forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Cristina :3 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-cristina-3-a-12476.html)

Cristina8 21 ian 2014 19:17:43

Jurnal Cristina :3
 
Buna slabutelor!

Eu sunt Cristina, am 17 ani, 1m63 si 61 de kg. :(
Am de mult cont pe site-ul asta dar pana acum doar va citeam discutiile, dar astazi m-am hotarat sa imi schimb stilul de viata si cu ocazia asta sa imi fac si un jurnal pe acest site.Cred ca m-ar putea motiva jurnalul acesta, stiind ca cineva imi urmareste evolutia.

Problema mea este ca nu pot sa ma abtin de la mancare(mai ales de la aceea nesanatoasa).

Nu sunt foarte grasa, majoritatea persoanelor spun ca nu este nevoie sa slabesc, dar ele nu ma vad fara haine :)) . Cred ca undeva pe la 50-53 de kg ar fi greutatea mea ideala asa ca de astazi m-am pus pe treaba.

Meniul meu de astazi a fost:
-Dimineata:3 portocale
-Gustare dimineata: 1 portocala
-Pranz:-partea superioara dintr-o pulpita de pui+rosii si castraveti
-Gustare dupa-amiaza: o clatita dietetica (cu ciocolata facuta de mine din branza degresata si cacao degresata si alte chestii care nu ingrasa asa tare, daca vreti va dau reteta)
-Cina: -o salata cu rosii,castraveti,ceapa,salata verde, branza degresata si ulei de masline.

Sunt destul de mandra de mine pentru meniul de astazi, ar fi perfect sa pot sa o tin asa si in continuare.
[*14*]

Eu fac si sport(handball) si am antrenamente cam de 5 ori pe saptamana(insa nu sunt foarte foarte solicitante) dar oricum am un nivel mediu de activitate.
As vrea sa mai lucrez acasa si exercitii in plus pentru gambe,coapse,fund,abdomen(MAI ALES ABDOMEN!!!:x) si brate. A, si inca ceva, am bratele cam grosute si nu stiu cum sa scap de ele, sper sa se duca grasimea de acolo o data cu kilogramele :(

Cred ca am spus cam tot ce conteaza in legatura cu mine si dorinta mea de a da jos kilogramele, daca mai e nevoie de ceva va astept toate intrebarile. Sfaturi,pareri sau orice altceva sunt binevenite >:D< . Va pup,slabutelor! :*
.

040489 21 ian 2014 21:45:37

Re: Jurnal Cristina :3
 
Citat:

Anterior postat de Cristina8 (Post 1323405)
Buna slabutelor!

Eu sunt Cristina, am 17 ani, 1m63 si 61 de kg. :(
Am de mult cont pe site-ul asta dar pana acum doar va citeam discutiile, dar astazi m-am hotarat sa imi schimb stilul de viata si cu ocazia asta sa imi fac si un jurnal pe acest site.Cred ca m-ar putea motiva jurnalul acesta, stiind ca cineva imi urmareste evolutia.

Problema mea este ca nu pot sa ma abtin de la mancare(mai ales de la aceea nesanatoasa).

Nu sunt foarte grasa, majoritatea persoanelor spun ca nu este nevoie sa slabesc, dar ele nu ma vad fara haine :)) . Cred ca undeva pe la 50-53 de kg ar fi greutatea mea ideala asa ca de astazi m-am pus pe treaba.

Meniul meu de astazi a fost:
-Dimineata:3 portocale
-Gustare dimineata: 1 portocala
-Pranz:-partea superioara dintr-o pulpita de pui+rosii si castraveti
-Gustare dupa-amiaza: o clatita dietetica (cu ciocolata facuta de mine din branza degresata si cacao degresata si alte chestii care nu ingrasa asa tare, daca vreti va dau reteta)
-Cina: -o salata cu rosii,castraveti,ceapa,salata verde, branza degresata si ulei de masline.

Sunt destul de mandra de mine pentru meniul de astazi, ar fi perfect sa pot sa o tin asa si in continuare.
[*14*]

Eu fac si sport(handball) si am antrenamente cam de 5 ori pe saptamana(insa nu sunt foarte foarte solicitante) dar oricum am un nivel mediu de activitate.
As vrea sa mai lucrez acasa si exercitii in plus pentru gambe,coapse,fund,abdomen(MAI ALES ABDOMEN!!!:x) si brate. A, si inca ceva, am bratele cam grosute si nu stiu cum sa scap de ele, sper sa se duca grasimea de acolo o data cu kilogramele :(

Cred ca am spus cam tot ce conteaza in legatura cu mine si dorinta mea de a da jos kilogramele, daca mai e nevoie de ceva va astept toate intrebarile. Sfaturi,pareri sau orice altceva sunt binevenite >:D< . Va pup,slabutelor! :*
.

Bine ai venit in club >:D< si spor la dieta
Parerea mea e ca mananci cam.....putin :D. Chiar putin. Nu cred ca ar fi indicat sa scazi sub 1400 kcal/zi, avand si activitati....
Ai renuntat la paine? Ca nu o vad in meniul tau....
Bafta!

anqutz 22 ian 2014 10:40:55

Re: Jurnal Cristina :3
 
Buna si succes in ceea ce ti-ai propus!

Mananci cam putin iar fructele nu constituie nici de departe o masa (micul dejun in cazul tau). Tine cont ca inca nu s-a incheiat procesul de crestere si ca ai activitate fizica zilnica si mananca mai consistent, ca sa nu iti distrugi metabolismul.

Cat despre sport, gasesti o groaza de programe care sa-ti lucreze intregul corp, de la pilates la HIIT. Trebuie doar sa alegi ce ti se potriveste.

Cristina8 22 ian 2014 14:00:54

Re: Jurnal Cristina :3
 
Heei :* Ma bucur foarte mult ca a intrat cineva aici.
Am vazut ca m-a intrebat cineva daca am renuntat la paine- da am renuntat,poate o sa mai mananc uneori paine neagra dar foarte rar. :-D
Si in legatura cu mancatul putin dimineata... Am ore de la 7 dimineata si n-am timp sa mananc acasa,asa ca bag niste fructe in geanta si le mananc la scoala... nu stiu cum as putea face altfel..

Azi m-am descurcat foarte bine cu mancarea,o sa pun diseara tot meniul de astazi.

Va pup,slabutelor! :*

Cristina8 22 ian 2014 18:19:14

Re: Jurnal Cristina :3
 
Meniu 22.01.2014
Dimineata: 2 portocale+ 1grefa
Gustare: 1 portocala
Pranz: o aripioara de pui fiarta+o salata (rosii,castraveti,salata verde, ceapa)
Gustare: o clatita (facuta de mine cu cacao degresata,lapte degresat bla bla totul cu mai putine calorii)
Cina: o omleta micuta cu putin kaizer facuta fara ulei + o salata mica(rosii,castraveti,salata verde,ceapa)

+am mai baut azi o ciocolata calda facuta de mine din lapte degresat,cacao cu continut mic de grasime si 2 lingurite mici de zahar brun.

Azi am mancat putin mai mult decat ieri...


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:37:02.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO