forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Elena nr 2 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-elena-nr-2-a-12734.html)

elena20sverige 27 apr 2017 10:38:22

Jurnal Elena nr 2
 
Buna !

Cum mi s-a arhivat jurnalul am decis sa deschid unul nou. Deci numele meu este Elena, 27 de ani si de 6 ani jumate locuiesc in Suedia. Dieta tin de la vreo 20 de ani si nu prea am reusit. Sunt foarte pofticoasa si cand vad ceva dulce trebuie sa mananc. Cand am ajuns in Suedia aveam vreo 72-73 de kg si acum am 96 de kg.
Saptamana asta chiar m-am enervat . Am avut duminica 98.2 kg. x-( Pai tot repet povestea de atatia ani. Si am zis o ma apuc serios ori ma las. Si vad ca mi-a mers bine saptamana asta.
Si am zis ca de acum ma gandesc ce fac in ziua de zi, nu ce fac peste 1 saptamana.

O zi buna ! >:D<

lidiuta 27 apr 2017 11:01:37

Re: Jurnal Elena nr 2
 
Succes, Elena!:)

nikytour 27 apr 2017 11:16:32

Re: Jurnal Elena nr 2
 
succes in ceea ce ti-ai propus!

Zoe 27 apr 2017 14:00:06

Re: Jurnal Elena nr 2
 
adevărul e că la prăjiturile de la tine (pe care le-am probat şi eu, pe fiecare în parte) e şi greu să te abţii! cel puţin merengue-ul sau prinţesa... ori tartele cu fructe... =P~

adinico 27 apr 2017 17:26:51

Re: Jurnal Elena nr 2
 
Mult succes, perseverenta și cumpătare Îți doresc !! Intra în fiecare zi aici sa ne susținem >:D<; găsește dieta care crezi ca te ar avantaja în fct de preferințele culinare, și la treabaaaa!!! :-*

elena20sverige 27 apr 2017 23:35:48

Re: Jurnal Elena nr 2
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1430814)
adevărul e că la prăjiturile de la tine (pe care le-am probat şi eu, pe fiecare în parte) e şi greu să te abţii! cel puţin merengue-ul sau prinţesa... ori tartele cu fructe... =P~

Cred ca ma confunzi cu altcineva :-/. Eu nu am facut asa prajituri. De obicei nu fac prajituri

butterfly30 28 apr 2017 05:26:38

Re: Jurnal Elena nr 2
 
Cred ca zoe se referea la prajiturile care se gasesc in suedia si nu si in romania.;)

Zoe 28 apr 2017 06:51:50

Re: Jurnal Elena nr 2
 
evident că nu mă refeream la prăjituri făcute de tine :)
ci la cele din konditori, care-s foarte bune, după părerea mea.

elena20sverige 28 apr 2017 10:39:38

Re: Jurnal Elena nr 2
 
Citat:

Anterior postat de Zoe (Post 1430835)
evident că nu mă refeream la prăjituri făcute de tine :)
ci la cele din konditori, care-s foarte bune, după părerea mea.

Ok. Ma miram eu la ce prajituri te referai. Mie nu imi plac tartele cu fructe si nici merengue. Cel mai mult imi plac eclerele si prajitura cu ciocolata. Dar nu am mai mancat de anul trecut :)).

elena20sverige 29 apr 2017 17:07:12

Re: Jurnal Elena nr 2
 
Buna!

Deci ieri am iesit in oras si am mancat carne la gratar cu orez si sos plus un ecler. Deci nu imi pare rau deloc. De obicei imi parea rau dupa. Dar nu. Si azi trecui la mancat sanatos. :D. E vorba de balanta. Acum am hotarat sa imi fac un stil de viata, nu o dieta de cateva luni pana slabesc si dupa sa trec din nou la mancat prostii.

O seara frumoasa si un weekend frumos>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:46:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO