forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Elleonore - vreau o viata sanatoasa (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-elleonore-vreau-viata-sanatoasa-8062.html)

elleonore 06 feb 2011 14:40:26

Jurnal Elleonore - vreau o viata sanatoasa
 
Buna , ma numesc Eleonora
Azi este ziua in care chiar m-am decis sa schimb ceva la mine . Vreau sa renunt la obiceiurile nesanatoase , sa arat cum mi-am dorit din totdeauna . Nu mai vreau sa imi fac nervi atunci cant ma duc la shopping , sa observ ca niciun pantalon nu imi vine frumos si nu ma avantajeaza . M-am saturat de simplul "draguta" . Vreau sa fiu frumoasa si increzatoare . Aspectul conteaza mult pentru mine , cred ca pentru oricine defapt . Este bine sa te simti ok in pielea ta .
De maine vreau sa incep. O sa dau la o parte dulciurile si orice face rau si am sa ma apuc de sport . Sunt foarte hotarata insa , pentru ca imi este frica sa nu cedez am venit aici . Vreau sa ma ajutati sa nu ma dau batuta si sa-mi construiesc stilul de viata .
Va multumesc !

justbelieve 06 feb 2011 16:45:25

re: Jurnal Elleonore - vreau o viata sanatoasa
 
Bine ai venit!>:D<
La inaltimea ta,48 de kg sunt ideale.De ce mai vrei sa slabesti?
Ce te deranjeaza la tine?

GiuliaD 06 feb 2011 16:50:06

re: Jurnal Elleonore - vreau o viata sanatoasa
 
:-o Nici eu nu inteleg de ce vrei sa mai slabesti, ideal ar fi sa te mentii asa :D

elleonore 06 feb 2011 17:44:25

re: Jurnal Elleonore - vreau o viata sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 512395)
Bine ai venit!>:D<
La inaltimea ta,48 de kg sunt ideale.De ce mai vrei sa slabesti?
Ce te deranjeaza la tine?

Pentru mine nu sunt chiar ideale . Asta vara chiar am reusit sa slabesc ajunsesem pe la 44-43 . Nu imi placea nici asa . Voiam sa ajung la 40-41 . Dar a inceput scoala si nu am mai avut timp de nimic . Fara sport ... apoi iarna nu poti sa te duci la jogging , nu ca asta ar fi problema pentru exercitii poti face si in casa , dar am uitat de ele si n-am mai facut nimic si m-am ingrasat . Am mancat tot ce am vrut .. Am avunt insa cateva tentative sa revin la stilul de viata anterior , insa nu am reusit . [Sunt o lasa] Dar acum sper sa reusesc sa ma mentin .

justbelieve 06 feb 2011 17:46:24

re: Jurnal Elleonore - vreau o viata sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de elleonore (Post 512476)
Pentru mine nu sunt chiar ideale . Asta vara chiar am reusit sa slabesc ajunsesem pe la 44-43 . Nu imi placea nici asa . Voiam sa ajung la 40-41 . Dar a inceput scoala si nu am mai avut timp de nimic . Fara sport ... apoi iarna nu poti sa te duci la jogging , nu ca asta ar fi problema pentru exercitii poti face si in casa , dar am uitat de ele si n-am mai facut nimic si m-am ingrasat . Am mancat tot ce am vrut .. Am avunt insa cateva tentative sa revin la stilul de viata anterior , insa nu am reusit . [Sunt o lasa] Dar acum sper sa reusesc sa ma mentin .

:-o40 mi se pare extrem de putin.


elleonore 06 feb 2011 17:46:48

re: Jurnal Elleonore - vreau o viata sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de GiuliaD (Post 512405)
:-o Nici eu nu inteleg de ce vrei sa mai slabesti, ideal ar fi sa te mentii asa :D

Vreau totusi sa-mi sculptez corpul , sa fie frumos . :D Deja ma gandesc la vara si la costum de baie si pana atunci vreau sa fie totul ok . Vreau sa ma simt bine la piscina .

justbelieve 06 feb 2011 17:48:11

re: Jurnal Elleonore - vreau o viata sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de elleonore (Post 512481)
Vreau totusi sa-mi sculptez corpul , sa fie frumos . :D Deja ma gandesc la vara si la costum de baie si pana atunci vreau sa fie totul ok . Vreau sa ma simt bine la piscina .

Ok.
Cam cum arata un meniu de-al tau?Cate calorii mananci zilnic?

elleonore 06 feb 2011 17:49:24

re: Jurnal Elleonore - vreau o viata sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 512480)
:-o40 mi se pare extrem de putin.

Ei .. poate nu chiar 40 .. dar 42 da :D .

elleonore 06 feb 2011 17:50:20

re: Jurnal Elleonore - vreau o viata sanatoasa
 
Citat:

Anterior postat de justbelieve (Post 512483)
Ok.
Cam cum arata un meniu de-al tau?Cate calorii mananci zilnic?

nu mai mult de 1000 kcal/zi

justbelieve 06 feb 2011 17:52:51

re: Jurnal Elleonore - vreau o viata sanatoasa
 
Mare grija sa nu te infometezi:-sPoti folosi calculatorul de calorii de pe site sa vezi exact ce si cum mananci.


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:47:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO