forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Cuore - Azi m-am hotarat sa slabesc (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-cuore-azi-m-hotarat-slabesc-10875.html)

Cuore 04 ian 2012 19:49:47

Jurnal Cuore - Azi m-am hotarat sa slabesc
 
Buna fetelor,
Azi m-am inscris pe pe pagina slabute.ro.:)
Deci inca nu sunt obisnuita cu navigarea pe pagina dar ma voi descurca eu. (Asta sa fie problema mea cea mai mare.)
Deci revenim. Suntem la inceput de an 2012.
si.........
Anul acesta mi-am propus sa slabesc.
Am 1,74m si 95 kg.
M-am rasfatat de sarbatori , am mancat si am baut cum se cuvine.
DARR
anul acesta 2012 mi-am propus sa slabesc.
Azi am inceput serviciu mi-am propus sa fie prima mea zi de regim.
Hmmm regim impropiu spus pentru ca nu m-am hotarat cum sa-l tin.
Asa ca in lipsa de regim prescris si foarte suparata pe mine ca ma aflu in situatia asta am reusit sa mananc 4 grapefruit, 2 la pranz si 2 seara, am baut apa (nu toti cei 2 litrii care se cer ) si ceai verde.
Regim, da, nu m-am gandit. Dar cum spune vorba aia din strabuni "pofta vine mancand" oare de ce sa nu fac eu invers.

Acum 12 ani m-am lasat de fumat BRUSC. A fost foarte greu dar am reusit. Nu vreau sa-mi aduc aminte cat de greu a fost dar vreau sa va spun ca ceea ce m-a ajutat mult atunci nefiind internetul din ziua de azi a fost sa citesc reviste si dictionare medicale care descriau oribile boli care sunt provocate de fumat.

Acuma neffind vorba de un viciu ma gandesc ca suportul vostru ma va ajuta sa realizez ce mi-am propus si ceea ce-mi doresc nespus.

Cine poate sa ma ajute sau chiar sa ne facem un meniu impreuna sunt deschisa sa colaboram.

Imi propun sa continui sa va povestesc,
Va pup si o seara buna

jessik 04 ian 2012 20:01:50

Re: Jurnal Cuore - Azi m-am hotarat sa slabesc
 
BUNA CUORE.. IMI PLACE NUMELE TAU..
anul trecut pe vremea asta ma hotaresem sa slabesc si eu.. am si poze o tona..
am slabit 10 kg.. dar incet incet am pous cateva inapoi din neglijenta.. cu sarbatorile etc..
dar sa stii ca aici e o cominitate f frumoasa, si chiar ai tot ce iti trebuie. timp iti trebuie si vointa.
in primul rand, nu manca grepfruit toata ziua.. nu e asta un regim..
mananca normal. si mai taie din chestii ingrasatoare.. nu poti face totul dintr-o data..decat daca esti suuuper ambitioasa..
dar se recomanda.. la inceput mai usurel..
trebuie 3 mese pe zi.. plus 2 gustari, asa mananci potii mai mici, si nu te infomotezi..
sportul e destul de important.. daca potti de 4 5 ori pe sapt la inceput macar 30 min.. apoi cresti.
fa alegerile corecte in alimentatie, si poti sa iti mai faci cate o pofta mica din cand in cand.
daca ai nevoie sa stii ceva intreaba-ma..
a si bine ai venit.. iti doresc mult succes.. si pana la vara sa fii o slabuta.

aussie_girl 04 ian 2012 20:06:51

Re: Jurnal Cuore - Azi m-am hotarat sa slabesc
 
Bine ai venit Cuore. :) Ah ce am iubit carticica cu acelasi nume pe vremea cand eram copil..a fost si filmulet parca!!

Ok, ai inceput "dieta"..zici ca nu stii ce si cum..Citeste mult, mult de aici!! Clar ai inceput-o gresit..cu cele 4 grepfruit..maine te arunci direct in paste si paine si alte dulcegarii. Tre' sa mananci..eheeee, ai sa citesti tu aici si ai sa vezi cum si ce fel. Plus, fetele or sa te ajute foarte, foarte mult!! (sper si eu sa ajung sa fiu un bun exemplu!! ..ok, nu sper..ci AM SA FIU UN BUN EXEMPLU)

Bine ai venit!!

sabauaurora 05 ian 2012 19:03:54

Re: Jurnal Cuore - Azi m-am hotarat sa slabesc
 
buna si bine vam gasit si un an nou plin de realizari va urez si eu.numele meu este aura si strig si eu in disperare ajutooor si cine ma poate indruma cum sa incep primii pasi pe acest site.va roggg ajutatima va multumesc.

Sand 05 ian 2012 19:36:33

Re: Jurnal Cuore - Azi m-am hotarat sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de sabauaurora (Post 891562)
buna si bine vam gasit si un an nou plin de realizari va urez si eu.numele meu este aura si strig si eu in disperare ajutooor si cine ma poate indruma cum sa incep primii pasi pe acest site.va roggg ajutatima va multumesc.

Salut,

Ce nelamuriri ai mai exact?

Cuore 05 ian 2012 20:30:18

Re: Jurnal Cuore - Azi m-am hotarat sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de jessik (Post 890352)
BUNA CUORE.. IMI PLACE NUMELE TAU..
anul trecut pe vremea asta ma hotaresem sa slabesc si eu.. am si poze o tona..
am slabit 10 kg.. dar incet incet am pous cateva inapoi din neglijenta.. cu sarbatorile etc..
dar sa stii ca aici e o cominitate f frumoasa, si chiar ai tot ce iti trebuie. timp iti trebuie si vointa.
in primul rand, nu manca grepfruit toata ziua.. nu e asta un regim..
mananca normal. si mai taie din chestii ingrasatoare.. nu poti face totul dintr-o data..decat daca esti suuuper ambitioasa..
dar se recomanda.. la inceput mai usurel..
trebuie 3 mese pe zi.. plus 2 gustari, asa mananci potii mai mici, si nu te infomotezi..
sportul e destul de important.. daca potti de 4 5 ori pe sapt la inceput macar 30 min.. apoi cresti.
fa alegerile corecte in alimentatie, si poti sa iti mai faci cate o pofta mica din cand in cand.
daca ai nevoie sa stii ceva intreaba-ma..
a si bine ai venit.. iti doresc mult succes.. si pana la vara sa fii o slabuta.


Buna Jessik,

Iti multumesc pentru recomandarile tale de care am si tinut cont azi. Am impartit un meniu de approx. 1000 calorii format din ce imi place mie da mananc in 5 parti. Asa este nici nu apuca sa mi se faca foame si aveam ceva de ciugulit.

Si plus de asta azi am fost si am facut si o sauna. Yess. Ma urnesc greu dar trebuie sa reusesc.

Tinem legatura. Oricum am ceva de lucru la cat trebuie eu sa recuperez.

Cuore 05 ian 2012 20:34:16

Re: Jurnal Cuore - Azi m-am hotarat sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de aussie_girl (Post 890364)
Bine ai venit Cuore. :) Ah ce am iubit carticica cu acelasi nume pe vremea cand eram copil..a fost si filmulet parca!!

Ok, ai inceput "dieta"..zici ca nu stii ce si cum..Citeste mult, mult de aici!! Clar ai inceput-o gresit..cu cele 4 grepfruit..maine te arunci direct in paste si paine si alte dulcegarii. Tre' sa mananci..eheeee, ai sa citesti tu aici si ai sa vezi cum si ce fel. Plus, fetele or sa te ajute foarte, foarte mult!! (sper si eu sa ajung sa fiu un bun exemplu!! ..ok, nu sper..ci AM SA FIU UN BUN EXEMPLU)

Bine ai venit!!

Buna aussie_girl

am reusit sa nu ma arunc in frigider a doua zi, dar iti multulesc si tie cum i-am multumit lui jessik.
Am inceput sa-mi fac pentru inceput meniuri zilnice de approx. 1000 calorii, acum ca vine weekendul pot sa ma si odinesc mai mult. Dar de luni voi urca si trebuie sa ma mentin la zilnic pana in 1500 calorii.

Cuore 05 ian 2012 20:40:19

Re: Jurnal Cuore - Azi m-am hotarat sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de sabauaurora (Post 891562)
buna si bine vam gasit si un an nou plin de realizari va urez si eu.numele meu este aura si strig si eu in disperare ajutooor si cine ma poate indruma cum sa incep primii pasi pe acest site.va roggg ajutatima va multumesc.


Buna Aura,

au ieri am intrat prima data, nu am accesat chiar tot dar incet deschid ferestrele citesc subiecte interesante din forum si savureaz menurile.

Numai bine

Cuore 09 ian 2012 19:45:27

Re: Jurnal Cuore - Azi m-am hotarat sa slabesc
 
Buna Fetelor,

Am rezistat mai mult decat eroic, ma indrept spre cele prime 7 zile de restrictii. Sper sa rezist si in continuare. De obicei incepeam un regim de lunea si il sfarseam vinerea ce urma. Acum am inceput miercuri si iata ca azi e luni. Ma stradui sa continui cu mancare zilnica portionata in 5 dar nu mai stiu ce sa mananc la pranz sa fie si bun si cu calorii putine.
aveti vreo idee? sa trec peste primele 7 zile critice sperand sa continui pana la telul propus.

aussie_girl 09 ian 2012 19:54:14

Re: Jurnal Cuore - Azi m-am hotarat sa slabesc
 
Citat:

Anterior postat de Cuore (Post 894986)
Buna Fetelor,

Am rezistat mai mult decat eroic, ma indrept spre cele prime 7 zile de restrictii. Sper sa rezist si in continuare. De obicei incepeam un regim de lunea si il sfarseam vinerea ce urma. Acum am inceput miercuri si iata ca azi e luni. Ma stradui sa continui cu mancare zilnica portionata in 5 dar nu mai stiu ce sa mananc la pranz sa fie si bun si cu calorii putine.
aveti vreo idee? sa trec peste primele 7 zile critice sperand sa continui pana la telul propus.

pai ce parere ai de o supa crema de legume (un castron bunicel) si o salata cerde cu un strop de ulei masline, otet din mere si un pic de piept de pui (facut eventual ca si frigaruile..cu ardei, ceapa, ciuperci)..deci mancare cantitativ multa, sanatoasa si fara calorii prea multe.


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:29:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO