forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Floriana (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-floriana-9100.html)

flor1ana 10 mai 2011 11:12:25

Jurnal Floriana
 
Buna ziua tuturor fetelor (si baietilor daca exista :P) ! Dupa cum am scris la titlu, ma numesc Floriana, si mi-am propus sa creez si eu un jurnal, sa ramana arhivat pe forum ca atunci cand voi fi batrana si slabutza sa-mi amintesc de voi toate :D haideti sa va povestesc despre mine, ca doar asa incepe un Jurnul nu??

Niciodata nu am fost un copil slab. Am fost crescuta de bunica cand eram mica, si cum bunicile sunt asa grijulii si rasfata copiii cum pot ele de bine, pe mine ma rasfata cu cartofi prajiti. Offf, chiar si acum imi amintesc cum mancam pe vremea aceea chiar si 4 portii de cartofi pe zi. La o varsta asa frageda nici nu ma gandeam la silueta mea... si uite asa am trecut si prin adolescenta mai grasuta...tot timpul am avut probleme cu coapsele si soldurile (ca doar acolo se depune). Am facut sport foarte mult liceu. Dar tot nu m-am gandit sa renunt si la cipsuri si ciocolata... (tot copil ramasesem) Si uite-ma acuma, la facultate...

flor1ana 10 mai 2011 11:18:22

Re: Jurnal Floriana
 
Am decis sa cumpar un cantar, si cand am vazut ca greutatea mea era de 72 de kg m-am pus pe plans (nu ca as fi rezolvat ceva cu asta). Am renuntat la fast-food, patiserii (in fiecare zi imi cumparam cand veneam de la facultate), la ciocolata (una pe zi, dar o mai si imparteam cu prietenul). Si am slabit rapid 2-3 kg. Apoi am cautat pe google "diete" (n-am tinut niciodata), si am dat de acest forum dragutz si salvator! am slabit in o luna si ceva 5 kg.

Si iata-ma cat mai aproape de scopul meu... Nu stiu ce m-as fi facut fara voi fetelor, m-ai cucerit de la primul mesaj trimis, si pt asta va multumesc din suflet! cat mai multe kilograme in minus si sa fim sanatoase!

Monica17 10 mai 2011 12:05:16

Re: Jurnal Floriana
 
Buna Flori! Felicitari pentru kilogramele pierdute si mult succes in continuare.
PEntru ca e prima oara cand te vizitez, am adus cu mine o imagine care sper sa-ti insenineze toate diminetile >:D<! pupici :-*


Monica17 10 mai 2011 12:39:37

Re: Jurnal Floriana
 
Se pare ca imaginea mea nu se vede :-?... :(

ella 78 10 mai 2011 14:53:57

Re: Jurnal Floriana
 
Am venit si eu :D,bine te-am gasit:x:-*>:D< si la cit mai multe kg pirdute sanatos draguta:x

gabytza17 10 mai 2011 16:00:31

Re: Jurnal Floriana
 
Bine te-am gasit Floriana:-*. Felicitari pentru kilogramele pierdute.>:D<
Nu te mai gandi ca ai renuntat la ceva, gandeste-te ca ai scapat de prajituri si ciocolata, fast food, in stilul asta nu ti se va mai face dor de ele.
La mai multe kilograme date jos :-*

flor1ana 10 mai 2011 17:19:24

Re: Jurnal Floriana
 
Citat:

Anterior postat de Monica17 (Post 652157)
Se pare ca imaginea mea nu se vede :-?... :(

nu e nimica :D cam ce imagine ar fi fost? ;;) sau e secret?!

flor1ana 10 mai 2011 17:24:52

Re: Jurnal Floriana
 
Citat:

Anterior postat de gabytza17 (Post 652392)
Bine te-am gasit Floriana:-*. Felicitari pentru kilogramele pierdute.>:D<
Nu te mai gandi ca ai renuntat la ceva, gandeste-te ca ai scapat de prajituri si ciocolata, fast food, in stilul asta nu ti se va mai face dor de ele.
La mai multe kilograme date jos :-*

salutare gaby! >:D< multumesc mult pt vizita! nu duc dorul prajiturilor si toate cele... dar la ocazii mai speciale o gustarica merge :D pot spune ca datorita sportului am uitat complet ca exista fast food, cioco... sunt alt om! bine, m-am lasat si de tigari... se zice ca te ingrasi cand te lasi, eiiiii, eu am dovedit ca poti slabi!(daca vrei)

gabytza17 10 mai 2011 22:24:16

Re: Jurnal Floriana
 
Sa-mi zici si mie cum te-ai lasat de tigari ca eu n-am reusit nici pana acum :)))

flor1ana 11 mai 2011 07:57:55

Re: Jurnal Floriana
 
Citat:

Anterior postat de gabytza17 (Post 653045)
Sa-mi zici si mie cum te-ai lasat de tigari ca eu n-am reusit nici pana acum :)))

:P paaaai... intr-o zi cu soare, stateam la o tigara cu prietenii la facultate. Trecusera minutele rapid, se terminase pauza, si trebuia sa mergem la ora. Am facut intrecere cine ajunge primul la etajul 3. Eu abia am reusit, si cand am ajuns sus am lesinat... m-am speriat tare :)) si am vazut ca un fumator nu poate face sport si nu va fi niciodata sanatos. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:33:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO