forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal estyk27 (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-estyk27-9705.html)

estyk27 15 iul 2011 07:33:12

Jurnal estyk27
 
Eu m-am hotarat sa ma inscriu din pacate doar cu cateva zile in urma dar va urmaream de ceva vreme deoarece am aflat lucruri interesante care s-ar putea sa ma ajute in sfarsit tinand cont k este vara si nu prea am nimik de facut m-am hotarat sa-mi fac si eu un jurnal.
Povestea mea cu dieta incepe intr-un mod destul de urat,stiti eu mai am cateva surori si prima dieta a mea a fost cam acum 3 veri din cauza k ele aratau superb :((eu aratam ca un butui de bere scotian:">:)).
Dupa cum va spuneam,am inceput sa tin dieta de acum 3 veri de la nunta fratelui meu,tinand cont k eu sunt cea mai mica dintre surorile mele a fost un pic:Dde fapt foarte jenant faptul k ele erau in centrul atentiei iar eu ma simteam ca pixu sa stiti k nu am surori rele dar stiti cum este cand atragi atentia nu prea mai obervi si pe cei din jurul tau:D Ce pot sa spun am inceput totul foarte suptil incat nici eu nu mi-am dat seama k am inceput=))pentru k ziceam las k accept si asta sa nu-si dea nimeni seama si asta si nu a mers dieta mea nici pana la baie si-napoi:))asa a fost si anu urmator numai k nult mai nasol vara urmaroare au avut loc 3 nunti la mine in familie si a trebuit sa arat la toate urat:((acum daca ma uit la poze ma ingrozescx-(imi este ciuda ca nu am putut sa fiu si eu "frumoasa"bine inteles k parerea altuia nu conta ei imi spuneau k is "frumoasa"dar atunci cand nu te simti bine in pielea ta pur si simplu nu te simti si gata.
Dar pana la urma dieta mea de slabire a inceput cu adevarat atunci cand cumnata mea cu un copil de 6 luni in burta cantarea mai putin decat nine:Dstiu naspa nu?eu am inceput cu sportul sincer la inceput nu simteam nici un efect dar am spus k oricum ar trebui sa fac niste sport pe zi k nu strica.
Am inceput cu100 abdomene,100 la coarda si 5 ture de alergat pe teren si dupa ceva timp m-am hotarat sa incep si o dieta care sa ma ajute sa dau intradevar jos dar nu am avut o dieta anume doar o inventie de-a mea cel putin asa cred:DNu grasime Nucarne Nu nimic cu multe calori de fapt mananc doar fructe,legume si multa salata,painea am inlocuito cu grau fiert si am inceput sa mananc din ce in ce mai putin pana nu a mai fost necesar nici acesta si supele de pui si ciorbele alea bune l-eam inlocuit cu ciorba de varza:D stiu nu prea gustos dar asta este Ce pot sa va mai spun pe cand am inceput dieta aveam 59 kg acum am 53 dar mai vreau sa dau jos pana la50-49 asa ca am nevoie de orice sfaturi care mar ajuta sa mai slabesc 3-4 kg:-*pentru k asi vrea de ziua mea care este luna aceasta pe 20 sa arat cat de cat "frumoasa":D:)):-*va multumesc pentru orice sfat pe care m-il veti da :-*:-*

estyk27 15 iul 2011 07:38:20

re: Jurnal estyk27
 
inaltimeamea este de 1,63

Animis23 15 iul 2011 09:10:40

Re: Jurnal estyk27
 
Citat:

Anterior postat de estyk27 (Post 723562)
Eu m-am hotarat sa ma inscriu din pacate doar cu cateva zile in urma dar va urmaream de ceva vreme deoarece am aflat lucruri interesante care s-ar putea sa ma ajute in sfarsit tinand cont k este vara si nu prea am nimik de facut m-am hotarat sa-mi fac si eu un jurnal.
Povestea mea cu dieta incepe intr-un mod destul de urat,stiti eu mai am cateva surori si prima dieta a mea a fost cam acum 3 veri din cauza k ele aratau superb :((eu aratam ca un butui de bere scotian:">:)).
Dupa cum va spuneam,am inceput sa tin dieta de acum 3 veri de la nunta fratelui meu,tinand cont k eu sunt cea mai mica dintre surorile mele a fost un pic:Dde fapt foarte jenant faptul k ele erau in centrul atentiei iar eu ma simteam ca pixu sa stiti k nu am surori rele dar stiti cum este cand atragi atentia nu prea mai obervi si pe cei din jurul tau:D Ce pot sa spun am inceput totul foarte suptil incat nici eu nu mi-am dat seama k am inceput=))pentru k ziceam las k accept si asta sa nu-si dea nimeni seama si asta si nu a mers dieta mea nici pana la baie si-napoi:))asa a fost si anu urmator numai k nult mai nasol vara urmaroare au avut loc 3 nunti la mine in familie si a trebuit sa arat la toate urat:((acum daca ma uit la poze ma ingrozescx-(imi este ciuda ca nu am putut sa fiu si eu "frumoasa"bine inteles k parerea altuia nu conta ei imi spuneau k is "frumoasa"dar atunci cand nu te simti bine in pielea ta pur si simplu nu te simti si gata.
Dar pana la urma dieta mea de slabire a inceput cu adevarat atunci cand cumnata mea cu un copil de 6 luni in burta cantarea mai putin decat nine:Dstiu naspa nu?eu am inceput cu sportul sincer la inceput nu simteam nici un efect dar am spus k oricum ar trebui sa fac niste sport pe zi k nu strica.
Am inceput cu100 abdomene,100 la coarda si 5 ture de alergat pe teren si dupa ceva timp m-am hotarat sa incep si o dieta care sa ma ajute sa dau intradevar jos dar nu am avut o dieta anume doar o inventie de-a mea cel putin asa cred:DNu grasime Nucarne Nu nimic cu multe calori de fapt mananc doar fructe,legume si multa salata,painea am inlocuito cu grau fiert si am inceput sa mananc din ce in ce mai putin pana nu a mai fost necesar nici acesta si supele de pui si ciorbele alea bune l-eam inlocuit cu ciorba de varza:D stiu nu prea gustos dar asta este Ce pot sa va mai spun pe cand am inceput dieta aveam 59 kg acum am 53 dar mai vreau sa dau jos pana la50-49 asa ca am nevoie de orice sfaturi care mar ajuta sa mai slabesc 3-4 kg:-*pentru k asi vrea de ziua mea care este luna aceasta pe 20 sa arat cat de cat "frumoasa":D:)):-*va multumesc pentru orice sfat pe care m-il veti da :-*:-*

Draga estyk27, bine ai venit pe site.
Nu stiu ce sa spun. E frumos ca vrei sa arati bine si sa te simti in pielea ta, dar eu tind sa fiu de acord cu cei care iti spun ca esti frumoasa, iar tu nu ii crezi. Esti mica de inaltime si sunt convinsa ca la kg pe care le ai acum nu ai de ce sa iti faci probleme. Sunt convinsa ca nici la 59 nu aratai ca "un butoi de bere scotian".
Nu am vazut poze cu tine, deci vorbesc in gol, recunosc, dar sunt de parere ca esti prea mica sa fii atat de complexata de felul cum arati. Exista o diferenta intre a fi supraponderal(Sau mai rau) si de a iti pune in pericol viata prin greutatea pe care o ai, si alt lucru sa iti doresti sa arati mai bine, pentru tine. Daca nu inveti sa te iubesti pe tine, nu o sa te simti bine nici la 49 de kg, si de acolo mai e un pas mic pana la tot felul de probleme de alimentatie, carente de vitamine si alte elemente esentiale(carnea si proteinele au si ele un rol foarte important in slabirea sanatoasa- pe proteine se bazeaza crearea de masa musculara), care toate se datoreaza numai starii tale psihice, nu o sa mai conteze cum o sa arati, ci doar cum te simti.
Eu zic sa iti reanalizezi prioritatile si sa vorbesti cu oamenii care iti sunt tie dragi si apropiati, ca sa te convinga si ei ca nu ai nevoie de slabit!
Sper sa nu te deranjeze sfatul meu. Orice femeie isi doreste sa slabeasca si sa arate cat de bine poate ea, numai ca e foarte usor sa faci din slabit si din aspectul fizic o obsesie, un obicei nesanatos, pe care e bine sa il eviti! Te pup, te imbratisez si sper sa iei in serios ce ti-am scris!

Roxii 15 iul 2011 19:41:03

Re: Jurnal estyk27
 
Citat:

Anterior postat de estyk27 (Post 723562)
Eu m-am hotarat sa ma inscriu din pacate doar cu cateva zile in urma dar va urmaream de ceva vreme deoarece am aflat lucruri interesante care s-ar putea sa ma ajute in sfarsit tinand cont k este vara si nu prea am nimik de facut m-am hotarat sa-mi fac si eu un jurnal.
Povestea mea cu dieta incepe intr-un mod destul de urat,stiti eu mai am cateva surori si prima dieta a mea a fost cam acum 3 veri din cauza k ele aratau superb :((eu aratam ca un butui de bere scotian:">:)).
Dupa cum va spuneam,am inceput sa tin dieta de acum 3 veri de la nunta fratelui meu,tinand cont k eu sunt cea mai mica dintre surorile mele a fost un pic:Dde fapt foarte jenant faptul k ele erau in centrul atentiei iar eu ma simteam ca pixu sa stiti k nu am surori rele dar stiti cum este cand atragi atentia nu prea mai obervi si pe cei din jurul tau:D Ce pot sa spun am inceput totul foarte suptil incat nici eu nu mi-am dat seama k am inceput=))pentru k ziceam las k accept si asta sa nu-si dea nimeni seama si asta si nu a mers dieta mea nici pana la baie si-napoi:))asa a fost si anu urmator numai k nult mai nasol vara urmaroare au avut loc 3 nunti la mine in familie si a trebuit sa arat la toate urat:((acum daca ma uit la poze ma ingrozescx-(imi este ciuda ca nu am putut sa fiu si eu "frumoasa"bine inteles k parerea altuia nu conta ei imi spuneau k is "frumoasa"dar atunci cand nu te simti bine in pielea ta pur si simplu nu te simti si gata.
Dar pana la urma dieta mea de slabire a inceput cu adevarat atunci cand cumnata mea cu un copil de 6 luni in burta cantarea mai putin decat nine:Dstiu naspa nu?eu am inceput cu sportul sincer la inceput nu simteam nici un efect dar am spus k oricum ar trebui sa fac niste sport pe zi k nu strica.
Am inceput cu100 abdomene,100 la coarda si 5 ture de alergat pe teren si dupa ceva timp m-am hotarat sa incep si o dieta care sa ma ajute sa dau intradevar jos dar nu am avut o dieta anume doar o inventie de-a mea cel putin asa cred:DNu grasime Nucarne Nu nimic cu multe calori de fapt mananc doar fructe,legume si multa salata,painea am inlocuito cu grau fiert si am inceput sa mananc din ce in ce mai putin pana nu a mai fost necesar nici acesta si supele de pui si ciorbele alea bune l-eam inlocuit cu ciorba de varza:D stiu nu prea gustos dar asta este Ce pot sa va mai spun pe cand am inceput dieta aveam 59 kg acum am 53 dar mai vreau sa dau jos pana la50-49 asa ca am nevoie de orice sfaturi care mar ajuta sa mai slabesc 3-4 kg:-*pentru k asi vrea de ziua mea care este luna aceasta pe 20 sa arat cat de cat "frumoasa":D:)):-*va multumesc pentru orice sfat pe care m-il veti da :-*:-*

Hello!E bine ca te`ai hotarat sa faci sport,insa cu alimentatia ta nu pot fi sub nici o forma de acord.Pai din ce spui tu ca mananci nu aduni nici makr 800 de calorii,daramite 1000,adica minimul necesar organismului pt a functiona normal.In plus,proteinele au si ele rolul lor,si crede`ma,mai repede slabesti cu o dieta bazata pe un nr mai mare de proteine decat cu una bazata pe un nr mai mare de carbohidrati,mai ales ca fructele consumate in exces te fac sa stagnezi:)O alta chestie..tu vrei sa slabesti 3-4 kg in doar 5 zile?:)Nu crezi ca e putin cam nerealist targetul tau?:)


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:10:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO