forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :) (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-delyrics-slabuta-dupa-doi-copii-12554.html)

delyrics 22 iun 2014 13:10:21

Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
Bun venit, dragi slabute, in noul meu jurnal Montignac!

Acum patru ani am slabit in jur de 10 kg cu dieta Montignac [favorita mea :x], 7 din ele pe acest site si cu sustinerea fetelor de aici: Jurnal Delyrics - Partea 1

Apoi au urmat doua sarcini cu greturile aferente in care am renuntat la principiile montignac pt ca nu puteam manca altceva decat carbohidrati. In sarcini nu am pus prea mult 12, resp 11 kg, care le-am si dat jos in 3-4 luni dupa nastere cu alaptarea.

Dar apoi perioadele mai lungi de alaptare :-o.... cu slabiciuni si pofte de dulce si nedormituri si rontaituri intr-una si-au spus cuvantul si am ajuns curand la mancat necontrolat, kg acumulate 'pe nesimtite' si sa nu mai incap in haine.

In 15 iunie 2014, dupa o nunta la care nu am incaput in nici una din rochitele care imi placeau si fiind la cumparaturi am ajuns sa probez marimea 46 x-( am pus picioru in prag. A venit vremea sa fac un mic efort si sa ma intorc la un mod de viata sanatos si la un corp ingrijit, in care sa ma simt bine! 8->

Din experienta am invatat ca pentru schimbari drastice ai nevoie de un plan si de o comunitate. De aceea ma bucur ca exista slabute.ro :x si m-am intors de data asta [sper] pt o lunga perioada de timp.

Va doresc la toate succes si nu va lasati pana nu ajungeti sa fiti multumite cu voi insiva! :-*

delyrics 22 iun 2014 20:38:59

Re: Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
Si acum planul de bataie pe care l-am pus la punct saptamana aceasta de inceput.

Dieta:
Montignac faza 1 - cu cioco 85% si multe fructe, inclusiv banana :">.

Sport:
Seara fitness - primele cinci filmulete din linkul de mai jos
Dimineata Zumba - cate apuc [pana se trezesc fetitele] din urmatoarele sase filmulete din lista.
https://www.youtube.com/playlist?lis...526AD4A51C02B5

La cantarirea de azi dimineata, dupa o saptamana de Monti: 66.9 kg! :x
[e drept ca a fost pe stomacul gol, in lenjerie fata de duminica trecuta, la cateva ore dupa masa]

elene94 22 iun 2014 21:30:57

Re: Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
felicitari pentru decizie si ambitie >:D<
in legatura cu bananele, nu iti face griji, eu mananc ft multe pe zi si nu imi afecteaza deloc greutatea(doar ca, ce-i drept, ma constip apoi daca depasesc 7:)) )

Spor sa slabit!!

delyrics 23 iun 2014 21:27:55

Re: Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
Citat:

Anterior postat de elene94 (Post 1355445)
felicitari pentru decizie si ambitie >:D<
in legatura cu bananele, nu iti face griji, eu mananc ft multe pe zi si nu imi afecteaza deloc greutatea(doar ca, ce-i drept, ma constip apoi daca depasesc 7:)) )

Spor sa slabit!!

Multumesc! :D
Vad ca tu ai niste rezultate excelente, dar nu stiu daca as putea sa tin vreo dieta vegana :) Mult succes si tie!
Ah, si mersi de pontul cu bananele! Imi cam plac :x

elene94 24 iun 2014 09:37:22

Re: Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
Esti raw vegan doar daca iti place. Si Montignac e o varianta buna, chiar pe termen lung! Ai ales minunat :)
Cum esti, cum te simti, vezi rezultate? Nu neaparat in cm, cat in starea de bine si energie pozitiva ^_^

O zi faina sa ai!

delyrics 25 iun 2014 09:52:50

Re: Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
Citat:

Anterior postat de elene94 (Post 1355556)
Esti raw vegan doar daca iti place. Si Montignac e o varianta buna, chiar pe termen lung! Ai ales minunat :)
Cum esti, cum te simti, vezi rezultate? Nu neaparat in cm, cat in starea de bine si energie pozitiva ^_^

O zi faina sa ai!

Multumesc de trecere si incurajari! :-*

Ca stare de bine - e mai mult psihica. IN fiecare dim cand intru in baie si ma vad cu burta mai mica imi incep ziua zambind. De asemenea sunt plina de energie cand apuc sa imi fac zumba de dimineata!

Dar dupamasa deja sunt cam slabita si somnoroasa... Drept e ca dorm tarziu si ma trezesc devreme [-( Plus fetitele, plus alaptatul...

Intr-adevar Monti e un stil de viata nu doar o dieta. Incet incet incerc sa ii convertesc si pe a mei la mancaruri si mai ales dulciuri mai sanatoase. Bebe (8 luni) mananca din mancarica mea, care e perfecta pt ea. [legumele gratinate sau scazute] :x


O zi insorita!

costina89 25 iun 2014 10:35:09

Re: Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
Citat:

Anterior postat de delyrics (Post 1355671)


Multumesc de trecere si incurajari! :-*

Ca stare de bine - e mai mult psihica. IN fiecare dim cand intru in baie si ma vad cu burta mai mica imi incep ziua zambind. De asemenea sunt plina de energie cand apuc sa imi fac zumba de dimineata!

Dar dupamasa deja sunt cam slabita si somnoroasa... Drept e ca dorm tarziu si ma trezesc devreme [-( Plus fetitele, plus alaptatul...

Intr-adevar Monti e un stil de viata nu doar o dieta. Incet incet incerc sa ii convertesc si pe a mei la mancaruri si mai ales dulciuri mai sanatoase. Bebe (8 luni) mananca din mancarica mea, care e perfecta pt ea. [legumele gratinate sau scazute] :x


O zi insorita!


Salutare Delycris,am popsit si eu la tine in casuta.
Felicitari penru reusita de a o invata pe cea mica sa pape asa sanatos si pentru alaptat(eu nu am avut la nici unul din copii mai mult de 3 luni),eu abia reusesc cu copii,se tot stramba ba ca nu pun sare mai multa,ba ca nu au ulei ouale...ehh..copiii....usor usor se convertesc ei.
Si eu am probleme mari cu dormitul ,ma culc foarte foarte traziu si la 7 jumate cel mult sunt in picioare,fata cea mare a ramas setata pe programul de mers la scoala,nu doarme mult decat sambata si duminica daca o las
Bafta multa la slabit.

delyrics 26 iun 2014 13:48:42

Re: Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
Citat:

Anterior postat de costina89 (Post 1355680)
Salutare Delycris,am popsit si eu la tine in casuta.
Felicitari penru reusita de a o invata pe cea mica sa pape asa sanatos si pentru alaptat(eu nu am avut la nici unul din copii mai mult de 3 luni),eu abia reusesc cu copii,se tot stramba ba ca nu pun sare mai multa,ba ca nu au ulei ouale...ehh..copiii....usor usor se convertesc ei.
Si eu am probleme mari cu dormitul ,ma culc foarte foarte traziu si la 7 jumate cel mult sunt in picioare,fata cea mare a ramas setata pe programul de mers la scoala,nu doarme mult decat sambata si duminica daca o las
Bafta multa la slabit.

Ah, sunt tare scumpi copilasii astia dar uneori e asa de greu cu ei #:-s

Si fetita mea mai mare e o mofturoasa. Nu s-ar atinge de legume decat in ciorba si maruntite bine. Altfel numai clasice: pireu si mamaliga si gris si tocanite. Astea ii plac. La restu ne chinuim. La cea mica ii dau din timp de toate ca sa nu avem problema asta :)

delyrics 26 iun 2014 13:59:38

Re: Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
Azi ma intreaba Ari, fetita mai mare:
Mami tu de ce nu mananci paine ca si mine?
Eu: :-? Pai pt ca vreau sa slabesc putin...
Dupa o vreme...
Ari: Mami dar tu de ce ai burta mare?
Eu: :-o [din gura copiilor...]
Pentru ca ati stat tu si Ame in ea! :-"

E prima data cand ma intreaba ceva de greutatea mea/ aparenta mea fizica. O fi prins ea ca se intampla ceva cu mami cu meniuri separate si sport... ;)

Prapadeala 26 iun 2014 14:00:53

Re: Jurnal Delyrics - slabuta dupa doi copii :)
 
Inca o mamica, bine ai venit! Si eu sunt o proaspata mamica, cel mic are 10 luni si ma chinui cu oboseala specifica!
Imi place mult planul tau >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:34:45.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO