forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Danielaslim-lupta pentru schimbare (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-danielaslim-lupta-schimbare-10897.html)

danielaslim 09 ian 2012 11:22:57

Jurnal Danielaslim-lupta pentru schimbare
 
Buna!!!>:D< Numele meu este Daniela si pot sa spun ca din momentul cand mi-am facut cont pe Slabute.ro mi-am schimbat total stilul de viata.
Lupta mea cu kg a inceput in primavara anului trecut...cand kg crestea incet,dar sigur...asa la inceputul veri aveam cam 60 kg( iar in iarna avesesem 52:() si de atunci a inceput lupta...acum pot sa zic ca nu am tinut o lupta contra kilogramelor in plus...si mai mult contra corpului meu..
Ca orice persoana(mai ales femeie:P) cand vede ca are ceva kolograme in plus,doreste sa scape cat mai repede de ele....asa am facut si eu...am inceput cu un regim care promitea - 3-4kg/saptamana:| nu reusisem sa o tin decat 2 zile:| si de atunci mam decis sa incerc una mai stricta.Ia ghiciti:Ballerina! reusisem sa o tin 2 zile...si cand am vazut ca am dat jos doar 400 g am renuntat:D
Urmatoarea dieta a fost cea hipocalorica:)) ce mult am sa va zic la asta=))
In fiecare zi imi luam cate o ciocolata si o mancam intro ora...da UNA INTREAGA DE 100GR!! si apoi ziceam ca o "ard"=)) la bicicleta....si asa am ajuns sa am muschi la picioare:( da care acum ma chinui sa scap:(
Faceam orice economie de calorie...alegeam batoanele cele mai slab calorice si mai grase in glucide:))....dar tot nu slabeam:((
Am facut toate astea combinate cu binge....Erau zile cand nu vreiam sa tin dieta...(atunci ajunsesem la 65kg:P) si faceam cam zilnic un binge eating:(( uitati un meniu de binge eating:2 amandine cu crema,un corn maxx,sticksuri umplute cu crema de ciocolata...a da si uneori si cate o cutie de crema de ciocolata! da stiu cam 1500 calorii:))=)))
Din septembrie am pus stop!:| si de atunci am inceput sa fac sport....abdomene...bici....deastea...plus masaj zilnic cu aparatul...dar nici un rezultat....dormal daca eu nu tineam dieta!
Am gasit o dieta perfecta pentru mine:South Beach!
prima data cand am citit de ea mam speriat:| 2 saptamani:no dulce,nu paine,no cereale,nu gem!!eu care mancam zilnic gem pe paine!(cu unt:">)
Dar miam zis ca nu mor eu 2 sapt.....si asa am facut .In prima faza dadusem jos 3 kg:D iar asta ma motivat sa continui:D:D:D
In faza 2 reintrodusem gresit glucidele:(( asa ca am revenit iar la faza 1 3 sapt....unde am mai dat jos 2 kg...si acum sunt chiar foarte bine...azi oficial am intrat la faza 2!(am un fruct la 4):)),iar de maine in loc la fruct voi baga dimineatza cate 20 gr de fulgi de ovaz cu niste lapte semidegresat:D
promit ca dupa fiecare seara sa scriu in acest jurnal impresiile dupa ziua destectiva si bineinteles meniul ca sa mil consultati si sami spuneti unde am gresit ...va astept!:*

Polux 09 ian 2012 11:59:08

Re: Jurnal Danielaslim-lupta pentru schimbare
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 894412)
Buna!!!>:D< Numele meu este Daniela si pot sa spun ca din momentul cand mi-am facut cont pe Slabute.ro mi-am schimbat total stilul de viata.
Lupta mea cu kg a inceput in primavara anului trecut...cand kg crestea incet,dar sigur...asa la inceputul veri aveam cam 60 kg( iar in iarna avesesem 52:() si de atunci a inceput lupta...acum pot sa zic ca nu am tinut o lupta contra kilogramelor in plus...si mai mult contra corpului meu..
Ca orice persoana(mai ales femeie:P) cand vede ca are ceva kolograme in plus,doreste sa scape cat mai repede de ele....asa am facut si eu...am inceput cu un regim care promitea - 3-4kg/saptamana:| nu reusisem sa o tin decat 2 zile:| si de atunci mam decis sa incerc una mai stricta.Ia ghiciti:Ballerina! reusisem sa o tin 2 zile...si cand am vazut ca am dat jos doar 400 g am renuntat:D
Urmatoarea dieta a fost cea hipocalorica:)) ce mult am sa va zic la asta=))
In fiecare zi imi luam cate o ciocolata si o mancam intro ora...da UNA INTREAGA DE 100GR!! si apoi ziceam ca o "ard"=)) la bicicleta....si asa am ajuns sa am muschi la picioare:( da care acum ma chinui sa scap:(
Faceam orice economie de calorie...alegeam batoanele cele mai slab calorice si mai grase in glucide:))....dar tot nu slabeam:((
Am facut toate astea combinate cu binge....Erau zile cand nu vreiam sa tin dieta...(atunci ajunsesem la 65kg:P) si faceam cam zilnic un binge eating:(( uitati un meniu de binge eating:2 amandine cu crema,un corn maxx,sticksuri umplute cu crema de ciocolata...a da si uneori si cate o cutie de crema de ciocolata! da stiu cam 1500 calorii:))=)))
Din septembrie am pus stop!:| si de atunci am inceput sa fac sport....abdomene...bici....deastea...plus masaj zilnic cu aparatul...dar nici un rezultat....dormal daca eu nu tineam dieta!
Am gasit o dieta perfecta pentru mine:South Beach!
prima data cand am citit de ea mam speriat:| 2 saptamani:no dulce,nu paine,no cereale,nu gem!!eu care mancam zilnic gem pe paine!(cu unt:">)
Dar miam zis ca nu mor eu 2 sapt.....si asa am facut .In prima faza dadusem jos 3 kg:D iar asta ma motivat sa continui:D:D:D
In faza 2 reintrodusem gresit glucidele:(( asa ca am revenit iar la faza 1 3 sapt....unde am mai dat jos 2 kg...si acum sunt chiar foarte bine...azi oficial am intrat la faza 2!(am un fruct la 4):)),iar de maine in loc la fruct voi baga dimineatza cate 20 gr de fulgi de ovaz cu niste lapte semidegresat:D
promit ca dupa fiecare seara sa scriu in acest jurnal impresiile dupa ziua destectiva si bineinteles meniul ca sa mil consultati si sami spuneti unde am gresit ...va astept!:*

Buna Daniela!>:D<

Ma bucur ca ti-ai facut jurnal!

E foarte bine ca iti prieste SB, si daca tii ok faza 2 (aici am dat-o eu in bara) cu siguranta ajungi unde iti doresti tu!

Bafta!

danielaslim 09 ian 2012 12:18:44

Re: Jurnal Danielaslim-lupta pentru schimbare
 
Citat:

Anterior postat de Polux (Post 894461)
Buna Daniela!>:D<

Ma bucur ca ti-ai facut jurnal!

E foarte bine ca iti prieste SB, si daca tii ok faza 2 (aici am dat-o eu in bara) cu siguranta ajungi unde iti doresti tu!

Bafta!

Daa:)) minune :))) sia facut Dani jurnal:)) ce zici ....ar fi bine ca acum la pranz sami iau o banana cam de 100 gr....e bine pentru faza 2?:-s ca mam saturat de mere si poortocale si mango>:)

danielaslim 09 ian 2012 12:25:06

Re: Jurnal Danielaslim-lupta pentru schimbare
 
uite meniul meu de azi:
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 22:01
Seminte de floarea soarelui, 25g - 143 calorii, 5.7 proteine, 12.4 grasimi, 0 colesterol, 4.7 carbohidrati, 2.6 fibre, 0 sodiu, 0.7 zaharuri
Alune de padure, Alesto, 20g - 136 calorii, 3 proteine, 13.2 grasimi, 0 colesterol, 1.1 carbohidrati, 2.1 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Crema de Iaurt Cremosso Natural, Danone, 125g - 102 calorii, 5.8 proteine, 6.5 grasimi, 0 colesterol, 5.1 carbohidrati, 0 fibre, 50 sodiu, 5.1 zaharuri
Ciocolata Heidi Dark Extreme 85%, 8g - 51 calorii, 0.6 proteine, 4.6 grasimi, - colesterol, 1.5 carbohidrati, 0.1 fibre, 0.2 sodiu, 1.3 zaharuri

Gustare 1, ora 22:09
Branza topita cu smantana, Kiri, 16.66g - 51 calorii, 1.4 proteine, 4.8 grasimi, - colesterol, 0.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Salam Victoria, Caroli, 60g - 108 calorii, 7.8 proteine, 7.8 grasimi, - colesterol, 1.4 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri

Prânz, ora 22:11
Banane/Banana, 80g - 72 calorii, 0.9 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 18.2 carbohidrati, 2.1 fibre, 0.8 sodiu, 9.8 zaharuri
Ciuperci, 400g - 144 calorii, 20 proteine, 4 grasimi, 0 colesterol, 8 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Cina, ora 22:12
Muschi file fript, 150g - 221 calorii, 39 proteine, 6 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, - fibre, - sodiu, - zaharuri
Fasole verde cu usturoi, 100g - 37 calorii, 1.9 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 8.2 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1065 calorii, (mult)86.1 proteine, (mult)59.6 grasimi, 0 colesterol, (mic)48.6 carbohidrati, 6.9 fibre, 51 sodiu, 16.9 zahar

ACTIVITATI FIZICE
Bicicleta eliptica, usor (nivel 15 si >), 30min - 258 calorii
Hip Hop Abs / Turbo Jam, 30min - 194 calorii
Metabolism bazal - 1380 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1832 calorii

danielaslim 09 ian 2012 18:21:48

Re: Jurnal Danielaslim-lupta pentru schimbare
 
impresiile de azi:
  • am mancat mai bine si nu mai rontzait atat intre mese
  • am luat un fruct(banana)
  • am facut 60 de minute de sport
  • nu mam mai aruncat ca de obicei in cioco si am ajuns sa respect o limita de 2 cuburi/zi
  • am refuzat o invitatie la o prajitura(savarina ) off ce mila imi era de acel tip:(
  • miam facut masajul
nu aveti idee fetelor ce fericita sunt ca a trecut ziua iar punga de alune nu e goala!:))

jess 09 ian 2012 18:25:03

Re: Jurnal Danielaslim-lupta pentru schimbare
 
Citat:

Anterior postat de danielaslim (Post 894898)
impresiile de azi:
  • am mancat mai bine si nu mai rontzait atat intre mese
  • am luat un fruct(banana)
  • am facut 60 de minute de sport
  • nu mam mai aruncat ca de obicei in cioco si am ajuns sa respect o limita de 2 cuburi/zi
  • am refuzat o invitatie la o prajitura(savarina ) off ce mila imi era de acel tip:(
  • miam facut masajul
nu aveti idee fetelor ce fericita sunt ca a trecut ziua iar punga de alune nu e goala!:))

BRAVOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!:-*lasa ca de maine vin si eu cu raportul

danielaslim 09 ian 2012 19:03:37

Re: Jurnal Danielaslim-lupta pentru schimbare
 
Citat:

Anterior postat de jess (Post 894901)
BRAVOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!:-*lasa ca de maine vin si eu cu raportul

abia te astept jess!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!si MULTUUUUUUUUUUUUUMESCCCCCCCCCCC!!!!!!!! am mare nevoie de sprijin....mai ales ca de maine incer ca sa ma si masor ...sa vad si cum e cu cm:-s

mika_me 09 ian 2012 19:13:52

Re: Jurnal Danielaslim-lupta pentru schimbare
 
Buna Daniela..multe peripetii cu slabitul asta..hipocalorica pe care ai tinut-o tu, nu prea seamana cu dieta originala:))..

totusi, felicitari pentru mobilizare si pentru cele cateva kg slabite:)

mika_me 09 ian 2012 19:15:00

Re: Jurnal Danielaslim-lupta pentru schimbare
 
de ce vrei sa ajungi la atat de putine kg?49?la 52 de kg nu iti placea cum aratai?

danielaslim 09 ian 2012 20:14:51

Re: Jurnal Danielaslim-lupta pentru schimbare
 
Citat:

Anterior postat de mika_me (Post 894950)
de ce vrei sa ajungi la atat de putine kg?49?la 52 de kg nu iti placea cum aratai?

multumesc mult pt mesajul anterior>:D<
da stiu ca aia nu e hipocalorica originala...dar io ca fraiera ma gandeam ca dak pap daia si numar kcal nu ma ingras...si surpriza...mam ingrasat:|
la 49 de kg as fi vis...la 52 aveam coapsele groase si burtica:(( si la 49 as fi "numa buna":)) la inaltimea si kg mele...acum cu sb sunt fff fericita ca dau jos incet dar sigur!


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:04:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO