forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal: Diana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-diana-3248.html)

DianaS 24 mar 2010 12:12:35

Jurnal: Diana
 
Buna, fetelor!
M-am inregistrat saptamana trecuta, dar abia acum mi-am facut timp sa-mi fac propriul meu jurnal. Sa fiu sincera, nici nu stiu cum ar fi trebuit sa arate acesta, asa ca am tras cu ochiul la jurnalele voastre.
Sunt studenta si am un program foarte incarcat - de cele mai multe ori plec la 8 si ma intorc la 8 acasa.
Am un stil de viata dezordonat, in sensul ca ma culc foarte tarziu, mananc neregulat - cand am o masa pe zi, cand am patru mese pe zi, exista zile in care nu mananc aproape nimic si zile in care mananc cat pentru patru.
De cateva saptamani, m-am apucat de sport - ma duc la aerobic de 2-3 ori pe saptamana, iar de luni m-am apucat de regim - nu este unul anume, ci incerc sa mananc mai regulat, cel putin trei mese pe zi si mai sanatos si sa reduc din alimentele nesanatoase (sucurile acidulate in primul rand, pentru ca avand ferestre pe la facultate, le petrec in cafenele).
Sper sa reusesc.
Deja am dat aproape doua kilograme jos in doua zile, dar chiar nu m-am infometat. Sa vedem cum merg lucrurile mai departe.

mika_me 24 mar 2010 12:18:24

Re: Jurnal: Diana
 
Citat:

Anterior postat de DianaS (Post 127583)
Buna, fetelor!
M-am inregistrat saptamana trecuta, dar abia acum mi-am facut timp sa-mi fac propriul meu jurnal. Sa fiu sincera, nici nu stiu cum ar fi trebuit sa arate acesta, asa ca am tras cu ochiul la jurnalele voastre.
Sunt studenta si am un program foarte incarcat - de cele mai multe ori plec la 8 si ma intorc la 8 acasa.
Am un stil de viata dezordonat, in sensul ca ma culc foarte tarziu, mananc neregulat - cand am o masa pe zi, cand am patru mese pe zi, exista zile in care nu mananc aproape nimic si zile in care mananc cat pentru patru.
De cateva saptamani, m-am apucat de sport - ma duc la aerobic de 2-3 ori pe saptamana, iar de luni m-am apucat de regim - nu este unul anume, ci incerc sa mananc mai regulat, cel putin trei mese pe zi si mai sanatos si sa reduc din alimentele nesanatoase (sucurile acidulate in primul rand, pentru ca avand ferestre pe la facultate, le petrec in cafenele).
Sper sa reusesc.
Deja am dat aproape doua kilograme jos in doua zile, dar chiar nu m-am infometat. Sa vedem cum merg lucrurile mai departe.

Buna diana!..bun venit pe forum;)...ai sanse foarte mari sa iti atingi targetul, daca..mai arunci cate un ochi pe ce scrie pe aici si evident, daca ia vointa...
principiul pe aici e sa papi 1000 d ecalorii..zilnic...pentru ca asta ii trebuie organismului obligatoriu, pentru a nu fi infometat...
e bine ca faci sport!..ajuta tare mult..dar daca vrei sa faci mai des, poti sa iti iei d epe net fel si fel de filmulete..iti recomandat tae bo cu billy blanks sau turbo jam...ultimul e mult mai fun, dar e la fel de solicitant ca tae bo:)...indicat ar fi sa faci 30 min d emiscare zilnic, dar daca programul nu iti permite, e bun sid e 2-3 ori..numai sa faci;)
in rest..sa incerci sa iti faci meniu pe site si sa il postezi ca sa vada fetele mai experimentate daca e bine ce papi tu;)...

mika_me 24 mar 2010 12:22:19

Re: Jurnal: Diana
 
ah, si inca ceva.ar trebui sa te imprietenesti cu metrul si mai putin cu cantarul(sau mai bine zis sa te cantaresti cel mai des..o data pe saptamana...odata la 7 zile)..pentru ca daca te cantaresti zilnic...risti sa fii dezamagita, din cauza fluctuatiilor..apa retinuta..tranzit prost..etc...
cele 2 kg date deja in 2 zile...nu sunt decat poate apa, dar e bine si asa..usor usor se duce si grasimuta..daca e;)...
ah, nu mai stiu daac ai zis tu deja asta..dar s abei apa multa..sa te straduiesti s aai 2 l de apa pe zi;)

DianaS 24 mar 2010 18:06:37

Re: Jurnal: Diana
 
Multumesc de primire!
Am studiat cat de cat forumul si, oricum, in teorie stiu tot ce trebuie facut, numai ca practica asta ne omoara.
Cat despre sport, abia am inceput - e greu sa ma urnesc sa ajung la aerobic si sa-l introduc incet-incet in rutina, ca odata ajunsa acolo chiar imi place.
Da, m-am gandit si eu la exercitiile pentru acasa si imi surade ideea, dar parca ma simt mai bine la sala, transpirand cot la cot cu inca zece fete, simt ca muncesc mai mult.

Nu stiu cum se face meniul asta si unde ar trebui sa-l scriu. Sunt atat de multe optiuni pe forumul asta si nu stiu cum sa ma mai impart. Mi-ar pinde bine un pont.

Nu stiu de ce am slabit alea doua kilograme atat de repede, pur si simplu m-am straduit sa beau mai multa apa si sa renunt la sucuri deocamdata (chiar stateam foarte prost cu apa).

Stiu ca si cantarul asta te plictiseste, dar pur si simplu e mai rapid decat masuratorile.
Oricum, nu ma astept la rezultate miraculoase (de suna tare bine :) ).

sonya 24 mar 2010 18:12:27

Re: Jurnal: Diana
 
In susul paginii ai o casuta Calorii. Acolo intra si iti calculeaza ce papi, ajuta mult :D
Bun venit pe forum, spor la dieta si tine'te de sport. Nu conteaza unde il faci, important e sa fii mereu in miscare.

Adella 07 apr 2010 09:38:11

Re: Jurnal: Diana
 
Buna Diana!!!
Te asteptam alaturi de noi sa ne povestesti planul de bataie impotriva kg;;);;);;)

ras_cristalin 22 apr 2010 22:17:58

Re: Jurnal: Diana
 
Buna, Diana.
Eu am obtinut rezultate bune cu South Beach... sunt si eu studenta si stiu cum e cu programul incarcat.
Ce ai mai decis in legatura cu dieta ta?
Cu sportul cum mai merge?
>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:31:18.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO