an jumate o sa am iar peste 100, nu am rezolvat nimic!
E f. bine ca ai dat de acea poza, e normal sa plangi asa ca prima reactie, mie mi-a luat o juma de an sa intru pe site sa ma uit la pozele frumoase de acum 3 ani! Intai mi s-a blocat mailul ca sa-mi recuperez parola, apoi am gasit tot felul de motive, pana cand am zis gata, trebuie sa caut din parolele vechi si sa gasesc o modalitate sa intru pe site!
Nu gandi negativ de la inceput, uita-te bine la poza si aminteste-ti starea de atunci, nu va fi usor sa te uiti la ,,ea" care e alta fata de tine cea de acum si sa mai si simti bucuria de atunci. Incearca! Ai rabdare! La inceput poti juca acest rol, sa te prefaci ca te bucuri...e un fel de dramatizare, dar foloseste, o sa vezi, fi increzatoare!
Lucreza putin pe partea mentala, reincadreaza evenimentele, adica nu te lasa cuprinsa de negativism si gandi ca ,,daca o sa am iar peste 100", tot timpul cand te apuca aceasta panica nu o lasa sa patrunda adanc in capul tau ca sa devina un gand dominant! Crede-ma, la varsta mea, am trecut prin toate starile posibile si am experimentat multe...Cea mai buna solutie este sa apelezi la propriul creier, sa-l hranesti cu ganduri bune, o sa vezi ca acel gand negativ va slabi in intensitate, pana practic va disparea....doar ca trebuie sa nu-i mai permiti sa te atace asa. Poate par aiureli, dar nu te lasa doborata de astfel de ganduri.
E putin galagie pe aici si pierd firul....
__________________

crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui crissa08:
Animis23 (07 ian 2014), rozica1965 (07 ian 2014)
  #20 (permalink)  
Vechi 07 ian 2014, 19:59:48
crissa08's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 29 mar 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Vârsta: 56
Dieta: controlul portiilor
Date: 170cm, 103kg
Mesaje: 5.192
Aprecieri acordate: 194
Am fost apreciat(a) de 283 ori in 192 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crissa08-capitolul 2

Buna seara!
Se pare ca viata ma pune din nou la incercare, in planul meu a aparut o ,,poticneala"...pe care trebuie sa o accept ca sa merg inainte. Analizele mele de tiroida sunt varza, sunt cu metabolismul jos de tot si trebuie sa urc din nou hormonul, va dura cateva saptamani pana se va regla. Asta este, nu am ce face, decat sa astept, sa am rabdare! Nu-mi foloseste la nimic sa ma enervez, sa ma vaicaresc, nu as face decat sa-mi consum energia degeaba si sa ma otravesc cu ganduri negative, iar situatia tot aceeasi a fi, oricat m-as lameta, infuria, situatia nu se va schimba, mai mult chiar as da acea incarcatura negativa si este exact ceea nu vreau. Acest eveniment este neutru, incadrarea o dau eu prin atitudinea mea, daca ma enervez, ma supar, il fac negativ, daca stau calma si astept sa se regleze prin tratament, il fac pozitiv pt ca duce la o finalitate benefica pt organismul meu.
Ma bucur ca am avut intuitia de a imi face aceste analize si nu am asteptat ca starea sa mi se inrautateasca.
Cand o sa am timp, am sa scriu mai multe despre puterea gandului. Cred ca se vor gasi cativa interesati sa citeasca si sa incerce sa aplice.
Va pupik!
__________________

crissa08, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2276 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1759 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1760 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui crissa08:
danuta (08 ian 2014), lidiuta (07 ian 2014), rozica1965 (07 ian 2014)
 

Informatii despre slabit
2, calorii, capitolul, crissa08, dieta, jurnal, jurnale, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
La multi ani crissa08! Slabuta La Multi Ani! 15 02 aug 2012 17:53:28
Jurnal crissa08 crissa08 Arhiva jurnale slabit 1598 18 apr 2012 19:27:53

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole