forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Arhiva jurnale slabit (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/)
-   -   Jurnal Floricela (http://forum.slabute.ro/arhiva-jurnale-slabit/jurnal-floricela-4133.html)

Floricela 11 iun 2010 10:32:55

Jurnal Floricela
 
Despre mine daca as incepe sa vorbesc doar lucruri de rele as putea.
Sa vb cum am ajuns la greutatea de 128 de kg...rusinos ...trist...din cauza hranei, dar si pastilelor SUPERSLIM
De mica am fost mai dolofana.Am tinut cam 5 luni un regim si am ajuns la 55 kg.eram superba...
dupa a inceput nebuneala...
mancam doar dulciuri...aveam un regim alimentar nebunesc...:((
de la 14 ani stau fara parinti si nu mai a fost cine sa mi gateasca si na salam cu paine, branza,etc doar mancare rece.
cand aveam 55 de kg am fost parasita de iubit si am cazut intr o mica depresie .., si m am limitat doar la hrana..
am luat
de aproape un an vb cu un tip de pe interent..relatie virtuala.pot spune ca e singurl care ma intelege..

si azi am primit de la el un mesaj E CAZUL SA SLABESTI...ma simt atat de prost :((
mi am propus ca de maine sa incep un regim,doar ambitie sa fie.sport intens prin parc,prin fata blocului.Imi este si jena sa ma duc pe la facultate ca sunt singura grasa,desi nimeni nu se ia de mn,jigniri sau altele dar vezi priviri si dupa rasete..:(
din cauza grasimii au dureri de inima insuportabile..

m am inscris aici pt a avea un sprijin din partea voastra,,,
cu siguranta am sa reusesc pt ca m am saturat sa se rada de mn:(

Roxii 11 iun 2010 10:47:33

Re: Jurnal Floricela
 
Hey Floricela...Bine ai venit ! Wow...Pastile de slabit?Sunt cel mai mare dusman alea..Dupa ce le intrerupi pui la loc,poate si in plus.Totusi este bine ca ai realizat ca ai o problema,dar as fi vrut sa faci chestia asta din proprie initiativa,nu pentru ca ai primit acel mesaj.Acum iti trebuie doar foarte multa vointa.Sa nu incerci sa tii vreo dieta drastica,ci mai degraba sa iti construiesti un stil de viata sanatos.Renunta la prajeli,dulciuri,fast food,etc,iar painea inlocuieste`o cu cea de secara sau graham.Astept un meniu de`al tau zilnic>:D<Si sport faci?Daca da ce fel de sport:)

Roxii 11 iun 2010 10:50:36

Re: Jurnal Floricela
 
Si inca ceva.Sa nu scazi sub 1000-1200 de calorii pe zi!Altfel risti sa te infometezi.Iar pt ca tu ai de slabit destul de multe kilograme ar trebui sa faci foarte mult sport,pentru ca trupul sa se modeleze frumos si sa nu ramai cu vergeturi sau si mai rau,carne flasca,ce atarna inestetic>:D<

anqutz 11 iun 2010 10:54:52

Re: Jurnal Floricela
 
Bine ai venit printre noi! >:D< Care este planul tau de bataie?

Nu te mai necaji de ce zic altii, sa stii ca slab sau gras intotdeauna vei auzi rautati la adresa ta. Si vor rade sau zmabi ironic din varii motive.

Si nu incepe regimul de maine. incepe de azi, de acum! Arunca tot ce e rau de mancare si chiar daca ai mancat prost pana la ora asta incepe din momentul asta schimbarea stilului de viata.

anqutz 11 iun 2010 10:56:03

Re: Jurnal Floricela
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 216361)
Si inca ceva.Sa nu scazi sub 1000-1200 de calorii pe zi!Altfel risti sa te infometezi.Iar pt ca tu ai de slabit destul de multe kilograme ar trebui sa faci foarte mult sport,pentru ca trupul sa se modeleze frumos si sa nu ramai cu vergeturi sau si mai rau,carne flasca,ce atarna inestetic>:D<

Cred ca ar trebui sa inceapa pe undeva de la 1400-1500, ca sa aiba de unde sa scada cand ajunge la stagnare, lucru inevitabil la un moment dat.

deadcountess 11 iun 2010 11:03:24

Re: Jurnal Floricela
 
Tu trebuie sa slabesti pt sanatate in primul rand. Oamenii care rad sunt pur si simplu nesimtiti. E aiurea sa nu mergi la cursuri din cauza lor.
Incepe prin a-ti alege o dieta, a-ti stabili un target realist si a-ti face un plan.

Succes

dienusha 11 iun 2010 11:18:18

Re: Jurnal Floricela
 
Buna Floricela,
poate aveai nevoie de un impuls ca sa slabesti si acela a venit din partea acelui baiat. Chiar daca replica a fost una dureroasa pentru tine...a avut dreptate, trebuie sa slabesti. O greutate de 128 de kg nu e buna nici pentru sanatate, nici pentru increderea in fortele proprii. Viata nu se rezuma la greutatea pe care o ai dar depinde mult de incredrea in tine...care iti cam lipseste. Nu intentionez sa fiu dura ci incerc sa te ambitionez macar putin. Fa-ti o lista cu lucrurile pozitive pe care ti le-ar aduce pierderea greutatii in exces...apoi fa un plan de atac si tine-te de el. Ai grija sa nu fie prea drastic pentru ca risti sa abandonezi repede. Numara calorii, invata sa gatesti sanatos (la un moment dat vei avea copii...nu vrei sa ii hranesti sanatos? :) ), invata sa faci alegeri sanatoase. Ofera-ti si mici premii pentru slabit...cum ar fi o hainuta draguta, o tunsoare noua, un tratament de infrumusetare, un parfum etc. Sunt sigura ca poti slabi...trebuie doar sa vrei si sa iei decizia corecta, aceea de a-ti schimba modul de alimentatie.
Multa bafta!

Floricela 12 iun 2010 07:43:10

Re: Jurnal Floricela
 
ma gandeam la un regim disociat...cu acela am slabit data trecuta.
3zile-legume
3zile-lactate
3zile-fructe
3zile-carne

si ca sport pt moment voi incepe usor....am sa merg mai rapid ca de alergat mai am ceva de slabit...
este ora 8:40 si voi incepe cu legumele...voi manca o salata( salata verde,o rosie,o ceapa verde cu putina sare),dar mai intai fac exercitile( am luat niste filmulete P90X,TAE BO ETC.) dimineata+seara...fac in ritmul meu o ora... vreau ca sportul sa fie o prioritate de acum...
multumesc dragele mele

jolye79 12 iun 2010 08:06:09

Re: Jurnal Floricela
 
Mult succes, Floricela! Daca vei fi perseverenta si vei avea rabdare, sunt sigura ca vei avea rezultate frumoase si permanente. Numai sa nu te incante slabitul rapid, care nu e sanatos, nu e de durata si e inestetic. Bafta din nou.

Roxii 12 iun 2010 13:58:42

Re: Jurnal Floricela
 
Hey Floricela>:D<Nu iti recomand disociata,intradevar slabesti repede dar pui apoi la loc imediat.Mai bine iti impui tu un stil de viata sanatos,elimina dulciurile,prajelile,painea alba inlocuieste`o cu cea neagra..Cu un regim de viata sanatos si mult sport vei slabi destul de repede plus ca nu vei avea probleme cu vergeturi si alte afectiuni ale pielii.Nu poti astepta ca niste kilograme pe care le`ai pus in ceva timp pe tine sa dispara imediat.>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:42:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO