forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina" (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-eva-9-coltul-liric-ordine-disciplina-9630.html)

eva 9 08 iul 2011 03:30:29

Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
http://3.bp.blogspot.com/_lkTZp6yZA1...00/animo_1.bmp''

primul tau mesaj in forum trebuie sa cuprinda urmatoarele informatii:
  1. Varsta
  2. Inaltime
  3. Greutate actuala, greutatea dorita
  4. Nivel de activitate fizica (Sedentar, Usor activ, Moderat activ....)
  5. Tipul de sport practicat
  6. Meniul pe ultimele 2-3 zile
  7. Alimentele care iti plac
  8. Daca este cazul, dieta aleasa ''
zise Slabuta...
apoi sa-i dam drumul:

Dragele mele cititoare, ma numesc Eva, am 27 de ani, 1.65 m si 88-89 kg. activitate fizica fac de putin timp... am inceput prin aprilie, am facut pauze foarte lungi, adica in total (mi-e si rusine sa zic) de pe 25.03 pana astazi 07.07 am fost la sala de vreo 10-11 ori... oricum de mult mai multe ori decat am fost in toata viata mea, deci este un prim pas sa zicem. la sala am antrenor, am plan am tot ce mi trebuie... sa ma urnesc pana acolo este o decizie grea de luat... dar mai vedem, intentionez sa schimb ceva, sa schimb totul.
Sunt o montigniaca, si sunt mandra de asta, am o gasca intreaga de prietene si suporterite, care nu ma lasa la greu si pe care nu le las. Sunt toate niste fete extraordinare, cum sunt convinsa, voi toate sunteti.
Dieta alaturi de ele am inceput-o pe 19.06, intr o duminica dimineata. Nu citisem nicio carte, regulile alandala in capul meu, ce apucasem sa citesc pe ici si colo; mi-a fost greu sa o aplic... frigiderul plin de puddinguri, congelatorul plin de inghetata... am inceput timid sa o aplic, intre timp am ras si ultimele ispite, i le-am mai bagat pe gat si lu barbatu miu, si incet incet am facut ordine in frigider, si in dieta mea. eforturi am facut multe, in mai putin de 2 luni, m am lasat de tigari (n am mai pus gura), m am lasat si de cafea (nici un strop), m am apucat de dieta (inca fac greseli) si m am reintors la sala(incerc un efort sustinut).
Nu e usor! Mai am nopti in care visez ca fumez, ies la o terasa si vad oameni care fumeaza si mi fac pofta, mai poftesc si la cafea, mi e dor de niste cartofi prajiti (sunt interzisi in monti) mi e dor si de niste paine foccacia servita la salate prin restaurante, de un popcorn la film, de un pudding... dar nu chiar atat de dor, caci inca ma aflu aici... Sportul e alta pacoste... sunt constienta, ca cine il incepe, trebuie sa se tina de el. nu merge sa faci sala 5 luni, sa arati si sa slabesti cum iti doresti, frumos si tonifiat, si apoi sa renunti...
Deciziile pe care le-am luat sunt pe viata! Sper sa nu ma reapuc de fumat, sper sa slabesc, incet si frumos, si sper sa fac sport pe viata, sa mi mentin sanatatea inimii si a creierului... daca ele functioneaza bine, functioneaza intregul organism... mens sana in corpore sano.
Acesta este coltisorul meu , in care eu voi privi retrospectiv la mine si voi incerca sa ajustez acolo si atunci cand va fi nevoie...
Voi toate sunteti binevenite! fara voi nu as fi fost aici, fara 'raportul la sport', nu m-as fi ambitionat, fara montignace, nu rezistam pana acum in dieta fara aproape niciun rezultat (pentru ca inca gresesc) ...si in general fara voi toate, fiecare din voi contribuie cumva la povestea mea..
Iti multumesc Slabuto, ca esti cel putin co-fondatoare al acestui forum, foarte implicata in vietile noastre si reactionezi imediat la nevoiele noastre!
Eu va doresc mult succes, fiecarei fete in parte, am citit povesti uimitoare pe acest forum, fete si femei care au luptat si lupta fara macar sa clipeasca, fara sa privesaca inapoi.
De maine incepem sa povestim...
Acesta este jurnalul meu!
Somnisor!




aussie_girl 08 iul 2011 05:45:34

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Am vazut, am venit, mi-a placut!
Nu pot sa spun decat ca imi esti foarte, foarte draga fata frumoasa cu ochi superbi!! Ai sa reusesti, ai sa fii acolo unde doresti sa fii! Ai sa ajungi sa fii idolul unora-in ale slabitului ..zic- (esti for sure un idol pentru multi/multe in alte domenii)..

Am sa te rog SA NU PLECI!! oricat de greu iti va fi, oricat de enervant ti se va parea! sa nu renunti!! Stiu ce spun pentru ca am plecat de multe ori..si-am revenit..eu sunt oaia neagra..a turmei! Tu sa nu fii!! Sa nu pleci!! Iti urez succes din toata inima!!>:D<:-*

laurra 08 iul 2011 08:10:27

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Citat:

Anterior postat de eva 9 (Post 715096)
http://3.bp.blogspot.com/_lkTZp6yZA1...00/animo_1.bmp''

primul tau mesaj in forum trebuie sa cuprinda urmatoarele informatii:
  1. Varsta
  2. Inaltime
  3. Greutate actuala, greutatea dorita
  4. Nivel de activitate fizica (Sedentar, Usor activ, Moderat activ....)
  5. Tipul de sport practicat
  6. Meniul pe ultimele 2-3 zile
  7. Alimentele care iti plac
  8. Daca este cazul, dieta aleasa ''
zise Slabuta...

apoi sa-i dam drumul:

Dragele mele cititoare, ma numesc Eva, am 27 de ani, 1.65 m si 88-89 kg. activitate fizica fac de putin timp... am inceput prin aprilie, am facut pauze foarte lungi, adica in total (mi-e si rusine sa zic) de pe 25.03 pana astazi 07.07 am fost la sala de vreo 10-11 ori... oricum de mult mai multe ori decat am fost in toata viata mea, deci este un prim pas sa zicem. la sala am antrenor, am plan am tot ce mi trebuie... sa ma urnesc pana acolo este o decizie grea de luat... dar mai vedem, intentionez sa schimb ceva, sa schimb totul.
Sunt o montigniaca, si sunt mandra de asta, am o gasca intreaga de prietene si suporterite, care nu ma lasa la greu si pe care nu le las. Sunt toate niste fete extraordinare, cum sunt convinsa, voi toate sunteti.
Dieta alaturi de ele am inceput-o pe 19.06, intr o duminica dimineata. Nu citisem nicio carte, regulile alandala in capul meu, ce apucasem sa citesc pe ici si colo; mi-a fost greu sa o aplic... frigiderul plin de puddinguri, congelatorul plin de inghetata... am inceput timid sa o aplic, intre timp am ras si ultimele ispite, i le-am mai bagat pe gat si lu barbatu miu, si incet incet am facut ordine in frigider, si in dieta mea. eforturi am facut multe, in mai putin de 2 luni, m am lasat de tigari (n am mai pus gura), m am lasat si de cafea (nici un strop), m am apucat de dieta (inca fac greseli) si m am reintors la sala(incerc un efort sustinut).
Nu e usor! Mai am nopti in care visez ca fumez, ies la o terasa si vad oameni care fumeaza si mi fac pofta, mai poftesc si la cafea, mi e dor de niste cartofi prajiti (sunt interzisi in monti) mi e dor si de niste paine foccacia servita la salate prin restaurante, de un popcorn la film, de un pudding... dar nu chiar atat de dor, caci inca ma aflu aici... Sportul e alta pacoste... sunt constienta, ca cine il incepe, trebuie sa se tina de el. nu merge sa faci sala 5 luni, sa arati si sa slabesti cum iti doresti, frumos si tonifiat, si apoi sa renunti...
Deciziile pe care le-am luat sunt pe viata! Sper sa nu ma reapuc de fumat, sper sa slabesc, incet si frumos, si sper sa fac sport pe viata, sa mi mentin sanatatea inimii si a creierului... daca ele functioneaza bine, functioneaza intregul organism... mens sana in corpore sano.
Acesta este coltisorul meu , in care eu voi privi retrospectiv la mine si voi incerca sa ajustez acolo si atunci cand va fi nevoie...
Voi toate sunteti binevenite! fara voi nu as fi fost aici, fara 'raportul la sport', nu m-as fi ambitionat, fara montignace, nu rezistam pana acum in dieta fara aproape niciun rezultat (pentru ca inca gresesc) ...si in general fara voi toate, fiecare din voi contribuie cumva la povestea mea..
Iti multumesc Slabuto, ca esti cel putin co-fondatoare al acestui forum, foarte implicata in vietile noastre si reactionezi imediat la nevoiele noastre!
Eu va doresc mult succes, fiecarei fete in parte, am citit povesti uimitoare pe acest forum, fete si femei care au luptat si lupta fara macar sa clipeasca, fara sa privesaca inapoi.
De maine incepem sa povestim...
Acesta este jurnalul meu!
Somnisor!




neata Eva.bine ca ti-ai facut jurnal.imi place planul tau de atac,dar nu-mi place ca sunt prea multi de Sper.E superb ca poti merge la sala....nu toate fetele au privilegiul asta:(asa ca de ce sa nu profiti?Acolo cred ca faci vreo 2 ore miscare nu e ca acasa ,te stimuleaza antrenorul
Sunt sigura ca o sa reusesti ce ti-ai propus

curly.light 08 iul 2011 10:39:45

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Eva,
Ma bucur ca ti-ai deschis un jurnal!>:D<
Sunt sigura ca vei reusi absolut tot ce ti-ai propus! Important e sa mergi mereu inainte, cu rabdare si ambitie, sa te bucuri de fiecare clipa a vietii, sa fii fericita! Si kilogramele se duc si ele. Daca suntem motivate, putem face orice!

Multa-multa bafta ! >:D<>:D<

[*hug*]

LoLy 09 iul 2011 08:17:08

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Iti faci jurnal si nu spui nimic?! :-/ Credeai ca nu te descoperim?! :D Eu te-am avertizat ca venim dupa tine oriunde ai merge :))
Bine te-am gasit in casuta ta si ma bucur ca ti-ai facut jurnal...asta inseamna ca intr-adev esti hotarata sa mergi inante si sa lupti pt tine insati :)


http://s6.images.www.tvn.hu/2009/01/...1cb07d3e57.gif

Alesiana 10 iul 2011 02:30:31

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Buna dimineata! E 3 dimineata, nu stiu de ce nu dorm , mi-a sarit somnul....cautam pe site subiecte noi............si ...vad Jurnal Eva 9....stii care a fost reactia? Eva are jurnal si nu mi-a zissssssssss??? Ma bucur ca ti-ai facut jurnal, ma bucur ca te-am cunoscut pe site ....nu pot sa-mi explic dar de la inceput mi-ai placut( nu te gandi la prostii, stiu ca ai mintea creață ;)de aceea am bagat paranteza asta) mi-a placut cum scrii,imi place umorul tau, te admir ca esti medic, ador tara unde incerci SI SUNT CONVINSA CA VEI REUSI PT CA ESTI O FEMEIE DESTEAPTA sa-ti faci o cariera. Iti doresc din tot sufletul sa ajungi sa ai un stil de viata sanatos, asa cum ai spus tu mai sus, sa ai si sa-ti mentii inima si creierul sanatoase.
Te imbratisez cu mult drag!! Tot raul spre bine ...daca eram slabe si modelate, nu ne cunosteam si asta e valabil pt toate fetele din gasca Monti. Te pusic , somn usor si sanatate maxima sa poti sa faci tot ceea ce-ti propui!!>:D<:-*>:D<

eva 9 17 iul 2011 23:30:28

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
Dragul meu Coltisor,


in ceea ce priveste alimentatia...

iata ca a venit momentul si pentru o retrospectiva... este aproape o luna, de cand am inceput Montignacul... s au intamplat multe... totul a culminat cu trimiterea Domnului Cantar in beci... caci el, vinovatul, nu se impaca cu mine si cu asta basta.
dieta am inceput o teoretic pe 19 iunie... concursul monti pe 1 iulie dar oficial dieta, corect tinuta, am inceput o marti, 12 iulie.
de ce? pai pentru ca nu am fost suficient familiarizata cu dieta, principiile, alimentele, ca nu am fost suficient de serioasa, am calcat de multe ori stramb etc etc...dar cand am vazut ca Domnul Cantar nu misca chiar deloc, m am alarmat, m am deprimat, am crezut ca poate e stricat, si apoi am inceput sa ma gandesc unde gresesc... poate fac eu ceva aiurea.... m am inarmat cu rabdare si concentrare si am mai pus mana o data pe carte, si am luat din nou faza 1 la puricat... informatiile totusi sunt dispersate... monti nu spune tot ce trebuie in faza 1, trebuie citita cartea, eventual si ceva informatii in plus..
de ex am dat saptamana asta si peste alte informatii, legate despre anumite alimente, anumite grasimi, care sunt mai low carb si ce rol are totusi incarcatura glicemica a unei mese... caci una e sa mananci un mar si alta e sa mananci un kil de mere (un exemplu fictiv)... apoi una e sa mananci o para si alta e sa mananci o piersica... sunt lucruri fine, ele trebuie cautate, intelese... si sunt multe foarte multe detalii...
conteaza ce mananci, cat mananci, cum mananci, unde mananci, conteaza tot... am inceput sa acord o mare atentie alimentatiei... "suntem ceea ce mancam " spun unii... efectiv alimentele, la nivel molecular, la nivel atomic, ne construiesc, ne contureaza, ne reprezinta.
ca sa concluzionez, a fost cu dus si intors.. mi am prospus sa ma cantaresc poimaine 19 iulie, pentru ca se face o luna de cand am inceput oficial dieta, si sunt si curioasa ce s a intamplat dupa o luna de dieta cu abateri si mancat aiurea... si apoi am sa ma mai cantaresc la sfarsitul concursului pe 31 iulie impreuna cu masurile...
si atunci sa vedem :D

eva 9 18 iul 2011 00:03:45

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
in ceea ce priveste ingrijirea corporala...,
well, asta este cu totul si cu totul alta poveste... de mers la sala merg de mult. aici am sa scriu numai ce am facut incepand cu luna iulie, pentru ca atunci am inceput dieta si asa ar fi corect de apreciat
in luna iulie:
- am fost la sala pana astazi (inclusiv) de 8 ori... sper sa mai apuc inca de 8 ori sa merg.. au fost si zile in care chiar daca nu am fost la sala am facut eforturi sustinute, ca plimbari de cate 7 ore (am fost intr un parc de distractii) sau am facut curatenie sa zicem la nivel intens :)) timp de 2-3 ore
- am ars in aceste 8 sedinte peste 3700 de calori
- am inceput sa folosesc creme anticelulitice
- si ieri mi am comandat un aparat de masaj... vacuum nu stiu cum, masaj anticelulitic

astept cu sufletul la gura ziua de 19 iulie, si mai important sfarsitul lunii... la rezultate spectaculoase nu ma astept in nici un caz (asta insemnand chiar si 2-3 kg) pentru ca am facut multe abateri, si practic mananc corect de pe 12 iulie...adica: montignac + sunt atenta la incarcatura glicemica a meselor
acestea fiind zise, dragul meu coltisor pe data viitoare , cu noi rezultate!

eva 9 18 iul 2011 00:09:32

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
fetele mele dragi si scumpe, montignace frumoase, destepte si sexy
va multumesc ca treceti si pe la mine prin casuta, ca-mi treceti pragul... sunteti oricand binevenite!
de o vorba si de un ceai am intotdeauna timp, cu prietenele mele virtuale
:x:-*:-*>:D<>:D<
http://www.glitter-graphics.com/graphics/333342

eva 9 18 iul 2011 12:10:07

Re: Jurnal Eva 9 - Coltul liric: "Ordine si disciplina"
 
off dragul meu coltisor... incotro s-o iau?
maine e zi de cantar si tare as fi vrut astazi sa am mare grija ce mananc si cat mananc...
nu stiu cu ce sa incep... sigur astazi nu pap niciun fruct, tre sa am mare grija si la sare.. c-apoi beau jdemii de litri de apa si trag la cantar.. si tot asa
am inceput cu un ceai (de slabit?!) nemtesc.. din tot felul de ierburi, sper ca diuretice si laxative nu cu cine stie ce efecte... nu am incredere in ceaiuri de slabire, dar l-am cumparat pe ideea de laxativ, ca eu mai am prostul obicei sa mai scap sare prin bucate si apoi dai cu apa nene...
apoi 'om vedea noi ce si cum ;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:24:40.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO