Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 10 iun 2012, 00:24:17
cris85's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2012
Locaţie: Budapesta/Cluj-Napoca, Ungaria
Vârsta: 38
Dieta: Hipocalorica
Date: 173cm, 63.2kg
Mesaje: 222
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare

Salut fetelor,

Ma numesc Cristina si am aproape 27 de ani. Azi e ziua decisiva in care m-am hotarat si eu (in sfarsit ) sa imi fac un jurnal propriu desi va lecturez cu drag de ceva timp Istoria mea cu kilogramele in plus nu este foarte lunga si a inceput acum 4 ani.

In facultate eram destul de slabuta si in ciuda mancatului uneori haotic (specific sesiunilor ) reuseam intotdeauna sa ma mentin la o greutate de 60-63 de kg la inaltimea de 1.73. Acum 4 ani insa s-a produs o schimbare destul de majora in viata mea, am fost admisa la doctorat si din ziua aceea viata mea s-a cam dat peste cap. Multa munca, nopti nedormite, ziua ore cu studentii, noaptea scris teza. Am facut totul din muuulta pasiune si uitam ca nu mai am timp de mine. Am retrait practic studentia de 10 ori Kilogramele s-au acumulat treptat si persoana mea era pe ultimul loc...cam 16-17 kg in 3 ani. Eram destul de constienta de acest lucru, dar dupa 10-14 ore de lucru pe zi eram fericita daca mancam orice aveam in frigider ...Asa am ajuns la fabuloasa greutate de 79 de kg cand am terminat doc-ul, anul trecut in octombrie. Eram ca un zombie sub forma umana (Ca o paranteza aici, 1 luna dupa fericitul eveniment am dormit incontinuu (cam 14 ore pe zi) si ma jucam world of warcraft sa imi eliberez creierul de toate )

In februarie anul acesta insa avea sa se produca al doilea eveniment major din viata mea. M-am logodit! Si din ziua aceea am inceput sa realizez treptat ca trebuie sa recurg la o viata sanatoasa, sa mananc disciplinat, sa fac sport pentru ca dupa nunta ne dorim mult un bebe . Asa ca in aprilie, dupa Pasti, m-am apucat cu forte proaspete de dieta.

Dieta e prea generic spus deoarece am eliminat doar painea, dulciurile si chestiile acidulate din meniul meu. Personal sunt adepta dietelor in care mananci variat intr-o zi si ai grija cum sa combini alimentele. Nu as putea trai fara mancare gatita intr-o zi, deci acesta e al doilea principiu pe care il urmez. La acestea se adauga sala pe care o practic de 2-3 ori pe sapt si am realizat ca sportul e intr-adevar foarte important. Pana in prezent am reusit sa slabesc 8 kg in 2 luni iar cu ajutorul vostru si al acestui site am gasit taria si ambitia de a continua sa imi ating telul.

Va pup pe toate si va astept pe la mine

Cu drag,
Cristina.
cris85, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de cris85; 10 iun 2012 at 00:28:10.
  #2 (permalink)  
Vechi 10 iun 2012, 02:14:10
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare

Citat:
Anterior postat de cris85 Vezi mesajul
Salut fetelor,

Ma numesc Cristina si am aproape 27 de ani. Azi e ziua decisiva in care m-am hotarat si eu (in sfarsit ) sa imi fac un jurnal propriu desi va lecturez cu drag de ceva timp Istoria mea cu kilogramele in plus nu este foarte lunga si a inceput acum 4 ani.

In facultate eram destul de slabuta si in ciuda mancatului uneori haotic (specific sesiunilor ) reuseam intotdeauna sa ma mentin la o greutate de 60-63 de kg la inaltimea de 1.73. Acum 4 ani insa s-a produs o schimbare destul de majora in viata mea, am fost admisa la doctorat si din ziua aceea viata mea s-a cam dat peste cap. Multa munca, nopti nedormite, ziua ore cu studentii, noaptea scris teza. Am facut totul din muuulta pasiune si uitam ca nu mai am timp de mine. Am retrait practic studentia de 10 ori Kilogramele s-au acumulat treptat si persoana mea era pe ultimul loc...cam 16-17 kg in 3 ani. Eram destul de constienta de acest lucru, dar dupa 10-14 ore de lucru pe zi eram fericita daca mancam orice aveam in frigider ...Asa am ajuns la fabuloasa greutate de 79 de kg cand am terminat doc-ul, anul trecut in octombrie. Eram ca un zombie sub forma umana (Ca o paranteza aici, 1 luna dupa fericitul eveniment am dormit incontinuu (cam 14 ore pe zi) si ma jucam world of warcraft sa imi eliberez creierul de toate )

In februarie anul acesta insa avea sa se produca al doilea eveniment major din viata mea. M-am logodit! Si din ziua aceea am inceput sa realizez treptat ca trebuie sa recurg la o viata sanatoasa, sa mananc disciplinat, sa fac sport pentru ca dupa nunta ne dorim mult un bebe . Asa ca in aprilie, dupa Pasti, m-am apucat cu forte proaspete de dieta.

Dieta e prea generic spus deoarece am eliminat doar painea, dulciurile si chestiile acidulate din meniul meu. Personal sunt adepta dietelor in care mananci variat intr-o zi si ai grija cum sa combini alimentele. Nu as putea trai fara mancare gatita intr-o zi, deci acesta e al doilea principiu pe care il urmez. La acestea se adauga sala pe care o practic de 2-3 ori pe sapt si am realizat ca sportul e intr-adevar foarte important. Pana in prezent am reusit sa slabesc 8 kg in 2 luni iar cu ajutorul vostru si al acestui site am gasit taria si ambitia de a continua sa imi ating telul.

Va pup pe toate si va astept pe la mine

Cu drag,
Cristina.
Buna,Cris!Bine ai venit pe Slabute.Sunt prima care iti scriePrima care calca pragul casutei tale
Vreau sa te felicit, in primul rand, pentru logodna!Sa fiti fericiti impreuna toata viata!Pe cand nunta?
In al doilea rand vreau sa iti spun ca sunt de parere ca ai facut o alegere buna elimnand alimentele "nocive" alegand o alimentatie si un stil de viata sanatos.Daca mai faci siun pic de miscare, rezultatele nu vor intarzia sa apara.
Important e sa fii cumpatata, increzatoare si perseverenta.Cu rabdare sigur se vor duce kg nedorite
Iti urez bafta cu "dieta" si sedere placuta in aceasta comunitate minunata unde vei primi suport neconditionat si unde vei intalni fete extraordinare!
Te pup!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3 (permalink)  
Vechi 10 iun 2012, 09:29:00
Alexik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 4.433
Aprecieri acordate: 30
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 31 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare

Buna.

Si eu merg tot dupa principiul pe care l-ai zis tu (dupa o dieta nereusita si efectele aiurea) si mi se pare cel mai bine.
Asa se slabeste sigur

Am o curiozitate ..in/la ce ai dat doctoratul?
__________________
If you want something you’ve never had, than do something you’ve never done



  #4 (permalink)  
Vechi 10 iun 2012, 10:38:12
cris85's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2012
Locaţie: Budapesta/Cluj-Napoca, Ungaria
Vârsta: 38
Dieta: Hipocalorica
Date: 173cm, 63.2kg
Mesaje: 222
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Buna,Cris!Bine ai venit pe Slabute.Sunt prima care iti scriePrima care calca pragul casutei tale
Vreau sa te felicit, in primul rand, pentru logodna!Sa fiti fericiti impreuna toata viata!Pe cand nunta?
In al doilea rand vreau sa iti spun ca sunt de parere ca ai facut o alegere buna elimnand alimentele "nocive" alegand o alimentatie si un stil de viata sanatos.Daca mai faci siun pic de miscare, rezultatele nu vor intarzia sa apara.
Important e sa fii cumpatata, increzatoare si perseverenta.Cu rabdare sigur se vor duce kg nedorite
Iti urez bafta cu "dieta" si sedere placuta in aceasta comunitate minunata unde vei primi suport neconditionat si unde vei intalni fete extraordinare!
Te pup!
Ciao Dia ,

Bine ai venit in casuta mea si multumesc frumos de aprecieri Cu dieta ce sa iti pove, merge destul de bine pana acum, mie mi se potriveste stilul pe care l-am ales, iar ambitie si rabdare am cat China (inca! ). Am vazut ca si tu ai renuntat de curand la Rina si personal mi se pare o idee buna sa revii la principiile d-nei Bilic si te felicit pentru asta :* .

Cred ca e mai bine pe termen lung si rezultatele se mentin garantat. O sa ne mai supere pe noi perioadele astea de platou care zici ca nu mai trec dar cu multa rabdare si sport draga mea o sa reusim Am remarcat ca ne-am propus acelasi target la aceeasi inaltime deci tre' musai sa tragem una de alta

Nunta o voi avea peste 3 luni jumate, mai precis in 7 octombrie. Am emotii de pe acum desi am cam rezolvat cu toate pregatirile Rochita mai trebuie sa se finalizeze, eu am decis sa o fac la comanda si mi-au facut schita exact cum o visam de mica

Te pup Dia si te mai astept pe la mine

Sa ai o zi frumoasa si mai ale odihna placuta
__________________
Jurnal Crisssy
cris85, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #5 (permalink)  
Vechi 10 iun 2012, 10:45:57
cris85's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2012
Locaţie: Budapesta/Cluj-Napoca, Ungaria
Vârsta: 38
Dieta: Hipocalorica
Date: 173cm, 63.2kg
Mesaje: 222
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare

Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul
Buna.

Si eu merg tot dupa principiul pe care l-ai zis tu (dupa o dieta nereusita si efectele aiurea) si mi se pare cel mai bine.
Asa se slabeste sigur

Am o curiozitate ..in/la ce ai dat doctoratul?
Ciao Alexik ,

Bine ai venit pe la mine Sunt de acord cu ce ai zis si eu sunt de parere ca numai cu o dieta echilibrata si sport poti ajunge la greutatea dorita si ceea ce e si mai important, sa o si mentii pe termen lung Eu am avut "niste tentative" acum 4 ani sa incerc si disociata dar dupa ce am inceput sa mananc normal (desi destul de putin, dar variat), s-au pus inapoi si kg alea putine slabite p-atunci Dar, cred ca inarmata cu multa rabdare si ambitie o sa reusim pana la urma .

Doctoratul l-am facut in info la Babes A fost interesant in sensul ca e o lume unde predomina masculii, prin urmare am avut cei mai multi colegi tipi Insa, privind inapoi, pot sa zic ca a fost o perioada frumoasa, eu am pus mult suflet, pasiune si ambitie in tot ce faceam, fie ca era vorba de predat ore sau cercetarea in sine

Te pup & sa ai o zi frumoasa
__________________
Jurnal Crisssy
cris85, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #6 (permalink)  
Vechi 10 iun 2012, 11:00:21
Alexik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 14 feb 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 30
Date: 159cm, 52kg
Mesaje: 4.433
Aprecieri acordate: 30
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 31 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare

Citat:
Anterior postat de cris85 Vezi mesajul
Ciao Alexik ,

Bine ai venit pe la mine Sunt de acord cu ce ai zis si eu sunt de parere ca numai cu o dieta echilibrata si sport poti ajunge la greutatea dorita si ceea ce e si mai important, sa o si mentii pe termen lung Eu am avut "niste tentative" acum 4 ani sa incerc si disociata dar dupa ce am inceput sa mananc normal (desi destul de putin, dar variat), s-au pus inapoi si kg alea putine slabite p-atunci Dar, cred ca inarmata cu multa rabdare si ambitie o sa reusim pana la urma .

Doctoratul l-am facut in info la Babes A fost interesant in sensul ca e o lume unde predomina masculii, prin urmare am avut cei mai multi colegi tipi Insa, privind inapoi, pot sa zic ca a fost o perioada frumoasa, eu am pus mult suflet, pasiune si ambitie in tot ce faceam, fie ca era vorba de predat ore sau cercetarea in sine

Te pup & sa ai o zi frumoasa
Eu cu south beach am dat in mancare in exces ,au venit si kg in plus siii iti revii greu dintr-un regim cu putini carbo cand vrei sa mananci normal.

S-a meritat sa-l faci , nu?
Eu dau anul asta bacul si din pacate-s la filo , dar nu m-as duce mai departe pe ceva uman..Am cautat usorul in liceu , nu vreau sa fie la fel la faculta

N-a fost grea info?

Mc la fel
__________________
If you want something you’ve never had, than do something you’ve never done



  #7 (permalink)  
Vechi 10 iun 2012, 11:16:05
cris85's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2012
Locaţie: Budapesta/Cluj-Napoca, Ungaria
Vârsta: 38
Dieta: Hipocalorica
Date: 173cm, 63.2kg
Mesaje: 222
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare

Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul

Eu cu south beach am dat in mancare in exces ,au venit si kg in plus siii iti revii greu dintr-un regim cu putini carbo cand vrei sa mananci normal.

S-a meritat sa-l faci , nu?
Eu dau anul asta bacul si din pacate-s la filo , dar nu m-as duce mai departe pe ceva uman..Am cautat usorul in liceu , nu vreau sa fie la fel la faculta

N-a fost grea info?

Mc la fel
Important e sa iti alegi o facultate care sa iti placa Daca vrei ceva real, o solutie de compromis ar fi ISE sectia de info economica. Eu zic ca e utila pe termen lung. 3 semestre faci materii de trunchi comun (real si uman) si 3 semestre numai info sub toate formele. Dar, am avut multi studenti care veneau de la profil uman din liceu si s-au descurcat la sectia asta Si avantajul e ca iti gasesti destul de usor job dupa aia

Iar cu bac-ul important e sa nu te panichezi si sa mergi cat de cat relaxata Zise inteleapta din mine care facusem urcior la ochi inainte de proba scrisa la romana A fost interesant, dar de atunci m-am calit foarte mult privind gestiunea stresului si a emotiilor

Multa bafta draga mea
__________________
Jurnal Crisssy
cris85, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #8 (permalink)  
Vechi 10 iun 2012, 12:48:53
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare

Citat:
Anterior postat de cris85 Vezi mesajul
Ciao Dia ,

Bine ai venit in casuta mea si multumesc frumos de aprecieri Cu dieta ce sa iti pove, merge destul de bine pana acum, mie mi se potriveste stilul pe care l-am ales, iar ambitie si rabdare am cat China (inca! ). Am vazut ca si tu ai renuntat de curand la Rina si personal mi se pare o idee buna sa revii la principiile d-nei Bilic si te felicit pentru asta :* .

Cred ca e mai bine pe termen lung si rezultatele se mentin garantat. O sa ne mai supere pe noi perioadele astea de platou care zici ca nu mai trec dar cu multa rabdare si sport draga mea o sa reusim Am remarcat ca ne-am propus acelasi target la aceeasi inaltime deci tre' musai sa tragem una de alta

Nunta o voi avea peste 3 luni jumate, mai precis in 7 octombrie. Am emotii de pe acum desi am cam rezolvat cu toate pregatirile Rochita mai trebuie sa se finalizeze, eu am decis sa o fac la comanda si mi-au facut schita exact cum o visam de mica

Te pup Dia si te mai astept pe la mine

Sa ai o zi frumoasa si mai ale odihna placuta
Ahaaa, chiar asa, nu observasem ca avem aceleasi "date"Surori de suferinta!Gata, nu mai scapi de mine
Suuuuper, ce ffrumos si ce emotionati trebuie sa fiti....Noi am reusit sa ne mutam impreuna dar de nunta inca nu stim prea multe, o sa mai dureze pentru ca e nevoie de banisori destul de multi....Important e ca suntem impreuna acum, nnunta vine si ea

Da, o sa raman la Hipocalorica, cred a e cel mai bine si mai sanatos SI ammai mult timp asa, RIna ma punea sa gatesc zi de zi....

Te pup, sa ai o zi minunata!Mai trec pe la tine!
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2522 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2005 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 10 iun 2012, 13:03:03
cris85's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2012
Locaţie: Budapesta/Cluj-Napoca, Ungaria
Vârsta: 38
Dieta: Hipocalorica
Date: 173cm, 63.2kg
Mesaje: 222
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul

Ahaaa, chiar asa, nu observasem ca avem aceleasi "date"Surori de suferinta!Gata, nu mai scapi de mine
Suuuuper, ce ffrumos si ce emotionati trebuie sa fiti....Noi am reusit sa ne mutam impreuna dar de nunta inca nu stim prea multe, o sa mai dureze pentru ca e nevoie de banisori destul de multi....Important e ca suntem impreuna acum, nnunta vine si ea

Da, o sa raman la Hipocalorica, cred a e cel mai bine si mai sanatos SI ammai mult timp asa, RIna ma punea sa gatesc zi de zi....

Te pup, sa ai o zi minunata!Mai trec pe la tine!
Surori de suferinta dara Ne tragem de urechi cand vreuna se lasa pe tanjeala Lasa ca e buna asta hipocalorica, merge mai incet decat restul dar macar e de viitor.

Si noi anul trecut in toamna am reusit sa ne mutam impreuna si de atunci viata e absolut superba :X La logodna nici nu ma asteptam deloc, dovada ca lucrurile bune vin atunci cand te astepti mai putin Cheltuielile de nunta sunt intr-adevar foarte mari, de zici ca numai pentru asta castigam tot anu' Si sunt trista ca nu apucam sa mergem in luna de miere ca nu mai avem concediu pentru asta

O zi faina dear :*
__________________
Jurnal Crisssy
cris85, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #10 (permalink)  
Vechi 10 iun 2012, 19:55:10
cris85's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 mai 2012
Locaţie: Budapesta/Cluj-Napoca, Ungaria
Vârsta: 38
Dieta: Hipocalorica
Date: 173cm, 63.2kg
Mesaje: 222
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 9 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Jurnal Crisssy - ambitie, disciplina si muuulta rabdare

Cu ce ma mai laud eu azi ?

Cu vremea oribila de afara si implicit furtuna, nu prea am avut alternative de iesit Parca isi bate joc vremea asta de noi, in timpul saptamanii cald si frumos, in weekend furtuna si frig. Oh well...

Asa ca m-am dedicat in totalitate treburilor casnice intense Cam asta a fost sportul meu pe azi, dar de maine promit ca imi fac din nou abonament la sala .

In ceea ce priveste papa si gatitul trebuie sa va marturisesc ca sunt o norocoasa. Am un adevarat Masterchef acasa, care pe deasupra mai si tine cont de dieta mea La noi lucrurile sunt putin inversate, eu fac orice in afara de gatit si el face orice in afara de curatenie Fiecare cu pasiunile lui, asa ne completam
__________________
Jurnal Crisssy
cris85, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1877 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1360 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1103 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
ambitie, calorii, crisssy, dieta, disciplina, jurnal, jurnale, muuulta, rabdare, ro, sanatos, slabit, slabute

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Jurnal de disciplina Victoria (victoritsa) victoritsa Arhiva jurnale slabit 143 24 sep 2012 10:15:37
Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina" eva 9 Arhiva jurnale slabit 967 06 aug 2012 06:46:34
Jurnal plin de ambitie - georgika georgika Arhiva jurnale slabit 21 27 mai 2011 11:38:10
Jurnal de Disciplina, Motivatie, Perseverenta - Berry berry Arhiva jurnale slabit 10 09 mai 2011 15:37:05
Noua si cu o ambitie de fier - Buterfly89 buterfly89 Arhiva jurnale slabit 277 30 aug 2010 10:58:15

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole