Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 11 iun 2012, 22:00:15
cris85's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2012
Locaţie: Budapesta/Cluj-Napoca, Ungaria
Vârsta: 38
Dieta: Hipocalorica
Date: 173cm, 63.2kg
Mesaje: 222
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare

Draga jurnalule,

Azi am fost neobisnuit de cuminte si ambitioasa. Pana si eu m-am mirat de mine Se zice ca daca te trezesti devreme, departe ajungi. Desi ziua a inceput prost, turna cu galeata si imi era somn non-stop, mi-am tarat fundul lenes catre serviciu, hotarata fiind ca azi sa schimb lumea Asa e de obicei lunea, vineri nu vreau sa zic cat de rupta ajung acasa.

La serviciu am fost disciplinata si am luat un pranz foarte sanatos cu supa de pui cu legume, peste cu spanac la grill si salata greceasca. Bun, bun Noi mergem in grup la pranz cu colegii si ei mananca la randul lor foarte sanatos (am noroc la partea asta), deci pot sa zic ca AZI nu m-a tentat lasagna din vitrina restaurantului

Mult de lucru, task-uri care iti tocau creierii (asa e uneori in programare) si seara imi taram acelasi fund lenes catre casa. Eram intr-o dilema totala: sa merg sau nu la sala Stiu ca am promis ca AZI imi fac din nou abonament si imi era rusine de propria persoana sa nu ma tin de cuvant Cum ziceam, AZI am zis ca schimb lumea

M-am rupt la sala, daaaar am descoperit ca pe masura ce sunt din ce in ce mai "putin pufoasa" merge mai bine treaba. Rezultatul pe azi: 40 de min bicicleta eliptica, 12 stationara, 100 de abdomene cu greutati de 20 de kg, 10 de stepper si ceva rotiri pentru abdomen. Partea din mine pe care o urasc cel mai mult. Nemaivorbind de faptul ca atunci cand eram si mai pufoasa ma facea lumea graviduta si ajungeam tot timpul sa raspund sec "NU INCA" Nasol

Saptamana asta mi-am propus sa ma duc la sala de 3 ori. Sa vedem cat ma tine catre miercuri, vineri, acolo Dar ciudata e soarta, la serviciu, unul din colegii de birou e mare profesionist in ale fitness-ului....si si si cand il vad zilnic cum isi etaleaza fibra parca imi vine sa galopez la sala non-stop Si asta e un fel de motivatie Vorba unei prietene....E ca si cum m-as uita la modelele Victoria's secrets unde toate-s slabe si cu tzatze

No, dar sa nu mai intindem vorba si maine e o zi si noi provocari si continui cu acelasi motto: ambitie, rabdare si multa disciplina
__________________
Jurnal Crisssy
cris85, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #12 (permalink)  
Vechi 13 iun 2012, 22:29:55
cris85's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2012
Locaţie: Budapesta/Cluj-Napoca, Ungaria
Vârsta: 38
Dieta: Hipocalorica
Date: 173cm, 63.2kg
Mesaje: 222
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare

Noutatile din ziua de azi:

Am reusit sa mananc echilibrat si destul de sanatos la toate cele 3 mese. Micul meu "pacat" e la cele 2 gustari cand savurez cate un cappuccino cu colegii pe balcon Dar e facut natural si il beau fara zahar clar Macar atat.

Micul dejun: cafea, cirese si banana - mai mult nu sunt in stare sa mananc la micul dejun niciodata

Pranz - ciorba de pui si mazare gatita cu tocanita de pui

Cina - salata cu ton si kefir caucazian

Am ajuns acasa, imi era din nou lene si ma gandeam daca sa ma duc sau nu la sport...Pana la urma m-am dus pentru ca toata ziua am programat ca un robotel si simteam NEVOIA (mare cuvant asta ultimul). De la prima sedinta de sala cand ma opream din 2 in 2 m in drum spre casa si pana acum zic ca am evoluat destul de bine La sala imi clateam ochii curioasa catre meciul Portugalia-Danemarca si am uitat cum au trecut cele 50 de minute pe bici eliptica (fain ca au TV ).

Cand simt ca ma lasa ambitia incerc sa imi imaginez rochita mea de mireasa superba si cat de bine o sa arat in ea. Am zis! Astept cu nerabdare sa ma duc la proba in iulie si sa vad varianta semi-finala Entuziasm la maxiiiiiim
__________________
Jurnal Crisssy
cris85, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #13 (permalink)  
Vechi 14 iun 2012, 10:17:03
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare

Buna dimineata, Cris!
Hai ca am lipsit destul, greu cu prezenta aici zilele astea.Am avut niste zile sufocante la serviciu, or sa mai fie astfel de zile, dar reusesc eu sa scap de ele
Te pup!Sa ai o zi minunata si sper sa ne auzim azi un picSau deseara.
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14 (permalink)  
Vechi 14 iun 2012, 20:17:48
cris85's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2012
Locaţie: Budapesta/Cluj-Napoca, Ungaria
Vârsta: 38
Dieta: Hipocalorica
Date: 173cm, 63.2kg
Mesaje: 222
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare

Ciao Dia ,

Merci de vizita Si eu de abia mai intru serile ca ajung rupta acasa si am 1000 de proiecte pe cap. Cireasa de pe tort e ca am urmatorul concediu in toamna cand avem nunta Pana atunci, zero barat Sunt rupta si de abia astept sa vina weekendul Sa doooooorm mai muuuult. Sper ca esti mai bine si ti-ai mai revenit un pic

Te pup cu drag
__________________
Jurnal Crisssy
cris85, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #15 (permalink)  
Vechi 14 iun 2012, 20:25:59
cris85's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2012
Locaţie: Budapesta/Cluj-Napoca, Ungaria
Vârsta: 38
Dieta: Hipocalorica
Date: 173cm, 63.2kg
Mesaje: 222
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare

Draga jurnalule,

Azi sunt complet lipsita de vlaga si energie Se vede ca vine weekendul ca pe joi, vineri sunt terminata de oboseala. Daaaaaar, pe weekend se anunta 32 de grade deci ne-am gandit sa mergem la strand pe insula Margareta.

Imi place mult Budapesta ca si oras, cand sunt suparata sau obosita sau pur si simplu fara chef tot timpul gasesc vreun loc, peisaj care sa ma delecteze la maxim si sa imi aduca zambetul pe buze. O plimbare pe insula sau cu vaporul sau pur si simplu o terasa pe malul Dunarii E bestial, trebuie sa recunosc.

Azi mi-am schimbat tickerul si am ajuns la fabuloasa greutate de 70.3 kg Probabil ca se datoreaza sportului pe care m-am ambitionat sa il practic de 2 ori pana acum, in saptamana asta. Daaaaar azi trebuie sa marturisesc ca am pacatuit In fiecare joi la serviciu este "zi de prajitura" si azi trageau colegele de mine sa mancam praji si sa stam la povesti asa ca am mancat ceva prajitura cu martzipan Si ce bine a picat Jur ca nici nu am mustrari de constiinta Acuma merg pe ideea ca si maine e o zi si continui cu dieta, no stress.
__________________
Jurnal Crisssy
cris85, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #16 (permalink)  
Vechi 19 iun 2012, 07:53:18
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare

Buna dimineata,Crisule!
Trec si eu in sfarsit sa iti urez o zi buna!
Cum mai esti?Cum stai cu dieta, cu miscarea?
Te pup!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #17 (permalink)  
Vechi 20 iun 2012, 13:45:40
crina38's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 04 mar 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 52
Dieta: low calorie
Date: 172cm, 86.9kg
Mesaje: 3.939
Aprecieri acordate: 27
Am fost apreciat(a) de 244 ori in 122 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare

Citat:
Anterior postat de cris85 Vezi mesajul
Salut fetelor,

Ma numesc Cristina si am aproape 27 de ani. Azi e ziua decisiva in care m-am hotarat si eu (in sfarsit ) sa imi fac un jurnal propriu desi va lecturez cu drag de ceva timp Istoria mea cu kilogramele in plus nu este foarte lunga si a inceput acum 4 ani.

In facultate eram destul de slabuta si in ciuda mancatului uneori haotic (specific sesiunilor ) reuseam intotdeauna sa ma mentin la o greutate de 60-63 de kg la inaltimea de 1.73. Acum 4 ani insa s-a produs o schimbare destul de majora in viata mea, am fost admisa la doctorat si din ziua aceea viata mea s-a cam dat peste cap. Multa munca, nopti nedormite, ziua ore cu studentii, noaptea scris teza. Am facut totul din muuulta pasiune si uitam ca nu mai am timp de mine. Am retrait practic studentia de 10 ori Kilogramele s-au acumulat treptat si persoana mea era pe ultimul loc...cam 16-17 kg in 3 ani. Eram destul de constienta de acest lucru, dar dupa 10-14 ore de lucru pe zi eram fericita daca mancam orice aveam in frigider ...Asa am ajuns la fabuloasa greutate de 79 de kg cand am terminat doc-ul, anul trecut in octombrie. Eram ca un zombie sub forma umana (Ca o paranteza aici, 1 luna dupa fericitul eveniment am dormit incontinuu (cam 14 ore pe zi) si ma jucam world of warcraft sa imi eliberez creierul de toate )

In februarie anul acesta insa avea sa se produca al doilea eveniment major din viata mea. M-am logodit! Si din ziua aceea am inceput sa realizez treptat ca trebuie sa recurg la o viata sanatoasa, sa mananc disciplinat, sa fac sport pentru ca dupa nunta ne dorim mult un bebe . Asa ca in aprilie, dupa Pasti, m-am apucat cu forte proaspete de dieta.

Dieta e prea generic spus deoarece am eliminat doar painea, dulciurile si chestiile acidulate din meniul meu. Personal sunt adepta dietelor in care mananci variat intr-o zi si ai grija cum sa combini alimentele. Nu as putea trai fara mancare gatita intr-o zi, deci acesta e al doilea principiu pe care il urmez. La acestea se adauga sala pe care o practic de 2-3 ori pe sapt si am realizat ca sportul e intr-adevar foarte important. Pana in prezent am reusit sa slabesc 8 kg in 2 luni iar cu ajutorul vostru si al acestui site am gasit taria si ambitia de a continua sa imi ating telul.

Va pup pe toate si va astept pe la mine

Cu drag,
Cristina.

buna cris,

m-a atras titlul jurnalului tau si dupa ce am citit si ce-ai scris imi dau seama ca acelasi regim de viata vreau sa-l adopt si eu.Eu nu pot sa-mi interzic anumite alimente pentru ca sunt sigura ca pe acelea le-as dori sa le mananc!
E super ca ai reusit sa slabesti 8kg in 2 luni doar renuntand la anumite alimente si facand sport si nu urmarind eu stiu ce scheme complicate..
mult succes


treaba cu rabdarea imi pare cea mai grea...eu sunt la inceput in tura asta de slabit si deja nu mai am rabdare...vreau rezultate
__________________
Drumul catre 68kg!!!

Nu ma las ! Anul asta am 68 kg !!!
Start JOI 16.06.2016
crina38, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2099 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1582 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 808 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #18 (permalink)  
Vechi 21 iun 2012, 04:43:21
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare

Buna dimineata, Cris!
Ce zici, cand te cantaresti? Eu sunt asa nerabdatoare sa vad 69-le ala....Uh, de-abia astept!
Te pup!Sa ai o zi buna!Mai e un pic si vine weekend-ul,desi pe mine nu ma ajuta cu nimic ca nu il am liber. Eu sunt libera maine si poimaine
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 22 iun 2012, 19:06:54
cris85's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2012
Locaţie: Budapesta/Cluj-Napoca, Ungaria
Vârsta: 38
Dieta: Hipocalorica
Date: 173cm, 63.2kg
Mesaje: 222
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare

Citat:
Anterior postat de crina38 Vezi mesajul
buna cris,

m-a atras titlul jurnalului tau si dupa ce am citit si ce-ai scris imi dau seama ca acelasi regim de viata vreau sa-l adopt si eu.Eu nu pot sa-mi interzic anumite alimente pentru ca sunt sigura ca pe acelea le-as dori sa le mananc!
E super ca ai reusit sa slabesti 8kg in 2 luni doar renuntand la anumite alimente si facand sport si nu urmarind eu stiu ce scheme complicate..
mult succes


treaba cu rabdarea imi pare cea mai grea...eu sunt la inceput in tura asta de slabit si deja nu mai am rabdare...vreau rezultate
Salut Crina ,

Multumesc frumos de vizita si ca ti-a placut titlul jurnalului meu E motto-ul care pe mine m-a ajutat sa merg inainte E intr-adevar greu cu rabdarea, dar dupa cate vad ti-ai propus un target bun, intr-un orizont temporal care mie mi se pare foarte realist In ceea ce priveste alimentele interzise trebuie sa adaug ca la mine erau 2 in special: painea si dulciurile. Eh, acuma dulciuri mai mananc si eu din cand in cand, paine extrem de rar. Nu e nicio problema daca mai ciugulesti alimente d-astea, important este doar sa le reduci Iar legat de sport Imi amintesc o faza draguta, cand la inceputul dietei nu eram in stare sa fac nici 5 minute pe banda de alergat fara sa nu ma opresc Cu toata ambitia din lume, imi dadeam duhul Dar si aici trebuie multa rabdare, ca incet incet daca se antreneaza omu' devine din ce in ce mai bine

Iti doresc multa bafta in ceea ce ti-ai propus si sper sa ne mai auzim

Te pup
__________________
Jurnal Crisssy
cris85, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #20 (permalink)  
Vechi 22 iun 2012, 19:32:54
nikole89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 03 apr 2012
Locaţie: galati, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica 1200
Date: 155cm, 55kg
Mesaje: 735
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 11 ori in 9 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare

Citat:
Anterior postat de cris85 Vezi mesajul
Salut fetelor,

Ma numesc Cristina si am aproape 27 de ani. Azi e ziua decisiva in care m-am hotarat si eu (in sfarsit ) sa imi fac un jurnal propriu desi va lecturez cu drag de ceva timp Istoria mea cu kilogramele in plus nu este foarte lunga si a inceput acum 4 ani.

In facultate eram destul de slabuta si in ciuda mancatului uneori haotic (specific sesiunilor ) reuseam intotdeauna sa ma mentin la o greutate de 60-63 de kg la inaltimea de 1.73. Acum 4 ani insa s-a produs o schimbare destul de majora in viata mea, am fost admisa la doctorat si din ziua aceea viata mea s-a cam dat peste cap. Multa munca, nopti nedormite, ziua ore cu studentii, noaptea scris teza. Am facut totul din muuulta pasiune si uitam ca nu mai am timp de mine. Am retrait practic studentia de 10 ori Kilogramele s-au acumulat treptat si persoana mea era pe ultimul loc...cam 16-17 kg in 3 ani. Eram destul de constienta de acest lucru, dar dupa 10-14 ore de lucru pe zi eram fericita daca mancam orice aveam in frigider ...Asa am ajuns la fabuloasa greutate de 79 de kg cand am terminat doc-ul, anul trecut in octombrie. Eram ca un zombie sub forma umana (Ca o paranteza aici, 1 luna dupa fericitul eveniment am dormit incontinuu (cam 14 ore pe zi) si ma jucam world of warcraft sa imi eliberez creierul de toate )

In februarie anul acesta insa avea sa se produca al doilea eveniment major din viata mea. M-am logodit! Si din ziua aceea am inceput sa realizez treptat ca trebuie sa recurg la o viata sanatoasa, sa mananc disciplinat, sa fac sport pentru ca dupa nunta ne dorim mult un bebe . Asa ca in aprilie, dupa Pasti, m-am apucat cu forte proaspete de dieta.

Dieta e prea generic spus deoarece am eliminat doar painea, dulciurile si chestiile acidulate din meniul meu. Personal sunt adepta dietelor in care mananci variat intr-o zi si ai grija cum sa combini alimentele. Nu as putea trai fara mancare gatita intr-o zi, deci acesta e al doilea principiu pe care il urmez. La acestea se adauga sala pe care o practic de 2-3 ori pe sapt si am realizat ca sportul e intr-adevar foarte important. Pana in prezent am reusit sa slabesc 8 kg in 2 luni iar cu ajutorul vostru si al acestui site am gasit taria si ambitia de a continua sa imi ating telul.

Va pup pe toate si va astept pe la mine

Cu drag,
Cristina.
hei salut ce faci? ma bucur sa te cunosc!
nikole89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1422 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 905 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 906 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
ambitie, calorii, crisssy, dieta, disciplina, jurnal, jurnale, muuulta, rabdare, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de disciplina Victoria (victoritsa) victoritsa Arhiva jurnale slabit 143 24 sep 2012 10:15:37
Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina" eva 9 Arhiva jurnale slabit 967 06 aug 2012 06:46:34
Jurnal plin de ambitie - georgika georgika Arhiva jurnale slabit 21 27 mai 2011 11:38:10
Jurnal de Disciplina, Motivatie, Perseverenta - Berry berry Arhiva jurnale slabit 10 09 mai 2011 15:37:05
Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89 buterfly89 Arhiva jurnale slabit 277 30 aug 2010 10:58:15

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole