forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal danny78 - Am inceput si trebuie sa termin cu bine (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-danny78-inceput-trebuie-termin-bine-10496.html)

danny78 30 oct 2011 09:12:07

Jurnal danny78 - Am inceput si trebuie sa termin cu bine
 
Dupa multi ani in care m-am uiatat in oglinda si nu imi placea cum arat , ieri nu stiu de ce dar am inceput sa tin regim . am spus gata si asa va fii . trebuie sa redevin eu cea care am fost inainte . am pierdut multi bani la doctori care imi dadeau hartii trase la xerox ca sa slabesc dupa regimul trecut pe ele . oare de ce nu am reusit niciodata ?...lipsa vointei , cred ca asa se numeste . VOI REUSII ...incet,incet ;;)

laurra 30 oct 2011 09:34:07

re: Jurnal danny78 - Am inceput si trebuie sa termin cu bine
 
Bine ai venit Dany.Cu slabutele alaturi o sa reusesti.Ce regim ai inceput?Sport faci?

Iness 30 oct 2011 12:31:09

re: Jurnal danny78 - Am inceput si trebuie sa termin cu bine
 
Mult succes!! [*floare-tie*]

Brownnie 30 oct 2011 22:24:55

Re: Jurnal danny78 - Am inceput si trebuie sa termin cu bine
 
Buna Dany! Mult succes!
SI eu m-am apucat de dieta.Astazi este prima zi! Sunt sigura ca ne vom atinge telul!Sa ne incurajam reciproc!! Inca o data mult succes!!

Iness 31 oct 2011 09:44:35

Re: Jurnal danny78 - Am inceput si trebuie sa termin cu bine
 
Citat:

Anterior postat de Brownnie (Post 831596)
Buna Dany! Mult succes!
SI eu m-am apucat de dieta.Astazi este prima zi! Sunt sigura ca ne vom atinge telul!Sa ne incurajam reciproc!! Inca o data mult succes!!

Văd că pentru multe slăbuțe e prima zi de dietă. Mult succes și kilograme cât mai puține! [*36*][*2*]

aylin27 01 nov 2011 13:23:47

Re: Jurnal danny78 - Am inceput si trebuie sa termin cu bine
 
Citat:

Anterior postat de danny78 (Post 831021)
Dupa multi ani in care m-am uiatat in oglinda si nu imi placea cum arat , ieri nu stiu de ce dar am inceput sa tin regim . am spus gata si asa va fii . trebuie sa redevin eu cea care am fost inainte . am pierdut multi bani la doctori care imi dadeau hartii trase la xerox ca sa slabesc dupa regimul trecut pe ele . oare de ce nu am reusit niciodata ?...lipsa vointei , cred ca asa se numeste . VOI REUSII ...incet,incet ;;)

Bine ai venit printre slabute Danny...o sa vezi ca slabitul asta in grup o sa te motiveze foarte mult,o sa te ajute in mod cert mult mai mult decat dietele alea trase la xerox,aici vei gasi nu numai sfaturi despre ce e bine si ce nu e bine pt a trai sanatos ci si multa sustinere morala care zic eu e mai importanta ca orice.Aici mi-am gasit multe prietene care cu ajutorul lor am reusit sa dau jos mai mult de 18 kg....stiu ca si tu vei reusi...
O sa te mai vizitez la tine in casuta,sa vad cum te descurci...daca vrei te asteptam la grupa 90-100kg,acolo ma poti gasi daca ai nevoie de o vorba buna(e drept ca in ultimul timp dau mai rarut dar asta e ...serviciul asta...:D)...si tot acolo gasesti o gasca de fete extraordinare>:D<:-*>:D<

adri11 01 nov 2011 22:33:45

Re: Jurnal danny78 - Am inceput si trebuie sa termin cu bine
 
Buna Danny,astazi a fost prima mea zi de dieta,spor la slabit!!!!Eu am scris pe un carnetel tot ce am mancat astazi si in dreptul fiecarui lucru am scris caloriile continute.Incerc sa mentin aportul de calorii la nivelul indicat pentru o slabire sanatoasa.Sper ca acest lucru sa ajute.BAFTA!!!!!!

danny78 02 nov 2011 09:19:31

Re: Jurnal danny78 - Am inceput si trebuie sa termin cu bine
 
va multumesc mult pentru incurajari , eu urmez dieta Weight watchers ( mi se pare ca e mai flexibila un pic pentru inceput) am inceput din prima zi sa o tin si ma simt chiar mai bine . sigur voi avea ceva probleme dupa cateva zile dupa ce mi se duc resursele de energie , dar trebuie sa rezist. va multumesc ffff mult pentru mesaje in ultimii ani am avut o viata foarte ascunsa din cauza greutatii si mi se pare oarecum ciudat sa fiu atat de mult bagata in seama .>:D<

Iness 02 nov 2011 11:46:43

Re: Jurnal danny78 - Am inceput si trebuie sa termin cu bine
 
Citat:

Anterior postat de danny78 (Post 833689)
va multumesc mult pentru incurajari , eu urmez dieta Weight watchers ( mi se pare ca e mai flexibila un pic pentru inceput) am inceput din prima zi sa o tin si ma simt chiar mai bine . sigur voi avea ceva probleme dupa cateva zile dupa ce mi se duc resursele de energie , dar trebuie sa rezist. va multumesc ffff mult pentru mesaje in ultimii ani am avut o viata foarte ascunsa din cauza greutatii si mi se pare oarecum ciudat sa fiu atat de mult bagata in seama .>:D<

Și mie mi se părea ciudat să mi se dea atenție și sfaturi [*39*]
Am citit undeva că e bine să luam Magneziu în curele de slăbire. Să nu ne epuizeze de tot noul stil de viață... (cu care oricum o să ne obișnuim)

Succes!!

clemen27 03 nov 2011 20:30:37

Re: Jurnal danny78 - Am inceput si trebuie sa termin cu bine
 
Danny hai ca se poate.sunt atatea exemple si aici pe site si prin alte forumuri de persoane care au reusit.sigur o sa reusesti si tu.trebuie sa depasesti momentele critice de la inceput.dupa aceea o sa fii atat de incantata de rezultate incat o sa gasesti vointa de a continua.pe parcursul drumului sigur vei mai avea si momente de ratacire.nu cred ca poate spune cineva ca a avut un parcurs imaculat in procesul de slabire, fara sa mai fi derapat din cand in cand.numai ca atunci cand se va intampla si asta, trebuie sa te redresezi si sa continui.eu zic sa mergi pe o dieta care sa iti permita sa ai in alimentatie o varietate de alimente.eu initial am slabit cu rina, dar de abia acum sunt cu adevarat multumita, de cand tin dieta hipocalorica bazata pe principiile mihaelei bilic.abia acum simt ca am slabit uniform.dupa rina slabisem 12kg in 3 luni, dar nu eram multumita de aspectul meu


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:24:15.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO