forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal DanielaD (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-danielad-9416.html)

Incognito2106 16 iun 2011 21:59:06

Jurnal DanielaD
 
Buna tuturor!

Ma numesc Daniela, am 23 ani, 1.72m si o "avere" de 74 kg. :D

N-am fost niciodata o slabuta. Insa, odata cu intrarea la facultate, mutarea in capitala, camin, intrarea in campul muncii lucrurile au escaladat. Asa am ajuns ca dupa un an juma de toate cele mai sus plus factorii "bani" si "inctivitate" (ca, de, statul pe scaun 9-10 ore nu prea are cum sa te ajute) sa pun 6 kg. In urmatorii 3 ani am tot acumulat cate putin, putin si asa am ajuns la performanta de 74 kg.

Am gasit acest site acum 2 zile si mi-a placut la nebunie. Atat de bine organizat, atatea informatii laolalta iar categoria povesti de succes m-a dat gata. Felicitari administratorilor! Asa ca m-am decis sa ma bag si eu in lupta impotriva kilogramelor.

Ma gandesc sa incep sa mai tin si eu cont la kalorii si sa mai fac macar niste genoflexiuni sau sa urc niste scari ca tot stau intr-un bloc cu 8 etaje si asa incet incet sper sa ajung la 62kg si apoi sa si raman acolo :D

Multumesc anticipat slabute.ro !:x

anqutz 16 iun 2011 22:24:06

Re: Jurnal DanielaD
 
Buna! Mult succes! Ai grija cate kcal iti alegi sa mananci, sa nu fie prea putine. Eu in ultima vreme nu prea mai sunt mare fan al regimurilor hipocalorice, dupa ce am citit mai multe informatii. Important este sa-ti schimbi stilul de viata. Sa mananci sanatos, sa combinic corect alimentele si sa bei suficiente lichide. De asemenea, ar fi bine sa te apuci de sport. Doar niste genuflexiuni si urcatul scarilor nu sunt suficiente. In primul rand vei slabi ceva mai usor daca faci sport. In al 2-lea rand, vei arata altfel daca te tii de sport.

alinut 17 iun 2011 15:14:35

Re: Jurnal DanielaD
 
Bine ai venit Daniela >:D<
Sigur vei reusi ceea ce iti doresti si aici gasesti tot ce ai nevoie.
Orice fel de intrebare ai sigur se va gasi cineva care te poate ajuta.
Deci mult spor la slabit !!!

grasuta88 17 iun 2011 15:53:59

Re: Jurnal DanielaD
 
Citat:

Anterior postat de Incognito2106 (Post 691325)
Buna tuturor!

Ma numesc Daniela, am 23 ani, 1.72m si o "avere" de 74 kg. :D

N-am fost niciodata o slabuta. Insa, odata cu intrarea la facultate, mutarea in capitala, camin, intrarea in campul muncii lucrurile au escaladat. Asa am ajuns ca dupa un an juma de toate cele mai sus plus factorii "bani" si "inctivitate" (ca, de, statul pe scaun 9-10 ore nu prea are cum sa te ajute) sa pun 6 kg. In urmatorii 3 ani am tot acumulat cate putin, putin si asa am ajuns la performanta de 74 kg.

Am gasit acest site acum 2 zile si mi-a placut la nebunie. Atat de bine organizat, atatea informatii laolalta iar categoria povesti de succes m-a dat gata. Felicitari administratorilor! Asa ca m-am decis sa ma bag si eu in lupta impotriva kilogramelor.

Ma gandesc sa incep sa mai tin si eu cont la kalorii si sa mai fac macar niste genoflexiuni sau sa urc niste scari ca tot stau intr-un bloc cu 8 etaje si asa incet incet sper sa ajung la 62kg si apoi sa si raman acolo :D

Multumesc anticipat slabute.ro !:x

Buna Daniela si bine ai venit, iti doresc mult succes:x:-*:-* ai grija la calorii si incearca sa faci sport:D

Sylvester 18 iun 2011 09:29:09

Re: Jurnal DanielaD
 
Bine ai venit in lumea Slabutelor, Daniela!
E cel mai bun pas pe care l-ai putut face. Cu putina vointa, succesul iti este garantat!
>:D<:-*

Incognito2106 18 iun 2011 14:14:33

Re: Jurnal DanielaD
 
Wow! Multumesc foarte mult pentru incurajari! :D Nu ma asteptam "sa fiu bagata in seama" :P , cel putin nu atat de curand :">
Apreciez foarte mult mesajele voastre, sincer! >:D< O sa iau in serios problema sportului. Incet, incet o sa ma dau pe breazda.
Va multumesc!:x
Felicitari si voua pentru munca pe care ati depus-o ! Spor in continuare si continuati sa inspirati!

Incognito2106 20 iun 2011 15:34:28

Re: Jurnal DanielaD
 
Weekendul asta a fost minunat. Incep sa ma integrez printre voi, slabutelor. Mi-am facut meniuri si duminica dimineata am mers sa fac fitness in parc. Toate bune si frumoase. Aseara tot eram eu la plimbare cu parteneru' cand ne-am trezit langa Brutaria de la Zizin si mi-aduc aminte de super briosele lor-o minunatie. Am luat 4 si am facut 50-50. M-am uitat si pe ambalaj sa vad macar ce gramaj au- 70g fiecare. Care va sa zica 140g amandoua, n-o fi nenorocire, zic, mai ales ca reusisem sa pap 1100cal si eram foarte multumita. Ajunge Dana acasa si se pune constiincioasa sa-si adauge 140g de briose in meniul ei. Sa-mi cada fata.........550cal :(( Dumnezeule! :))))) Ce mandra sunt de mine :)) Dar cine mai e ca mine ? Cine a mai mancat 550cal invelite in super briose cu visine :))
Morala:
1. Dulciuri invelite in aroma minunata -Baaad!!
2. Ramai la planul stabilit! Ai chef de ceva, ajungi acasa, vezi ce si cum si apoi decizi daca mai surad sau manaci doar jumatate.

Incognito2106 21 iun 2011 22:18:33

Re: Jurnal DanielaD
 
Cand esti la cura numai ziua ta sa nu fie. Se duce naibii orice sansa. Dupa maine, insa, revin pe calea cea buna.
Sper ca va veni o zi cand o sa rad de meniurile actuale.
:(

Bibbi 22 iun 2011 08:40:28

Re: Jurnal DanielaD
 
Neata>:D<
http://img269.imageshack.us/img269/5...kqf1qdbbyw.jpg

Cum merge dieta,sportul?:>

Incognito2106 22 iun 2011 12:25:40

Re: Jurnal DanielaD
 
Neata, Bibbi!
Pe scurt: Naspa! :)) A fost ziua mea ieri si inca mai fac cinste... Meniul meu arata rau de tot si petrecerile tarzii nu ajuta deloc in ceea ce priveste sportul (nu sunt genu de clubing girl iar doar rasul nu cred ca arde prea multe calorii). Incerc sa nu ma pleostesc de tot si sa imi revin de maine. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:51:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO