Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal fit4life - unei antrenoare de fitness/aerobic

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 13 mar 2012, 15:55:41
fit4life's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 feb 2012
Locaţie: Bruxelles/Cluj-Napoca, Belgia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa si mult sport
Date: 163cm, 49kg
Mesaje: 55
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Jurnal fit4life - unei antrenoare de fitness/aerobic

Buna slabutelor! Numele meu este Irina, sunt instructor de fitness/aerobic. Am descoperit site-ul cautand informatii despre diete sanatoase, sunt multe fete care vin la sala si ma roaga sa le ajut, sa le dau idei cum sa slabeasca, ce si cat sa manance si mi-am dat seama ca nu stiu prea multe despre dietele existente. Eu am un stil de viata sanatos, nu mananc fast-food, nici dulciuri prea multe, insa datorita faptului ca am un stil de viata foarte activ mananc si destul de mult - cel putin din perspectiva cuiva cu o viata mai sedentara si care si vrea sa slabeasca. Asa ca am decis sa caut site-uri de pe care sa ma informez ca sa pot da cateva sfaturi si am gasit slabute.ro
Un pic despre mine...sunt din Cluj-Napoca, insa locuiesc in Belgia de 5 ani. Am venit aici la facultate - tatal meu locuieste aici de 15 ani (ai mei sunt despartiti) si am decis sa incerc si eu viata prin alte tari.
Din punctul de vedere al dietei pot sa va zic ca nu am fost niciodata o persoana slabuta. Nu am fost foarte grasa dar tot timpul am fost de partea "plinutelor". Asta pana pe la 18 ani cand m-am imbolnavit (ceva probleme cu fierea, cu rinichii, nici in ziua de azi nu am aflat prea bine ce anume am avut atunci). Din cauza acelei boli m-am ales cu un regim care excludea prajeli, dulciuri si alte mancaruri nesanatoase. Datorita acelui regim am slabit mult mai mult decat mi-as fi dorit, mai ales in combinatie cu boala, si am ajuns pe la 44 de kg. Am reusit sa pun pe mine cateva kilograme inapoi in timp dar am mentinut stilul de viata sanatos, nu am reintrodus tot ce mancam inainte si m-am mentinut in jur de 50 kg. In Romania singurul sport pe care il practicam a fost inotul. La care am fost nevoita sa renunt tot din cauza sanatatii. Asa am descoperit fitnessul De care m-am indragostit asa de tare ca am hotarit sa devin instructor. Initial am fost doar instructor de fitness, adica prin sala de forta explicam cum se folosesc aparatele si mai dadeam idei de antrenamente. Asta pana am terminat facultatea pentru ca din cauza cursurilor nu puteam sa am ore de aerobic aiurea cum le am acum - o ora doua de dimineata, inca un pic la amiaza si inca un pic seara
Ce sa va zic..imi place tare mult ce fac, atat sa predau cat si sa fac sport. De multe ori orele de predat nu le consider antrenamente pentru mine si mai raman si la aparate. Facultatea pe care am terminat-o e de informatica si masterul tot acolo il fac, insa ma tenteaza tot mai mult sa fac ceva pe sport ca sa raman in specializarea asta - spre disperarea mamei care nu isi poate imagina ca imi doresc cu adevarat sa fac cariera din asta - nici eu nu mi-as fi imaginat in urma cu cativa ani Tata e ceva mai ok, doar am trait cu el aici in Belgia in anii astia si vede cat de mult imi place ceea ce fac deci ii e mai usor sa se obisnuiasca cu ideea.
O sa scriu mai incolo si despre planul meu alimentar si o sa pun si un meniu de indata ce ma prind cum se copiaza meniul in forum
__________________
fit4life, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
fit4life, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1799 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1282 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Acest membru apreciaza mesajul lui fit4life:
paris.hilton (08 feb 2013)
  #2 (permalink)  
Vechi 13 mar 2012, 16:01:51
fit4life's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 feb 2012
Locaţie: Bruxelles/Cluj-Napoca, Belgia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa si mult sport
Date: 163cm, 49kg
Mesaje: 55
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit re: Jurnal fit4life - unei antrenoare de fitness/aerobic

Asa...planul meu alimentar. Pe scurt cat mai multe proteine, carbo pe la mijloc si grasime cat mai putina. Cu carbohidratii mai jonglez in functie de zi, de cat de multe ore am de predat, de cat ma antrenez. Am reusit si sa copiez un meniu din cele salvate

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 17:32
Terci de ovaz, preparat cu apa, fara zahar, 200g - 136 calorii, 4 proteine, 2 grasimi, - colesterol, 26 carbohidrati, 4 fibre, 98 sodiu, - zaharuri
Omleta de albus, 130g - 63 calorii, 14.3 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 1.3 carbohidrati, 0 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Banane/Banana, 50g - 45 calorii, 0.6 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 11.4 carbohidrati, 1.3 fibre, 0.5 sodiu, 6.1 zaharuri

Gustare 1, ora 17:35
Mere, 100g - 52 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 14 carbohidrati, 2 fibre, 0 sodiu, 10 zaharuri
Migdale, 10g - 58 calorii, 2.1 proteine, 4.9 grasimi, 0 colesterol, 2.2 carbohidrati, 1.2 fibre, 0.1 sodiu, 0.4 zaharuri

Prânz, ora 17:37
Otet balsamic, 32ml - 29 calorii, 0.2 proteine, 0 grasimi, 0 colesterol, 5.4 carbohidrati, 0 fibre, 7.4 sodiu, 4.8 zaharuri
Avocado, 80g - 128 calorii, 1.6 proteine, 11.8 grasimi, 0 colesterol, 6.8 carbohidrati, 5.4 fibre, 0 sodiu, 0.6 zaharuri
Fasole verde, 200g - 62 calorii, 3.6 proteine, 0.2 grasimi, 0 colesterol, 14.2 carbohidrati, 6.8 fibre, 0 sodiu, 0 zaharuri
Rosii Cherry, 100g - 25 calorii, 0.7 proteine, 0.7 grasimi, 0 colesterol, 4.2 carbohidrati, 0.7 fibre, 7.1 sodiu, 0 zaharuri
Broccoli, 200g - 68 calorii, 5.6 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 13.2 carbohidrati, 5.2 fibre, 66 sodiu, 3.4 zaharuri
Piept de pui la gratar, 130g - 171 calorii, 29.4 proteine, 4.7 grasimi, 77.4 colesterol, 3.1 carbohidrati, 0 fibre, 742.8 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 2, ora 17:41
High energy sport bar, multifruits flavour, Isostar, 35g - 137 calorii, 1.8 proteine, 3.3 grasimi, - colesterol, 25.3 carbohidrati, 1.1 fibre, 70 sodiu, 11.7 zaharuri

Cina, ora 17:42
Migdale, 10g - 58 calorii, 2.1 proteine, 4.9 grasimi, 0 colesterol, 2.2 carbohidrati, 1.2 fibre, 0.1 sodiu, 0.4 zaharuri
Batata, cartof dulce, gatit, fiert, fara coaja, 80g - 61 calorii, 1.1 proteine, 0.1 grasimi, 0 colesterol, 14.2 carbohidrati, 2 fibre, 21.6 sodiu, 4.6 zaharuri
Broccoli, 200g - 68 calorii, 5.6 proteine, 0.8 grasimi, 0 colesterol, 13.2 carbohidrati, 5.2 fibre, 66 sodiu, 3.4 zaharuri
Piept de pui la gratar, 130g - 171 calorii, 29.4 proteine, 4.7 grasimi, 77.4 colesterol, 3.1 carbohidrati, 0 fibre, 742.8 sodiu, 0 zaharuri

Gustare 3, ora 17:44
Branza cottage, grasime redusa, 2% grasime, 120g - 104 calorii, 14.2 proteine, 2.9 grasimi, 12 colesterol, 4.4 carbohidrati, 0 fibre, 396 sodiu, 4.4 zaharuri
Seminte de floarea soarelui, 10g - 57 calorii, 2.3 proteine, 5 grasimi, 0 colesterol, 1.9 carbohidrati, 1.1 fibre, 0 sodiu, 0.3 zaharuri
Dulceata de pere facuta in casa, 10g - 11 calorii, 0 proteine, 0 grasimi, - colesterol, 2.8 carbohidrati, 0.3 fibre, - sodiu, 2.3 zaharuri
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1504 calorii, (mult)118.6 proteine, 47 grasimi, 166.8 colesterol, (mic)168.9 carbohidrati, 37.5 fibre, 2218.4 sodiu, (mult)52.4 zaharuri

ACTIVITATI FIZICE
Aerobic, predare, 100min - 492 calorii
Metabolism bazal - 1225 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1717 calorii

Revin mai tarziu pe forum acum fug sa predau o ora de Body Pump si apoi pana la facultate.
O zi frumoasa sa aveti!
__________________
fit4life, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
fit4life, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1799 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1282 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3 (permalink)  
Vechi 13 mar 2012, 16:07:54
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit re: Jurnal fit4life - unei antrenoare de fitness/aerobic

Super...bine ai venit printre noi!!!Putem beneficia de o parere avizata in materie de sport!!!eu una frecventez sala de aproximativ 2 luni, cate 4-5 sedinte de 90-120 minute(cardio, forta). Ma simt excelent si simt ca se aseaza carnea altfel pe mine. Am inteles ca dupa 2-3 luni de sala se vor vedea si rezultatele muncii. Chiar ma bucur ca am reusit sa dezvolt o pasiune pentru sport!!!
Sper sa ne intersectam mai des pe aici si de ce nu sa ne ajuti cu sfaturi!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #4 (permalink)  
Vechi 13 mar 2012, 16:17:43
Madalina Nenciu's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 06 sep 2010
Locaţie: Slobozia, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Slabesc cu principii alimentare sanatoase
Date: 168cm, 96.5kg
Mesaje: 2.371
Aprecieri acordate: 482
Am fost apreciat(a) de 521 ori in 246 mesaje
Implicit re: Jurnal fit4life - unei antrenoare de fitness/aerobic

Citat:
Anterior postat de fit4life Vezi mesajul
Buna slabutelor! Numele meu este Irina, sunt instructor de fitness/aerobic. Am descoperit site-ul cautand informatii despre diete sanatoase, sunt multe fete care vin la sala si ma roaga sa le ajut, sa le dau idei cum sa slabeasca, ce si cat sa manance si mi-am dat seama ca nu stiu prea multe despre dietele existente. Eu am un stil de viata sanatos, nu mananc fast-food, nici dulciuri prea multe, insa datorita faptului ca am un stil de viata foarte activ mananc si destul de mult - cel putin din perspectiva cuiva cu o viata mai sedentara si care si vrea sa slabeasca. Asa ca am decis sa caut site-uri de pe care sa ma informez ca sa pot da cateva sfaturi si am gasit slabute.ro
Un pic despre mine...sunt din Cluj-Napoca, insa locuiesc in Belgia de 5 ani. Am venit aici la facultate - tatal meu locuieste aici de 15 ani (ai mei sunt despartiti) si am decis sa incerc si eu viata prin alte tari.
Din punctul de vedere al dietei pot sa va zic ca nu am fost niciodata o persoana slabuta. Nu am fost foarte grasa dar tot timpul am fost de partea "plinutelor". Asta pana pe la 18 ani cand m-am imbolnavit (ceva probleme cu fierea, cu rinichii, nici in ziua de azi nu am aflat prea bine ce anume am avut atunci). Din cauza acelei boli m-am ales cu un regim care excludea prajeli, dulciuri si alte mancaruri nesanatoase. Datorita acelui regim am slabit mult mai mult decat mi-as fi dorit, mai ales in combinatie cu boala, si am ajuns pe la 44 de kg. Am reusit sa pun pe mine cateva kilograme inapoi in timp dar am mentinut stilul de viata sanatos, nu am reintrodus tot ce mancam inainte si m-am mentinut in jur de 50 kg. In Romania singurul sport pe care il practicam a fost inotul. La care am fost nevoita sa renunt tot din cauza sanatatii. Asa am descoperit fitnessul De care m-am indragostit asa de tare ca am hotarit sa devin instructor. Initial am fost doar instructor de fitness, adica prin sala de forta explicam cum se folosesc aparatele si mai dadeam idei de antrenamente. Asta pana am terminat facultatea pentru ca din cauza cursurilor nu puteam sa am ore de aerobic aiurea cum le am acum - o ora doua de dimineata, inca un pic la amiaza si inca un pic seara
Ce sa va zic..imi place tare mult ce fac, atat sa predau cat si sa fac sport. De multe ori orele de predat nu le consider antrenamente pentru mine si mai raman si la aparate. Facultatea pe care am terminat-o e de informatica si masterul tot acolo il fac, insa ma tenteaza tot mai mult sa fac ceva pe sport ca sa raman in specializarea asta - spre disperarea mamei care nu isi poate imagina ca imi doresc cu adevarat sa fac cariera din asta - nici eu nu mi-as fi imaginat in urma cu cativa ani Tata e ceva mai ok, doar am trait cu el aici in Belgia in anii astia si vede cat de mult imi place ceea ce fac deci ii e mai usor sa se obisnuiasca cu ideea.
O sa scriu mai incolo si despre planul meu alimentar si o sa pun si un meniu de indata ce ma prind cum se copiaza meniul in forum
Buna si bine ai venit printre noi!!
Cat ma bucur ca esti aici, astfel ne ''ajuti'' cu sfaturi si idei in materie de sport!
Te pup!
__________________

Jurnalul meu



“Trebuie să începi să te gândești la tine, că devii persoana care vrei să fii” – David Viscott
  #5 (permalink)  
Vechi 13 mar 2012, 16:23:40
coco23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 155cm, 45kg
Mesaje: 2.262
Aprecieri acordate: 324
Am fost apreciat(a) de 441 ori in 276 mesaje
Implicit re: Jurnal fit4life - unei antrenoare de fitness/aerobic

Draga Irina, ma bucur teribil ca ai plecat urechea la sfatul meu si ca ai facut jurnal!

Chiar m-am bucurat ca vorbele mele nu au fost in van si ca te-au determinat sa faci acest pas

Jurnalul tau va fi cu siguranta unul foarte citit!

Irina (da, si eu ma numesc tot Irina)

Apropo, vorbesti de multe proteine si de putini carbo. Te referi la carbo complecsi? Adica stiu ca si fructele si legumele sunt carbo... Aici cum facem? Basca stiu ca o alimentatie cu prea multe proteine mareste riscul de cancer, tumori, infarct etc.

Ce zici?
coco23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1297 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 780 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de coco23; 13 mar 2012 at 16:27:08.
  #6 (permalink)  
Vechi 13 mar 2012, 17:13:21
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit re: Jurnal fit4life - unei antrenoare de fitness/aerobic

Citat:
Anterior postat de fit4life Vezi mesajul
Asa...planul meu alimentar.
ACTIVITATI FIZICE
Aerobic, predare, 100min - 492 calorii
...
O zi frumoasa sa aveti!
Hei salut,

Foarte misto meniul tau, super! Bine ai venit, succes in toate si numai bine!
  #7 (permalink)  
Vechi 13 mar 2012, 19:23:42
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnal fit4life - unei antrenoare de fitness/aerobic

Hello si bine ai venit intre noi! Eu sunt curioasa de antrenamentele tale de fitness. Si eu ador fitnessul si sunt mereu in cautare de antrenamente noi.

Sunt ft curioasa de ce eviti grasimile. Si de ce ai ales sa scoti galbenusul din ou, mai ales cand este o sursa asa de buna de vitamine, iar colesterolul din el nu se depune pe artere, mai ales dupa ultimele studii facute. O sa ma inspir si eu din meniurile tale pt ca vreau sa-mi cresc nr de carbo zilnic, asa ca sper sa postezi aici meniurile tale.

Ultima dată editat de anqutz; 13 mar 2012 at 19:32:37.
  #8 (permalink)  
Vechi 13 mar 2012, 19:54:49
fit4life's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 29 feb 2012
Locaţie: Bruxelles/Cluj-Napoca, Belgia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa si mult sport
Date: 163cm, 49kg
Mesaje: 55
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal fit4life - unei antrenoare de fitness/aerobic

Citat:
Anterior postat de coco23 Vezi mesajul
Draga Irina, ma bucur teribil ca ai plecat urechea la sfatul meu si ca ai facut jurnal!

Chiar m-am bucurat ca vorbele mele nu au fost in van si ca te-au determinat sa faci acest pas

Jurnalul tau va fi cu siguranta unul foarte citit!

Irina (da, si eu ma numesc tot Irina)

Apropo, vorbesti de multe proteine si de putini carbo. Te referi la carbo complecsi? Adica stiu ca si fructele si legumele sunt carbo... Aici cum facem? Basca stiu ca o alimentatie cu prea multe proteine mareste riscul de cancer, tumori, infarct etc.

Ce zici?
Chiar ma gandeam sa iti zic ca ti-am ascultat sugestia si mi-am facut jurnal. Dup-aia m-am uitat la ceas, m-am speriat ca intarziu si am fugit.
Despre carbo - mananc carbo complecsi, nu la ei ma refer. Fructe si legume mananc in fiecare zi, foarte des mananc si ovaz si uneori orez brun sau salbatic. Incerc sa evit pastele, painea si carbohidratii din surse din astea mai putin bune la dieta. Despre riscurile unei alimentatii cu prea multe proteine n-am auzit, cel putin nu de cancer, infarct. Nu stiu ce sa zic, nu cred ca poate face rau sa iei multe proteine din carne de pui sau curcan, din albusuri de ou, branza cottage sau iaurt grecesc. O sa mai citesc, m-ai facut curioasa

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Hello si bine ai venit intre noi! Eu sunt curioasa de antrenamentele tale de fitness. Si eu ador fitnessul si sunt mereu in cautare de antrenamente noi.

Sunt ft curioasa de ce eviti grasimile. Si de ce ai ales sa scoti galbenusul din ou, mai ales cand este o sursa asa de buna de vitamine, iar colesterolul din el nu se depune pe artere, mai ales dupa ultimele studii facute. O sa ma inspir si eu din meniurile tale pt ca vreau sa-mi cresc nr de carbo zilnic, asa ca sper sa postezi aici meniurile tale.
Pai..nu evit total grasimile. Dar prefer grasimi "bune" din migdale, nuci, avocado si cateodata peste. Uleiul de masline in salate nu zic ca nu e bun dar mie nu imi place asa "crud" acolo, nu-mi place gustul, il folosesc doar la gatit. Galbenusul il evit pur si simplu pentru ca ma baloneaza. N-am gasit niciodata o explicatie, dar tot timpul cand mancam tot oul ma simteam balonata sau ma durea stomacul. Motiv pentru care renuntasem intr-o vreme la oua cu totul, am zis ca nu sunt pentru mine. Dup-aia mi-a dat cineva ideea sa incerc doar cu albusul. Si de albus ma simt ok, chiar imi place, mai pun tot felu de legume prin omleta de albusuri (ardei, spanac si ce mai am la indemana) si e perfect
__________________
fit4life, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
fit4life, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1799 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1282 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #9 (permalink)  
Vechi 13 mar 2012, 20:04:33
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Jurnal fit4life - unei antrenoare de fitness/aerobic

Ok, m-ai lamurit. Eviti si pastele integrale?
  #10 (permalink)  
Vechi 13 mar 2012, 22:20:22
WhiteAngel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 28
Dieta: Hipocalorica Personalizata
Date: 167cm, 00kg
Mesaje: 1.828
Aprecieri acordate: 600
Am fost apreciat(a) de 520 ori in 412 mesaje
Implicit Re: Jurnal fit4life - unei antrenoare de fitness/aerobic

Citat:
Anterior postat de fit4life Vezi mesajul
Pai..nu evit total grasimile. Dar prefer grasimi "bune" din migdale, nuci, avocado si cateodata peste. Uleiul de masline in salate nu zic ca nu e bun dar mie nu imi place asa "crud" acolo, nu-mi place gustul, il folosesc doar la gatit. Galbenusul il evit pur si simplu pentru ca ma baloneaza. N-am gasit niciodata o explicatie, dar tot timpul cand mancam tot oul ma simteam balonata sau ma durea stomacul. Motiv pentru care renuntasem intr-o vreme la oua cu totul, am zis ca nu sunt pentru mine. Dup-aia mi-a dat cineva ideea sa incerc doar cu albusul. Si de albus ma simt ok, chiar imi place, mai pun tot felu de legume prin omleta de albusuri (ardei, spanac si ce mai am la indemana) si e perfect
bine ai venit printre noi !
la faza cu oul si eu sunt in aceeasi situatie .. ba chiar mai rau .. imi vine greata de la ele
inainte mancam foooarte rar cate o omleta cu multe legume prin ea si in rest de pasti niste oua ... atat
de cateva sapt am descoperit si eu "tehnica" asta de folosire numai a albusului si nu mai am nimic - galbenusul fiind problema
__________________
.................................................. .......................................
_______
Jurnal de mentinere
- WhiteAngel
_________

If you never CHASE your dream, You will never CATCH them !
Mananc ca sa traiesc, nu invers !


WhiteAngel, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. WhiteAngel, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
 

Informatii despre slabit
aerobic, antrenoare, calorii, dieta, fit4life, fitness, jurnal, jurnale, ro, sanatos, slabit, slabute


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Aerobic - Fitness Slabuta Tae-bo&Aerobic 460 05 feb 2013 12:28:23
Sali de fitness&aerobic&tae-bo in Oradea Slabuta Judetul Bihor 3 27 dec 2011 22:46:54
Despre fitness si aerobic mvthebest Sport 1 02 iul 2010 09:59:20
Sali de fitness&aerobic&tae-bo in Bistrita Slabuta Judetul Bistrita-Nasaud 0 08 ian 2010 02:45:05
Sali de fitness&aerobic&tae-bo in Arad Slabuta Judetul Arad 0 08 ian 2010 02:15:43

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole