Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

JURNAL EXP sau cum sa nu accepti pretul iluzionarii

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 15 aug 2012, 16:38:14
Exp's Avatar
Exp Exp este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt unul dintre slăbuţi!Sunt unul dintre slăbuţi!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iun 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Hipocalorica(densit.calorica mica/volum mare/bogate in fibre si proteine) dar cf Monty(IG+asocieri)
Date: 187cm, 104kg
Mesaje: 645
Aprecieri acordate: 80
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 43 mesaje
Implicit Re: JURNAL EXP sau cum sa nu accepti pretul iluzionarii

Citat:
Anterior postat de rozica1965 Vezi mesajul
Bun gasit in casuta ta!
Ti-am studiat meniul.........mai baga ceva la pranz......asa cresti si nr de calorii si e mai ok per total!!
Bine te-am gasit draga mea Rozy!
Probabil ca niste legume la gratar ar merge la pranz...o sa ma inspir de la Fulguta care are niste retete mortale
Te mai astept cu drag!
__________________
JURNAL EXP
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...rii-11784.html
" Mintea intuitiva este un dar sfant iar mintea rationala este un servitor credincios. Am creat o societate care onoreaza servitorul, dar a uitat darul..." (Albert Einstein)

"Great souls have willpower, weak once only desire"
"In God we trust, all others pay cash"
Exp, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Exp, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2349 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #12 (permalink)  
Vechi 15 aug 2012, 16:40:49
rozica1965's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa expert
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 58
Dieta: gastric sleeve
Date: 154cm, 77kg
Mesaje: 68.156
Aprecieri acordate: 47.414
Am fost apreciat(a) de 45.907 ori in 24.999 mesaje
Implicit Re: JURNAL EXP sau cum sa nu accepti pretul iluzionarii

Citat:
Anterior postat de Exp Vezi mesajul
Bine te-am gasit draga mea Rozy!
Probabil ca niste legume la gratar ar merge la pranz...o sa ma inspir de la Fulguta care are niste retete mortale
Te mai astept cu drag!
Am vazut ca nu prea iti place carnea,dar daca ai dezosa o pulpa de pui si ai face-o pe tigaia grill fara ulei,ar fi super!!!!!!!Nici nu ti s-ar parea ca e carne de pui!
__________________
  #13 (permalink)  
Vechi 16 aug 2012, 12:36:40
Exp's Avatar
Exp Exp este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt unul dintre slăbuţi!Sunt unul dintre slăbuţi!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iun 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Hipocalorica(densit.calorica mica/volum mare/bogate in fibre si proteine) dar cf Monty(IG+asocieri)
Date: 187cm, 104kg
Mesaje: 645
Aprecieri acordate: 80
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 43 mesaje
Implicit Re: JURNAL EXP sau cum sa nu accepti pretul iluzionarii

ZIUA 3

Bine te-am gasit "mai draga" Jurnalule!
Incep prin a spune "no news is good news" vorba englezului! Noua combinatie alimentara merge foarte bine. Neasteptat de bine chiar. Meniul va fi acelasi toata saptamana. Poate vor exista mici variatiuni in privinta fructelor si a salatelor de cruditati.

In privinta taratelor de ovaz- cu toate ca inca nu m-am obisnuit cu gustul lor, efectul este okay. Iti confera senzatia de satietate mult timp si iti asigura o digestie normala, deci...le recomand din toata inima.

Nu am mai simtit tentatii in privinta "iubirilor" mele ciudate si nesanatoase (fasole/cartofi/paine) iar in privinta dulciurilor sunt norocoasa! Nu fac, nu intru in cofetarii, deci nu mananc :-) !!!

Ma mai lupt insa cu aceste ore fixe la care trebuie sa mananc si bineinteles cu o usoara senzatie de foame pe la 12 noaptea... dar rezolv cu H2O :-) Sper sa ma obisnuiesc pana la urma, am inteles ca in cca 2 saptamani, organismul se regleaza.

Imi lipseste Cami (aussie_girl)...citeam cu mare placere jurnalul ei. Chiar are talent la scris. In fine....cam atat pentru astazi.

Raman "in zona" !
:-)))))))))))))
__________________
JURNAL EXP
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...rii-11784.html
" Mintea intuitiva este un dar sfant iar mintea rationala este un servitor credincios. Am creat o societate care onoreaza servitorul, dar a uitat darul..." (Albert Einstein)

"Great souls have willpower, weak once only desire"
"In God we trust, all others pay cash"
Exp, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Exp, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2349 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #14 (permalink)  
Vechi 16 aug 2012, 14:39:58
losefat's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Timisoara, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 58kg
Mesaje: 1.836
Aprecieri acordate: 1.598
Am fost apreciat(a) de 1.768 ori in 656 mesaje
Implicit Re: JURNAL EXP sau cum sa nu accepti pretul iluzionarii

Citat:
Anterior postat de Exp Vezi mesajul
ZIUA 3

Bine te-am gasit "mai draga" Jurnalule!
Incep prin a spune "no news is good news" vorba englezului! Noua combinatie alimentara merge foarte bine. Neasteptat de bine chiar. Meniul va fi acelasi toata saptamana. Poate vor exista mici variatiuni in privinta fructelor si a salatelor de cruditati.

In privinta taratelor de ovaz- cu toate ca inca nu m-am obisnuit cu gustul lor, efectul este okay. Iti confera senzatia de satietate mult timp si iti asigura o digestie normala, deci...le recomand din toata inima.

Nu am mai simtit tentatii in privinta "iubirilor" mele ciudate si nesanatoase (fasole/cartofi/paine) iar in privinta dulciurilor sunt norocoasa! Nu fac, nu intru in cofetarii, deci nu mananc :-) !!!

Ma mai lupt insa cu aceste ore fixe la care trebuie sa mananc si bineinteles cu o usoara senzatie de foame pe la 12 noaptea... dar rezolv cu H2O :-) Sper sa ma obisnuiesc pana la urma, am inteles ca in cca 2 saptamani, organismul se regleaza.

Imi lipseste Cami (aussie_girl)...citeam cu mare placere jurnalul ei. Chiar are talent la scris. In fine....cam atat pentru astazi.

Raman "in zona" !
:-)))))))))))))
Buna Cristina,
iti intorc vizita!
Ma bucur ca reusesti sa te ti departe de ''ispitele'' tale!Eu sunt necajita...of, mi-am cumparat cantar electronic si stupoare...arata cu aproximativ 2,5 kg mai mult decat cel vechi...sunt foarte necajita...Sper sa imi revin rapid, oricum am o stare de bine...data de pranz...am mancat mai serios...insa nu sar de 370 de calorii...of...starea de bine fizic alterneaza cu cea psihica...a 2-a e mai puternica....
Nu o stiu pe Cami, insa ii voi cauta jurnalul...m-ai facut curioasa...
Pup, o zi frumoasa
Ema
__________________
  #15 (permalink)  
Vechi 17 aug 2012, 19:08:33
Exp's Avatar
Exp Exp este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt unul dintre slăbuţi!Sunt unul dintre slăbuţi!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iun 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Hipocalorica(densit.calorica mica/volum mare/bogate in fibre si proteine) dar cf Monty(IG+asocieri)
Date: 187cm, 104kg
Mesaje: 645
Aprecieri acordate: 80
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 43 mesaje
Implicit Re: JURNAL EXP sau cum sa nu accepti pretul iluzionarii

Am ajuns si eu "acasa" :-)
Sa raportez: astazi am calcat stramb. Bineinteles ca pe la 12 noaptea am rezistat cu h2o dar pe la 5 dimineata m-a apucat o foame de am innebunit :-))))))))))))

Am "comis-o" cu: fasole batuta (asta e nebunia sotului...si fac destul de des asa ceva, poate de asta am ajuns sa imi placa atat de mult...nu mai inteleg), jumatate de polonez (75gr- alta "porcarie" pe care o agreez cu toate ca stiu perfect ca trebuie evitata), vreo 3 felii de paine normala (d'aia mica, deci am aproximat la cca 25gr felia) si 2 oua ochiuri dar facute fara ulei....... cam 1040kcal si asta NOROC cu faptul ca in fasolea batuta pun f.f putin ulei- doar deasupra, tot din motive medicale, dar nu ale mele ci ale lui....

Deci am mancat ca o purcica. Ca sa fie dezastrul si mai si, nu mai am nici baterii la cantar. Fasolea aia batuta am pus-o intr-un castronas chinezesc...si am apreciat eu ca a fost in jur de 300grame, poate mai putin, dar mai bine imi iau o marja. Am niste pofte ciudate, stiu :-) !!! Motive "din alea" nu sunt...pur si simplu nu m-am putut abtine.

Ca sa ma simt mai putin vinovata, bineinteles ca astazi s-a terminat cu mancarea. In plus am mers peste 3h, macar sa salvez ceva. Nu cred ca "iesirea" asta va avea urmari insa sper ca un astfel de episod sa nu se mai repete. Abia am "implinit" 51kg. Altfel, voi recurge la masuri exteme, adica:
-varianta 1- in casa nu se va mai gati decat dietetic...nimic "tentant";
-varianta 2- nu mai intru in bucatarie :-))))))))))))

cu accent pe varianta 2;
Este foarte greu sa te abtii, sa rezisti tentatiilor atunci cant trebuie sa gatesti si pentru altcineva...si mai ales cand prepari un anumit fel de mancare care iti place in mod deosebit. Cred ca o sa devin putin egoista...nu am incotro. Nu prea vad o cale de mijloc!

De maine, reiau meniul postat (cu variatiuni cu tot) si gata! Merg inainte! Sper sa nu ma fac de ras si sa imi dovedesc in primul rand mie ca am terminat cu lamentarea asta penibila! Ce naiba ??!!! TREBUIE sa rezist tentatiilor si daca alta solutie nu am, le voi elimina pur si simplu din "vastele apartamente" :-))))))))))

Ma chinuiesc la kilogramul asta de o gramada de timp...SHAME ON ME!
Pe maine draga Jurnalule si dragele mele cititoare (sper ca sunteti macar 2):-))))))))))))))

Seara frumoasa!

p.s. cireasa de pe tort- la modul peiorativ desigur- am mai rupt o pereche de "mergatori" datorita kilometrajului si trotuarelor infecte din centrul Bucurestiului! mama ei de fasole batuta :-))))))))))))))
__________________
JURNAL EXP
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...rii-11784.html
" Mintea intuitiva este un dar sfant iar mintea rationala este un servitor credincios. Am creat o societate care onoreaza servitorul, dar a uitat darul..." (Albert Einstein)

"Great souls have willpower, weak once only desire"
"In God we trust, all others pay cash"
Exp, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Exp, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2349 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #16 (permalink)  
Vechi 18 aug 2012, 15:51:30
Exp's Avatar
Exp Exp este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt unul dintre slăbuţi!Sunt unul dintre slăbuţi!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iun 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Hipocalorica(densit.calorica mica/volum mare/bogate in fibre si proteine) dar cf Monty(IG+asocieri)
Date: 187cm, 104kg
Mesaje: 645
Aprecieri acordate: 80
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 43 mesaje
Implicit Re: JURNAL EXP sau cum sa nu accepti pretul iluzionarii

Buna seara "mai draga" Jurnalule!

Iaca meniul de astazi...pe langa asta am devorat cca 1 kg pepene rosu...separat, intre mese, ca la carte!


CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 11:47
Ou fiert, 150g - 233 calorii, 18.9 proteine, 15.9 grasimi, 636 colesterol, 1.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 1.7 zaharuri
Paine de grau, alba, 30g - 80 calorii, 2.3 proteine, 1 grasimi, 0 colesterol, 15.2 carbohidrati, 0.7 fibre, 204.3 sodiu, 1.3 zaharuri
Pepsi Light, KFC, 300ml - 1 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 16:37
supa de varza- dietetica, 300g - 34 calorii, 1.2 proteine, 0.6 grasimi, - colesterol, 6.9 carbohidrati, 2.1 fibre, 136.2 sodiu, 1.5 zaharuri
Otet de vin rosu, 10ml - 2 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0.8 sodiu, 0 zaharuri
Paine de grau, alba, 30g - 80 calorii, 2.3 proteine, 1 grasimi, 0 colesterol, 15.2 carbohidrati, 0.7 fibre, 204.3 sodiu, 1.3 zaharuri
Iaurt dietetic 0,1% grasime, Covalact de Tara, 187.5g - 57 calorii, 6.8 proteine, 0.2 grasimi, - colesterol, 6.8 carbohidrati, 0 fibre, 18.8 sodiu, 6.8 zaharuri

Cina, ora 16:40
Ton fara ulei, natural, Calvo, 112g - 116 calorii, 26.9 proteine, 0.9 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 672 sodiu, 0 zaharuri
Iaurt dietetic 0,1% grasime, Covalact de Tara, 187.5g - 57 calorii, 6.8 proteine, 0.2 grasimi, - colesterol, 6.8 carbohidrati, 0 fibre, 18.8 sodiu, 6.8 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 660 calorii, 65.2 proteine, 19.8 grasimi, 636 colesterol, (mic)52.6 carbohidrati, 3.8 fibre, 1255.2 sodiu, 19.4 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Mers 2 mile/ora (3.2 km/h), pas incet, 25min - 32 calorii
Metabolism bazal - 1172 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1204 calorii


p.s TRAIASCA TARATELE DE OVAZ SI SEMINTELE DE IN :-)))))))))))))))
__________________
JURNAL EXP
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...rii-11784.html
" Mintea intuitiva este un dar sfant iar mintea rationala este un servitor credincios. Am creat o societate care onoreaza servitorul, dar a uitat darul..." (Albert Einstein)

"Great souls have willpower, weak once only desire"
"In God we trust, all others pay cash"
Exp, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Exp, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2349 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #17 (permalink)  
Vechi 18 aug 2012, 15:58:39
marinuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iul 2010
Locaţie: chisinau, Moldova
Vârsta: 35
Dieta: Mancam sanatos
Date: 155cm, 75kg
Mesaje: 14.892
Aprecieri acordate: 1.948
Am fost apreciat(a) de 4.054 ori in 2.886 mesaje
Implicit Re: JURNAL EXP sau cum sa nu accepti pretul iluzionarii

eu as vrea sa pap orez...dar nu..o sa pap la cina..rosii+ardei grasi verzi+1 feliuta de brinza si ton.......e buna oare cina mea?
__________________
marinuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #18 (permalink)  
Vechi 18 aug 2012, 16:05:13
Exp's Avatar
Exp Exp este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt unul dintre slăbuţi!Sunt unul dintre slăbuţi!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iun 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Hipocalorica(densit.calorica mica/volum mare/bogate in fibre si proteine) dar cf Monty(IG+asocieri)
Date: 187cm, 104kg
Mesaje: 645
Aprecieri acordate: 80
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 43 mesaje
Implicit Re: JURNAL EXP sau cum sa nu accepti pretul iluzionarii

Citat:
Anterior postat de marinuta Vezi mesajul
eu as vrea sa pap orez...dar nu..o sa pap la cina..rosii+ardei grasi verzi+1 feliuta de brinza si ton.......e buna oare cina mea?
Multumesc pentru vizita draga Marinuta!

Teoretic este bine, ce sa spun...cu toate ca e cam dificil de apreciat. Depinde ce ai mai papat astazi...branzica poate avea si 80% grasime daca este din cea buna iar o feliuta are cam 50grame... tonul depinde- este in ulei, saramura sau in suc propriu? ori il gatesti tu? Stii ce iti propun eu? Intra acum la calculatorul nutritional, trece tot ceea ce ai papat astazi, inclusiv ce vrei pentru diseara si vorbim. Adauga si sportul facut. Eu voi fi tot aici. Te astept!

Pupici,
Cristina
__________________
JURNAL EXP
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...rii-11784.html
" Mintea intuitiva este un dar sfant iar mintea rationala este un servitor credincios. Am creat o societate care onoreaza servitorul, dar a uitat darul..." (Albert Einstein)

"Great souls have willpower, weak once only desire"
"In God we trust, all others pay cash"
Exp, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Exp, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2349 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #19 (permalink)  
Vechi 18 aug 2012, 16:06:40
marinuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iul 2010
Locaţie: chisinau, Moldova
Vârsta: 35
Dieta: Mancam sanatos
Date: 155cm, 75kg
Mesaje: 14.892
Aprecieri acordate: 1.948
Am fost apreciat(a) de 4.054 ori in 2.886 mesaje
Implicit Re: JURNAL EXP sau cum sa nu accepti pretul iluzionarii

bine scumpa...
__________________
marinuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
  #20 (permalink)  
Vechi 18 aug 2012, 16:09:26
Exp's Avatar
Exp Exp este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt unul dintre slăbuţi!Sunt unul dintre slăbuţi!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iun 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Hipocalorica(densit.calorica mica/volum mare/bogate in fibre si proteine) dar cf Monty(IG+asocieri)
Date: 187cm, 104kg
Mesaje: 645
Aprecieri acordate: 80
Am fost apreciat(a) de 62 ori in 43 mesaje
Implicit Re: JURNAL EXP sau cum sa nu accepti pretul iluzionarii

Citat:
Anterior postat de Exp Vezi mesajul
Buna seara "mai draga" Jurnalule!

Iaca meniul de astazi...pe langa asta am devorat cca 1 kg pepene rosu...separat, intre mese, ca la carte! la asta se adauga 16grame tarate ovaz (40kcal)...deci in total am atins 1000kcal.....sper sa nu incep iar sa urc la cantar ca devin depresiva :-))))))))))))))


CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 11:47
Ou fiert, 150g - 233 calorii, 18.9 proteine, 15.9 grasimi, 636 colesterol, 1.7 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 1.7 zaharuri
Paine de grau, alba, 30g - 80 calorii, 2.3 proteine, 1 grasimi, 0 colesterol, 15.2 carbohidrati, 0.7 fibre, 204.3 sodiu, 1.3 zaharuri
Pepsi Light, KFC, 300ml - 1 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 0 carbohidrati, 0.3 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri

Prânz, ora 16:37
supa de varza- dietetica, 300g - 34 calorii, 1.2 proteine, 0.6 grasimi, - colesterol, 6.9 carbohidrati, 2.1 fibre, 136.2 sodiu, 1.5 zaharuri
Otet de vin rosu, 10ml - 2 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 0.8 sodiu, 0 zaharuri
Paine de grau, alba, 30g - 80 calorii, 2.3 proteine, 1 grasimi, 0 colesterol, 15.2 carbohidrati, 0.7 fibre, 204.3 sodiu, 1.3 zaharuri
Iaurt dietetic 0,1% grasime, Covalact de Tara, 187.5g - 57 calorii, 6.8 proteine, 0.2 grasimi, - colesterol, 6.8 carbohidrati, 0 fibre, 18.8 sodiu, 6.8 zaharuri

Cina, ora 16:40
Ton fara ulei, natural, Calvo, 112g - 116 calorii, 26.9 proteine, 0.9 grasimi, - colesterol, 0 carbohidrati, 0 fibre, 672 sodiu, 0 zaharuri
Iaurt dietetic 0,1% grasime, Covalact de Tara, 187.5g - 57 calorii, 6.8 proteine, 0.2 grasimi, - colesterol, 6.8 carbohidrati, 0 fibre, 18.8 sodiu, 6.8 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 660 calorii, 65.2 proteine, 19.8 grasimi, 636 colesterol, (mic)52.6 carbohidrati, 3.8 fibre, 1255.2 sodiu, 19.4 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Mers 2 mile/ora (3.2 km/h), pas incet, 25min - 32 calorii
Metabolism bazal - 1172 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1204 calorii


p.s TRAIASCA TARATELE DE OVAZ SI SEMINTELE DE IN :-)))))))))))))))
-am modificat meniul postat initial
__________________
JURNAL EXP
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...rii-11784.html
" Mintea intuitiva este un dar sfant iar mintea rationala este un servitor credincios. Am creat o societate care onoreaza servitorul, dar a uitat darul..." (Albert Einstein)

"Great souls have willpower, weak once only desire"
"In God we trust, all others pay cash"
Exp, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Exp, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2349 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
40, 50, accepti, ani, calorii, dieta, exp, iluzionarii, jurnal, jurnale, pretul, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Cred ca a venit vremea sa cer ajutor - Sunt sau nu bulimica? flubby Bulimie & Binge Eating 18 30 apr 2012 16:47:38
Este bine sau nu sa bem apa in timp ce facem sport? mvthebest Sport 34 12 ian 2012 15:17:24
Jurnal Madalinafrincu - nu mai stiu cum sa slabesc.... madalinafrincu Arhiva jurnale slabit 28 20 iul 2011 16:17:17
Mariangela-Sa fim sau nu un exemplu ? Mariangela Arhiva jurnale slabit 53 14 apr 2010 14:40:35
Cum sa o conving pe colega mea sa nu se infometeze? Eln Am nevoie de ajutor! 37 15 feb 2010 02:32:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole