forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-crisssy-ambitie-disciplina-muuulta-rabdare-11639.html)

cris85 15 iul 2012 12:24:30

Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare
 
Citat:

Anterior postat de nikole89 (Post 1091792)
auzi tu iubitaaa! dar mai aveai o poza? parca in a ori iartama numai mirese visez! aaaa poate am vazuto la andreea! sigur ca da sa iti zic un secret? a ta e de 1000000000infinit mai frumoasa! cred ca o sa fii absolut superba!:x:x:xsi buchetul daca va arata asa e minunat serios sunt uimita oare eu cand voi face nunta ca mereu aud ca nu sunt bani:(:(:(

Multumesc iubita de aprecieri :-*>:D< Da, cam astea sunt versiunile finale si la rochie si la buchet, am zis ca nu ma mai razgandesc :)) Buchetul e clasic dar arata foarte fainut asa.

Tu iubita adevarul e ca intr-adevar o nunta necesita multi bani :( Dupa ce am schimbat tara si eu mi-am gasit destul de greu de lucru si am stat cam 3 luni p-acasa de imi venea sa ma urc pe pereti deja :-s Asa e filmul mai nou cu economia asta, ce sa faci :( Toti avem bune si rele. Dar nu te necaji pentru ca sigur in timp va veti aranja si voi si vine si momentul mult dorit :D

Te pupacesc, sa ai o duminica frumoasa >:D<

cris85 15 iul 2012 12:29:03

Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare
 
Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1091830)

Buna dimineata, draga mea!>:D<
Am vazut albumul, ai ales lucruri cu gust, finute;))Acush acsh vine data nuntii:)
http://fs68.trilulilu.ro/imgs/jimanm...46121829e5.jpg

Multumesc de aprecieri iubito :-*>:D< Am ales pe stilul mai clasic, noua ne place apoi asta e cel mai important :) Oai ca imediat e aci nunta :-s 2 luni jumate :)) Cred ca acum incep sa slabesc numai din cauza tuturor chestiilor ce s-au adunat deodata: si serviciu si drumuri multe si ultimele aranjamente. Sunt obosita si uneori simt ca nu mai pot :-s

Te pupacesc si iti doresc o duminica frumoasa :-*>:D<

cris85 15 iul 2012 12:43:19

Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare
 
Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1091899)

Ceau Crisulici,:-*

Uite cu ce intarziere ajung la tine... am si lipsit de aici... acum sunt la zi cu toata lumea, gata.>:D<

Scumpo, te cred... 3 luni stii cum trec?:D Sa pui tot la rand, eu am pus accent pe fiecare detaliu, si asa au iuesit toate bine. Organizarea e totul... :) (ca in orice priveste viata asta de altfel;)) )

M-am uitat la albumul cu imagini de nunta, verighetele sunt aproape identice cu ale noastre;;):x:x Doar ca noi ni le-am ales din aur galben.:)

Da, acum depinde cum vreti... cam asta se da de obicei... prajitura si tuica... sau vin... mai des am primit tuica sincer. Dar depinde ce invitati ai... noi am dat o masca si un totulet de exemplu... poti sa oferi invitatilor ce vrei tu...;) Eu zic ca nu e nici o regula, e cum simtiti voi.>:D<

Uff... deci asa a fost...:-s Doamne, bine ca a trecut cu bine...:-s

Te pup scumpa, o duminica frumoasa:x:-*:-*

No seruuus Ralucelu :x>:D<,

Sunt constienta de ce repede trec lunile astea :)) Eu mai mult sunt pseudo-panicata ca no cum nu-s in Clujulet nu e ca si cum intr-o zi imi amintesc ceva legat de organizare si ziua urmatoare pot sa schimb :-s Dar am incercat sa punem la punct mai ales chestiile esentiale :)

Pana in octombrie tin sa iti zic ca nu mai am concediu :)) am cerut 10 zile (2 sapt) si inca nu mi l-au aprobat :)) Nu d-alta dar cum imi schimb numele nu ma lasa sa ies din tzara fara acte :)) asa ca ciuciu sa vin mai repede inapoi >:):))

Si eu astept mai mult sa treaca si sa vie luna de miere care va fi probabil in decembrie :)) Verighetele daaaaaaa sunt foarte draguteeeeeee :D Astea le-am si facut si arata foarte dragut. Mie imi plac astea subtiri ca parca nu imi acapareaza jumat de deget. Si nici nu sunt grele :D

La cadou de final probabil asta o sa ramana: praji sau tortuletz si vin :D Om vedea noi ce si cum :))

Acuma tinutele trebuie finalizate si avem o mica problema interna :)) Al meu barbatel si-a luat atat de in serios postura de viitor sot de cand m-a cerut, ca s-a ingrasat si nu prea mai incape in costum :)):)) Eu i-am zis sa nu il cumpere cu 50 de ani inainte dar el ma asigura neincetat ca "no bine, eu nu ma ingras niciodata" :)) No bine amu' videm noi :)) Inainte era slabut deci acum chiar ii sta bine :))

Si legat d-asta imi amintesc cum ma tachina prin aprilie ca haha meri sa alergi pe banda la sala ca daca vin eu fara niciun antrenament initial, te iau :)) Adevarul e ca pe vremea aia imi scuipam plamanii dupa max 5 minute, dar acuuuuum >:) si cand ne plimbam el tre sa alerge dupa mine :)) muhahahaha >:):)) Ar trebui sa rad si eu de el :)):))

Te pup si eu si sa ai o duminica superba ! :-*>:D<

nikole89 15 iul 2012 17:52:56

Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare
 
Citat:

Anterior postat de cris85 (Post 1092047)
No seruuus Ralucelu :x>:D<,

Si legat d-asta imi amintesc cum ma tachina prin aprilie ca haha meri sa alergi pe banda la sala ca daca vin eu fara niciun antrenament initial, te iau :)) Adevarul e ca pe vremea aia imi scuipam plamanii dupa max 5 minute, dar acuuuuum >:) si cand ne plimbam el tre sa alerge dupa mine :)) muhahahaha >:):)) Ar trebui sa rad si eu de el :)):))

>:) ce esti nui frumos sa razi de viitorul sotulet:)):)):)) nazdravana mica vad ca ai treburi multe uite eu azi am fost la lac:x a fost super doar ce mam intors acasa de la 6 dim sunt plecata si am venit sa vad ce mai afceti voi ma bucur ca bine lasa dai domnului viitor sot o zi numai salata si slabeste:)):)):)) acum serios lasa ca nui capat de lume te pup iubitico iti urez de pe acum o saptamana minunata ca maine nu stiu ce o fi cel putin bine iubita sa ai o saptamana frumoasa plina de realizari si fericire:-*>:D<

DanielaDa 16 iul 2012 21:09:19

Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare
 
Buna Cris!

Sa ai o saptamana frumoasa! :-*

Rallara 16 iul 2012 21:34:40

Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare
 
http://forum.slabute.ro/attachment.p...1&d=1342466498
Foarte amuzanta situatia cu viitorul tau sot, hai, pe slabute si cu el!!!:))
>:D<>:D<

happygirldiana 18 iul 2012 11:09:58

Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare
 
Ziua buna, Crisule!>:D<
Te pup!

cris85 18 iul 2012 19:55:23

Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare
 
Citat:

Anterior postat de nikole89 (Post 1092093)
>:) ce esti nui frumos sa razi de viitorul sotulet:)):)):)) nazdravana mica vad ca ai treburi multe uite eu azi am fost la lac:x a fost super doar ce mam intors acasa de la 6 dim sunt plecata si am venit sa vad ce mai afceti voi ma bucur ca bine lasa dai domnului viitor sot o zi numai salata si slabeste:)):)):)) acum serios lasa ca nui capat de lume te pup iubitico iti urez de pe acum o saptamana minunata ca maine nu stiu ce o fi cel putin bine iubita sa ai o saptamana frumoasa plina de realizari si fericire:-*>:D<

Ciao Nico, >:D<

Foarte fain ca ai fost la lac si ai avut un weekend minunat si relaxant :D Asa mai reuseste omul sa evadeze de sub stres si munci :D Iti doresc si eu o saptamana minunata si serviciu usor :-*

cris85 18 iul 2012 19:57:46

Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare
 
Citat:

Anterior postat de DanielaDa (Post 1092819)
Buna Cris!

Sa ai o saptamana frumoasa! :-*

Multumesc Dani :-* Saptamana frumoasa si tie >:D<

Citat:

Anterior postat de Rallara (Post 1092856)
http://forum.slabute.ro/attachment.p...1&d=1342466498

Foarte amuzanta situatia cu viitorul tau sot, hai, pe slabute si cu el!!!:))
>:D<>:D<

Dada, ar trebui sa ii zic si lui asta :)):)) Poate se ambitioneaza daca o vedea ca se holba si alti gagii la mine :)):)) Glumesc. O saptamana frumoasa iubito >:D<:-*

Citat:

Anterior postat de happygirldiana (Post 1093871)
Ziua buna, Crisule!>:D<
Te pup!

Multumesc :D O saptamana faina Dienuta >:D<:-*

cris85 18 iul 2012 20:14:09

Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare
 
Dear jurnal,

Imediat ajung sa te vizitez doar o data pe saptamana :)) Doamne ca am un program infernal la lucru si tot cate 9-10 ore lucrez :( Mai nou ma suna clientii pe telefonul personal si ma freaca la cap toata ziua cu intrebari :)) Am nervi cu alte cuvinte.

Al doilea motiv pentru care sunt nervoasa e ca tocmai mi-au retras 1 zi de concediu din cel anual. Aici se calculeaza concediul dupa varsta si la toti colegii au calculat gresit, rotunjind in sus.

Asa ca 19 zile pe an - 9 care au fost weekenduri prelungite din cauza sarbatorilor nationale (obligatoriu de luat) + zilele intre Craciun si Rev (iara obligatoriu) = 10 care d-abia le-am luat pt nunta :)) Nu d-alta dar nu ma lasa sa ies din tara fara actele noi :)):)) Nici vorba de 5 zile de la stat pt nunta cum e in ro de exemplu. Nasoala treaba.

Se pare ca iar am slabit 1 kg desi mananc exact la fel, parca si mai mult, dar lucrez, ma stresez si azi m-am stresat si mai mult pentru ca au operat-o pe mama :( In sfarsit a decurs totul bine, dar au zis medicii ca s-a dus hapt in ultimul moment, altfel s-ar fi intamplat chestii nasoale :( Vai doamne, ma tot gandesc ca numai cu boala si la medici sa nu ajunga omu' :(

Mananc deci de 3 ori pe zi destul de mult, gustarile mele sunt mai mult cappuccino-uri, dar nu am deloc timp sa ma duc la sala si asta ma enerveaza :( Poate ar trebui sa re-incerc si varianta sport acasa dar din pacate eu nu reusesc sa imi adun atata ambitie si rezistenta ca si cand ma duc si dupa 1 ora jumate de sala ma tarai spre casa de durere de muschi. Cum vad patul sau tv-ul eu is gata, d-asta chiar admir foarte mult fetele care chiar se tin de sport acasa. Abdomene mai fac seara, macar atata :)) Nici nu stiu ce sa fac, sper ca de sapt viitoare sa nu mai am un program asa aglomerat :)

Si pana atunci, astept cu interes weekendul si proba la rochita + comandat invitatiile :D Sa vina o data weekendul deci :))

Pe curand! :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:07:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO