forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Ella (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-ella-8573.html)

Ellz 15 mar 2011 16:41:14

Jurnal Ella
 
Buna fetelor! Sunt relativ noua pe acest forum si m-am decis sa-mi fac si eu un jurnal. Am 17 ani (18 in toamna ;;) )si sunt in clasa a XI-a. Probleme cu greutatea am avut intotdeauna, nu foarte mari, insa au fost.
Cu toate ca toti imi spun ca arat destul de bine, eu nu ma simt ok si simt ca e nevoie de o schimbare. Nu urmez o dieta anume, insa am grija la ceea ce mananc. Am inceput sa imi numar caloriile si sa fac sport(tae bo, zumba) in urma cu cateva luni si chiar am vazut rezultate. Problema a aparut dupa sarbatori. Am inceput sa iau iar in greutate, in special in zona abdomenului unde nu aveam probleme pana acum. Cea mai mare problema a mea este ca mananc foarte mult si nici nu mai iau masa la ore fixe..acest lucru si din cauza scolii.
De cele mai multe ori vin de la scoala si mananc foarte mult, cu toate ca mananc dimineata si chiar si la scoala :|
Nu stiu ce sa mai fac pentru ca simt ca organismul meu nu mai reactioneaza. Fac sport insa degeaba. Nu pot sa dau jos deloc.
Sincer nici nu mai stiu ce sa mai mananc si ma simt groaznic pentru ca simt ca toata munca mea de pana acum a fost in zadar.
Sper ca in curand cu ajutorul vostru sa ajung la greutatea dorita >:D<

Slabuta 15 mar 2011 17:31:32

Re: Jurnal Ella
 
Citat:

Anterior postat de Ellz (Post 572009)
Buna fetelor! Sunt relativ noua pe acest forum si m-am decis sa-mi fac si eu un jurnal. Am 17 ani (18 in toamna ;;) )si sunt in clasa a XI-a. Probleme cu greutatea am avut intotdeauna, nu foarte mari, insa au fost.
Cu toate ca toti imi spun ca arat destul de bine, eu nu ma simt ok si simt ca e nevoie de o schimbare. Nu urmez o dieta anume, insa am grija la ceea ce mananc. Am inceput sa imi numar caloriile si sa fac sport(tae bo, zumba) in urma cu cateva luni si chiar am vazut rezultate. Problema a aparut dupa sarbatori. Am inceput sa iau iar in greutate, in special in zona abdomenului unde nu aveam probleme pana acum. Cea mai mare problema a mea este ca mananc foarte mult si nici nu mai iau masa la ore fixe..acest lucru si din cauza scolii.
De cele mai multe ori vin de la scoala si mananc foarte mult, cu toate ca mananc dimineata si chiar si la scoala :|
Nu stiu ce sa mai fac pentru ca simt ca organismul meu nu mai reactioneaza. Fac sport insa degeaba. Nu pot sa dau jos deloc.
Sincer nici nu mai stiu ce sa mai mananc si ma simt groaznic pentru ca simt ca toata munca mea de pana acum a fost in zadar.
Sper ca in curand cu ajutorul vostru sa ajung la greutatea dorita >:D<

Bine ai venit printre noi :)

Ce mananci intr-o zi? da-ne un exemplu de meniu. :)
Felicitari pentru activitate fizica.

De ce mananci seara mult? Poate nu mananci suficient in prima parte a zilei.

Ellz 15 mar 2011 17:42:31

Re: Jurnal Ella
 
Multumesc.
De obicei mananc cereale cu lapte dimineata si poate cateva felii de sunca, la scoala mananc un fruct si poate niste biscuiti pentru ca mi se face foarte foame. iar cand vin acasa mananc cel mai mult pentru ca simt ca nu ma satur. eventual mananc putina supa si un iaurt sau carne cu salata. iar seara la fel..problema e ca nu ma pot abtine sa nu mananc si intre mese.
sunt o gurmanda :))

Sarita 16 mar 2011 14:38:09

Re: Jurnal Ella
 
Buna Ella!

Vad ca avem aceleasi probleme...adica facem sport si mancam sanatos dar tot nu slabim!!! :( Sper sa ne sustinem reciproc, amandoua fiind noi in acest forum...

Ellz 17 mar 2011 14:07:44

Re: Jurnal Ella
 
Citat:

Anterior postat de Sarita (Post 573615)
Buna Ella!

Vad ca avem aceleasi probleme...adica facem sport si mancam sanatos dar tot nu slabim!!! :( Sper sa ne sustinem reciproc, amandoua fiind noi in acest forum...

Buna Sarita!
Ce-i drept..eu am mai si mancat chestii care nu ar fi trebuit sa-si aiba locul intr-o dieta :"> si totul a inceput dupa sarbatori, ca deh :))
De azi am inceput sa-mi numar iar caloriile si sa mananc sanatos.

Si eu sper si sunt sigura ca o sa si reusim >:D<

Sarita 18 mar 2011 20:34:57

Re: Jurnal Ella
 
Buna!

De ce nu iti publici in forum meniul? Sa mai discutam si pe tema asta ;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:33:47.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO