forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Dyana321 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-dyana321-9435.html)

Dyana321 20 iun 2011 13:34:23

Jurnal Dyana321
 
Buna! :) Ma numesc Diana, am 11 ani si am intrat si eu pe acest site de cateva zile pt a incerca sa mananc sanatos. Eu am 1.47m si 43 de kg imbracata si 42kg fara haine. Credeti ca e mult? eu nu tin diete sau sa ma infometez.. vreau doar sa traiesc mai sanatos. Acum ca am intrat in vacanta mananc mai mult la micul - dejun. Astazi am mancat asa:

- 3-4 feliute de paine prajita cu unt
- un cornulet mic 7days
- un pahar mare cu apa

si apoi... dupa vreo ora.. am mancat multe cirese. Acum mi-am luat biscuiti belvita start cu ciocolata si fructe. :-s.. stiu ca nu sunt sanatosi, dar din cand in cand merge.. eu vreau sa dau jos macar 5 kgb-) pt ca am probleme cu pulpele. :"> .. Sunt prea grasute.. si am sa merg in 3 tabere.. vreau sa arat bine:x:x:x:x:x

Cum vi se pare micul meu dejun? Ce pot sa mananc maine? :) Va multumesc anticipat! Slabute.ro ma va ajuta! :x:x:x:x

Irimel 20 iun 2011 16:41:28

Re: Jurnal Dyana321
 
Buna Dyana:)>:D<
Eu cred ca faci bine ca nu vrei sa te infometezi cu tot felul de cure de slabire care sunt atat de populare acum in randul fetelor, chiar si celor de varsta ta.
Daca imi permiti sa iti dau un sfat, renunta la dulciuri ok? Cel putin la acelea din comert, cele facute in casa sunt mai sanatoase.
Am vazut ca papi dimineata cornulet cu ciocolata.Sa stii ca are multe e-uri plus ca ingrasa, mai ales mancat in fiecare zi.
De ce nu mananci dimineata mai bine fructe in loc de cornulet cu cioco?Iti dau multe vitamine sa stii.
La varsta ta e foarte important sa mananci sanatos si hranitor.Mananca multe salate de legume, salate de fructe, lactate si branzeturi usoare dar cel mai important lucru este sa faci sport si sa eviti sa mananci multe dulciuri, cipsuri, sucuri acidulate.Cred ca e suficient asta.
Si daca ti se face pofta de dulce, papa fructe sau cateva bucatele de ciocolata neagra daca iti plac.Sau roag-o pe mamica ta sa iti face ceva dulce cum ar fi praji de casa sau fursecuri.Sunt o alegere mult mai buna si sanatoasa decat dulciurile din comert care au multe e-uri si grasimi ascunse.
O sa vezi ca in scurt timp o sa ti se modeleze corpu si o sa te simti de minune in tabara.[*45*]

Roxii 20 iun 2011 18:05:47

Re: Jurnal Dyana321
 
Citat:

Anterior postat de Dyana321 (Post 694805)
Buna! :) Ma numesc Diana, am 11 ani si am intrat si eu pe acest site de cateva zile pt a incerca sa mananc sanatos. Eu am 1.47m si 43 de kg imbracata si 42kg fara haine. Credeti ca e mult? eu nu tin diete sau sa ma infometez.. vreau doar sa traiesc mai sanatos. Acum ca am intrat in vacanta mananc mai mult la micul - dejun. Astazi am mancat asa:

- 3-4 feliute de paine prajita cu unt
- un cornulet mic 7days
- un pahar mare cu apa

si apoi... dupa vreo ora.. am mancat multe cirese. Acum mi-am luat biscuiti belvita start cu ciocolata si fructe. :-s.. stiu ca nu sunt sanatosi, dar din cand in cand merge.. eu vreau sa dau jos macar 5 kgb-) pt ca am probleme cu pulpele. :"> .. Sunt prea grasute.. si am sa merg in 3 tabere.. vreau sa arat bine:x:x:x:x:x

Cum vi se pare micul meu dejun? Ce pot sa mananc maine? :) Va multumesc anticipat! Slabute.ro ma va ajuta! :x:x:x:x

Buna si bine ai venit!Bravo ca nu tii diete de acum,esti inca micutza,insa incearca asa cum a spus si Irimel sa renunti la dulciurile din comert.Painea de dimineata trebuie sa fie integrala sau de secara,untul incearca sa`l papi cat mai rar iar cornurile alea trebuie sa le eviti pe cat posibil.Biscuitii aia belvita sunt plini de zahar,deci evita`i si pe aia.In restul zilei cam ce mananci?Sport faci?Te pup si mult succes:-*

Ankutzelu 20 iun 2011 19:57:42

Re: Jurnal Dyana321
 
Buna Diana. cred ca la varsta ta nu ai de ce sa iti faci griji pentru cate kg ai, pentru ca 42 de kg sunt super. eu am 150cm si as vrea sa am 42 de kg ca tine. acum am 46 si toata lumea imi zica ca arat foarte bine asa. tu de acum o sa incepi sa te dezvolti si o sa ai nevoie de multe vitamine si minerale pe care le iei din alimentatie. si e normal sa ai coapse frumoase, un pic de fund, solduri, sani nu? pentru ca asa o sa fii mai feminina decat sa fii dreapta ca un baietoi, nu-i asa? baietilor le plac fetele cu forme, nu cele ca un bat. daca mananci sanatos si faci sport este destul pentru tine, dar mai ales nu te infometa. As vrea sa mai am si eu varsta ta, sa mananc cornuri cu ciocolata si biscuiti si sa scap de acele calorii dupa numai o zi la joaca afara sau in tabara. te-am pupat si ai grija de tine si nu te chinui de pe acum cu diete ca nu merita. bucura-te de copilarie. noi toate am vrea sa mai fim ca tine ....


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:44:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO