forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Diana olivia, slabuta in devenire (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-diana-olivia-slabuta-devenire-9644.html)

diana olivia 10 iul 2011 13:36:47

Jurnal Diana olivia, slabuta in devenire
 
Uf ...e greu. Dar trebuie sa fac ceva in sensul asta. Ca target am de dat 26 de kg pana in martie 2012. Dieta inca nu m-am hotarat - inclin spre monti si monitorizarea caloriilor. Ar trebui sa ajung sa consum 1760 de calorii pe zi. Deci hai ca se poate :).

Lucruri pe care ar trebui sa le imbunatatesc (tinta pentru o luna):
- sa ajung la 1 litru de apa pe zi in primele doua saptamani
- sa ajung la 2000 de calorii pe zi in primele doua saptamani
- sa imi planific mai bine timpul si sa reduc calatoriile la maxim pentru a putea merge la sala; 3 ori pe saptamana
- maxim 2 felii de paine pe zi: musai neagra, graham etc
- sa introduc gustarile
- nici o masa dupa ora 7.00

- de evitat: prajeli, carne seminpreparata (exc: muschi file), dulciuri (exc:ciocolata neagra), asociere carne - cartofi, paste

Cam atat - cred ca ajunge. Prima saptamana va fi grea mai ales ca sunt in tabara cu copii.

rozica1965 10 iul 2011 15:20:53

re: Jurnal Diana olivia, slabuta in devenire
 
Bine ai venit Diana....vad ca acum te-ai inregistrat si succes la slabit.
Eu zic sa ajungi din prima la minim 2 l de apa,sa ai 3 mese si doua gustari,corect....sa excluzi fainoase,dulciuri,sucuri,prajeli,cartofi,orez..... Deci carne,peste,oua,branza,iaurt legume,fructe.Cu sportul,cum vrei tu....;)....Bafta....si cred ca 1500 de cal pe zi iti ajung...:)

sabyy 10 iul 2011 15:31:51

re: Jurnal Diana olivia, slabuta in devenire
 
Citat:

Anterior postat de diana olivia (Post 717640)
Uf ...e greu. Dar trebuie sa fac ceva in sensul asta. Ca target am de dat 26 de kg pana in martie 2012. Dieta inca nu m-am hotarat - inclin spre monti si monitorizarea caloriilor. Ar trebui sa ajung sa consum 1760 de calorii pe zi. Deci hai ca se poate :).

Lucruri pe care ar trebui sa le imbunatatesc (tinta pentru o luna):
- sa ajung la 1 litru de apa pe zi in primele doua saptamani
- sa ajung la 2000 de calorii pe zi in primele doua saptamani
- sa imi planific mai bine timpul si sa reduc calatoriile la maxim pentru a putea merge la sala; 3 ori pe saptamana
- maxim 2 felii de paine pe zi: musai neagra, graham etc
- sa introduc gustarile
- nici o masa dupa ora 7.00

- de evitat: prajeli, carne seminpreparata (exc: muschi file), dulciuri (exc:ciocolata neagra), asociere carne - cartofi, paste

Cam atat - cred ca ajunge. Prima saptamana va fi grea mai ales ca sunt in tabara cu copii.

Bine ai venit de la o nou venita, ca si tine, dar lipsita de curaj sa isi faca un jurnal.
Inca o data succes la ce ti-ai propus, si poate ne mai citim pe aici!

rozica1965 10 iul 2011 15:35:22

re: Jurnal Diana olivia, slabuta in devenire
 
Citat:

Anterior postat de sabyy (Post 717738)
Bine ai venit de la o nou venita, ca si tine, dar lipsita de curaj sa isi faca un jurnal.
Inca o data succes la ce ti-ai propus, si poate ne mai citim pe aici!

De ce sa iti fie frica sa iti faci jurnal?...este util,pt ca au fetele unde sa iti lase un sfat,ceva....de asta se calculeaza si salveaza si meniurile....si pt controlul tau si pt [*fund*][*fund*][*fund*] suturi cand papi gresit...:))

sabyy 10 iul 2011 15:53:04

Re: Jurnal Diana olivia, slabuta in devenire
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 717740)
De ce sa iti fie frica sa iti faci jurnal?...este util,pt ca au fetele unde sa iti lase un sfat,ceva....de asta se calculeaza si salveaza si meniurile....si pt controlul tau si pt [*fund*][*fund*][*fund*] suturi cand papi gresit...:))

Rozica, esti o draguta, multumesc, cand imi voi face, si cred ca in viitorul apropiat, te astept sa scrii in el!:-*:-*:-*

rozica1965 10 iul 2011 15:54:42

Re: Jurnal Diana olivia, slabuta in devenire
 
Citat:

Anterior postat de sabyy (Post 717752)
Rozica, esti o draguta, multumesc, cand imi voi face, si cred ca in viitorul apropiat, te astept sa scrii in el!:-*:-*:-*

Sa ti-l faci,ca eu sigur te vizitez,mai ales daca pui pe masa ceva bun...[*60*][*60*][*26*][*26*]

orhidee 10 iul 2011 16:03:07

Re: Jurnal Diana olivia, slabuta in devenire
 
Buna, Diana! [*floare-tie*]
Bine ai venit in comunitatea slabutelor!>:D<
E minunat ca ti-ai creat un jurnal. ;)
Si, asa cum ai spus si tu, se poate! Si eu am avut anul trecut 101 kg... dar cu ajutorul slabutelor am reusit sa mai dau jos din povara ce-o purtam...

diana olivia 10 iul 2011 22:13:21

Re: Jurnal Diana olivia, slabuta in devenire
 
Citat:

Anterior postat de rozica1965 (Post 717723)
Bine ai venit Diana....vad ca acum te-ai inregistrat si succes la slabit.
Eu zic sa ajungi din prima la minim 2 l de apa,sa ai 3 mese si doua gustari,corect....sa excluzi fainoase,dulciuri,sucuri,prajeli,cartofi,orez..... Deci carne,peste,oua,branza,iaurt legume,fructe.Cu sportul,cum vrei tu....;)....Bafta....si cred ca 1500 de cal pe zi iti ajung...:)

Rozica - mersi de sfaturi...prefer sa o iau incet. Targeturile care mi le-am pus zic eu sunt realiste. Daca as putea sa ma tin de ele ar fi bine. Oricum un lucru e sigur - o sa incerc sa ma tin de site asa cum sunt pe FB - asa ca sper sa reusesc sa incep sa invat ce elemente sa evit si abia astept sa ma reapuc de sport - indata ce voi fi in Bucuresti.

diana olivia 10 iul 2011 22:14:58

Re: Jurnal Diana olivia, slabuta in devenire
 
Citat:

Anterior postat de orhidee (Post 717768)
Buna, Diana! [*floare-tie*]
Bine ai venit in comunitatea slabutelor!>:D<
E minunat ca ti-ai creat un jurnal. ;)
Si, asa cum ai spus si tu, se poate! Si eu am avut anul trecut 101 kg... dar cu ajutorul slabutelor am reusit sa mai dau jos din povara ce-o purtam...

Mersi de urari, inca incerc sa ma prin ce e cu site-ul si asa mai departe - sper insa curand sa ma prind :)

diana olivia 10 iul 2011 22:17:57

Re: Jurnal Diana olivia, slabuta in devenire
 
Citat:

Anterior postat de sabyy (Post 717738)
Bine ai venit de la o nou venita, ca si tine, dar lipsita de curaj sa isi faca un jurnal.
Inca o data succes la ce ti-ai propus, si poate ne mai citim pe aici!

Saby, eu mi-am creat jurnalul mai mult pentru mine - sa imi documentez ce indicatori de "performanta" intermediari urmaresc - asta sa ma pot bucura si sa nu ma simt complesita ca tre sa dau 26 de kg in 8 luni. Cred ca ar fi bine sa iti faci un astfel de jurnal tocmai ca punand pe hartie niste chestii te face sa fii mai responsabila. Oricum ar fi spor si tie!


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:54:54.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO