forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~ (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-dianaiulia-ne-distram-slabind-11733.html)

DianaIulia 18 iul 2012 10:48:52

Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Sunt Diana si am doar 23 de ani(cred ca uneori nu mi se potriveste aceasta varsta).Sunt noua pe aici si am descoperit "Slabute" din intamplare dar pana acum m-a ajutat foarte mult.De felul meu sunt mai timida si nu am comunicat prea mult cu slabutele de aici.Problema mea cea mai mare a fost mereu greutatea de pe la gradinita era mereu mai plinuta decat celelalte persoane.Am ajuns la 70 si chiar 71 de kg:(,insa niciodata nu am putut scade sunt nivelul de 60.Acum cand sunt destul de aproape sper sa reusesc.;)Sincera sa fiu am nevoie de sprijin mereu,mai ales de sfaturi de la slabute cu experienta.Sper sa veniti aici si sa ne cunoastem:)>:D<.

DianaIulia 18 iul 2012 11:43:54

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Ca sa imi fac mai multe prietene hai sa discutam despre ceva concret.;;)Aveti persoane apropiate care va sustin in lupta cu kilogramele?:)

vera37 18 iul 2012 11:49:32

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
buna dianaiulia! bine ai venit! uite ca ti-am descoperit jurnalul :):)
iti doresc multa bafta! da, pe mine ma sustin cei din jur

DianaIulia 18 iul 2012 11:52:15

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Pai pe mine cel mai mult ma sustine o prietena ,cea mai buna defapt:),dar si parinti mai putin ei fiind mai mereu ocupati.Ea desi arata superb e slaba e frumoasa ma bucur ca ma intelege si nu ma judeca cum probabil ar fi tentati sa o faca altii:(

DianaIulia 18 iul 2012 11:58:25

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
1 ataşament(e)
Ataşament 11815Ea este prietana mea cea draga:)

vera37 18 iul 2012 12:01:41

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de DianaIulia (Post 1093927)
Pai pe mine cel mai mult ma sustine o prietena ,cea mai buna defapt:),dar si parinti mai putin ei fiind mai mereu ocupati.Ea desi arata superb e slaba e frumoasa ma bucur ca ma intelege si nu ma judeca cum probabil ar fi tentati sa o faca altii:(

nu are nimeni dreptul sa te judece, iar la greutatea pe care o ai acum si raportat la inaltime, nu mi s-ar parea ca arati grasa :):)
este frumoasa prietena ta, f frumos din partea ei ca te sustine

DianaIulia 18 iul 2012 12:03:07

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Din cauza greutatii poate nu am putut sa fiu eu mereu.In ziua de azi cand arati si bine pe langa ca ai o minte sclipitoare esti mai bagata in seama

Anisieella 18 iul 2012 12:11:20

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de DianaIulia (Post 1093850)
Sunt Diana si am doar 23 de ani(cred ca uneori nu mi se potriveste aceasta varsta).Sunt noua pe aici si am descoperit "Slabute" din intamplare dar pana acum m-a ajutat foarte mult.De felul meu sunt mai timida si nu am comunicat prea mult cu slabutele de aici.Problema mea cea mai mare a fost mereu greutatea de pe la gradinita era mereu mai plinuta decat celelalte persoane.Am ajuns la 70 si chiar 71 de kg:(,insa niciodata nu am putut scade sunt nivelul de 60.Acum cand sunt destul de aproape sper sa reusesc.;)Sincera sa fiu am nevoie de sprijin mereu,mai ales de sfaturi de la slabute cu experienta.Sper sa veniti aici si sa ne cunoastem:)>:D<.

Salut, Diana, bine team gasit printre slabute! Si eu imi doresc din tot sufletul sa fac din slabit ceva distractiv si cred ca poate fi, depinde de atitudinea noastra. Ca modalitati de a slabi eu cred ca dansul poate sa -ti fie un aliat, de asemenea mi se pare distractiv sa sar coarda, sa fac miscari cand sunt in apa (gen gimnastica, inot) si mai e ceva, dar stii, si eu sunt cam rusinoasa si nu indraznesc sa-ti spun care e metoda preferata de a arde calorii:">. Mi-ar placea sa fie gatitul una dintre pasiuni si sa fac din gatitul mancaricilor cu putine calorii o distractie, dar ce sa fac, nu ma prea prinde, gatesc din obligatie:-??. Poate la tine e altfel. Oricum, cel mai distractiv slabit e cel in gasca. Cu cat ti-s mai aproape prietenii care vor sa slabeasca cu atat mai distractiv si pentru ca primesti sfaturi, dar mai ales ca poate ai ocazia sa faci plimbari sau sport alaturi de alte persoane care au acelasi scop. Tu ce parere ai? Cum te poti distra slabind?

Anisieella 18 iul 2012 12:14:48

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Ups, mi-a scapat o greseala de ortografieaici: Salut, Diana, bine team gasit printre slabute, voiam sa spun bine te-am gasit!

DianaIulia 18 iul 2012 12:18:40

re: Jurnal DianaIulia ~Sa ne distram slabind~
 
Citat:

Anterior postat de Anisieella (Post 1093950)
Salut, Diana, bine team gasit printre slabute! Si eu imi doresc din tot sufletul sa fac din slabit ceva distractiv si cred ca poate fi, depinde de atitudinea noastra. Ca modalitati de a slabi eu cred ca dansul poate sa -ti fie un aliat, de asemenea mi se pare distractiv sa sar coarda, sa fac miscari cand sunt in apa (gen gimnastica, inot) si mai e ceva, dar stii, si eu sunt cam rusinoasa si nu indraznesc sa-ti spun care e metoda preferata de a arde calorii:">. Mi-ar placea sa fie gatitul una dintre pasiuni si sa fac din gatitul mancaricilor cu putine calorii o distractie, dar ce sa fac, nu ma prea prinde, gatesc din obligatie:-??. Poate la tine e altfel. Oricum, cel mai distractiv slabit e cel in gasca. Cu cat ti-s mai aproape prietenii care vor sa slabeasca cu atat mai distractiv si pentru ca primesti sfaturi, dar mai ales ca poate ai ocazia sa faci plimbari sau sport alaturi de alte persoane care au acelasi scop. Tu ce parere ai? Cum te poti distra slabind?

La inceput daca ai avut o viata sedentara e greu sa te apuci de spor.Mie de exemplu imi place sa ma plimb cu rolele si la varsta asta:))As incerca gimnastica in apa,am vazut si mi se pare distractiv.Dansul e o buna modalitatea ,dar toate acestea doar daca nu mananci la fel de mult la fel de prost pentru ca nu te poti astepta sa dai jos vreun gram.Sportul meu preferat e spinning-ul.E destul de solicitant dar e distractiv.Fie intre noi mai sunt zile pe saptamana cand nu am energia necesara sa fac asta si pur si simplu ma plimb prea mult.Alta activitate preferata este plimbatul prin mall prin supermarket,cand petrec vreo 2-3 ore:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:29:22.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO