forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal dana (gabi23oct) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-dana-gabi23oct-11107.html)

gabi23oct 16 feb 2012 22:17:01

Jurnal dana (gabi23oct)
 
buna fetelor
am zis ca trebuie sa am un pic de sprijim la acest inceput cu lupta cu kg in plus. e destul de greu ca imi plac dulciurile si mancarea in general, insa cand vezi ca, cantarul iti indica 105 e timpul sa ma pun serios pe treaba. imi place sa citesc articolele, parerile care sunt pe acest site, ma motiveaza, mai ales cand vad fetele care au reusit :)
mi-am propus pentru inceput sa nu mananc prajeli timp de o luna, dulce doar o zi pe sapt(cum ar fi o prajitura sau o ciocolata) si fara alcool(nu ca as bea mult, insa beam o bere seara si aia de pune pe burtica) si macar de 2-3 ori pe sapt sa fac cate 30min de dans-asta imi place mai mult decat sportul:D
mult succes in continuare, fetelor:)

marya mary 16 feb 2012 22:32:12

re: Jurnal dana (gabi23oct)
 
Citat:

Anterior postat de gabi23oct (Post 942331)
buna fetelor
am zis ca trebuie sa am un pic de sprijim la acest inceput cu lupta cu kg in plus. e destul de greu ca imi plac dulciurile si mancarea in general, insa cand vezi ca, cantarul iti indica 105 e timpul sa ma pun serios pe treaba. imi place sa citesc articolele, parerile care sunt pe acest site, ma motiveaza, mai ales cand vad fetele care au reusit :)
mi-am propus pentru inceput sa nu mananc prajeli timp de o luna, dulce doar o zi pe sapt(cum ar fi o prajitura sau o ciocolata) si fara alcool(nu ca as bea mult, insa beam o bere seara si aia de pune pe burtica) si macar de 2-3 ori pe sapt sa fac cate 30min de dans-asta imi place mai mult decat sportul:D
mult succes in continuare, fetelor:)

buna gabi si bine te-am gasit>:D<>:D<
e bine ca ai ales sa ai un stil de viata sanatos.aici gasesti o gramada de prietene care te vor ajuta in lupta ta cu kg.multa bafta:-*:-*

Niculae Roxana 16 feb 2012 22:36:52

re: Jurnal dana (gabi23oct)
 
Buna draga mea,

Bine ai venit in comunitatea noastra......
Am intrat sa-ti urez multa bafta....si sa-ti dau cateva sfaturi de inceput....
Ma bucur ca ai ales sa-ti schimbi stilul de viata intr-unul sanatos...cu pasi mici si siguri....este de preferat asta decat sa tii vreo dieta restrictiva....cu care sa ai rezultate rapide ....dar apoi sa pui toate kilogramele inapoi....felicitari pentru sport....este bine sa-l incluzi in viata ta pentru ca accelereaza metabolismul...ajuta la sanatatea inimii...iti da un tonus bun...energie...si te ajuta sa arzi calorii...
As vrea pentru inceput sa-ti recomand cateva link-uri peste care sa te uiti si sa inveti unele lucruri foarte importante ....despre alimentatie si sport....
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nite-2592.html
http://forum.slabute.ro/ghidul-slabi...atos-1556.html
Cum trăiesc sănătos? - Calculator calorii - Slabute.ro
Cum Slabesc? - Slabute.ro
Cred ca iti ajung aceste link-uri pentru inceput....daca te intereseaza ceva in mod special nu ezita sa ne intrebi....vom fi langa tine si vom face tot posibilul sa te sustinem.
Ar fi foarte frumos daca ai intra si la calculatorul nutritional....si ti-ai posta meniul zilnic...pentru a putea face o evaluare alimentatiei tale ....sa-ti dam sfaturi ....sa te sustinem...
Alt lucru important este sa iti aflam necesarul caloric....si ca sa putem face asta imi mai trebuie 1 informatie despre tine...daca alaptezi ....
Deocamdata cam atat cu informatiile.

Multa bafta in continuare.....iti sunt alaturi daca ai nevoie de mine...
O seara frumoasa!

gabi23oct 17 feb 2012 00:13:28

Re: Jurnal dana (gabi23oct)
 
multumesc mult pentru sprijin si pentru urari :*
Roxana, merci pt link-uri chiar am sa ma uit peste ele. si nu alaptez :P
pupici si mult succes si voua in continuare :*

Niculae Roxana 17 feb 2012 00:27:23

Re: Jurnal dana (gabi23oct)
 
Citat:

Anterior postat de gabi23oct (Post 942464)
multumesc mult pentru sprijin si pentru urari :*
Roxana, merci pt link-uri chiar am sa ma uit peste ele. si nu alaptez :P
pupici si mult succes si voua in continuare :*

Cu mare drag scumpa mea>:D<

Chiar te rog sa le citesti in detaliu...gasesti doar informatii utile ....
Am luat in calcul faptul ca nu alaptezi:P...si ti-am facut calculul la necesarul caloric...care ar trebui sa se situeze intre 1500-1600/zi....pentru a putea slabi intr-un mod sanatos...

O seara frumoasa!
Pup!:-*>:D<

gabi23oct 17 feb 2012 00:28:08

Re: Jurnal dana (gabi23oct)
 
Citat:

Anterior postat de marya mary (Post 942361)
buna gabi si bine te-am gasit>:D<>:D<
e bine ca ai ales sa ai un stil de viata sanatos.aici gasesti o gramada de prietene care te vor ajuta in lupta ta cu kg.multa bafta:-*:-*

multumesc mult pentru acest mesaj tare dragutz. eu am sa imi dau toata silintza am sa un stil de viata sanatos. pupici
:-*

gabi23oct 17 feb 2012 22:44:46

Re: Jurnal dana (gabi23oct)
 
hello:)
abia asteptam sa se termine seara si sa intru pe acesc site;;). nici nu imi vine sa cred cat de mult imi place.
azi a fost binisor, insa acum spre seara ma cam roade stomacul, caci cina am luat-o la 5, mai devreme, si parca as mai fi mancat ceva oleaca. dar am zis ca rezist eu, nu se poate altfel, am sa beau apa pana nu mai pot, dar nu mai mananc nik:D
azi am reusit sa beau 3litrii de apa, mi-am pus intr-o sticla ca stiu exact cantitatea;)
inca nu stiu ce sa imi gatesc pentru maine...am sa vad eu:P
o seara frumoasa va doresc>:D<

gabi23oct 18 feb 2012 14:40:37

Re: Jurnal dana (gabi23oct)
 
azi am vb cu o pritena sa imi cumpere un cantar de bucatarie, caci sincer nu prea ma pricep sa aproximez cantitatea care o mananc :( . a zis pe pe luni se duce sa il cumpere :)
sper ca asa vazand cat mananc o sa pot sa mai micsorez portile.
am zis ca ma cantaresc o data la o sapt., insa recunosc ca sunt asa curioasa ca ma cantaresc in fiecare zi:D
voi ce ma sfatuiti:-/? la cat timp treb sa ma cantaresc?
o zi frumoasa
pupici

paulla 18 feb 2012 14:59:59

Re: Jurnal dana (gabi23oct)
 
Cel mai bine ... se zice ca e sa ai o zi fixa pe saptamana in care sa te cantaresti.
Eu una :) dimineata dupa ce merg la toaleta ma urc pe cantar :) si am un calendar pe frigider in care imi notez zilnic. Sunt masochista.

Daca poti cantarestete odata pe saptamana, asa e corect,
E minunat aici, ai dreptate, este o comunitate grozava.
Eu chiar in momentul asta citesc pentru a nu stiu cata oara cartea lui Montigniac, si apoi am sa ma duc la cumparaturi de mancare pt saptamana ce urmeaza.

PS - mie cand imi este foame seara si tin sa depasesc momentul beau un ceai cald, de obicei ajuta.

gabi23oct 18 feb 2012 20:09:14

Re: Jurnal dana (gabi23oct)
 
Citat:

Anterior postat de paulla (Post 944486)
Cel mai bine ... se zice ca e sa ai o zi fixa pe saptamana in care sa te cantaresti.
Eu una :) dimineata dupa ce merg la toaleta ma urc pe cantar :) si am un calendar pe frigider in care imi notez zilnic. Sunt masochista.

Daca poti cantarestete odata pe saptamana, asa e corect,
E minunat aici, ai dreptate, este o comunitate grozava.
Eu chiar in momentul asta citesc pentru a nu stiu cata oara cartea lui Montigniac, si apoi am sa ma duc la cumparaturi de mancare pt saptamana ce urmeaza.

PS - mie cand imi este foame seara si tin sa depasesc momentul beau un ceai cald, de obicei ajuta.

chiar imi place ideea: am sa pun si eu un calendar pe frigider :))
serios, asa inainte sa deschid frigiderul mai trag cu ochiul la cate kg am si poate iau mai putin de mancat din frigider
am inceput sa rad cand am citit mesajul tau, caci la fel fac si eu cu cantaritul: dimineatza si desigur dupa ce am fost la baie si in chilotei:">
eu mai am putin pana termin cartea lui Montignac
spor in continuare
pupici


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:33:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO