forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Elenna R (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-elenna-r-7623.html)

Elenna R 05 ian 2011 00:43:40

Jurnal Elenna R
 
Buna ziua!..v-am descoperit de cateva zile,insa acum m-am decis sa-mi impartasesc si eu suferinta.Am 16 ani si de 3 ani ma chinui sa ajung si eu la masurile ideale.E greu cand eu sunt cea mai plinuta dintre prietenele mele,insa mi-am propus un program intens de slabire.Dieta disociata + Tae Bo + mese la ore fixe = 10 kg (pentru inceput)
Mi-am propus sa slabesc 10 kg in minim 2 luni..sper sa reusesc.
Am descoperit aici pe site o multime de doamne,domnisoare si domni care au aceeasi problema ca si mine si sper sa am forta de care dati dovada si dumneavoastra pt a nu ma lasa doborata de "vant".
O seara placuta!:*

Cassy 05 ian 2011 01:14:32

Re: Jurnal Elenna R
 
Citat:

Anterior postat de Elenna R (Post 458720)
Buna ziua!..v-am descoperit de cateva zile,insa acum m-am decis sa-mi impartasesc si eu suferinta.Am 16 ani si de 3 ani ma chinui sa ajung si eu la masurile ideale.E greu cand eu sunt cea mai plinuta dintre prietenele mele,insa mi-am propus un program intens de slabire.Dieta disociata + Tae Bo + mese la ore fixe = 10 kg (pentru inceput)
Mi-am propus sa slabesc 10 kg in minim 2 luni..sper sa reusesc.
Am descoperit aici pe site o multime de doamne,domnisoare si domni care au aceeasi problema ca si mine si sper sa am forta de care dati dovada si dumneavoastra pt a nu ma lasa doborata de "vant".
O seara placuta!:*

Buna Elena>:D<! Esti hotarata, imi place ! Hai ca se poate !:-*
Nu ti-as recomanda regimul disociat..dar daca tu il vrei neaparat il poti tine;)). Tae-bo e foarte bun, chiar acum cateva zile ne-am adunat o grupa de fete care facem tae-bo si in fiecare zi dam raportul,ce-am facut,cat am facut. 2 zile de taebo una dupa alta, apoi o zi de pauza,apoi iarasi 2 si tot asa:). Mesele la ore fixe sunt foarte bune,cu toate ca eu nu m-am putut tine de orele fixe:D.
10 kg in 2 luni sunt cam multicele. In prima luna vei da cam 4-5 kg jos, depinde, iar apoi cam 3 pe luna ar fi bine, ca sa nu apara efectul yo-yo.
Capu sus ! Noi suntem alaturi de tine orice s-ar intampla !:-*

Elenna R 05 ian 2011 11:32:26

Re: Jurnal Elenna R
 
Multumesc Cassy!am citit mai multe pareri despre regimul disociat.Ma avantjeaza deoarece sunt gurmanda si astfel daca intr-o zi doresc sa mananc o cantitate mai mare de alimente,nu se intampla nimic si nu o sa am pe constiinta.chiar acum imi preparam piept de pui,jumatate.
Maine am legumele..nu prea ma impac foarte bine cu ele,dar trebuie.
Cate minute de tae bo faceti pe zi?..
mutumesc:*

Itssy 05 ian 2011 12:18:40

Re: Jurnal Elenna R
 
Citat:

Anterior postat de Elenna R (Post 458720)
Buna ziua!..v-am descoperit de cateva zile,insa acum m-am decis sa-mi impartasesc si eu suferinta.Am 16 ani si de 3 ani ma chinui sa ajung si eu la masurile ideale.E greu cand eu sunt cea mai plinuta dintre prietenele mele,insa mi-am propus un program intens de slabire.Dieta disociata + Tae Bo + mese la ore fixe = 10 kg (pentru inceput)
Mi-am propus sa slabesc 10 kg in minim 2 luni..sper sa reusesc.
Am descoperit aici pe site o multime de doamne,domnisoare si domni care au aceeasi problema ca si mine si sper sa am forta de care dati dovada si dumneavoastra pt a nu ma lasa doborata de "vant".
O seara placuta!:*

Bun venit Elena >:D< .

Prin ce metode te'ai chinuit sa ajungi la masurile ideale ? s'ar putea sa'ti fi afectat metabolismul si de'aia sa nu reusesti :) .
Vad ca ai un plan de bataie foarte bine pus la punct , ceea ce este super !
Eu nu stiu care'i treaba cu dieta disociata :D insa iti urez mult succes !
Exact , sunt multe exemple , aici pe forum care au reusit ! deci cu siguranta vei reusi si tu , voi reusi si eu si vor reusi toti cei care vor si cred in ceea ce vor .

Imi place de tine >:D< deci voi mai trece pe aici ;;) si sper sa'mi dai vesti bune de fiecare data !

Bafta [*super*]

Cassy 05 ian 2011 13:51:52

Re: Jurnal Elenna R
 
Citat:

Anterior postat de Elenna R (Post 459090)
Multumesc Cassy!am citit mai multe pareri despre regimul disociat.Ma avantjeaza deoarece sunt gurmanda si astfel daca intr-o zi doresc sa mananc o cantitate mai mare de alimente,nu se intampla nimic si nu o sa am pe constiinta.chiar acum imi preparam piept de pui,jumatate.
Maine am legumele..nu prea ma impac foarte bine cu ele,dar trebuie.
Cate minute de tae bo faceti pe zi?..
mutumesc:*

Un filmulet intreg, 40 minute sau 5 mai mici(le gasesti pe site). Pentru inceput poti face exercitii mai usoare, sa nu te soliciti prea tare ca apoi sa ai febra musculara. Ia totul incetul cu incetul si sa vezi ce bine o sa fie !:-*
Maiii mai:"> si eu sunt o gurmanda, am fost si voi fi intotdeauna:">.

Elenna R 20 ian 2011 22:36:14

Re: Jurnal Elenna R
 
Buna fetelor!imi pare rau ca v-am abandonat,insa am fost super ocupata cu scoala...am dat o groaza de teste...ca la sfarsit de semestru:))..
ok..deci cred ca o sa-mi iau o bataita si o cearta...nu am mai tinut regimul disociat :D:">..imi pare rau..de 4 zile(maine fac 5:D) mananc mult mai putin...multe fructe si legume in special si crenvusti.:D..
de exemplu azi am mancat 2 crend..2 portocale si 1 iaurt mare degresat 0,1% grasime...eu zic ca e bine..si am mancat si la ore fixe..
app la multi ani cassy..am vazut ca a fost ziua ta ieri..sa cresti mare si frumoasa>:D<:*

Itssy 22 ian 2011 10:39:39

Re: Jurnal Elenna R
 
Haide , ca au trecut lucrarile de sfarsit de semestru :> deci .. hai la treaba !

http://www.orkut-scraps.world4art.co...weekend-04.jpg

Elenna R 09 mar 2011 21:15:54

Re: Jurnal Elenna R
 
09 martie 2011

1 mar
jumatate de grefa rosie
20 g arahide
1 ceai de fructe de padure

Dio 10 mar 2011 11:08:12

Re: Jurnal Elenna R
 
Stai sa inteleg ... Asta e prima masa sau tot ce ai mancat intr-o zi intreaga?

Elenna R 10 mar 2011 22:26:43

Re: Jurnal Elenna R
 
da...dar azi am macat mai mult..cand stau acasa ma abtin de la mancat..cand sunt la scoala nu prea pot sa ma tin

10.03.2011

500 gr piept de pui la gratar
100 gr covrigei vanilati (stiu ca e o porcarie:( )
300 ml lapte 0,1% grasime


Ora este GMT +2. Ora este acum 05:43:55.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO