forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Doraa - incepatoare dornica de a slabi (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-doraa-incepatoare-dornica-slabi-8462.html)

doraa 07 mar 2011 09:23:32

Jurnal Doraa - incepatoare dornica de a slabi
 
Salutare tuturor slabutelor, slabutelor in devenire shi celor incepatoare ca si mine pentru care sa fie slaba a devenit un vis, o dorinta shi o certitudine ca ,candva se va intampla si acest lucru.
Am devenit o obsedata de ideea si de visul ca voi fi slaba, ma afecteaza atat de mult gandul acesta incat nu exista un alt gand in mintea mea, uneori ma sperii si pe mine insami.Va imaginati ca pentru mine nu mai conteaza absolut nimic, nu ma pot bicura de nimic altceva,toate mi se par putin importante.
Uneori ma gandesc oare ce imi voi dori dupa ce voi9 slabi, asta daca se va intampla vre~o data.....o sa am grija sa se intample.
Problema cea mai mare e...mancatul seara.
Cum scap de acest chin/?
Toate reusitele mele nu tin decat 2 saptamaini si reusesc sa slabesc 2 kg, si tot asa in urmatoarele 2 sapt le pun la loc. ,nu reusesc sa trec acest prag.
Ma gandesc ca vointa imi lipseste, de fapt multe imi lipsesc si nu stiu cum sa ma lupt cu toate astea.
sunt dispusa sa invat.... vreau sa reusesc...si vreau sa fie de durata...
Multumesc pentru rabdarea cu care ati citit framantarile mele si va rog indrumati~ma....invatati~ma...promit ca o sa fiu o eleva ascultatoare....
Intamplator am descoperit acest sait, si inca nu stiu ce si cum...dar cu rabdare sper sa descopar toate tainele :)

Flora 07 mar 2011 11:41:07

Re: Jurnal Doraa - incepatoare dornica de a slabi
 
Bun venit Dora si eu sunt noua pe acest site si ca si tine caut sustinatori.Stiu ca e greu sa te abtii seara de la mancare incearca sa mananci ceva usor seara fara paine daca se poate si bea ceai foarte cald cu zeama de lamaie si vointa.
Am aceiasi problema ca si tine ca nu reusesc sa tin dieta pe termen lung dar simt ca sunt mai motivata ca oricand si incearca si fa si ceva miscare mergi pe jos,urca scari.
Spor la slabit!:-*:-*>:D<

Roxii 07 mar 2011 13:10:29

Re: Jurnal Doraa - incepatoare dornica de a slabi
 
Citat:

Anterior postat de doraa (Post 559735)
Salutare tuturor slabutelor, slabutelor in devenire shi celor incepatoare ca si mine pentru care sa fie slaba a devenit un vis, o dorinta shi o certitudine ca ,candva se va intampla si acest lucru.
Am devenit o obsedata de ideea si de visul ca voi fi slaba, ma afecteaza atat de mult gandul acesta incat nu exista un alt gand in mintea mea, uneori ma sperii si pe mine insami.Va imaginati ca pentru mine nu mai conteaza absolut nimic, nu ma pot bicura de nimic altceva,toate mi se par putin importante.
Uneori ma gandesc oare ce imi voi dori dupa ce voi9 slabi, asta daca se va intampla vre~o data.....o sa am grija sa se intample.
Problema cea mai mare e...mancatul seara.
Cum scap de acest chin/?
Toate reusitele mele nu tin decat 2 saptamaini si reusesc sa slabesc 2 kg, si tot asa in urmatoarele 2 sapt le pun la loc. ,nu reusesc sa trec acest prag.
Ma gandesc ca vointa imi lipseste, de fapt multe imi lipsesc si nu stiu cum sa ma lupt cu toate astea.
sunt dispusa sa invat.... vreau sa reusesc...si vreau sa fie de durata...
Multumesc pentru rabdarea cu care ati citit framantarile mele si va rog indrumati~ma....invatati~ma...promit ca o sa fiu o eleva ascultatoare....
Intamplator am descoperit acest sait, si inca nu stiu ce si cum...dar cu rabdare sper sa descopar toate tainele :)

Buna si bine ai venit!>:D<In primul rand trebuie sa gasesti cauza inainte de a trata,asadar gandeste`te care este motivul pt care mananci noaptea?Ti se face foame sau pur si simplu de plictiseala/pofta?Poate nu mananci suficient in timpul zilei,de aceea te razbeste foamea seara.Poate nu te hidratezi suficient(senzatia de sete poate fi confundata cu cea de foame)sau atunci te apuca poftele mai mari?In primele 2 cazuri nu ramane dekt sa te hranesti si hidratezi corespunzator.Ia sa ne dai si noua un exemplu de meniu de`al tau.In cel de`al treilea caz,asta tine de psihic,trebuie sa te gandesti ca mancand la ora aia iti face numai rau si ca e pacat de toata munca depusa pana atunci.Bea muuulta apa sa iti umfli stomacul si gaseste`ti o preocupare pt a`ti lua gandul de la mancare.Mai sunt cateva chestii:Nu manca seara carbohidrati,in special fructe pentru ca au aciditate si iti fac foame.>:D<

amy0404 07 mar 2011 20:43:14

Re: Jurnal Doraa - incepatoare dornica de a slabi
 
Buna Dora si bine ai venit! :)

Asa cum spunea si Roxi, trebuie sa ne spui de ce mananci seara. Ai programul de asa natura, e vorba de pofta...
Da-ne mai multe detalii despre ce mananci, cata miscare faci...Nu trebuie sa iti alegi o dieta, inceraca sa faci alegeri sanatoase, sa poti respecta cateva principii, apoi ai sa vei cat de usor ti se va parea.

Succes si te asteptam la raport! >:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 23:35:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO