forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Dee xD (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-dee-xd-3828.html)

Dee 14 mai 2010 14:41:48

Jurnal Dee xD
 
Hello si eu sunt pentru prima data aici :) adica logata,pentru ca am urmarit forumul ceva timp si am zis ca ar fi cazul sa-l incerc si eu .

Prin februarie anul asta m-am uitat cu groaza in jurnal si am vazut ca a trecut aproape un an de cand mi-am chinuit efectiv corpul pt a slabi macar 4 kg.Atunci aveam 58.5 kg. De vreo luna am 60 kg. :( Asta pentru ca am avut binge eating ceva vreme si am reusit sa depasesc perioada in final,prin multa vointa...Acum nu mai am probleme cu dulciurile,pot sa ma abtin fara probleme,de asemenea si de la mancatul intre mese.Insa problema mea acum este ca de 3 saptamani nu pierd NIMIC in greutate,desi mananc corespunzator.Am constatat cauza oricum : (ex. de mese intr-o zi)

MD obisnuit: cereale cu lapte/ salata de fructe
Pranz: mancare de ciuperci/legume + 1 buc. carne de pui
Cina: salata de cruditati + 2 buc. branza/tofu
1 L apa sau ceai

Asta inseamna in jur de 800 cal pe zi...Deci,nu e de mirare ca nu am slabit.Am de gand sa mananc in jur de 1100 cal...desi chiar nu simt nevoia...

Greutate: 60 kg
Inaltime: 1.70
Varsta: 16 ani
Bust: 90 cm
Waist: 67 cm (la 58 kg aveam 64)
Hips: 97 (94 la 58)
Thigh: 57

Scop: 53 kg. Ma gandesc sa las sportul pana dupa slabit,pentur tonifiere (desi am facut sport de performanta 3 ani) pentru acum nu face decat sa ma descurajeze (am luat 1.5 kg si am dat la bicicleta statica in fiec zi cate 60 min.)

Sper sa ma ajutati si pe mine sa ajung in randul "slabutelor" :)) Good luck tuturor si veniti cu tipsuri va rog <3

mvthebest 14 mai 2010 14:47:43

Re: Jurnal Dee xD
 
Citat:

Anterior postat de Dee (Post 187554)
Hello si eu sunt pentru prima data aici :) adica logata,pentru ca am urmarit forumul ceva timp si am zis ca ar fi cazul sa-l incerc si eu .

Prin februarie anul asta m-am uitat cu groaza in jurnal si am vazut ca a trecut aproape un an de cand mi-am chinuit efectiv corpul pt a slabi macar 4 kg.Atunci aveam 58.5 kg. De vreo luna am 60 kg. :( Asta pentru ca am avut binge eating ceva vreme si am reusit sa depasesc perioada in final,prin multa vointa...Acum nu mai am probleme cu dulciurile,pot sa ma abtin fara probleme,de asemenea si de la mancatul intre mese.Insa problema mea acum este ca de 3 saptamani nu pierd NIMIC in greutate,desi mananc corespunzator.Am constatat cauza oricum : (ex. de mese intr-o zi)

MD obisnuit: cereale cu lapte/ salata de fructe
Pranz: mancare de ciuperci/legume + 1 buc. carne de pui
Cina: salata de cruditati + 2 buc. branza/tofu
1 L apa sau ceai

Asta inseamna in jur de 800 cal pe zi...Deci,nu e de mirare ca nu am slabit.Am de gand sa mananc in jur de 1100 cal...desi chiar nu simt nevoia...

Greutate: 60 kg
Inaltime: 1.70
Varsta: 16 ani
Bust: 90 cm
Waist: 67 cm (la 58 kg aveam 64)
Hips: 97 (94 la 58)
Thigh: 57

Scop: 53 kg. Ma gandesc sa las sportul pana dupa slabit,pentur tonifiere (desi am facut sport de performanta 3 ani) pentru acum nu face decat sa ma descurajeze (am luat 1.5 kg si am dat la bicicleta statica in fiec zi cate 60 min.)

Sper sa ma ajutati si pe mine sa ajung in randul "slabutelor" :)) Good luck tuturor si veniti cu tipsuri va rog <3

Buna Dee>:D<>:D<>:D<
Ce plan de bataie ai pentru lupta cu kg:>?

Degeaba mananci 800kcal aia nu inseamna ca trebuie si sa slabesti. Cum ai spus si tu incepe de la 1100-1000kcal ca sa ai de unde sa scazi cand stagnezi. >:D<
Iar in meniul care l-ai postat tu daca ajungi 600 e mult:(

LicuriciColorat 14 mai 2010 14:50:04

Re: Jurnal Dee xD
 
Buna si bine ai venit>:D<
in primul rand ar trebui sa stiu de ce vrei sa slabesti atata?la inaltimea ta e oki 60,hai 55 dar mi se pare cam putine kg...in fine....tu stii
acum:ai doar 16 ani esti in crestere si manaci foarte putin,neaparat sa ai 3 mese pe zi si 2 gustari,ai putea slabii frumos daca ai avea cel putin 1000calorii zilnic,3 mese si 2 gustari,de exp la Md e oki ce papi,dar daca papi doar fructe nu e oki,la gustari poti papa cate un fruct sau o mana de alune,nuci,migdale sau iaurt.
De ce nu sport?
cu sportul se slabeste mult mai usor,pielea e mai tonifiata,si face foarte bine la sanatate,
Oircum imi urez bafta,sa nu te infometezi si ai grija de tine:)

Dee 14 mai 2010 15:09:15

Re: Jurnal Dee xD
 
Meniul pe care l-am postat a fost pana acum...Nu mi dadeam seama cat de putin mananc sincer. Cum am zis voi incepe cu 1200-1100 cal :D

Vreau sa ajung la 53 kg pentru ca inainte sa renunt la performanta (sport) atat aveam si mi se parea ok.

Sincer de tonifiere nu prea am nevoie...Si sunt destul de activa si asa deci sportul nu e o problema. Multumesc fetelor >:D< si da o sa adaug 1/2 gustari pe zi si oricand mi-e foame. Pentru dieta ma gandeam la ceva simplu (pt ca pot sa ma abtin),gen WW sau Dr.bilic. Ce mi recomandati?

LicuriciColorat 14 mai 2010 15:25:43

Re: Jurnal Dee xD
 
Citat:

Anterior postat de Dee (Post 187582)
Meniul pe care l-am postat a fost pana acum...Nu mi dadeam seama cat de putin mananc sincer. Cum am zis voi incepe cu 1200-1100 cal :D

Vreau sa ajung la 53 kg pentru ca inainte sa renunt la performanta (sport) atat aveam si mi se parea ok.

Sincer de tonifiere nu prea am nevoie...Si sunt destul de activa si asa deci sportul nu e o problema. Multumesc fetelor >:D< si da o sa adaug 1/2 gustari pe zi si oricand mi-e foame. Pentru dieta ma gandeam la ceva simplu (pt ca pot sa ma abtin),gen WW sau Dr.bilic. Ce mi recomandati?


daca tu poti tine e oki,o dieta trebuie sa se potriveasca foarte bine cu stitlul tau de viata,poti merge pe dieta cu numaratul caloriilor si sa iti personalizezi tu dieta daca vrei,studiaza aici pe site jurnale si pana la urma vei afla>:D<

mvthebest 14 mai 2010 15:31:32

Re: Jurnal Dee xD
 
Citat:

Anterior postat de Dee (Post 187582)
Meniul pe care l-am postat a fost pana acum...Nu mi dadeam seama cat de putin mananc sincer. Cum am zis voi incepe cu 1200-1100 cal :D

Vreau sa ajung la 53 kg pentru ca inainte sa renunt la performanta (sport) atat aveam si mi se parea ok.

Sincer de tonifiere nu prea am nevoie...Si sunt destul de activa si asa deci sportul nu e o problema. Multumesc fetelor >:D< si da o sa adaug 1/2 gustari pe zi si oricand mi-e foame. Pentru dieta ma gandeam la ceva simplu (pt ca pot sa ma abtin),gen WW sau Dr.bilic. Ce mi recomandati?

Incearca doar sa mananci sanatos si te v-a ajuta mult. M-ai ales ca ai facut si faci sport.
Eventual mareste minutele la sport pentru a avea rezultate si mai frumoase.
Bafta!!!>:D<>:D<>:D<

Dee 14 mai 2010 15:38:50

Re: Jurnal Dee xD
 
Ok ms mult pt sustinere chiar am nevoie pt ca din alta parte...:(
:***

De maine incep sa postez meniul in fiecare zi...Sper ca pana la terminarea scolii sa slabesc in jur de 4 kg...Sau oricat, numai sa incep sa slabesc,sa ies odata din modul de supravietuire :( . Apropo stiti cumva daca incep sa mananc mai mult ( 800 -> 1100) ma voi ingrasa la inceput? sau cat va trece pana cand incep sa slabesc? p.s. nu pot fi activa f mult pe forum dar incerc sa postez in fiec zi meniul :D Cantarirea o sa o fac odata la o saptamana

mvthebest 14 mai 2010 15:43:19

Re: Jurnal Dee xD
 
Citat:

Anterior postat de Dee (Post 187607)
Ok ms mult pt sustinere chiar am nevoie pt ca din alta parte...:(
:***

De maine incep sa postez meniul in fiecare zi...Sper ca pana la terminarea scolii sa slabesc in jur de 4 kg...Sau oricat, numai sa incep sa slabesc,sa ies odata din modul de supravietuire :( . Apropo stiti cumva daca incep sa mananc mai mult ( 800 -> 1100) ma voi ingrasa la inceput? sau cat va trece pana cand incep sa slabesc? p.s. nu pot fi activa f mult pe forum dar incerc sa postez in fiec zi meniul :D Cantarirea o sa o fac odata la o saptamana

Conteaza mult cm ,nu kg.
Eu spun sa incepi sa cresti treptat kcal 50-100kcal pe saptamana. Daca pui dintr-o data te ingrasi.

Dee 14 mai 2010 15:52:24

Re: Jurnal Dee xD
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 187611)


Conteaza mult cm ,nu kg.
Eu spun sa incepi sa cresti treptat kcal 50-100kcal pe saptamana. Daca pui dintr-o data te ingrasi.

Ok voi incerca :D
Daca e sa ma iau dupa cm...as vrea ceva gen 90 - 63- 90 ...Dar in principal problema mea e legata de solduri si coapse....mai mult de 90 cm nu vreau :)

Slabuta 14 mai 2010 15:55:49

Re: Jurnal Dee xD
 
Citat:

Anterior postat de Dee (Post 187554)
Hello si eu sunt pentru prima data aici :) adica logata,pentru ca am urmarit forumul ceva timp si am zis ca ar fi cazul sa-l incerc si eu .

Prin februarie anul asta m-am uitat cu groaza in jurnal si am vazut ca a trecut aproape un an de cand mi-am chinuit efectiv corpul pt a slabi macar 4 kg.Atunci aveam 58.5 kg. De vreo luna am 60 kg. :( Asta pentru ca am avut binge eating ceva vreme si am reusit sa depasesc perioada in final,prin multa vointa...Acum nu mai am probleme cu dulciurile,pot sa ma abtin fara probleme,de asemenea si de la mancatul intre mese.Insa problema mea acum este ca de 3 saptamani nu pierd NIMIC in greutate,desi mananc corespunzator.Am constatat cauza oricum : (ex. de mese intr-o zi)

MD obisnuit: cereale cu lapte/ salata de fructe
Pranz: mancare de ciuperci/legume + 1 buc. carne de pui
Cina: salata de cruditati + 2 buc. branza/tofu
1 L apa sau ceai

Asta inseamna in jur de 800 cal pe zi...Deci,nu e de mirare ca nu am slabit.Am de gand sa mananc in jur de 1100 cal...desi chiar nu simt nevoia...

Greutate: 60 kg
Inaltime: 1.70
Varsta: 16 ani
Bust: 90 cm
Waist: 67 cm (la 58 kg aveam 64)
Hips: 97 (94 la 58)
Thigh: 57

Scop: 53 kg. Ma gandesc sa las sportul pana dupa slabit,pentur tonifiere (desi am facut sport de performanta 3 ani) pentru acum nu face decat sa ma descurajeze (am luat 1.5 kg si am dat la bicicleta statica in fiec zi cate 60 min.)

Sper sa ma ajutati si pe mine sa ajung in randul "slabutelor" :)) Good luck tuturor si veniti cu tipsuri va rog <3

Buna Dee si bine ai venit printre noi :)

Meniul prezentat are mai putin de 800 kcal :)
Legat de sport depinde ce vrei ;) Cm in minus sau kg in minus. Daca te intereseaza doar kg atunci nu fa nimic in afara de dieta, daca vrei cm in minus atunci fara sport nu o sa iasa.


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:51:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO