forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal dr jekil: Hai ca poti! (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-dr-jekil-hai-ca-poti-8003.html)

dr jekil 02 feb 2011 20:19:55

Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Este ziua 3 din SB!Imi place f mult dieta si este f usoara!Vreau sa tin prima faza 3 saptamani.Nu vreau sa ma cantaresc pe parcursul fazei1,ci numai la sfarsit!M-am gandit sa ma apuc sa fac un pic de miscare cand o sa stagnez. Totusi ma simt balonata si simt lipsa fructelor...

dr jekil 02 feb 2011 20:50:49

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Am avut pofta de ceva dulce si am rezistat eroic tentatiei de a manca finnetti!Tare mandra sunt de mine!:P Mi-am bagat un pic nasul prin retele postate aici si am facut desertul cu gelatina.A fost mai bun decat ma asteptam.Nu e ca si o savarina sau un ecler dar merge(decat de loc....):D Maine sunt in ziua 4,nici nu stiu cum au trecut zilele astea.Sper ca o sa fiu la fel de cuminte in continuare!

LicuriciColorat 02 feb 2011 20:54:45

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Citat:

Anterior postat de dr jekil (Post 507047)
Este ziua 3 din SB!Imi place f mult dieta si este f usoara!Vreau sa tin prima faza 3 saptamani.Nu vreau sa ma cantaresc pe parcursul fazei1,ci numai la sfarsit!M-am gandit sa ma apuc sa fac un pic de miscare cand o sa stagnez. Totusi ma simt balonata si simt lipsa fructelor...

Citat:

Anterior postat de dr jekil (Post 507093)
Am avut pofta de ceva dulce si am rezistat eroic tentatiei de a manca finnetti!Tare mandra sunt de mine!:P Mi-am bagat un pic nasul prin retele postate aici si am facut desertul cu gelatina.A fost mai bun decat ma asteptam.Nu e ca si o savarina sau un ecler dar merge(decat de loc....):D Maine sunt in ziua 4,nici nu stiu cum au trecut zilele astea.Sper ca o sa fiu la fel de cuminte in continuare!

felicitari pt ca ai rezistat eroic in fata finettiului(nu stiu cum,k e moartea mea:X uhh)
sigur o sa treaca repede si urmatoarele zile
sigur o sa ai rezultate frumoase
incerca sa papi iaurt si legume,oricum lipsa fructelor se simte,si mie mi asa dor de un mar sau o porto pff:x
da eu de luni is la faza 2 si o sa pot papa:D
succes in continuare:-*

dr jekil 02 feb 2011 21:07:40

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
ei,da...ar merge o portocala!!!Problema mea cu iaurturile e ca nu imi plac cele dietetice!Merge sa pun niste stafide in el?Ar fi super dc as putea!!

LicuriciColorat 02 feb 2011 21:43:09

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Citat:

Anterior postat de dr jekil (Post 507130)
ei,da...ar merge o portocala!!!Problema mea cu iaurturile e ca nu imi plac cele dietetice!Merge sa pun niste stafide in el?Ar fi super dc as putea!!


nu cred ca avem voie stafide nu stiu sigur intreaba'le pe fete din gasca:D
eu nu pap dietetice:)) ci doar cu 2%grasime ,nu tin cont de grasimi si deastea pt ca sunt grasimi bune:)

dr jekil 03 feb 2011 12:14:06

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Neata (desi e aproape pranz:P).Pt ca ieri m-am tot plans ca am fata f uscata,aseara m-am rasfatat!Mi-am facut o masca cu argila si galbenus de ou si dupa am dat cu ulei de migdale.Am veam pielea la fel de moala ca si un curulet de bebelus!:D Pana la ora asta am fost cumintica,am respectat dieta si gustarica de rigoare..Va pupic

LicuriciColorat 03 feb 2011 12:22:54

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Citat:

Anterior postat de dr jekil (Post 507934)
Neata (desi e aproape pranz:P).Pt ca ieri m-am tot plans ca am fata f uscata,aseara m-am rasfatat!Mi-am facut o masca cu argila si galbenus de ou si dupa am dat cu ulei de migdale.Am veam pielea la fel de moala ca si un curulet de bebelus!:D Pana la ora asta am fost cumintica,am respectat dieta si gustarica de rigoare..Va pupic


hey Jekil
ehh e buna masca cu argila,si uleilu si eu il mai foloseam cand mi se usca fatza:>
bravo sa fii cumintica toate ziua:-*

madautza 03 feb 2011 12:36:09

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Eu sunt in ziua de SB faza 1 si chiar imi place.E prima data cand o tin.Si deja a inceput parca sa se cunoasca ceva pe ici pe colo:DMai tinem legatura sa vedem ce progrese avem ca vad ca am inceput-o in aceelasi timp:-*

dr jekil 03 feb 2011 13:45:44

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Citat:

Anterior postat de madautza (Post 507963)
Eu sunt in ziua de SB faza 1 si chiar imi place.E prima data cand o tin.Si deja a inceput parca sa se cunoasca ceva pe ici pe colo:DMai tinem legatura sa vedem ce progrese avem ca vad ca am inceput-o in aceelasi timp:-*

Cum sa nu,chiar ma bucur ca suntem amandoua la fel,am si eu colega de suferinta!:P Si eu incerc tot pt prima data SB,si mi se pare f usora!Pupicuti

madautza 03 feb 2011 14:57:49

Re: Jurnal dr jekil: Hai ca poti!
 
Si mie imi place deoarece nu te infometezi si ai cat de cat de unde alege ce sa mananci:DSi se si slabeste.


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:44:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO